Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depakiniarz- twórczość


EmInQu

Rekomendowane odpowiedzi

Nieeeee... Sam decydujesz jakiego zlecenia się podejmiesz. Ja się takich nie podejmowałam, bo z reguły w takich wypadkach ludzie mają określony w głowie wzór a potrzebują jedynie człowieka, który im to przeleje na papier. Mnie to nie interesowało, ale znam ludzi, którzy na tym świetnie zarabiają. Zwyczajnie spróbuj siebie w takim temacie, są ludzie, którzy oczekuję kreatywności, niesztampowości i chociaż oczekują czegoś w konkretnym temacie liczą na Twoją wyobraźnię, wrażliwość i wyczucie. Nie musi Ci się to spodobać, sam zdecydujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje dzieła potwierdzają moją tezę ,że prawdziwi wariaci są zwykle utalentowani :D

 

Artykuł o związku CHAD z twórczością:

"Chodzi tu głównie o zaburzenia nastroju i motywacji o charakterze hipomaniakalnym, jak również zaburzenia przetwarzania informacji o charakterze myślenia psychotycznego.

Układem neuroprzekaźnikowym najbardziej powiązanym ze wzmożeniem nastroju i myśleniem „psychotycznym", uznawanymi za czynniki połączone z kreatywnością, jest układ dopaminergiczny. Aktywność dopaminergicznego układu mezolimbicznego powoduje wzrost motywacji do działania oraz zwiększenie eksploracji otoczenia, jak również odczuwanie pozytywnych doznań emocjonalnych (hedonia). Dopamina powoduje osłabienie procesów habituacji i poczucie zwiększonej percepcji i znaczenia (ang. salience) bodźców napływających z otoczenia, co może leżeć u podstaw myślenia psychotycznego. Dopamina powoduje również osłabienie mechanizmu utajonego hamowania. Wzrost aktywności dopaminergicznej może więc z jednej strony warunkować myślenie psychotyczne, a z drugiej stanowić podstawę dla zwiększonej kreatywności."

 

"Ostatnio badacze fińscy podsumowali wyniki 13 badań poświęconych kreatywności i zaburzeniom psychicznym, z których każde obejmowało co najmniej 100 badanych. Zdaniem naukowców, badania wykorzystujące uznane metody oceny kreatywności wskazują na istnienie istotnej zależności między kreatywnością a chorobami afektywnymi, głównie stanami hipomaniakalnymi i cyklotymią. Podobnego zdania jest Nancy Andreasen, autorka wydanej ostatnio książki „The Creating Brain. The Neuroscienceof Genius". Uważa ona, że istnieją przekonujące dowody na związek między kreatywnością, zwłaszcza literacką i artystyczną, a chorobami afektywnymi. Zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt z tym związany, jakim jest nadmierna wrażliwość osób z chorobami afektywnymi na bodźce płynące z otoczenia i trudności w ich modulacji, co u niektórych osób jest tłumione poprzez np. nadużywanie alkoholu. Być może stan depresji stanowi niekiedy mechanizm radzenia sobie z nadmiarem bodźców. Charakterystyczny przebieg choroby afektywnej z okresami remisji i epizodami hipomanii pozwala na wykorzystanie w tych okresach przeżyć z czasu nasilonej niestabilności afektywnej i ich przetworzenie w dzieła artystycznej."

http://www.afektywni.pl/kreatywnoscachorobamaniakalno-depresyjna,29,l1.html

 

Depakiniarz, co do rysunków, we mnie wywołują ból. Co jest niewątpliwie oddziaływaniem i świadczy o przekazywaniu przez nie emocji. Mi brakuje w nich nadziei, ale to uwaga subiektywna, bo nie wszystko musi być optymistyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko jedno sie nasuwa WOW. Widac ze nie sa to rysunki bez wyrazu, jednak nawet w grafice mozna przekazac emocje. Ale najbardziej podoba mi sie ta bogata kolorystyka. Nie jestem jakims znawca sztuki, ale forma przypomina mi troche Picasso. Mysle ze takie rysunki spokojnie moglyby wyladowac w galerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×