Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Wtedy mialam infekcje wlasnie bakteryjna tylko mi zaatakowalo pluca i przy okazji zatoki uszy itd. Bralam antybiotyk w domu ale bylo coraz gorzej i wyladowalam w szpitalu no ale to przez zapalenie pkuc a nie zatoki. Bralam antybiotyki dozylnie przez tydzien i potem jeszcze w domu kolejne antybiotyki. Iwtedy wlasnie te zatoki wyleczylam do konca. Na pewno ta lampa mi bardzo pomogla wtedy.

 

Nawet nie wiesz hak mnie pocieszylas z ta krwia na papierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

dawno mnie tu nie było. jakoś starałem się okiełznać chorobę. szczerze, to poza drobnymi epizodami udawało mi się.

 

cały czas zmagałem się /i zmagam/ z problemami żołądkowymi /uczucie kłucia w lewym boku, uczucie ucisku przy leżeniu/ jednakże zdałem się na lekarzy /oczywiście niejednego, ale ilu lekarzy tyle diagnoz/ i w efekcie prawie zakończyłem leczenie na Helicobacter. moim zdaniem nie pomogło za bardzo. teraz kolej na gastroskopię, której się niemiłosiernie boję /termin wyznaczony/.

 

niestety w międzyczasie pojawiały mi się różne inne objawy i tu moje pytanie do Szanownych Forumowiczów. obecnie bowiem cierpię z powodu drętwienia /kłucia, igieł/ kończyn. początkowo od około tygodnia miałem dziwne uczucie kłucia /jakby wbijanie igiełek/ na obydwu dłoniach. przy okazji odczucie zwiększonego czucia, drętwienie itd. poczytałem trochę, najadłem się strachu, ale w końcu uznałem, że to od pracy na komputerze - ostatnio dość dużo siedziałem. jednakże wczoraj wieczorem leżąc w łóżku doszły mi te nieszczęsne igiełki do obydwu stóp. przez to mam nieprzespaną noc /może ogółem 2 h spałem/ i ogółem przygnębiające samopoczucie.

 

obecnie więc mam drętwienie /igiełki/ prawej i lewej ręki i tak samo prawej i lewej stopy. ponadto najbardziej odczuwalna jest na opuszkach wszystkich palców rąk coś jakby przeczulica/drętwienie opuszek palcy.

 

czy to może być objaw nerwicy?

 

zastanawiam się /poza nerwicą/ czy to nie niedobór witaminy b12. brałem przez 2,5 miesiąca inhibitory pompy protonowej /na HP/ a przy długotrwałym leczeniu mogą wystąpić niedobory. tylko długotrwałe - jak piszą w sieci - to 2 lata a nie 2 miesiące...

 

u neurologa byłem - diagnoza kręgosłup. bez badań. bez niczego. cudotwórca. ćwiczenia na kręgosłup przez miesiąc i jak nie pomoże wrócić.

 

z góry dziękuję za Wasza opinie:)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi z kolei zaczeły dokuczac łydki...

Nie wiem co to jest, ale czuje taką ciezkosc w nogach (od kolan w dół). Nie ma bólu jako takiego, ale wlasnie taki ciezar... takie nie wiadomo co. Nigdy tak nie mialam, więc boje się, ze to jakas niewydolnosc zylna :((( Bo tak wlasnie czuje, jakby mi tam zle plyneła krew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

 

 

czy to może być objaw nerwicy?

 

pozdrawiam,

 

Moim zdaniem jak najbardziej, nerwica może podkręcać nieprzyjemne dolegliwości od kręgosłupa.

 

U mnie były to drętwienia, mrowienia, bóle nogi, karku, głowy, klatki, promieniujący ból od krzyża, drętwienie rąk, "prądy w nodze". Do tego derealizacja, ataki lękowe itd.

 

Ja miałam przez dłuższy czas spokój, ale od niedawna (prolemy z pęcherzem) jestem pewna, że zżera mnie mega poważna choroba, mam ataki paniki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa

mi też łydki tak dokuczają od dłuższego czasu .. jak pochodzę trochę to mam taką jakby ciężkość.. takie właśnie nie wiadomo co... odpocznę chwilę i przechodzi.. a potem znów..

 

fuzzystone

a te drętwienia które miałeś to cały czas były?

bo ja w zasadzie bez przerwy od dłuższego czasu.. raz bardziej.. raz mniej.. do igiełek już się przyzwyczaiłem.. prądy też faktycznie są co jakiś czas.. ale najgorsze jest ciągłe drętwienie opuszek palców dłoni.. takie jak dotykam czuję jakby były zdrętwiałe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agapetos, mnie to nawet bolą od razu jak sie obudze :-/ A przy wchodzeniu po schodach - jeszcze bardziej. Oczywiscie naczytalam się o zakrzepicy...

