Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, maribellcherry napisał:

Kurde jakby ktos zdrowy to przeczytal to by sie puknal w glowe. Ze my potrafimy sie sraczka przejmowac jakby to byl juz nasz koniec... Masakra... 

Ale niestety zdrowi nie wiedza co sie  wnaszych glowach dzieje.

 

No dokładnie... Dobrze to ujęłaś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maribellcherry napisał:

Ciagle mnie drapie w gardle. Juz od jakis 2-3tyg.  Do szalu mnie to doprowadza.

Wpisalam w google kilka objawow ktore mam i wyskoczyl mi rak przelyku. Aczkolwiek nie bylo nic z objawow ktore mam. Byla chrypka… Chrypki nie mam ale zaczel odchrzakiwac to drapanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maribellcherry napisał:

Wpisalam w google kilka objawow ktore mam i wyskoczyl mi rak przelyku. Aczkolwiek nie bylo nic z objawow ktore mam. Byla chrypka… Chrypki nie mam ale zaczel odchrzakiwac to drapanie.

Przeczytalam wlasnie na wp o kolesiu z rakiem pecherzyka zolciowego. Bardzo rzadki rak. Objawy: chudniecie, swiad i zazolcenie skory, nudnosci, wymioty, brak apetytu, bol w prawym podzebrzu.

 

Mam klucia w boku i swiad.

 

Nie dosyc ze od dwoch lat kluje mnie prawie codziennie  po lewej to od ponad pol roku czasem po prawej… 🙄

Edytowane przez maribellcherry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jakie dolegliwości sobie przypisywałem. 

Glejak mózgu 

Nerwiak 

Gruczolak przysadki (potwierdzony) 

Rak gardła i krtani 

Rak jamy ustnej 

Raj drobnokomorkowy płuc (przypadkowo wykryte dwa guzki pozapalne) 

Rak kości 

Rak wątroby (przypadkowo wykryty mały naczyniak) 

Rak trzustki 

Rak tarczycy (przypadkowo wykryta niedoczynność) 

Rak jelita grubego (przypadkowo znaleziony gruczolak z dysplazją  wysokiego stopnia)

Rak jądra, 

Rak stercza

HIV

HpV

HCV

HBs

Zespół gruczalowatosci rodzinnej 

Zespół Gardnera 

Więcej chorób nie pamiętam, przy okazji hipochondrii przypadkowo wynalazłem kilka jednostek chorobowych, przez to nakręciłem się jeszcze bardziej. 

Nadmienię że przy każdej wyminionej wyimaginowanej chorobie miałem "autentyczne" bóle /objawy 

Po dokładnym zbadaniu przez lekarza bóle mijały, pojawiały się nowe choroby i nowe bóle i tak w koło Macieju... 

Przez ostatnie trzy miesiące miałem 47 wizyt lekarskich 17 odwołałem. 

🙂 pozdrawiam wszystkich 

Edytowane przez Toxxxic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu lekka panika. Przyznaje trochę dzisiaj podjadłem i zaczeły wracać mi siły + wieczorny kał dalej ze śluzem ale niestety na papierze zauważyłem czerwonawe plamki zabarwienia w śluzie i teraz martwie się czy to była krew czy może to po prostu jakieś zabarwienie od  lazanii którą dzisiaj zjadłem (a miała w sobie dużo sosu pomidorowego). I jak rozumiecie jestem teraz kłębkiem nerwów... poza tym czuje się dużo lepiej mam więcej energii apetyt mi wraca ale ten szczegół z przed chwili nieco mnie zdenerwował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Toxxxic napisał:

 

Raj drobnokomorkowy płuc (przypadkowo wykryte dwa guzki pozapalne) 

* i co z tym dalej???

 

Rak wątroby (przypadkowo wykryty mały naczyniak) *i z tym tez?

