Skocz do zawartości
Nerwica.com

jaki lek ..


Gość Julia - gość

Rekomendowane odpowiedzi

od roku biore efectin a wlasciwie efexor xr (taka nazwa operuja firmy farmaceutyczne w Kanadzie, gdzie mieszkam), na poczatku moj organizm nie chcial absolutnie zaakceptowac leku mimo ze zaczelam od 35mg , sporadycznie wystepowaly ataki ale sztbko ustepowaly, nie moglam jesc jedzenie jakby roslo mi w ustach. Po okolo miesiacu, ucisk na klatce, cisnienie w glowie, suchosc w ustach, szalejace w glowie negatywne mysli ustaly. Dzieki temu moglam sie bardziej skupic nad tym co sie ze mna dzieje i zaczac walke, zaczac myslec pozytywnie. Prawda jet ze same tabletki nie zlikwiduja problemu jakim jest nerwica, depresja moga jedynie pomoc zlagodzic ich objawy i dac chwile odpoczynku zeby nabrac sil. Wedlug mnie nie mozna sie z niej (chodzi mi o nerwice) wyleczyc absolutnie, calkowicie sklonnosc do atakow zostaje na cale zycie, jednakze patrzenie pozytywnie, nie obwinianie sie za wszystko i swiadomosc tego ze to my panujemy nad nia nie ona nad nami zmniejsza strach i pozwala zyc i cieszyc sie zyciem, bez narastajacego leku przed nadchdzacym atakiem. :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się zorientować jaki lek można stosować doraźnie w przypadku nerwicy lękowej.

W najbliższym czasie zamierzam zupełnie zrezygnować z brania Efectinu (już jestem na kilku kuleczkach ;) ) i w razie ewentualnych, wyjątkowo stresujących sytuacji chciałabym mieć "coś" w zanadrzu.

Wiem,że stosujecie w takich chwilach małe dawki benzodiazepinów (np.Xanax).. Chciałabym jednak pominąć benzo - mam już doświadczenia nieciekawe w tym temacie.

Co jeszcze można wykorzystać..? O ziołowych poczytam w innym temacie..

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejq, ja nie mam nerwicy ani lekow :)

Antydepresanty pomagaja mi stabilizowac nastroj. Nie wiem czym to jest spowodowane. Sa momenty kiedy jestem smutny, nie chce mi sie z nikim gadac, nie odbieram telefonow i wszystko pier....le, a sa i takie gdy jestem wesoly - mozna powiedziec nawet euforyczny, majacy wlasne zdanie itd.

Lekarz znowu mi wypisal fluoksetyne bo ladnie poprosilem, ale boje sie zaczac brac bo bede miec ostre fazy... 24 h w lozku na poczatku leczenia to nic tylko KOSZMAR!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo atrucha!!! Od benzogówien trzymaj się z daleka. Ja osobiście poleciłbym Ci Hydroksyzynę lub jej odpowiednik Atarax. Nie uzależnia i nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych. Co do ziołowych hmmm, nie wiem czy jest coś co skutecznie mogłoby pomagać w nagłych przypadkach. Mogłabyś brać Spamilan, ale jego raczej bierze się tak jak inne leki antydepresyjne, z tym, że Spamilan jest głównie antylękowy i bierze się go również by wspomagać działanie innych leków przeciwdepresyjnych. Decyzja należy do Ciebie, najlepiej jednak zapytać lekarza o coś doraźnego, bezwarunkowo nieuzależniającego. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D WITAM BRALEM JAKIES 2 LATA TEMU SEROXAT ALE LEKARZ KAZAL MI GO ODSTAWIC PO 3 MIESIACACH CHOC CZULEM SIE PO NIM SUPER,

ODSTAWIENIE TEGO LEKU JEST NIECIEKAWE CHYBA U WSZYSTKICH,TERAZ OD 4 MIESIECY BRALEM ZNOWU SEROXAT KOSZT SEROXATU TO OKOLO 50ZŁ I TERAZ LEKARZ PRZEPISAL MI XETANOR NAJNOWSZY LEK A W SZUMIE JEST TO TO SAMO CO SEROXAT Ale CENA TO 5ZŁ WIĘC JEST ROZNICA.