 

A co do dretwienia i igielek, to ja osobiscie tego nie mam - ale ten objaw często przewijał się tutaj na forum.

 

Mam jeszze jeden dziwny objaw (w sumie od bardzo dawna). Kiedy jest zimno (wiatr itd.) i np. jestem na zewnatrz bez czapki, (a czasem i w czapce) to po chwili łapie mnie takie otuamnienie i nieogarniecie w glowie. I nawet jak wroce do domu i się ogrzeje, to jeszcze przez jakis czas mam takie dziwne odczucia w glowie. Nie wiem z czym to moze byc zwiazane? Ma ktos z was taką reackje na zewnetrzne zimno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani, ja z lydkami juz mialam przygode, tak sie nakrecilam ze nawet w lustrze widzialam roznice w ich grubosci. Zrobilam ddimery i od tamtej pory spokoj z lydkami ;)

 

A ja sie mecze z moim czyrakiem wlasciwie z dwoma niestety w miejscu intymnym. Pierwszy raz cos takiego mam, szukajac w necie jaka masc sobie na to kupic doszukalam sie ze to moze byc objaw nowotworu oczywiscie i caly dzis dzisiaj panikuje.

Smaruje mascia ichtiolowa od jakiegos tygodnia i jede czyrak juz jest mniejszy (na poczatku mial ze 2-3cm srednicy) a drugi dopiero dochodzi do skory. Chociaz nie widzialam zadnej wydobywajacej sie ropy wiec sama nie wiem co to moze byc. A bolalo jak cholera, jak ogromny pryszcz.

Stwierdzialam ze jak mi to nie zniknie to pojde do lekarza chociaz nawet nie wiem do jakiego.

Pocieszy mnie ktos ze to malo prawdopodobne ze to objaw nowotworu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leniek644, pamietam te Twoje bóle! :D Jak mnie zaczely bolec, to od razu przypomnialam sobie o Twojej akcji z opieraniem nog o krzeslo :D

Ja to w sumie ze 3 dni temu podnioslam nogi, ktore byly oparte tylko na palcach - i to na maksa napieło mi miesnie łydek. Ale to trwalo tylko pare sekund, wiec nie wierze, ze potem bolaly by mnie łydki 3 dni...

Podejrzewalam tez buty, bo ostatnio zaczelam chodzic w takich, w ktorych przez zime nie chodzilam... ale nie wiem.

 

W dodatku miesiac temu uderzylam się w stope, i jeden palec (srodkowy) byl caly fioletowy i bolal. Minał miesiac... fioletowy juz nie jest, ale dalej nie moge go zginac, bo boli.

Tylko troche glupio chyba isc do lekarza, i narzekac, ze moze mam palec zlamany - jak minał już miesiac od tego "wypadku" ?? :)))

 

Co do tych czyrakow, to ile czasu je masz? ja tez mialam cos takiego, tez ze 2cm, taka kulka podskórna. Chyba mialam to kilka miesięcy!

Potem wyszlo na wierzch, i bylo przy tym dużó krwii... bleeeee :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi moimi lydkami to masakra :-D idealny przyklad jak z takiej blahostki mozna sie nakrecic na powazna chorobe...

 

Z tymi czyrakami to bylo tak ze najpierw mialam taka gulke moze 5mm tak gleboko pod skora to bylo z miesiac temu. Nie cale 2 tyg temu obok tej gulki wyszedl mi czyrak od razu taki wielki on juz teraz prawie znikl. A ten drugi co mam go od miesiaca teraz wylazi do gory i sie powieksza. Pewnie bedzie jak z tym 1 trocge potrwa az to zniknie. Ale skad mi sie to wzielo?

nerwa a Ty gdzie mialas tego czyraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leniek644, tak pod uchem z tylu, troche na szyi. Mi sie wydaje, ze czasem po prostu sie tworza jakeis takie rzeczy, i jak to jest glebiej, to zostaje taka wewnetrzna kulka.

Ja to w ogole bylam pewna, ze juz na zawsze to będę miala :D

 

Ale wiesz co, jak smarujesz mascia ichtiolową, to moze Ci wyjdzie calkowicie na wierzch, bo ona ma zdaje się takie wlasciwosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dlatego ta mascia smaruje. Dziwne jest to ze ta jedna gula sie zmniejszyla a zadnej ropy ani krwi mie bylo chyba ze jej nawet niezauwazylam bo ta masc jest brazowa. Zobaczymy mam nadzieje ze to zniknie w koncu i po problemie a jak nie to trzeba bedzie do lekarza. Jakbtm nie przeczytala w necie ze przyczyna moze byc rak to bym sie tak nie zamartwiala tym a tak to mysli pelno w glowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leniek644, to dobrze, ze ja tego nie wyczytalam jak to mialam :D

Ale wydaje mi sie, ze takie rzeczy są dosc czeste...

