Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Szczebiotka napisał:

Ale się uśmiałam z was 😂 dobrzy jesteście. 

@skakunna ja miałam podobnie ale po paroxinor do tego wymioty 🤦 myślałam że się wykończę. Ale czym dłużej brałam tym bardziej objawy zanikały chociaż nadal mam problemy z jedzeniem. Trzymam kciuki żeby i u ciebie minęło 😉

Szczerość się okazuje nie przebierając w środkach. Niekiedy powiedzenie "gówno prawda" ma silne fundamenty 😂 ja na paro to prócz ibupromu na ból głowy, to zajadałem rennie, bo w przełyku piekło, mdliło i moja kawa nie miała smaku😡, a na wenli mmm mniam:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wy nie wiecie, co się na brintellixie na początku dzieje z żołądkiem... 
Btw. pytanie obligatoryjne. Wenla dość mocno kasuje z emocji (też pozytywnych), libido etc czy brał ktoś ją w zestawie z wellbutrinem jakimś, żeby te emocje trochę odzyskać? Taki zestaw z tego co widzę jest dość popularny, ale widziałem go najczęściej z escitilem i sertaliną, z wenlą jeszcze nie, dlatego się zastanawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DEPERS napisał:

Szczęściara:) , ale te dolegliwości to akurat są do przebolenia. Po wenlafeksynie nigdy mnie nic nie boli, tak jakby jakoś opio  hamowała🤔 niby w badaniach jest neutralna, ale coś musi zagłuszać w un, bo na ssri to zawsze głowa, albo brzuch mnie boli

To ja łykam tabsy jak cukierki praktycznie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DEPERS napisał:

Szczęściara:) , ale te dolegliwości to akurat są do przebolenia. Po wenlafeksynie nigdy mnie nic nie boli, tak jakby jakoś opio  hamowała🤔 niby w badaniach jest neutralna, ale coś musi zagłuszać w un, bo na ssri to zawsze głowa, albo brzuch mnie boli

Śmiem twierdzic😆 ze dlatego nie boli nic ,bo Wenla jak i Duloksetyna miesza w noradrenalinie a ta ma cos wspolnego z przeciwbolowym dzialaniem,np Duloksetyne przepisuje sie w depresji somatycznej ,z nerwobólami ale tez przy innych chorobach np Fibromialgi,mysle wiec ze i Wenla podobnie dziala .(przeciwbólowo 🤩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Samniewiem napisał:

To wy nie wiecie, co się na brintellixie na początku dzieje z żołądkiem... 
Btw. pytanie obligatoryjne. Wenla dość mocno kasuje z emocji (też pozytywnych), libido etc czy brał ktoś ją w zestawie z wellbutrinem jakimś, żeby te emocje trochę odzyskać? Taki zestaw z tego co widzę jest dość popularny, ale widziałem go najczęściej z escitilem i sertaliną, z wenlą jeszcze nie, dlatego się zastanawiam. 

Jasne, że brał🙃 dwa lata temu zjadłem przez miesiąc opakowanie wellbutrinu do 150 mg wenli i chyba ona zasypywała go serotoniną, bo działanie słabe. Niedawno robiłem podejście solo, ale serce mi tłukło strasznie i wqrw pobierał i dałem sobie spokój 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucy32 napisał:

Śmiem twierdzic😆 ze dlatego nie boli nic ,bo Wenla jak i Duloksetyna miesza w noradrenalinie a ta ma cos wspolnego z przeciwbolowym dzialaniem,np Duloksetyne przepisuje sie w depresji somatycznej ,z nerwobólami ale tez przy innych chorobach np Fibromialgi,mysle wiec ze i Wenla podobnie dziala .(przeciwbólowo 🤩

Fibromiaglię ma Lady Gaga:) Być może tak jest. Bo na paro wręcz odwrotnie, przeczulicę miałem, a na wenli mogę przechodzić przez ściany, dosłownie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jurecki napisał:

Czy można dodać do wenlafaksyny jakiś ssri?

Zależy co się chce uzyskać. To są sprawy indywidualne i lekarze nie raz stosują jak dany lek Cię utrzymuje na powierzchni i w miarę dobrze go tolerujesz, ale do szczęścia jednak czegoś brakuje to czasem dołączają jakieś subtelne dawki, ale to są na prawdę sprawy indywidualne. Czasem przepisują dwa ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DEPERS napisał:

Jasne, że brał🙃 dwa lata temu zjadłem przez miesiąc opakowanie wellbutrinu do 150 mg wenli i chyba ona zasypywała go serotoniną, bo działanie słabe. Niedawno robiłem podejście solo, ale serce mi tłukło strasznie i wqrw pobierał i dałem sobie spokój 


W sensie wenla zasypała wellbutrin? Ciekawe, jakby się zachowało 75 wenli i 150 wellbutrinu. Ponoć jest tak, że wellbutrin podbija działanie innych leków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Samniewiem napisał:


W sensie wenla zasypała wellbutrin? Ciekawe, jakby się zachowało 75 wenli i 150 wellbutrinu. Ponoć jest tak, że wellbutrin podbija działanie innych leków. 

No nie czułem dopaminy z niego. A serotoniny to on raczej nie podbije, może powieli i podniesie noradrenalinę. Ja brałem 150 wenli i 150 well i nie było fajerwerków, na pewno nie było aktywizacji. Ostatnio miałem chęci na 300 podnieść, ale serce za mocno mi już tłukło na 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jurecki napisał:

Bierze kto 300mg wenli?

Ja sie zastanawiam czy nie prosic lekarza o 300 mg wenlaflaksyny. Czy ktos wie jak sie wchodzi na taka dawke, w sensie co ile skok czy o 37.5 mg sie zwieksza co tydzien czy o 75 mg? Poprostu zastanawiam sie ile by trwalo zwiekszenie do max dawki, jestem aktualnie na 37.5 mg i zobacze co lekarz powie za tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.770 37,5 mg? To chyba dawka dla filigranowej dziewczyny, nie dla dorosłego faceta. Tak czy inaczej, wątpię, że psychiatra podwyższy ci dawkę od razu na 300, skoro zaczął tak zachowawczo. Ja zaczynałem od 75, później wszedłem na 150, docelowo miało być 225 lub 300, ale lekarz zmienił mi lek z powodu bardzo realistycznych snów i senności podczas dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chester napisał:

Można. Ja biorę i brałem. Najlepszym wyjściem wydaje się escitalopram, bo charakteryzuje się najmniejszymi interakcjami. 

A ja na wenli i esci, to miałem jazdy jak na kwasie, sam siebie się obawiałem, noże z magnesu na noc ściągałem i do szuflady chowałem. No, ale ja też mirtę brałem

Edytowane przez DEPERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×