BIORE GO I NIEMA ZADNEJ ROZNICY CZUJE SIE TAK SAMO CZYLI DOBRZE.

JEZELI CHODZI O OSPALOSC PRZY SEROXACIE TO TYLKO NA POCZATKU TAK JEST.

PO ODSTAWIENIU KAZDEGO LEKU COS BEDZIE SIE DZIALO NIE TAK TO JEST WLASNIE TA DRUGA STRONA MEDALU!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten XETANOR to polski lek? nie wiem czemu ja ufam tylko leka nowej generacji, tym najdrozszym z zagranicy. 10 lat temu za seroxat dawalam 145 zl. teraz szukam znowu jakiegos nowego leku z zagranicy, bo polskie sa niedobre.

 

[ Dodano: Nie Lut 11, 2007 10:41 pm ]

wiem ze ma wejsc lub weszedl do polski CIPRALEX nowy lek, w usa jest juz kilka lat. musze go zdobyc.czy moze ktos z was bierze juz ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć jestem nowa i młoda(mam18lat) zachorowałam na depresje z silnym lękiem który płatał mi różne figle (widziałam dziwne rzeczy)leczyłam sie ok msc "anafranilem" lecz postanowiłam zmienić na seronil jednak uważam że jest za słaby rozważam czy wrócić do anafranilu a może efectin będę wdzięczna za radę i może jakiś kontakt przez forum z osobamo z podobnym problemem i wiekiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewelina , napisz więcej o tym jak to sie zaczeło , o swoich objawach i o tym co powedział lekarz.

Co do leków to bierz to co przepisuje Ci lekarz wszelkie zmiany leków , dawkowania , musisz konsultować z lekarzem. Dzieki temu będzie większa skuteczność leczenia.

raczej nie pytaj na forum jakie leki masz brac i jak dawkować , bo moga być z tego problemy i to nie jest dobre miejsce na takie pytania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prosbe. Mam fobie spoleczna tak jak napisalem w temacie i prosil bym was o po moc, bo nie wiem juz co mam robic. mam poprowadzic na studaich cwiczenia a wiecie jak nasza fobia dziala. wiem ze jezeli czegos nie zazyje to poprostu nie dam rady. czy jest jakis srodek leczniczy, ktory na chociaz na 1,5 godziny pozwoli mi zachowac spokoj?? bo sam naprawde nie dam rady. prosze o pomoc. myslalem juz o wodce hehe ale to glupie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co efectin jest cudotwórcą przynajmniej dla mnie jeśli chodzi np o lęk tylko że ja go brałam dużo 225 mg i jest on bardzo drogi jedo opakowanie kosztowało około 60 zł a ja potrzebowałam trzy na miesiąć, ale naprawdę przestałam się po nim bac całkowicie, teraz biore własnie anafranil, bo jest refundowany i tani i też go bardzo dobrze oceniam, też się juz w ogóle nie boje i nie mam natręctw, jeśli nie masz za dużo kasy to ja bym ci anafranil poleciła, jeśli nie do końca ci pomógł to może trzeba zwiększyc dawke, obydwa te leki są bardzo dobrze ocenianie przez lekarzy i maja silne działanie zazwyczaj, poczytaj w indeksie o lekach opinie forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

help pomozcie czy wy tez czuliscie sie ta kzmuleni po bioxetinie? :( ja wogoel sie uczyc przez to nie moge chodze jak z opoznonym zapłonem (:( Czy to znaczy ze lek jest zle dobrany? na dodatek ciagle mi niedobrze nic nie jem.. :( Ale to akurat dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja odwrotnie czułam energię i nie moglam zasnąć wieczorem, jak za późno wzięłam, teraz po 3-4 m-cach brania wszystko się w miarę unormowało. Jestem spokojniejsza i nie zachwouję się już jak królik z kubusia puchatka; paaaanika!

Też nie miałam apetytu w ogóle, zero a teraz jest normalnie.

Nie wiem ile to bierzesz ale zaczekaj troche na działanie tego leku.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×