Skocz do zawartości
Nerwica.com

Smoleńsk- nowa mitologia


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

Nie długo rocznica smoleńskiej tragedii, co o tym sądzicie czy to był zamach inspirowany przez Tuska i Putina czy wypadek lotniczy z winy pilotów, złej pogody lub nacisków na lądowanie przez Lecha K.

 

PiS zbudował na tej tragedii nową mitologię, porównuje ten wypadek znaczy zamach do tragedii Katyńskiej, gdzie wymordowano polską elitę, zapomina chyba jednak że zginęli również w niej politycy platformy i SLD. Również cel owego zamachu wydaję się mało przejrzysty, Lech K prawdopodobnie i tak przegrałby wybory, pewnie jeszcze większą różnica niż jego brat który sporo głosów uzyskał na fali żałoby posmoleńskiej.

 

I co do ugrania miał Rosja czy Lech K miał jakieś tajne informacje, a może to była zemsta za Gruzję i jego politykę i miało to nastraszyć polskich polityków aby się nie stawiali Rosji. Już bardziej na niekorzyść Rosji wpływa to że jakoś niechętnie udzielają informacji, robią sporo problemów z śledztwem, ale wiadomo oni nigdy niczemu nie mogą być winni bo to Ruscy i nie dadzą się takiej nic nie znaczącej Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie rozumiem tego tematu. Dla mnie jest to zrobione w myśl wyolbrzymiania spraw przez media. Cytując biblię: tym którzy mają mało będzie odebrane, a tym którzy mają wiele, dołożone. Czyli albo się coś ignoruje totalnie przez media, albo gada non-stop przez kilka miesięcy. W tym przypadku już lat. Działa tu też może zasada RMFu, lubimy to co już znamy.

 

No i dochodzi takie naiwne myślenie. Jak umrze jeden człowiek w wypadku to wspomną najwyżej w lokalnej gazecie. Ale wystarczy żeby był wypadek autobusu, to już żałoba narodowa. A ile ludzi umiera codziennie chociażby na raka? Jeśli Fakt i SuperExpress to najbardziej poczytne gazety, to chyba nie ma się co spodziewać że media chcące zaspokoić społeczeństwo będzie stało na wyższym poziomie. Sztywniactwo w Wiadomościach to jeszcze nie poziom dziennikarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000, ja w sumie też uważam że całą ta tragedie sztucznie rozdmuchano raz bo dobrze się sprzedawała, dwa politycy zwłaszcza z prawej strony chcieli na tym zbić kapitał polityczny, stworzyć nowy Katyń bo przecież Polacy tak lubią rozpamiętywać i czcić tragedię i porażki narodowe. No i mogli postawić się po stronie prawdziwych Polaków w opozycji do Tuska na usługach ruskich. Mam znajomego który święcie wierzy w zamach i dla niego ten kto nie wierzy albo jest głupkiem, zmanipulowanym lemingiem albo jest na usługach Tuska.

 

Ja też w parę tygodni po tym wypadku już miałem tego medialnego żalu, szumu i krzyku dość, wyłączałem tv, radio, unikałem artykułów gdzie poruszano ten tam bo już tym rzygać można było. No ale zbliża się rocznica i Jarosław wraz z Antkiem pewnie znowu coś wymyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to taka nowa mitologia? Raczej z punktu widzenia pewnych kręgów, przepraszam za wyrażenie, wisienka na torcie, który składa się z Nocy Teczek, światowego spisku, zmowy przy Okrągłym Stole itd. To jest jak dowód dla tych, którzy powątpiewali lub w swojej wierze nie byli mocni, na to, że istnieją siły zła i muszą zewrzeć szyki aby dać im odparcie.

 

Ja nie twierdzę, że nie istnieją machinacje, rozgrywki zakulisowe, ale jak już gdzieś tu kiedyś pisałem, jesteśmy za mali, by na nas wszyscy wkoło tak nastawali, a pewne kręgi kreują Polskę i Polaków na jakiegoś Winkelrieda narodów, który jest najważniejszy i jako ten najważniejszy najbardziej narażony na ataki sił nieczystych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że PO o miało bardzo dużo do zyskania na śmierci Lecha Kaczyńskiego bo on trzymał PiS przy jako-takiej poczytalności.

