Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

itsallright, koniecznie , ale to koniecznie zmniejsz dawkę .

Tego typu uboków nie można lekceważyć .To jest w końcu SERCE!!!

A jeszcze jakbyś miał przy takim tętnie pracować , ruszać się to już w ogóle lipa do kwadratu .

A mierzyłeś sobie ciśnienie ?

Trzymaj się ;)

Serio tak uważacie? Ja kiedyś przy Anafranilu miałam 100 spoczynkowe przez cały czas brania, ale nie przejmowałam się tym, myślałam, że to normalne przy tego typu lekach. Chyba ważniejsze jest ciśnienie. No i rzeczywiście żeby przy takim pulsie nie biegać za bardzo wyczynowo itp. zresztą przy Anafranilu było to i tak ciężkie więc się nie bardzo dało :D

Teraz nawet nie mierzę, ale tętno od początku brania mam na pewno ponad sto, jak przyłożę palec to tętna to pulsuje bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina obniza poziom prolaktyny.

Mirtazapina nie obniża, ale nie ma wpływu na poziom prolaktyny:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10451911

With respect to GH and PRL secretion, mirtazapine did not show any effects in comparison with placebo.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12185405

Multivariate analyses of variance revealed significantly lower COR AUC, ACTH AUC, and UFC values after 15 mg mirtazapine compared to placebo, whereas no differences were found with respect to GH and PRL stimulation, MAP, and heart rate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@coma widzę, że bierzesz lamotryginę do wenlafaksyny. jak oceniasz ten lek, czujesz działanie? ja dostałem lamo miesiąc temu, obecnie jestem na dawce 75 mg.

 

itsallright, lamo to jeden z najlepszych leków jakie brałam. Jedną z najdłuższych remisji miałam właśnie na lamotryginie. Stabilizuje, wycisza, lekko podnosi nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kobiet (chociaż nie wiem czy są jakieś w tym wątku :( ) mianowicie czy miałyście zmiany hormonalne na tym leku i czy to minęło?

 

Trzymaj się Joker! To są najgorsze dni brania lekarstwa, organizm się jeszcze do niego nie przyzwyczaił.

Ja będę badala za miesiac hormony.Jak na razie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przeskok z paro na wenle to dobry wybór jeśli chodzi o depresje i fobie takie społeczne,między ludzkie , na siły by dodawała energii , bym się mniej przejmował ,bym był bardziej pewny siebie . bo paro się u mnie już dawni wypaliło kidyś brałem 5 lat , teraz z jakoś niecałe pół roku i nawet dawki 40mg nic nie dają . jak sądzicie? czy może spróbować np cital ? bo wiem po sobie że nawet jak najbardziej mocne leki serotoninowe nie działaja nawet słabszy może zadziałać (przeskok kiedyś zp aro na fluo i depresja mniejsza , ale lęki większe) także działało . fluo już brałm 3x i potem tez już się wypaliło . chyba raczej wenla lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przeskok z paro na wenle to dobry wybór jeśli chodzi o depresje i fobie takie społeczne,między ludzkie , na siły by dodawała energii , bym się mniej przejmował ,bym był bardziej pewny siebie . bo paro się u mnie już dawni wypaliło kidyś brałem 5 lat , teraz z jakoś niecałe pół roku i nawet dawki 40mg nic nie dają . jak sądzicie? czy może spróbować np cital ? bo wiem po sobie że nawet jak najbardziej mocne leki serotoninowe nie działaja nawet słabszy może zadziałać (przeskok kiedyś zp aro na fluo i depresja mniejsza , ale lęki większe) także działało . fluo już brałm 3x i potem tez już się wypaliło . chyba raczej wenla lepiej ?

