Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie, jak mowa o kregoslupie, to mam do Was pytanie.

W wakacje na RTG wyszlo mi skrzywienie kregoslupa piersiowego. Ogolnie nie cierpie na zadne bóle, ale ostatnio jak zaczelam troche cwiczyc codziennie (rozciaganie itp.), to teraz w ciagu dnia czasem trafi sie przeszywajacy chwilowy bol (wlasnie tam na srodku, miedzy lopatkami albo nizej). I mysle, ze to pewnie od tego skrzywienia.

 

I jak to jest - trzeba isc do ortopedy i on zaleca cwiczenia, tak?

A jak to wyglada na NFZ (bo nie mam w ogole rozeznania), trzeba isc do pierwszego kontaktu i dostaje sie skierowanie do specjalisty? (i potem pewnie czeka kilka miesiecy), czy jakos sie zapisywac mozna bezposrednio do specjalistow (pomijajac lekarza rodzinnego)?

 

Chociaz pewnie i tak trzeba prywatnie, bo ile to czekania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prozac_nation no to miałaś początek dnia :shock:

Moja nocka średnia, pobudka z lękami, standard. Tableteczka sertralinki i lorafenku i do przodu kolejny dniu!

Z kręgosłupem mam problemy razem z nerwicą - napięte ramiona, szyja, barki, wszystko między lopatkami - pewnie nie pomaga kregoslupowi, który sam też w świetnej formie pewnie nie jest.

Mam też podobno osłabione mięśnie w okolicy karku co przekłada się na jakieś bóle promieniujace od kręgosłupa, tak przynajmniej kiedyś lekarz zawyrokował. Nie odczuwam tego bardzo mocno, ale to napięcie dodatkowe może być i od tego.

 

Mam też problemy osobiste z których nie potrafię wyjść od tygodnia. Tylko jeszcze większą spina, a więc więcej somatow, a więc więcej nerwicy, a więc więcej somatow i tak kurde w kółko.

 

Co do węzłów chłonnych na głowie dziecka to wydaje mi sie, że gdzieś na forum nawet ktoś to opisywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prozac_nation, kręgosłup potrafi dawać naprawdę szalone objawy. Kiedy mi pierwszy raz jebło w krzyżu to całą nogę sparaliżowało, ledwo chodziłem. U mnie pobudka nie taka fatalna, spodziewałem się, że będzie gorzej. W nocy szum w uchu jakby zelżał, może dlatego, że łyknąłem po 19:00 dwa Perseny Forte. Ostatnio za dużo wszelakich piguł łykałem, moja wątroba troszkę cierpi, od dziś koniec z lekami, będę brał jedynie ostropest plamisty, aby naprawić uszkodzony narząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wyglada na NFZ (bo nie mam w ogole rozeznania), trzeba isc do pierwszego kontaktu i dostaje sie skierowanie do specjalisty? (i potem pewnie czeka kilka miesiecy), czy jakos sie zapisywac mozna bezposrednio do specjalistow (pomijajac lekarza rodzinnego)?

 

Chociaz pewnie i tak trzeba prywatnie, bo ile to czekania!

 

Najpierw ogolny, potem ortopeda a potem rehabilitacja. Do ortopedy pod Warszawa czeka sie paree miesiecy, na rehabilitacje jeszcze dlużej. Jak wyrobisz się w pol roku z rozpoczeciem rehabilitacji to masz szczescie:P Niestety rehabilitacja prywatnie jest strasznie droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam skoliozę od dziecka ale w sumie objawów żadnych nigdy nie miałam ale też poza jakąś korekcyjną we wczesnym dzieciństwie niewiele z tym robiłam :/

Możliwe że jak teraz doszło napięcie od neriwcy to mi coś w końcu się spięło za mocno...teraz po domięśniowym ketonalu nadal mnie nieco pobolewa ale jest o wiele lepiej

 

Byłam w luxmedzie u internistki, zrobiłam przy okazji jakąś morfologie itp. Dostałam skierowanie na rtg kręgosłupa ale jeszcze będę się kontaktować z moim sąsiadem to może zleci coś innego. Jakieś leki też mi przepisała ale jeszcze nie wykupiłam, muszę poczytać o ew interakcjach z ssri bo chyba z tego wszystkiego zapomniałam jej powiedzieć że biorę seronil

 

Póki co wróciłam do domu i zamierzam się wyleżeć do jakiejś 16 bo później muszę odebrać dzieciaki z przedszkola...