Jak umarł to PiS stał się niewybieralny i PO dostało swoją wolną rękę do wprowadzania darwinizmu społecznego i skrajnego kolesiostwa i skurwysyństwa w urzędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że PO o miało bardzo dużo do zyskania na śmierci Lecha Kaczyńskiego bo on trzymał PiS przy jako-takiej poczytalności.
Z tego co mi wiadomo to w PiSie zawsze rządził Jarosław nawet jak Lech żył.

Jarek ma silniejszą osobowość i nie kandydował wcześniej na prezydenta bo nie miał żony, a jego brat jako prezydent wszystkie ważniejszy sprawy z nim konsultował żeby nie powiedzieć wypełniał rozkazy, także akurat ten motyw rzekomego zamachu wydaje mi się nieprawdopodobny zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Was zwolenników PIS , prezydenta Kaczyńskiego zamordowano . Może takie małe śledztwo , to by to zrobił :

-PO , bo im prezydent przeszkadzał , ciągle tylko wetował ustawy .

-Kuba Wojewódzki , który robił sobie żarty z prezydenta i PIS

-Rosja , za ujecie się za Gruzją .A te państwo , ma takie znaczenie , jak Honduras .

-Fakty I Mity , bo prezydent chciał państwa wyznaniowego .

Radio Maryja , nazwał Rydzyk , żonę prezydenta czarownica .

Leszek Balcerowicz , kapitalista , o prezydent był socjalistą .

 

-- 07 kwi 2013, 12:03 --

 

-Karolina Korwin-Piotrowska , wrogo nastawiona do PIS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie zginął tylko Kaczyński ale cała generalicja Polska-głównodowądzący Polską armią-ich śmierć z punktu widzenia Polskiej racji stanu jest powielokroć istotniejsza niż śmierć jakiegokolwiek prezydenta-w tym L.Kaczyńskiego-prezydenci się zmieniają-system bezpieki wojskowej jest silnie skonsolidowany-za dużą moc sprawczą przypisujecie funkcji premiera i prezydenta-to są pionki w rękach oligarchii -a co do Smoleńska to wszystkie gwiazdy na niebie wskazują że mógł to być zamach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do Smoleńska to wszystkie gwiazdy na niebie wskazują że mógł to być zamach.

 

Historia lubi sie powtarzać. Dlaczego to sie stało na już na ich terenie?>żeby jedyny dowód był w ich posiadaniu

 

>Dlaczego Oni nie chcą oddać wraku?

Odpowiedż jest prosta, Ten wrak w rękach wybitnych specjalistów( amerykańskich) powiedział by wszystko( całą prawdę) o bolszewikach. Jak teraz , tak i przed "wiekami ". Zginęła większość Prawicy RP, i to też nie przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście biedni z PIS , macie samych wrogów i jesteście bardzo nieszczęśliwi .Żyjecie w niewoli swoich uprzedzeń .

Ja nie jestem z PiS, PiSu nie lubię za te cyrki które odstawiali razem z LPR. Za to PO nienawidzę za to jakie metody stosują ich urzędnicy i lokalni politycy i jak regularnie naruszają prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zginęła większość Prawicy RP, i to też nie przypadek.
już nie przesadzajmy, oczywiście szkoda ludzi ale wielu z nich było dość miernymi politykami. A może Rosja nie chce oddać wraku bo zależy im na skłóceniu Polaków, osłabieniu Polski, podziale na dwa obozy mimo że tego zamachu wcale nie zorganizowali, tego wykluczyć nie można. A jeżeli to był zamach to czy specjalnie czekali natak kiepskie warunki pogodowe aby wyglądało to na wypadek a może to sztuczna mgła była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma najmniejszej opcji na to że to był zamach i ludzie którzy tak twierdzą moim zdaniem żyją w jakiejś alternatywnej rzeczywistości :D dla członków, zwolenników czy ogólnie ludzi związanych z pisem powracanie do tego tematu będzie już zawsze idealną metodą na zwrócenie na siebie uwagi społeczeństwa, bo ta uwaga stety czy niestety gaśnie. Za niesmaczne uważam zachowanie J. Kaczyńskiego, który ze śmierci brata i wielu innych bliższych i dalszych sobie osób robi niestety cyrk z sobą w roli głównej i doprowadza do tego że niedługo nawet zatwardziali prawicowcy się od niego odwrócą, bo nie będą traktować go poważnie i spotka go los Korwina (mądry człowiek, niezły program ale nikt nie bierze go na poważnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niesmaczne uważam zachowanie J. Kaczyńskiego, który ze śmierci brata i wielu innych bliższych i dalszych sobie osób robi niestety cyrk z sobą w roli głównej i doprowadza do tego że niedługo nawet zatwardziali prawicowcy się od niego odwrócą, bo nie będą traktować go poważnie i spotka go los Korwina (mądry człowiek, niezły program ale nikt nie bierze go na poważnie)