 

Rak jelita grubego (przypadkowo znaleziony gruczolak z dysplazją  wysokiego stopnia)

*co to znaczy i czy cos musisz z tym robic?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Przerażony234 napisał:

I znowu lekka panika. Przyznaje trochę dzisiaj podjadłem i zaczeły wracać mi siły + wieczorny kał dalej ze śluzem ale niestety na papierze zauważyłem czerwonawe plamki zabarwienia w śluzie i teraz martwie się czy to była krew czy może to po prostu jakieś zabarwienie od  lazanii którą dzisiaj zjadłem (a miała w sobie dużo sosu pomidorowego). I jak rozumiecie jestem teraz kłębkiem nerwów... poza tym czuje się dużo lepiej mam więcej energii apetyt mi wraca ale ten szczegół z przed chwili nieco mnie zdenerwował...

Nie denerwuj sie ta lasangna. Tez mam bardziej pomaranczowo w wc po sosie pomidorowym. Na pocieszenie 🙂 Jestem pewna ze to jelitowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maribellcherry napisał:

 

Hej, 

Guzki pozapalne mogą się pojawić po infekcji, np.zapaleniu płuc nawet kilkanaście lat temu.

Z naczyniakiem nie robisz nic, do obserwacji co rok. 

Z gruczolakami na jelicie przy kolonoskopii zostają wycięte do obserwacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Toxxxic napisał:

Hej, 

Guzki pozapalne mogą się pojawić po infekcji, np.zapaleniu płuc nawet kilkanaście lat temu.

Z naczyniakiem nie robisz nic, do obserwacji co rok. 

Z gruczolakami na jelicie przy kolonoskopii zostają wycięte do obserwacji. 

Gruczlak mogl sie zrobic rakiem?

Czy dawal objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maribellcherry napisał:

Gruczlak mogl sie zrobic rakiem?

Czy dawal objawy?

Tak mógł się zrobić, gruczolaki nie dają objawów szczególnie we wczesnej fazie. Poszedłem na kolonoskopię tylko i wyłącznie ze względu na to że u mojej mamy znaleziono takich kilka. 

Coś Cię szczególnie trapi? 

Ukłucia o których mówisz w poprzednich postach ja też często mam czasami giną jak zajmę się "inną chorobą". 

Edytowane przez Toxxxic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toxxxic napisał:

Tak mógł się zrobić, gruczolaki nie dają objawów szczególnie we wczesnej fazie. Poszedłem na kolonoskopię tylko i wyłącznie ze względu na to że u mojej mamy znaleziono takich kilka. 

Coś Cię szczególnie trapi? 

Ja mam od 18 lat problemy z jelitem.

Zblizam sie powoli do 40 wiec czeka mnie kolonoskopia chociazby ze wzgledu na wiek. Raczej w mojej rodzinie nie bylo takich spraw. Aczkolwiek od strony ojca nie znam kompletnie nikogo, w sensie nie utrzymujemy kontaków wiec nie wiem jak tam sytuacja.

Od strony mamy nikt nie mial takich problemów.

Od strony ojca odziedziczylam trombofilie (prawdopodobnie po nim).

Edytowane przez maribellcherry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maribellcherry napisał:

Ja mam od 18 lat problemy z jelitem.

Zblizam sie powoli do 40 wiec czeka mnie kolonoskopia chociazby ze wzgledu na wiek. Raczej w mojej rodzinie nie bylo takich spraw. Aczkolwiek od strony ojca nie znam kompletnie nikogo, w sensie nie utrzymujemy kontaków wiec nie wiem jak tam sytuacja.

Od strony mamy nikt nie mial takich problemów.

Od strony ojca odziedziczylam trombofilie (prawdopodobnie po nim).

Spokojnie jestem niemalże pewien że nic nie znajdą, problemy masz od 18 lat także poważne kwestii wyszłyby wcześniej. 

Kolonoskopię warto zrobić oczywiście, miałem robioną trzy razy bez znieczulania ogólnego i jakbym wiedział o co jest tyle zamieszania to zglosibym się dużo wcześniej 😁

Czasami coś przy badaniu zaboli ale, uwierz bardziej bolała cie głowa co najmniej kilkadziesiąt razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toxxxic napisał:

Spokojnie jestem niemalże pewien że nic nie znajdą, problemy masz od 18 lat także poważne kwestii wyszłyby wcześniej. 