 

Co do ortopedy na nfz to tak jak Rafał napisał, najpierw ogólny po skierowanie a później dopiero ortopeda....rehabilitacje to już na bank ciężko w jakimś normalnym terminie dostać, moja mama po operacji ręki powinna zacząć np. Od razu po zagojeniu a na nfz dostala z dobre pół roku później więc chodziła prywatnie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ogolny, potem ortopeda a potem rehabilitacja. Do ortopedy pod Warszawa czeka sie paree miesiecy, na rehabilitacje jeszcze dlużej. Jak wyrobisz się w pol roku z rozpoczeciem rehabilitacji to masz szczescie:P Niestety rehabilitacja prywatnie jest strasznie droga.

o fuck :-/ niezle... to moze narazie poszukam tylko na necie jakichs cwiczen korekcyjnych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89 uważasz, że to jest złośliwe serio? Naprawdę myślisz, że rozpaczanie z powodu LEKKO temperatury jest ok? Mnie to nie śmieszy ani trochę. Czytam Ciebie od dłuższego czasu i uważam, że zrobiłaś naprawdę ogromny postęp - szacun za to ;]. Powinni brać z Ciebie przykład.

 

Nefretis mierzenie temperatury 15 razy dziennie i wycie mężowi to jest dopiero tępota ;] Mnie to dopiero rozwaliło. I mam ubaw tak , ale tylko z tego jak próbujesz nieudolnie się bronić, ale wiadomo jaka jest prawda, tylko z tego, nie śmieję się z Twoich żałosnych akcji.

Awww na priv mnie obmawiacie? No wiesz, a może będziesz miała odwagę i napiszesz na forum kim niby jestem ? xp. Uroiłaś sobie, że pod kogoś się podszywam z tego forum dajesz ciekawa jestem :)

parapam Taaaa. mam niezwykle smutne , szare, samotne życie. Moim celem jest tylko i wyłącznie jechanie ludzi na forum . Normalnie czytasz mnie jak książkę xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emanuelle_Noire, po jaki ch*j udzielasz się w ogóle w tym wątku? Nie rozumiesz po co jest to forum, to błagam wypierda*aj, bo nikomu nie jesteś tu potrzebna, tylko wszystkich irytujesz swoim brakiem wiedzy i totalną głupotą. Żegnam ozięble. Nie ma tu jakiegoś moderatora, który mógłby dać jej bana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę, nie zmrużyłam dziś oka, dosłownie! Wstałam o 7 jak zombie, bo jechałam na angielski. Caaaała noc z mdłościami, zaciśniętym gardłem, fuj, nienawidzę tego. Ale przeszło. Jak nie zejdę ze zmęczenia to uznam to nawet za dobry dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorujcie trolla i z głowy. :D

 

Mam dziś zrobić zakupy i czuję niemoc. Przerasta mnie głupie zrobienie zakupów. Wiem, że dam radę i to nawet bez wielkiego poświęcenia, ale czuję zupełnie absurdalne napięcie przed tak trywialną czynnością codzienną. Z innymi zadaniami mam podobnie. Nigdy tego nie miałem, na pewno nie w takim nasileniu.

 

Zacząłem wczoraj 5 tydzień sertraliny. Jest lepiej niż na początku , ale nadal daleko do umiarkowanej normalności - chociażby ten utrzymujący się lęk przed różnymi czynnościami. Głowa boli, lekkie otumanienie...

Do dupy ogólnie. Ale brniemy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze odebrałam wyniki morfologii i mam podwyższone wbc 12,42 (norma 3,98 do 10.04) i neutrofile 10,66 (norma 2 do 7), reszta ok, tzn nieco obniżone limfocyty %... poczatowałam z lekarzem z luxmed i te wyniki wksazują na infekcję bakteryjną, tylko kurcze objawów żadnych nie mam :?

