Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam uczulenie na punkcie religii katolickiej, ale jeszcze większe na punkcie ezoteryki, różnych kundalini, itd. Wywołało to u mnie psychozę. Może nie bezpośrednio, ale jedno wiem, że większość tych teorii wiele obiecuje, ale same w sobie są ślepym zaułkiem. Byłem, czytałem, stosowałem, Boga nie znalazłem.

 

Czuję jakby bawienie się w rozwój duchowy było uzurpacją prawdziwego rozwoju. W ostateczności trzeba te wszystkie metody i tak odrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej ugruntowuje się hipoteza że niektóre cechy autyzmu spowodowane są zawyżonym wydzielaniem serotoniny i endorfin w określonych obszarach mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki chlopczyku, ja tylko mam syna z autyzmem, wiec sadzę ze cos tam jednak wiem

Chyba ze myslisz o autyzmie jako jednym z objawow schizofrenii. To inna sprawa. To moze miec osoba w normie intelektualnej

 

Ja mam zaburzenia schiozotypowe a jednym z objawów jest autyzm. Tak stwierdził terapeuta. A ja nie wiem co miał na myśli. Nie wiem o co chodzi z tym autyzmem u mnie. Może coś wiesz na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tosia_j

Autyzm wystepuje w dwoch znaczeniach. Jako jeden z objawow w schizofrenii na przyklad, oraz jako samodzielna jednostka chorobowa. Wtedy wpisuja najczesciej autyzm wczesnodzieciecy.

(Lekarze starszej daty w ogole nie uznaja a.w. za chorobe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kiedyś uważał, że to od szczepienia dzieci :lol:

 

Spektrum autyzmu:

F 84.0 autyzm dziecięcy

F 84.1 autyzm atypowy

F 84.5 zespół Aspergera

F 81.9 upośledzenie zdolności niewerbalnego uczenia się

F 84.9 całościowe zaburzenie rozwoju nie zdiagnozowane inaczej

Podobne do spektrum autyzmu:

F84.2 zespół Retta

Q99.2 zespół łamliwego chromosomu X

F84.3 dziecięce zaburzenie dezintegracyjne

F94.1 reaktywne zaburzenie przywiązania

F98.4 stereotypie ruchowe

F90 ADHD

F21 osobowość schizotypowa

F20 schizofrenia

Inne zaburzenia psychiczne i choroby, mogące mieć związek ze spektrum:

F42 zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne

F95 tiki

R48 dysleksja

B58 toksoplazmoza (wrodzona)

G80 dziecięce porażenie mózgowe

G40-G41 epilepsja

 

diagnostyka różnicowa jest OGROMNA i cokolwiek przez internet co pasuje do kogo jest bez sensu

bo może to być najzwyklejsza nerwica natręctw

 

przede wszystkim autorowi, polecam wizytę u psychiatry, bo może Ci się najzwyczajniej w świecie nerwica albo schizofrenia zaczyna

i wypij sobie coś na uspokojenie, zamiast obrażać inne osoby na forum, które są tu bardzo długo i są naprawdę bardzo pomocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby po kryzysach psychicznych!

 

Dla Was powstała w Warszawie grupa samopomocy, nie związana z resortem zdrowia, przychodniami, szpitalami.

Spotykamy się w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca przy ul. Tarczyńskiej 11 w Warszawie, w godz. 18 – 20 (przy Placu Zawiszy).

W miłej i przyjacielskiej atmosferze, przy herbacie, każdy może porozmawiać o swoich sprawach, przełamując osamotnienie.

Kładziemy nacisk na branie z życia tego, co najlepsze, organizowanie wspólnych krótkich wycieczek, również rowerowych, ognisk, gier na świeżym powietrzu, a także wyjść do kina czy teatru. Realizujemy Wasze pomysły.

 

Zapraszamy!

 

Będąc razem damy sobie wzajemnie szansę i siłę na sukces w procesie zdrowienia.

 

Kontakt z nami:

e-mail: swiatrownychpraw@gmail.com

tel: 518 – 765 - 097

FUNDACJA ŚWIAT RÓWNYCH PRAW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta placówka w warszawie to jest dzienna tak, nie ma mozliwości pobytu stacjonarnego?

 

-- 23 maja 2014, 00:41 --

 

A od decyzji pozytywnej ile ok czeka sie na miejsce? jak czesto jest terapia indyw? czy stosuja tam leki czy raczej wycofuja?co jest najtrudn.podczas pobytu?

 

-- 23 maja 2014, 00:42 --

 

A od decyzji pozytywnej ile ok czeka sie na miejsce? jak czesto jest terapia indyw? czy stosuja tam leki czy raczej wycofuja?co jest najtrudn.podczas pobytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z Warszawy, ale znam jedną dobrą lekarkę. Pracuje w Poradnii Leczenia Zaburzeń Snu na Nowowiejsiej, ale tam są bardzo odległe terminy ze względu na to, że tam przyjeżdżają ludzie z całej Polski, bo takich ośrodków jest mało ( chyba tylko Wawa i Gdańsk).

 

Poza tym przyjmuje ona jeszcze w Fundacji Wspierania Rozwoju Psychiatrii czy coś takiego

w pon. na Żelaznej, ale tam wizyty są płatne - ok. 120 zł. A od niecałych 2 lat prowadzi z mężem prywatny gabinet przy Wiejskiej ( wizyta - było 130 zł ). Nazywa Się Anna Justyna Piotrowska ( http://www.psychiatria.piotrowscy ). Co do niej, to jest stosunkowo młoda, ale konkretna i ma spore doświadczenie kliniczne w pracy w szpitalu.

 

Zdaję sobie sprawę, że cena jest wysoka, ale nikogo innego w stolicy nie znam, a z tego co wiem to w Warszawie ceny wizyt zaczynają się od 100 zł. W ogóle strasznie droga ta nasza stolica :?

 

Może spróbuj się jakoś dostać do tej poradni zaburzeń snu, nawet jeśli ich nie masz - oni tam leczą kompleksowo, tyle, że nie wiadomo na jakiego lekarza się trafi.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukasz, jak jesteś nowym pacjentem to zazwyczaj się dłużej czeka, kolejne wizyty już powinny być w ciągu miesiąca. jeśli to coś pilnego, to zawsze możesz wejść do gabinetu jak skończy już przyjmować i powiedzieć, że jest pilna sprawa i czy by nie przyjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. W jaki sposób mogę zapisać się do psychologa na NFZ i ile mniej więcej czeka się na taką wizytę? Czy ktoś ma już doświadczenie w terapii na fundusz? Czy ma to w ogóle sens, czy lepiej wybić sobie z głowy i od razu zapisywać się prywatnie? Pilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×