 

Ja juz nie moge wytrzymac z tymi nogami :(

Bola mnie juz 3 czy 4 dzien. Teraz oprocz łydek, mam wrazenie, że bolą i kolana.

Nie robie zadnych bardzi wysilkowych rzeczy, wiec w ogole tego nie rozumiem...

Co wiecej, w nocy jest w miare ok, ale jak tylko się obudze (ale zanim wstane) to juz czuje ten ból, tą ciężkość itd.

 

Poszlabym na te ddiametry, ale kurcze... byloby to ju 4 badanie krwii w ciagu pol roku :( (a ja się ich strasznie boje).

Z kolei widzialam ze USG doppler konczyn dolnych, 250zl za dwie nogi. Tez troche mi szkoda kasy.

 

Najlepiej byloby się nie wkrecac. Ale jak tu o tym nie myslec, jak te nogi caly czas bolą? (fakt, nie jakos bardzo, i nie przy dotyku, ale jest to uciązliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, wlasnie zrob d-dimery.

Moze za duzo siedzisz albo stoisz? A puchna Ci te nogi? Albo niedobor magnezu?

 

Aleksandra- witaj w klubie. Mialam endoskopie 3 dni temu i mam ropę w prawej zatoce szczekowej i okazlao sie ze to przez usuniecie zeba pare miesiecy temu. Zrobila sie przetoka i stan zapalny.

A Ty masz wszystkie zeby zdrowe? Czaswm zatoki dokuczaja wlasnie przez cos od zebow.

 

Larynglog polecil mi to cos do plukania sinus rinse taka buteleczke i proszek rozrabia sie z przegotowana woda i plucze nos. Kazal mi to używać do czasu wizytt u chirurha szczekowego bo niestety bede musiala miec zalepiana przetoke:/

 

A na zap zatok mialam 4 tyg az antybiotyk i do dzis uzywam sterydow do nosa :(

 

Dawno mnie tu nie bylo.

Wczoraj w nocy mialam atak paniki pierwszy od niepamietam juz kiedy.

Popilam tabletke goracym sokiem i stanela mi w gardle tak ze kazde polkniecie sliny powodowalo bol przelyku. ZacElo mi sie tak krecic w glowie z nerwow...myslalam ze cos mi sie stanie. ZJADLAM skorke z chleba i jakos przeszlo ale bylo okropnie.

No i pare dni temu robilam porzadki w ogrodzie. Powbijaly mi się w dlon jakies kolce z jakiejs rosliny. Powyjmowalam je ale w jednym miejscu zrobila sie krostka wycisnelam ja ale w srodku byla tylko woda a ja dlubalam w tym jak opetana szukajac kolca...peseta...! Zrobilam sobie rane i teraz pol dloni mnoe od tego boli a ja oczywiście wymyslam i panikuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za duzo siedzisz albo stoisz? A puchna Ci te nogi? Albo niedobor magnezu?

Nie puchna w ogole.

Ale wiesz co.. to chyba jednak od butów :D hehe

Bo cala zime chodzilam na plaskich, a teraz jak zrobilo się cieplej, to zalozylam na lekkim obcasie i chyba takie efekty :D bo przeslalam w nich chodzic, i od razu lepiej.

 

Co do tabletki w gardle - wiem jak to jest!! straszne uczucie!

Wlasnie najlepiej wtedy zjesc skorke z chleba. Ale ja i tak zawsze wszystkie tabletki rozgryzam na miazge :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili, fajnie że się odezwałaś. Ja tydzień temu odstawiłam antybiotyk- miałam na 10 dni i ten ostry stan zapalny i ból minął przy pochyleniu, te uciski też, ale ciągle tam coś zalega w zatokach, spływa do gardla- to się nie kończy od grudnia. Trafia mnie już. Mam wrażenie, że do końca ten antybiotyk nie leczy i boję się znowu nawrotu :( Poprzednio jak odstawiłam antybiotyk po 2 tygodniach miałam ostry stan zapalny- 10 dni siedziałam w domu, ledwo żywa, z lękami i depresją , rozlożylo mnie totalnie :(

Każdy ucisk czy katar to u mnie lęk , że wraca, że znowu się umęczę. Ogólnie mam gorszy okres odkąd te zatoki się pojawiły. A już było tak dobrze. Mam wrażenie, że kręcę się w kółko. Ale może za krótko ten antybiotyk, już druga osoba mówi, że brała 4 tygodnie na zatoki :/

 

Ty Mili jak się czujesz i nadal pracujesz bez objawów ? :) Ja jutro wracam do pracy po tych zatokach i mam jakiegoś doła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dokucza mi coraz częściej żoładek :(

Nie jest to żaden ból, ale taki dziwny ścisk + mdłosci, i to powoduje takie ogólne osłąbienie.