Kolonoskopię warto zrobić oczywiście, miałem robioną trzy razy bez znieczulania ogólnego i jakbym wiedział o co jest tyle zamieszania to zglosibym się dużo wcześniej 😁

Czasami coś przy badaniu zaboli ale, uwierz bardziej bolała cie głowa co najmniej kilkadziesiąt razy...

Od jakis dwoch lat mam pogorszenie i nowe objawy. Bylam u lekarza, mialam podstawowe badania. Nie pogarsza mi sie. Czasem nawet jest lepiej.

Moze to tez nic groznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze ja mam wezly od dwich lat. Większość znikla. Niektire sa od roku. Ale odkrylam pod obojczykiem lewym cos wymacalam tak ze, spuchło i boje się ze przerzuty... 😥 Do tego pod pacha mam gule jak pomarancza qle to jest całkowicie jak cialo spuchnietw, w tym wesla ani nic nie ma ale z raka pluc wskoczylam na raka piersi. 

Boze ja o sobie juz myślę "kobieta z rakiem" np poszla z dzieckiem do parku 🤦‍♀️ 🤦‍♀️ 🤦‍♀️ 🤦‍♀️ jprdle mam dosc..... 

Od lat nie robilam badan nic. Odwaze sie chyba tylko na tarczycę.    

Ile jeszcze muszę znieśc tego.... 😥 😥 😥 😥 Nie wiem czy przez nerwice nie popadłam w depresję... 

Bo wydaje mi się ze ja to na miliard % mam raka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Toxxxic napisał:

A więc jakie dolegliwości sobie przypisywałem. 

Glejak mózgu 

Nerwiak 

Gruczolak przysadki (potwierdzony) 

Rak gardła i krtani 

Rak jamy ustnej 

Raj drobnokomorkowy płuc (przypadkowo wykryte dwa guzki pozapalne) 

Rak kości 

Rak wątroby (przypadkowo wykryty mały naczyniak) 

Rak trzustki 

Rak tarczycy (przypadkowo wykryta niedoczynność) 

Rak jelita grubego (przypadkowo znaleziony gruczolak z dysplazją  wysokiego stopnia)

Rak jądra, 

Rak stercza

HIV

HpV

HCV

HBs

Zespół gruczalowatosci rodzinnej 

Zespół Gardnera 

Więcej chorób nie pamiętam, przy okazji hipochondrii przypadkowo wynalazłem kilka jednostek chorobowych, przez to nakręciłem się jeszcze bardziej. 

Nadmienię że przy każdej wyminionej wyimaginowanej chorobie miałem "autentyczne" bóle /objawy 

Po dokładnym zbadaniu przez lekarza bóle mijały, pojawiały się nowe choroby i nowe bóle i tak w koło Macieju... 

Przez ostatnie trzy miesiące miałem 47 wizyt lekarskich 17 odwołałem. 

🙂 pozdrawiam wszystkich 

Boze ile chorob... Ale ja też mialam z tyle.... 

Chłoniak hodkina

Chłoniak indolentny

Chłoniak nieziarniczy

Przerzuty z płuc do wezlow

Rak piersi (obecnie) 

Rak pluc

Rak trzustki 

Zapalenie trzustki

Rak sledziony 

Rak watroby 

Rak jelita 

Przerzuty do kosci miednicy

Rak kręgosłupa 

Hepatosplenomegalia

Guz pancosta

Zespol zyly glownej górnej (obecnie) 

Luszczyca

Choroba Parkinsona

Drzenie samoistne

Zacma

Jaskra

Stwardnienie rozsiane 

Pozagalkowe  zapalenie nerwu wzrokowego 

Zaburzenia rytmu serca 

Cukrzyca 

Nykturia

Rak szyjki macicy 

Guzki siostry mary joseph

Guz śródpiersia (obecnie) 

Roztrzenie oskrzeli

Astma (biore na to leki bo lekarz podejrzewał bo po covid byly swisty i furczenia, kaszsl) 

Przewlekle zapalenie oskrzeli 

Aplastyczne zapalenie oskrzeli 

Zaburzenia termoregulacji

Hiv (myske czy nie mam od tego węzłów) 

Zwyrodnienie stawu biodrowego (bol boku biodra i plecow a jak nasili ske to i brzucha niemal codziennie) 

Sloniowacizna

Bialaczka

Sm

Akromegalia

Zoltaczka.... 