 

Oczywiście dr google podpowiada same straszne rzeczy ale też min stres przy wzroście obu (pomijam, że zawał serca też podają)...sama już nie wiem co o tym sądzić :/ boję się jak diabli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prozac_nation, ale jeszcze nie są jakoś strasznie podwyższone, podejrzewam, że przy zawale miałabyś znaaaacznie gorsze wyniki. Kiedyś mi lekarz opowiadał, że nawet jak CRP przykładowo wynosi jakieś 30, to dla lekarza nie jest powód, aby podejrzewać poważne choroby. Zapisz się do internisty, niech skieruje Cię dalej :). Widzę, że też jesteś fanką LuxMedu :D również kilkukrotnie gaworzyłem na ichnich czatach z lekarzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LULA30 won stąd! Podszyłaś się pod Emanuelle i kompromitujesz się udając inną osobę, a my udajemy, że tego nie wiemy hehe.

Wszyscy doskonale wiedzą, ze to ty. Od samego początku.

Wszyscy znają ten styl, ten ton i to porównywanie, że inni chorzy np. na raka mają gorzej. Porównywalismy wypowiedzi tych obu nicków i są identyczne! Te same błędy stylistyczne, ta sama forma wypowiedzi.

 

Najpierw zmieniłaś nick z alu na lula30. Twój napastliwy sposób wyrażania się ciężko pomylić, jesteś niepowtarzalnie chamska..

Jako alu puszczały ci nerwy , ze nie jest łatwo nas zmienić, zadarłaś z wieloma osobami.

Jako lula bardziej się starałaś ale widzę, cierpliwość się kończy.

Jako Emanuelle jesteś sobą w pełni.

A mogłaś być sobą w jednym nicku, cholerny tchórzu, toż to zboczenie mieć tyle nicków i podniecać się w domowym zaciszu, że TY to nie TY.

Wolimy naszą hipochondrię niż twoje zaburzenie osobowości + nieogarnięta emetofobia.

Powtarzam. WON.

EOT for you

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diamoond, a kim Ty do cholery jesteś? 2 posty i nie przesłuchujesz?

Powiedziałam raz, że to nie ja i nie będę się powtarzać.

Jeśli ktoś ma problem z moją obecnością tutaj to proszę śmiało powiedzieć.

 

Poproście administratora o adresy logów, to wtedy zobaczycie kto podszywa się pod kogo.

 

I poza tym diamoond, odpier*ol się ode mnie :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wam.

Dziś czuje sie paskudnie. Ogólnie roztrzęsienie wewnętrzne. Spięcie w mostku, płytki oddech, uczucie gorączki, choroby, choć jestem zdrowa.

I taki stan jakby "przedpaniczny". Drętwieje mi lewa ręka, piecze w jamie ustnej, w głowie drżenie, ścisk karku, szyi, głowy ufff masakra. A samopoczucie? Kurde - dobre!!! Tylko te somaty...

 

Stwierdziłąm, ze moja nerwica polega tylko i wyłącznie na objawach somatycznych. Nastój na ogół mam dobry, no powiedzmy rózny ale przecież każdy tak ma, raz lepiej raz gorzej.

Tylko te objawy!!! Dlaczego tak jest, jak mam to tłumaczyć:( nie mam juz siły.

Jeszcze drży/podskakuje mi kącik dolnych ust, nawet nie czytam:(( ale pamiec mam dobrą, w SLA tak jest.

Boże kiedy ten Mirtagen mi zadziała, tzn. mam juz więcej dobrych chwil ale potem jak mnie pierd...olnie to leżę i płaczę.

 

A jak wy sie czujecie? Macie codziennie jakieś objawy somatyczne?