Też tak kiedyś myślałem i że poparcie dla Kaczyńskiego będzie spadać wraz z wymieraniem starszego pokolenia. Ale widzę że jednak tak nie jest wielu młodych w ostatnich latach coraz częściej popiera jego politykę, głównie z powodu nieudolnych rządów PO, a PiS-owska propaganda mówiąca że wszystkiego złu w Polsce jest sprzedajność elit wobec ruskich i Niemców wciąż dobrze się sprzedaje byleby wina nie leżała po stronie Polaków. Znam osoby niewierzące, antyklerykalne popierające PiS które wybaczają klerykalizm tej partii bo ważniejsza jest dla nich walka z mitycznym układem którego PiS jest największym przeciwnikiem.

 

Według optyki PiS-u Lech Kaczyński jest największym bohaterem Polski ostatnich lat bo zginął wskutek spisku inicjowanego przez Rosję i podległy jej polski rząd. Takim ludziom należą się krypta na wawelu, pomniki, nazwy ulic i hymny pochwalne bo zginęli w bohaterskiej walce za ojczyznę nawet jeśli faktycznie to był zwykły wypadek lotniczy. No ale to znakomicie wpisuje się w polski charakter narodowy;cierpiętnictwo, mesjanizm i spiskowa teorię dziejów w której prawdziwi Polacy zawsze są bez winy a winni Ruscy i Niemcy( Tusk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to że młodzi wciąż głosują na PIS, wynika tylko i wyłącznie z tego, że ludzie o poglądach w jakimkolwiek stopniu prawicowych nie mają żadnej alternatywnej partii na którą mogli by oddać głos, jest niby Solidarna Polska która jednak jakoś nie może sobie zjednać większej ilości zwolenników, jest KNP i pare innych mniejszych nic nie znaczących partii. Wydaję mi się, że gdyby pojawiła się jakakolwiek mocna partia prawicowa, której zarząd składał by się z poważnych ludzi (bo np. moim zdaniem w Solidarnej Polsce cały wizerunek psuje chory na nienawiść Kurski), momentalnie wszyscy zwolennicy PISu przeszliby na te właśnie partie, bo wydaje mi się że niewielu jest już ludzi głosujących czy popierających pis z przekonania - większość ich wyborców to ludzie głosujący przeciw PO, albo z braku innego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzedro, Tylko czy PiS to naprawdę prawica, owszem sami się tak nazywają mają konserwatywny światopogląd ale w gospodarce bliżej im do lewicy, interwencjonizmu, etatyzmu, chcą pomagać biednym, są za równością społeczną czy nawet głoszą postulaty renacjonalizacji. PiS to dziedzice solidarności a solidarność była ruchem lewicowym bo przecież w swoich postulatach mieli wolne soboty, obniżki cen no i końcu by to ruch robotniczy czyli z natury lewicowy, tylko przez zbieg historii i religijność uważani są przez większość za prawicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gospodarczo faktycznie są bardziej lewicowi, ale w kwestiach społecznych to typowa konserwatywna, prawicowa partia, a na pewno jest zdecydowanie najbardziej prawicowa z partii wiodących prym w Polsce. Jeśli chodzi o zbieg historii czy religijność to nie są to na pewno jedyna powodu uznawania ich za ugrupowanie prawicowa, aczkolwiek kwestie klerykalne są tu na pewno wiodące, bo wszystkim kojarzy się to jednoznacznie z tego typu ugrupowaniami. Jednak przeciętny wyborca (ja niestety po części sam się do takich zaliczam) zwraca uwagę właśnie na te kwestie społeczno-polityczne, gdyż gospodarka najzwyczajniej w świecie go przerasta i wydaje mi się że stąd bierze się takie a nie inne pojęcie ludzi o PiSie. Ludziom nie chce się dokładnie analizować programów tylko patrzę na zasadzie o, ta partia jest przeciwna aborcji, przeciwna eutanazji, to na bank prawica, głosuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziom nie chce się dokładnie analizować programów tylko patrzę na zasadzie o, ta partia jest przeciwna aborcji, przeciwna eutanazji, to na bank prawica, głosuję.
z tego co mi wiadomo to podejście do eutanazji, aborcji ma dla wyborców drugorzędne znaczenie. Większość ludzi nie ma w Polsce sprecyzowanych poglądów, nie jest ani prawicowa ani lewicowa stąd te same osoby potrafią głosować na przestrzeni lat na SLD, PO i PiS a często głosuje się nie na partię tylko bardziej przeciw danej partii szczególnie dotyczy to PiSu choć i ostatnio PO ma duży lektorat negatywny.