Moze o czyms zapomnialam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marlenka85 napisał:

Boze ile chorob... Ale ja też mialam z tyle.... 

Chłoniak hodkina

Chłoniak indolentny

Chłoniak nieziarniczy

Przerzuty z płuc do wezlow

Rak piersi (obecnie) 

Rak pluc

Rak trzustki 

Zapalenie trzustki

Rak sledziony 

Rak watroby 

Rak jelita 

Przerzuty do kosci miednicy

Rak kręgosłupa 

Hepatosplenomegalia

Guz pancosta

Zespol zyly glownej górnej (obecnie) 

Luszczyca

Choroba Parkinsona

Drzenie samoistne

Zacma

Jaskra

Stwardnienie rozsiane 

Pozagalkowe  zapalenie nerwu wzrokowego 

Zaburzenia rytmu serca 

Cukrzyca 

Nykturia

Rak szyjki macicy 

Guzki siostry mary joseph

Guz śródpiersia (obecnie) 

Roztrzenie oskrzeli

Astma (biore na to leki bo lekarz podejrzewał bo po covid byly swisty i furczenia, kaszsl) 

Przewlekle zapalenie oskrzeli 

Aplastyczne zapalenie oskrzeli 

Zaburzenia termoregulacji

Hiv (myske czy nie mam od tego węzłów) 

Zwyrodnienie stawu biodrowego (bol boku biodra i plecow a jak nasili ske to i brzucha niemal codziennie) 

Sloniowacizna

Bialaczka

Sm

Akromegalia

Zoltaczka.... 

Moze o czyms zapomnialam

 

Zaburzenia termoregulacji i białaczka. Na jakiej podstawie? Bo to drugie też... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Marlenka85 napisał:

Boze ja mam wezly od dwich lat. Większość znikla. Niektire sa od roku. Ale odkrylam pod obojczykiem lewym cos wymacalam tak ze, spuchło i boje się ze przerzuty... 😥 Do tego pod pacha mam gule jak pomarancza qle to jest całkowicie jak cialo spuchnietw, w tym wesla ani nic nie ma ale z raka pluc wskoczylam na raka piersi. 

Boze ja o sobie juz myślę "kobieta z rakiem" np poszla z dzieckiem do parku 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ jprdle mam dosc..... 

Od lat nie robilam badan nic. Odwaze sie chyba tylko na tarczycę.    

Ile jeszcze muszę znieśc tego.... 😥😥😥😥 Nie wiem czy przez nerwice nie popadłam w depresję... 

Bo wydaje mi się ze ja to na miliard % mam raka

No trudno nie wpaść w depresję, ciągle się martwiąc... Ja mam to samo... Jestem uosobieniem smutku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam Te dziwne odczucia z prawym uchem. Dodatkowo od jakis 3-4 mam uderzenia goraca na twarzy, albo sama goraca twarz bez wypiekow. Uszy mialam na poczatku gorace teraz mi przeszlo troche.

Dzis jakby mnie bolalo po prawej stronie przy uchu na wysokosci zebow trzonowych.

Edytowane przez maribellcherry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial/ma podobnie i wie od czego i moze mi napisac?

Od kilku miesiecy w ciagu dnia zanosze sie bez powodu. Tak jak dzieci placza. Tylko ze ja nie placze. Nagle dostaje takich dziwny skurczy za mostkiem gdzies czy w tchawicy (nawet nie potrafie okreslic gdzie dokladnie) i wyglada to u mnie jak zanoszenie sie. Ogolnie nie przeszkadza mi to jakos bardzi als jest to po prostu raczej dziwne…

Pewnie jakies zaburzenia oddychania, ale nie moge znalezc nic nt zanoszenia sie u doroslych bez placzu… Ktos cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maribellcherry napisał:

Czy ktos mial/ma podobnie i wie od czego i moze mi napisac?

