Skocz do zawartości
Nerwica.com

Introwertyzm - mini poradnik


Gość LucP84

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny miniporadnik na temat introwersji. Ale to ja jestem chyba bardziej wycofany niż introwertyczny. Nie lubię zbytnio grup, ale nie czerpię energii z samotności, tylko potrzebuję do tego bliskich znajomości, najlepiej z podtekstem erotycznym ;)

introwersja.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam niby jestem introwertykiem ale się z tym dobrze nie czuje. Z drugiej strony też nie lubię dużych spędów, grup, tłoku. W sumie bycie nie zaburzonym psychicznie introwertykiem nie jest złe ale ja nie czerpię energii znikąd bo zarówno grupa jak i moja samotność mi jej nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafiłam na ten obrazek (wysłał mi go przyjaciel)

i w sumie to weszłam na forum w poszukiwaniu czegoś własnie na ten temat, po przeczesaniu całego internetu i podręcznika o rozwoju człowieka, pożyczonego od mamy, wykładowcy psychologii.

 

Mój przyjaciel jest introwertykiem, choć właściwie, sam mówi, że nie do końca. Niemniej ma wiele cech, które na to wskazują, i stąd moja prośba o rady, jak z nim postępować. Oczywiście - traktować normalnie, bo on jest normalny, i tak, jak dyktuje serce, to wiem ;P Ale wiem też od niego np., że nie lubi dotyku fizycznego, który ja uwielbiam, i trochę czasu trwało, zanim do tego doszłam. Bo on powie, co go gryzie, ale muszę wyłapać sygnał, że chce pogadać o tym, co ma na sercu czy wątrobie, i do tego zachęcić, a ja nie chcę też z niego nic na siłę wyciągać, więc nie zawsze jest prosto. Osobiście jestem straaaaszną gadułą, a on zazwyczaj lubi sobie pomilczeć. ( Dziś mi co prawda powiedział, w nawiązaniu do obrazka, że MNIE wolno zasypywać go potokiem słów, bo jestem w jego kuli. Mała rzecz, a ucieszyłam się, jak dawno nie :D)

 

Także, introwertycy wszystkich krajów, łączcie się ;D Co lubicie, a czego nie lubicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to że Introwertyk "sobie pomilczy" nie oznacza że nie słucha lub twoja wypowiedź go nie interesuje, znam to po sobie :D Ja mimo tego że jest to czasem męczące lubie posłuchać wywodów jakiejś gaduły milcząc, skupiam sie dogłębnie na tym co mówi i dzięki temu odpowiadam sesnownie bez zbędnego machania językiem. Część (jak nie większość) introwertyków to dobrzy słuchacze potrafiący dobrze doradzić, co dla nich samych jest niestety czasem zgubne... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LucP84, jeżeli chcesz,to mogę poprawić tytuł wątku.A swoją drogą-całkiem ciekawy poradnik ;)
Ok, możesz poprawić.

 

Jeszcze znalazłem taką piramidę, pokazującą kontinuum od zdrowej introwersji do choroby.

piramidaq.jpg

Pochodzi z rewelacyjnej książki "Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie"

Zakreślenia nie moje, taką wersję już znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ten miniporadnik na kwejku i bardzo mi sie spodobał. przede wszystkim uświadomił mi a raczej przypomniał, że dłuższe (pojęcie względne) przebywanie wśród ludzi wysysa ze mnie energię, po prostu nawet jak jest względnie ok, to i tak jestem megazmęczona. Sama nie wiem czy to introwertyzm czy po prostu nieumiejętność wyluzowania się poza własnym domem... w dodatku często dość nieświadomie to robię, tzn spinam się:P wydaje mi się, że jest ok, ale dopiero po przekroczeniu progu domu fizycznie i psychicznie czuję ustępujące napięcie. I to niezależnie od tego czy dobrze się bawiłam czy nie. Często po czymś bardzo stresującym jak opadnie stres niemal natychmiast zaczyna mnie mocno boleć glowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to że Introwertyk "sobie pomilczy" nie oznacza że nie słucha lub twoja wypowiedź go nie interesuje, znam to po sobie :D Ja mimo tego że jest to czasem męczące lubie posłuchać wywodów jakiejś gaduły milcząc, skupiam sie dogłębnie na tym co mówi i dzięki temu odpowiadam sesnownie bez zbędnego machania językiem. Część (jak nie większość) introwertyków to dobrzy słuchacze potrafiący dobrze doradzić, co dla nich samych jest niestety czasem zgubne... :P

 

 

Tak, ja sobie zdaję sprawę, że on mnie słucha, i że jestem dla niego ważna ( wolałabym, żeby np. czasem powiedział mi to wprost, no ale...xd) Ale właśnie, czy ja mam mu mówić, że on jest dla mnie ważny? Tak wprost? Bo staram się to często robić - osobiście potrzebuję werbalnych dowodów przyjaźni czy sympatii, ale może on wcale tego nie chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mu, ale jeżeli on ci nie odpowie tak samo to się nie łam ;) Czasem ciężko otwarcie coś powiedzieć, staram się otwierać dla tych kilku ważnych dla mnie ludzi, lecz nie zawsze to się udaje :P Może z czasem zacznie sie otwierać, a może wogóle, stwierdzić jednoznacznie się tego nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty obrazek ;) . To ja. Tacy ludzie mają naprawdę przejebane w życiu bo nikt ich nie kuma. Na zewnątrz introwertyk komunikuje się krótkimi komunikatami, jest sztywny a wewnątrz szaleją burze, sztormy i abstrakcyjne myślotoki. Brak realizmu życiowego i brak umiejętności dostosowania się do szarości i chujowości ogólnospołecznej skutkuje izolacją i zamknięciem. Dobrym ujściem skumulowanego cierpienia i energii dla takiego typa może być działalność artystyczna lub literacka. Dla introwertyków polecam książki Hermana Hesse w szczególności 'Siddhartha' i 'Wilk stepowy' :) Na pewno rozpoznacie w nich siebie. Ja jak je czytałem to śmiała mi się gęba nonstop, tak jakby autor pisał o mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×