 

jest sens, tylko wenlafaksyne wal w dawce przynajmniej 225-300mg, to odczujesz lekkie pobudzenie i może się coś poprawi.

citalopram i escitalopram sobie daruj, są po prostu słabe, profil typowo serotoninowy, bardzo selektywny, nie spodoba Ci się,

fluoksetyna odrobinę lepsza, ale wenlafaksyna ma lepszy profil działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przeskok z paro na wenle to dobry wybór jeśli chodzi o depresje i fobie takie społeczne,między ludzkie , na siły by dodawała energii , bym się mniej przejmował ,bym był bardziej pewny siebie . bo paro się u mnie już dawni wypaliło kidyś brałem 5 lat , teraz z jakoś niecałe pół roku i nawet dawki 40mg nic nie dają . jak sądzicie? czy może spróbować np cital ? bo wiem po sobie że nawet jak najbardziej mocne leki serotoninowe nie działaja nawet słabszy może zadziałać (przeskok kiedyś zp aro na fluo i depresja mniejsza , ale lęki większe) także działało . fluo już brałm 3x i potem tez już się wypaliło . chyba raczej wenla lepiej ?

 

jest sens, tylko wenlafaksyne wal w dawce przynajmniej 225-300mg, to odczujesz lekkie pobudzenie i może się coś poprawi.

citalopram i escitalopram sobie daruj, są po prostu słabe, profil typowo serotoninowy, bardzo selektywny, nie spodoba Ci się,

fluoksetyna odrobinę lepsza, ale wenlafaksyna ma lepszy profil działania.

 

Dzięki kolego . a myslisz że jak to zrobić ,przeskoczyć z 20mg paro od razu na 75mg wenli, czy:

 

zejść z paro do 10mg , dorzucić wenle 37,5mg , pobyć na tym tydzien , wywalić paro i dać 75mg wenli?

 

zalezy mi na jak najmnijszych skutkach ubocznych przeskoku,odstawienia paro i wejścia wenli . myslałem nawet żeby paro zredukować do 5mg i dorzucić dopiero wtedy 37,5mg wenli ale to chyba już za dużo "pie*olenia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego . a myslisz że jak to zrobić ,przeskoczyć z 20mg paro od razu na 75mg wenli, czy:

 

zejść z paro do 10mg , dorzucić wenle 37,5mg , pobyć na tym tydzien , wywalić paro i dać 75mg wenli?

 

zalezy mi na jak najmnijszych skutkach ubocznych przeskoku,odstawienia paro i wejścia wenli . myslałem nawet żeby paro zredukować do 5mg i dorzucić dopiero wtedy 37,5mg wenli ale to chyba już za dużo "pie*olenia"

 

dokładnie tak, od razu do 20mg paro weź te 75mg wenli.

nie ma sensu schodzenie, jesteś zaprawiony w lekach.

moim zdaniem nie odczujesz uboków wenli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@benzowiec84, z tego co pamiętam miałeś problem z nadmiernym poceniem się po jakimś leku. Po wenli będziesz mógł wykręcać koszulkę :D tak było w moim przypadku, a mieliśmy ten sam problem.

 

coś za coś ashton , jestem w "dupie"

 

-- 07 sty 2018, 21:52 --

 

Dzięki kolego . a myslisz że jak to zrobić ,przeskoczyć z 20mg paro od razu na 75mg wenli, czy:

 

zejść z paro do 10mg , dorzucić wenle 37,5mg , pobyć na tym tydzien , wywalić paro i dać 75mg wenli?

 

zalezy mi na jak najmnijszych skutkach ubocznych przeskoku,odstawienia paro i wejścia wenli . myslałem nawet żeby paro zredukować do 5mg i dorzucić dopiero wtedy 37,5mg wenli ale to chyba już za dużo "pie*olenia"

 

dokładnie tak, od razu do 20mg paro weź te 75mg wenli.

nie ma sensu schodzenie, jesteś zaprawiony w lekach.

moim zdaniem nie odczujesz uboków wenli.

 

dzieki za pomoc

 

-- 07 sty 2018, 22:37 --

 

ps: po paro też się pocę jak świnia i zawszę na tym leku się najmocniej pociłem ze wszystkich leków a nie działa , wenle brałem jakiś miesiąc może ciut dużej, wątpie żeby powodowała większe pocenie od paro , bo to raczej niemożliwe ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84,,

 

Kiedyś pisałeś ,że brałeś dulsevię, a powiedz jak ją odstawiałeś (w jakim czasie i jakie dawki).

