Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

fevarin, zajrzyj tu:

 

http://www.psychoterapiawarszawa.pl/

 

Korzystałam z tej oferty na NFZ, ale głównie przyjmują tu prywatnie. W ośrodku pracują same kobiety.

 

-- 19 cze 2014, 23:24 --

 

mateusz_, patrz wyżej :D

 

-- 19 cze 2014, 23:27 --

 

Ukasz, w każdym dzielnicowym ZOZ-ie jest Poradnia Zdrowia Psychicznego i przyjmują tam oczywiście psychiatrzy. Trzeba podzwonić.

 

http://www.nfz-warszawa.pl/leczenie/IKTU304/IBUM404170000102/IMSC918123/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenia odżywiania w szczególności anoreksja i bulimia bez wątpienia wymagają specjalistycznego leczenia, ponieważ mogą zagrozić życiu. Głównymi konsekwencjami zdrowotnymi wynikającymi z postępowania choroby jest np. wyniszczenia organizmu, zaburzenia pracy układu pokarmowego czy sercowo-naczyniowego. Dlatego tak ważne w przypadkach tego typu zaburzeń jest podjęcie wczesnego i efektywnego leczenia.

Na czym polega leczenie?

Skuteczna terapia leczenia zaburzeń odżywiania opiera się na opiece całego zespołu terapeutycznego nad chorym tzn. lekarza, dietetyka, psychoterapeuty. Formy spotkań z Pacjentami są różne: od indywidualnego spotkania/ konsultacji po spotkania grupowe. Wszystko jest zależne od przebiegu procesu terapeutycznego.

Dla kogo jest terapia?

Dla osób które:

- chorują na bulimię, anoreksję,

- cierpią na syndrom nocnego objadania się,

- cierpią na zespół napadowego objadania się,

- są uzależnione od stosowania głodówek,

- obsesyjnie myślą o jedzeniu.

Przebieg terapii?

Pierwsze spotkanie przed przystąpieniem do terapii odbywa się w ramach konsultacji psychologicznej/ psychodietetycznej w celu zdiagnozowania problemu i ustalenia dalszej formy pomocy psychologicznej. Każde zaburzenie odżywiania wymaga indywidualnego podejścia do osoby, dlatego i sposoby leczenia są różne. Wspólnym punktem łączącym terapie osób uzależnionych od jedzenia jest natomiast zintegrowana pomoc terapeutyczna (psychoterapeuta, dietetyk), która daje realne szanse wyleczenia.

Pierwsza konsultacji daje możliwość oswojenia sytuacji kontaktu ze specjalistą. W ramach konsultacji dokonywana jest ocena sposobu odżywienia Pacjenta, przeprowadzany jest tzw.: wywiad żywieniowy. Dla dietetyka to czas na zapoznawanie się z problem i obawami Pacjenta. Współpracy i zaufanie w spotkaniach terapeutycznych to podstawa.

W ramach terapii:

- kształtowane są prawidłowe nawyki żywieniowe,

- dokonywana jest na bieżąco ocena stanu odżywienia,

- korygowane są błędne przekonania Pacjenta na temat odżywiania i odchudzania,

- w ramach indywidualnych potrzeb układany jest jadłospis mający na celu poprawę stanu odżywienia Pacjenta,

- w przypadku Pacjentów nieletnich edukowani są także rodzice.

Więcej o terapii:http://www.freemind.com.pl/dietetyk/dietoterapia-w-zaburzeniach-odzywiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fevarin, zajrzyj tu:

 

http://www.psychoterapiawarszawa.pl/

 

Korzystałam z tej oferty na NFZ, ale głównie przyjmują tu prywatnie. W ośrodku pracują same kobiety.

 

 

-------------------

 

Czy mógłbyś polecić kogoś konkretnego stąd? Czy po prostu polecasz wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie twój wpis i jedna uwaga poza tym że świetny program i niewiele miejsc jest w Warszawie takich których podchodzą do tematu odżywiania, odchudzania itp od strony psychologicznej i psychodietetycznej to kwestia ceny dyskusyjna. Sprawdziłem ceny w innych placówkach tego typu i te ceny są naprawdę w porządku. Normalne ceny a nie z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kontaktu do polecanego ośrodka lub psychoterapeuty (najlepiej mężczyzna) zajmujący się nerwicami dotyczącymi pracy / niskiej samooceny / problemami damsko męskimi. Mile widziane również ośrodki NFZ (oprócz Dolnej, NZOZ Ogród) które prowadzą terapie grupowe. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01.07.2014 – 15.10.2014