Juz nie wiem, czy to od stresu.. pewnie tak, tylko jak z tym walczyc (tak doraznie) ? Wyproboje Validol, bo on rozkurcza mięsnie zołądka z tego co pamietam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co u Was słychać? Nic nie piszecie. Ja właśnie zakończyłem pierwszy turnus terapii. Ale nie czuję, żeby ta forma leczenia miała mi pomóc. Narazie jest w miarę ok, ale przypisuję to lekom. Pozdrawiam wszystkich nakręconych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wam, u mnie stara bida czyt. to samo ale mniej googluję

 

jakoś w sierpniu zeszłego roku zobaczyłam na wewn, stronie ust taką mikro kropeczkę czerwoną, wygląda idealnie jak przygryzienie. wielkośc ok 1mm czuc to językiem. Po prostu takie ziarenko piasku. nie boli, nie krwawi, nic. czasem jest jasniejsze.

Odchodze od zmysłów, dlaczego to ciągle jest? Nie pojdę do lekarza. Juz było ze mna trochę lepiej i znowu...ten paralizujący strach ze moze to nowotwór.

Tylko że mam to wiele miesięcy w zasadzie bez zmian, moze dłużej? Jest to w miejscu gdzie mam trochę nierówne zęby i mogę przygryzać stale ale nie wiem kiedy? nie czuję... Boże powiedzcie mi coś:(

Jak rozciągam te usta to to niemal znika (jak odpływa krew), puszczam i znowu jest. W sierpniu pokazałam to lekarce ale tylko się zaśmiała...mi do smiechu nie jest. Tyle się czyta o zmianach w jamie ustnej, dzis niestety skusiłam sie na google na kilka minut ...masakra:( czytałam o raku ust ale że jest głownie u mężczyzn.

Mąz mnie wyśmiewa, że to takie mikro...może powinnam to olać?

Dlaczego to moze sie nie goić? Dodam, ze jest to w miejscu gdzie idzie taka cieniutka żyłka i kończy się tym małym czerwonym punkcikiem, który czuję językiem. Mąz w kólko mowi , że to przygryzienie ale od sierpnia???

Powiedzcie coś:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,chciałem przedstawić swoje objawy/problemy.Od jakiegoś miesiąca miewam często bóle w klatce piersiowe i barkach a oprócz tego miewam normalne ataki paniki,boję się o swoje życie cały czas wmawiając sobie że te objawy to jest rak płuc.Przeczytałem już chyba cały internet i wychodzi wszystko po mojemu (albo sam chcę żeby tak wyszło) :)Mam astmę,alergię i refluks który leczę od 3 miesięcy.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mam to wiele miesięcy w zasadzie bez zmian, moze dłużej? Jest to w miejscu gdzie mam trochę nierówne zęby i mogę przygryzać stale ale nie wiem kiedy? nie czuję... Boże powiedzcie mi coś:(
mi się wydaje, ze moze przygryzasz w nocy? Albo spisz na tym boku i tam akurat jakis fragment zęba wbija Ci się w policzek.

Ja przy tych zębach z tyłu, to tez mam na policzkach (wewnatrz) takie dziwne zgrubienia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam u Was? Ja dzis wpadlam w niezla panike. Zaczelo sie od tego ze robilam porzadki i do czegos potrzebne mi byly dwie wolne rece a mialam w jednej telefon to zlapalam go buzia... za jakies kilka minut panika co ja zrobilam a jak sie czyms zaraze itd bylo chwile spokoju ale wrocilo z podwojona sila a co jesli zaraze sie sepsa czy czyms innym. Teraz sie troche uspokoilam ale boje sie ze znowu zaraz wroci.

Nie myslalam ze kiedys dojdzie do czegos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano mimo ze probowalam tego nie tobic to wyczytylam chyba wszystko o zapaleniu opon mozgowych. Wlasnie zaczela nolec mnie glowa ciekawe czy to z autosugestii :) jeszcze na dodatek ostatnio zaczynaja mnie znow bolec zatoki i mam lekko zapchane a tam o zatokach nie malo.

Niech mnie ktos pocieszy lub powie cos madrego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×