 

Zamierzam również odstawić. Brałam 2 miesiące 60 mg, teraz jestem na 30 mg. Polówkę zrzuciłam od razu z małymi bólami, po 4 dniach trochę się unormowało, ale ostatnią 30-tkę nie bardzo wiem jak zrzucić. Lekarz mówił,że od razu i wsiąść 10 mg citabaxu ( przechodzę na citabax) , ale po 2 dniach straszne samopoczucie, więc dziś wróciłam do 30-tki i chyba zacznę powoli zrzucać. Dulsevia powodowało duży wzrost ciśnienia i jakoś nie było dobrze, ciągle byłam pobudzona, a nie przekładało się to na nastrój.No i to ciśnienie, poza tym ból głowy i okropna zgaga.

 

Będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradźcie mi co mam robić, bo już nie daję rady :( biorę wenlę prawie półtora roku, od roku 150 mg, ale od paru miesięcy mnie zamula, okropne zmeczenie i sennosć :( cały dzień, rano z łózka z godzinę mi zajmuje wstawanie

problem jest taki, że jak w przeszłosci brałam wenlę to potrafiło mnie zamulać nawet 37,5 albo 75... Ale rok temu jak weszłam na 150 nie miałam aż tak od razu :/

 

a teraz się czuję tak okropnie, że mam ochotę rzucić to w cholerę, tylko że wtedy wrócą mi lęki

 

próbowałam najwięcej brać 187,5 ale spanie było jeszcze większe :/ więc Waszym zdaniem powinnam wbić np na 225 czy schodzić w dół ze 150? tylko że jak 187 mnie przymulało mocno to 225 chyba podobne będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradźcie mi co mam robić, bo już nie daję rady :( biorę wenlę prawie półtora roku, od roku 150 mg, ale od paru miesięcy mnie zamula, okropne zmeczenie i sennosć :( cały dzień, rano z łózka z godzinę mi zajmuje wstawanie

problem jest taki, że jak w przeszłosci brałam wenlę to potrafiło mnie zamulać nawet 37,5 albo 75... Ale rok temu jak weszłam na 150 nie miałam aż tak od razu :/

 

a teraz się czuję tak okropnie, że mam ochotę rzucić to w cholerę, tylko że wtedy wrócą mi lęki

 

próbowałam najwięcej brać 187,5 ale spanie było jeszcze większe :/ więc Waszym zdaniem powinnam wbić np na 225 czy schodzić w dół ze 150? tylko że jak 187 mnie przymulało mocno to 225 chyba podobne będzie?

 

Im wyższa dawka tym bardziej kopie noradrenaline. Wejdź na 225mg, to może Ciebie pobudzi, choć po takim czasie brania jesteś zamulona seratoniną i typowa anhedonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec ja też przeszedłem z paro z 40, na wenle...

czuje dużą poprawe i faktycznie oprócz wykręcania koszulki wszystko jest super, dużo lepiej się czuje...

byłem miesiąc na dawce 75mg, ale zasugerowałem lekarzowi, że to za mało i wskoczyłem na 150mg i moge powiedzieć, że jest super....

z wad to cholerna potliwość łudziłem się, że mini, ale nie mija... mega kac po 2 piwach ;D... łeb boli mega... no poza tym nie widzę...

 

na parogenie wqrwiałem się nie ziemsko... wszystko mnie irytowało bo chciałęm ale nie miałem sił i mogłem iśc spać....

a tu wróciła chęć do życia... po prostu kąpie się 2 razy dziennie ;PPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec ja też przeszedłem z paro z 40, na wenle...

czuje dużą poprawe i faktycznie oprócz wykręcania koszulki wszystko jest super, dużo lepiej się czuje...

byłem miesiąc na dawce 75mg, ale zasugerowałem lekarzowi, że to za mało i wskoczyłem na 150mg i moge powiedzieć, że jest super....

z wad to cholerna potliwość łudziłem się, że mini, ale nie mija... mega kac po 2 piwach ;D... łeb boli mega... no poza tym nie widzę...

 

na parogenie wqrwiałem się nie ziemsko... wszystko mnie irytowało bo chciałęm ale nie miałem sił i mogłem iśc spać....

a tu wróciła chęć do życia... po prostu kąpie się 2 razy dziennie ;PPP

 

a na jakie choróbska Ci pomaga? widze , ze bierzesz triticco, pomaga w libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×