Polacy gospodarczo chcą pomocy państwa, redystrybucji środków, równości dochodowej przy jednocześnie niskich podatkach czyli jakaś totalna paranoja i myślenie życzeniowe. Wg ideałem dla wielu Polaków byłaby partia lewicowo gospodarcza przy umiarkowanie konserwatywnym światopoglądzie jednak dużo mniej sklerykalizowana i bardziej umiarkowana w słownictwie, poglądach i mniej kłótliwa od Pisu. Najbliżej tego ideału jest obecnie PO które zupełnie porzuciło już liberalizm, a kilkanaście lat temu było SLD, które swój lewicowy światopogląd wtedy skrzętnie ukrywało.

 

-- 09 kwi 2013, 09:02 --

 

A wracając do tematu to wczoraj na tvp puścili 2 filmy odnośnie Smoleńska. Pierwszy zrobiony przez Discovery widziałem już wcześniej nie wymaga chyba większych komentarzy, opierał się na oficjalnych rządowych raportach i nic nowego w nim nie było. A drugi z jednej strony pokazywał nieudolność polskich śledczych, olewactwo czy chęć ukrycia czegoś przez Rosjan a z drugiej czuło się że to jednak trochę propaganda bez pokrycia. Film ten miał udowodnić że był to zamach ale jakoś zabrakło mi tam na to 100% dowodów, nie pokazano w jakiś przejrzysty sposób dlaczego ten samolot musiał wybuchnąć gdzieś tam w tle był na początku pokaz że to nie mógł być wypadek, że ta trajektoria lotu oficjalna nie mogła mieć miejsca ale kiepsko to pokazano i wytłumaczono.

 

A ten pan zwolennik zamachu co siedział w studiu miał jakieś zdjęcia, dowody świadczące o zamachu ale nie chciał powiedzieć skąd je ma, albo że kupił je na rynku. Słowem ciężko coś nowego powiedzieć i pewnie nigdy nie dowiemy się jak było naprawdę na czym zależy zarówno ruskim jak i obu stronom polskim które zdaje się że rzekome fakty ustalają podług swoich pierwotnych korzystnych dla nich założeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poglądów politycznych jako takich nie posiadam.Nazywam je "własne" choć na pewno bliżej mi do Prawicowych (PIS-owych) .Niestety na chwilę obecną i pewnie doś przyszłościową ludzie w tych kręgach to w większości zwyczajne oszołomy,jątrzyciele...Jednak mimo wszystko jestem zdania ,że o Sprawie Smoleńska trzeba jeszcze więcej jak teraz mówić,pisać...tyle,że nie w takiej formie jaką stosują obecni najbardziej zainteresowani.Moje zdanie od samego początku,od kiedy usłyszałam pierwszy komunikat jest jedno i stanowcze.Ktoś miał w tym swój nie mały udział i prędzej czy później (może jeszcze nie za naszych czasów),ale prawda wyjdzie.Myślę,że niechęć ludzi wobec propagowania tej sprawy czy też zdanie wskazujące na "wypadek" w pewnej ilości bierze się też z najzwyczajniejszej niechęci do PIS-owców .Rozumiem nawet,ale jak można łączyć takie zdanie/sprawy.Uważam ,że można mieć wy...na nich czy jakiekolwiek ugrupowania ,ale też nie wzbraniać się (na różne sposoby) przed tak istotnym tematem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×