 

To coś pod nazwą Emanuele Srele jeszcze tu jest??? O madafaka.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diamoond, dodam jeszcze, że chyba chciałaś/łeś napisać, że emmanuelle podszywa się pode mnie, a nie ja pod nią, nie? Zgłosiłam Twój post administratorowi, cieszę się, że dołożyłaś/łeś tyle starań, żeby założyć konto 2 dni temu i KAZAĆ MI spadać z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, nigdy nie wkrecalam się w nowotwory, ale... dzis zaczelam czytac, bo jakos boli mnie piers z jednej strony. Niby od bardzo dawna mam tam wrażliwszą przed okresem, ale teraz jakos mnei bolalo tak chwilowo nawet bez dotykania (chociaz zaczelo, jak dzwignelam do gory taki ciezki materac).

Ale wyczytalam, ze w choroba nowotworowa, moze zaburzac wyniki morfologii, pokazujac np. anemie! A mi wlasnie wyszla anemia! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ostatnio inne "coś" - jak nic mi nie jest, to czerpię z tego ile się da. Robie mnóstwo czynnosci, chodze pod domu i się cieszę. Zaraz mam przypływ energii i zaczynam planować...ale zaraz nadchodzi jakiś zestaw objawów i du..pa.

 

Te wzloty i upadki mnie pogrążają. Raz czuję sie zdrowa a raz dno. Płacz i zgrzytanie zębów.

 

Lula zastanawiam sie dlaczego zostałas posądzona. To prawda, że jesteś napastliwa i masz z kimś zadarte? ładnie Ci ten diamoond dowalił:/ Ja tam nie przepadam za takimi personalnymi akcjami. Nie widzę w tym sensu. Trzeba mieć naprawde nierówno pod sufitem, licząc, że zmieni sie tu kogoś. Że ktoś po przeczytaniu paru słów z forum - odmieni swoje zycie...echh ludzka naiwnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, pierwsze słyszę, żebym miała tu z kimś zadarte, ale serio, jeśli ktoś naprawdę myśli, że to ja to mogę zniknąć z tego wątku. Post diamoond zgłosiłam administratorowi, niech wyjaśnia sprawę, ja nie będe się 100 razy tłumaczyć, że nie jestem słoniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłąm, ze moja nerwica polega tylko i wyłącznie na objawach somatycznych. Nastój na ogół mam dobry, no powiedzmy rózny ale przecież każdy tak ma, raz lepiej raz gorzej.

Tylko te objawy!!! Dlaczego tak jest, jak mam to tłumaczyć:( nie mam juz siły.

 

Po tym co piszesz nie wygląda żebyś miała nastrój na ogół dobry. Co jakiś czas piszesz że płaczesz i histeryzujesz:P Nastrój dobry to miec wyjebane na wszystko:D Ale tak sie kurde nie da niestety...

 

 

Dostalem Xanax 0.25 albo 0,5mg brac 1 tab dziennie przez 3 tyg (na leki wolno plynace). czy warto to lykac do anafranilu SR 75 czy bez sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, nigdy nie wkrecalam się w nowotwory, ale... dzis zaczelam czytac, bo jakos boli mnie piers z jednej strony. Niby od bardzo dawna mam tam wrażliwszą przed okresem, ale teraz jakos mnei bolalo tak chwilowo nawet bez dotykania (chociaz zaczelo, jak dzwignelam do gory taki ciezki materac).

Ale wyczytalam, ze w choroba nowotworowa, moze zaburzac wyniki morfologii, pokazujac np. anemie! A mi wlasnie wyszla anemia! :(

 

nerwa anemie ma mnóstwo ludzi. Nawet ostatnio słyszałam od lekarza w DDTVN , że "kto w zyciu nie miał anemii..." i usmiech.

Ja tez sobie wkręcałam, ze np. w toczniu jest anemia...a miałam ją długo. Wiec uroiłam sobie że mam remisje i dlatego teraz się polepszyło:(

Kiedy robiłaś badanie?

Mnie piesi przed okresem bolały zawsze. czasem jednostronnie, i to był przeszywający kłujący ból...i nic nigdy mi nie wyszło w USG.

Mysle, ze masz bol miedzyzebrowy - to bardzo nasladuje bol piersi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×