Od kilku miesiecy w ciagu dnia zanosze sie bez powodu. Tak jak dzieci placza. Tylko ze ja nie placze. Nagle dostaje takich dziwny skurczy za mostkiem gdzies czy w tchawicy (nawet nie potrafie okreslic gdzie dokladnie) i wyglada to u mnie jak zanoszenie sie. Ogolnie nie przeszkadza mi to jakos bardzi als jest to po prostu raczej dziwne…

Pewnie jakies zaburzenia oddychania, ale nie moge znalezc nic nt zanoszenia sie u doroslych bez placzu… Ktos cos?

Powiem szczerze, że trudno mi to sobie nawet wyobrazić... Ale jak to ma związek z oddychaniem, to może być po prostu na tle nerwowym. Nerwów Ci nie brakuje... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, powiem Wam, że ja mam dość. Mam dość samej siebie i tego panikowana. Nie umiem normalnie żyć, czymkolwiek się cieszyć, cały czas myślę o jakichś moich objawach. Szlag mnie chce trafić. Żadne leki mi nie pomagają, wypróbowałam już naprawdę sporo różnych. Nawet benzodiazepiny nic mi nie dają! Kiedyś łyknęłam trzy naraz i chciało mi się tylko spać, ale panika była dalej. 

Jestem przekonana, że coś mi jest. I jak pozwolę sobie na utratę czujności, to... Choć byłam tak samo pewna białaczki, bałam się badań jak cholera, a jak już je zrobiłam, to wyszły piękne. Aż lekarz był zdziwiony, jak zobaczył moją Hemoglobine i żelazo. 

 

Teraz panikuję w związku z poceniem się. Tak, znowu o tym pisze. Że rozwija się we mnie jakaś choroba. A byłam z tym u lekarza i powiedziała mi, że to musi być na tle nerwowym. Bo wyniki mam dobre, wprawdzie robione w czerwcu, ale powiedziała, że nie mogły się zmienić od tego czasu, tarczycę mam spoko. Miałam teraz usg i wyszło wszystko dobrze. Dermatolog też mi powiedział, że to nadresktywnosc układu wegetatywnego. 

 

Zastanawiam się, ile przypadłości możemy mieć z emocji. Ja przeszłam w czerwcu załamanie nerwowe. Chyba nigdy nie czułam się tak źle, mój układ nerwowy przeszedł piekło. Czy to mogło nasilić różne przypadłości? No to pocenie się... 

Np odmieniło mi się w tamtym momencie zajadanie stresu. Teraz mam odwrotnie. Nie mogę jeść,jak się stresuję. 

 

Zwariuję. Chciałabym żyć normalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dziewczynki.... Mysle ze i pocenie i zanoszenie moze byc od stressu. Teraz sie zorientowałam zze jak sie boje to mnie też tak pociąga... Takie kikka przerywanych jakby wdechow, nie wiem ciezko to opisać. 

Pocenie, uderzenia gorąca rano... Miałam. Poty nocne mialam. Oczywiście apogeum przy mysleniu o tym. 

Ja juz tez nie wiem co robić, no mam obecnie raka cycka i /cenzura/... 😥 Mysle o sobie jako kobiets z rakien... Boze tak bardzo tez chce zyc jak człowiek. 

Pisalas ze boisz się utraty kontroli nad myslami... Ja tak samo. Jakis chory lek ze jak pomyślę i poczuje ze jestem zdrowa to wtedy cos sie stanie, zemdleje zaczna sie objawy potezne raka.... Zostane pokarana. Sama nie wiem jak to nazwac i jak opisac..... 

Moj synuś jest chory, strasznie kaszle od wczoraj... 😥 Takiego wrednego suchego kaszlu to chyba nie mial... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×