 

W ramach letniej kampanii BeFreeMind pragniemy przybliżyć Państwu psychoterapię, jako formę pomocy w trudnych sytuacjach życiowych i emocjonalnych. Psychoterapeuci FreeMind Centrum Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej w Warszawie oferują swoją pomoc i wsparcie w ramach sesji psychoterapii indywidualnej i grupowej dla osób, które:

- chciałyby lepiej poznać i zrozumieć samego siebie,

- znalazły się w trudnej sytuacji rodzinnej, zawodowej lub osobistej,

- mają trudności z radzeniem sobie w domu, w pracy,

- czują się zmęczone życiem i doświadczają depresji, lęku,

- czują, że nie rozumieją swoich emocji, reakcji, zachowań,

- zmagają się z lękiem społecznym,

- zmagają się z zaburzoną osobowością,

- zmagają się z zaburzeniami odżywiania.

 

W ramach Kampanii BeFreeMind cena sesji psychoterapii indywidualnej i grupowej zostały dofinansowane przez prywatnych inwestorów, tak, aby umożliwić dostęp do tej formy pomocy wszystkim osobom, które rozważały możliwość podjęcia psychoterapii, ale z powodów finansowych nigdy z niej nie skorzystały.

- 50 minutowe konsultacje psychologiczne w cenie 50 zł za spotkanie!

DOFINANSOWANIE obejmuje zarówno konsultację jak i terapię indywidualną i grupową!

 

Więcej na temat ceny i warunków uczestnictwa w Kampanie znajdziecie Państwo na stronie http://freemind.com.pl/oferta-dorosli/kampania-be-freemind bądź mogą Państwo uzyskać informacje pod numerem telefonu 511332517.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ze taka inicjatywa się pojawiła już oficjalnie. Wcześniej o niej tylko słyszałam nieoficjalnie gdzieś tam droga pantoflową. Naprawdę super kampania dla osób które nie dysponują większymi zasobami gotówki a chciałyby skorzystać z tańszej terapii czy też konsultacji. Ja korzystam z terapii w tym centrum wprawdzie w ramach innego programu. Polecam wszystkim

 

Informacjami trzeba się dzielić więc jeśli macie jakieś zapytania piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje coś takiego jak adres IP i host- a te wskazują, że ktoś tu miał już 4 konta na forum(co jest sprzeczne z Regulaminem forum, który jest warunkiem korzystania z serwisu i określa warunki świadczenia usługi) oraz uprawia marketing szemrany. Nieładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o namiar do dobrego psychiatry w Warszawie. Zależy mi na kimś kto ma fachową wiedzę, nie jest benzofobem, nie załamuje rąk tylko wie co robić. Będę wdzięczna.

Witaj. Prywatnie, czy na NFZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doberman, Bez różnicy. Chodzi o jego wiedzę i pracę z powołania, a nie wrzucanie wszystkich na te same leki i działanie z przypadku.

W takim razie polecam panią doktor Sylwię Reich z Centrum Terapii Dialog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a w temacie "Warszawa"" - nie jaki Maik nawet z rozpędu nie zdążył się wylogować i wpierw zachwala jako maik, a potem na ten sam post odpowiada jako inna osoba, ale z tym samym nickiem ;) Boskie ! Ciekawi mnie który terapeuta traktuje pacjentów jakby mieli IQ debila.

 

Rozumiem, że to też jest praca/zawód - ale niech to będzie uczciwe.

Jest dział gdzie można się wprost zareklamować, a nie podszywać pod niby pacjentów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o namiar do dobrego psychiatry w Warszawie. Zależy mi na kimś kto ma fachową wiedzę, nie jest benzofobem, nie załamuje rąk tylko wie co robić. Będę wdzięczna.

 

Ja mogę polecić dr Joanna Głowacka, http://www.znanylekarz.pl/joanna-glowacka/psychiatra/warszawa

 

jestem jej pacjentką od lat 5, babka jest konkretna, nie bawi się w ceregiele, ale faktycznie ma wiedzę i spore doświadczenie, mnie na odstrzał nie traktuje. Teraz mam nakaz dzwonić do niej bezpośrednio na komórkę, gdyby coś się działo.

 

Ja chodzę do niej do przychodzi na Ogrodowej 8 na Muranowie/Woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×