Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI


media

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, chester napisał:

@oko.grzegorz To nie leki, ale niedoleczona depresja podnosi puls moim zdaniem. Jeśli byłaby to sertralina po odstawieniu wróciłby do normy. Libido najbardziej też obniża depresja. 

Leki. Juz kiedys tego doswiadczylem.

Po odstawieniu sertraliny biore niby dalej coaxil. Moze on jest sprawca tego ze libido nie moze wrocic do normy? Ale coaxil jest proseksualnym lekiem akurat. Hmm chociaz po odstawieniu ssri rozne cuda moze zdzialac taka mieszanka neuroprzekaznikowa...

/cenzura/ łeb mnoe boli od tego pulsu od paru dni. Jeszcze tylko jakiegos udaru mi brakuje i finito 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chester napisał:

@oko.grzegorz Coaxil podnosi libido. Pogadaj z lekarzem o Wellbutrinie może. Ja na wszystkich ssri, jak również Wenli, duloksetynie miałem zaburzone libido. Oprócz sertraliny, ona była neutralna.

Moze za krotko ja brales. Mnie z poczatku tez nie kastrowala a jak przyszedl dzien to wykastrowala i to mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chester napisał:

@oko.grzegorz Coaxil podnosi libido. Pogadaj z lekarzem o Wellbutrinie może. Ja na wszystkich ssri, jak również Wenli, duloksetynie miałem zaburzone libido. Oprócz sertraliny, ona była neutralna.

No ale tobie to obnizone libido po jakim czasie po odstawce przechodzilo? A moze nie przeszlo tak jak u mnie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 19:38, chester napisał:

@oko.grzegorz Nie w tym wątku odpowiedziałem, ale wiesz o co chodzi 🤣

Mi juz ponad 3 tygodnie nie przechodzi. Penis jak z gumy. Mega przedwczesny wytrysk. Dodatkowo ppdczas dlugiej masturbacji bol krocza i uczucie wytrysku wstecznego.

 

Wy to nazywacie lekami? 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawde jestem w szoku ze takim czyms sie leczy ludzi. Mija ponad 3 tygodnie i nic nie mija. Tak jakby czasami na pojedyncze dni mijalo teoche ale widać ze to nie przejdzie. Łeb boli tylko od gowna. 

 

Wspomne tylko ze kiedys jak mialem silna depresje to bralem anafranil i tak po tym śliny w ustach nie mialem ze az slowa nie moglem wypowiedziec. Taka sahara. 

Moze i komus to pomaga ale kur mogliby wynalwzc jakies nowoczezniejsze leki do uja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz Panowie. Wstyd sie przyznac ale z wielu z was siw tutaj podsmiewalem twierdzac ze zadno pssd nie istnieje. Ze zaburzenia seksualne przechodzą wraz z odstawieniem lekow. U mnie nie przechodzą. Tzn u mnie libido jako takie jest ale najwiekszy problem to przedwczesny wytrysk i zeiwzany z tym slaby orgazm lub jego brak. Mialem go juz rok wczesniej ale nie az taki po ostatnim ssri sie pogorszylo. 

Pytam wiec rodacy, miał ktoś takie coś i czy to przeszlo ewentualnie zelzalo z czasem? Chociaz watpie ale pytać zawsze warto. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2021 o 12:49, oko.grzegorz napisał:

Hmmm to znieczulenie genitaliow o ktorym wspominalem przeszlo. Niestety przedwczesny wytrysk mi sie zrobil po tej sertralinie. Na bank to od tego musi być. Bo kiedyś przy citalu mi sie zrobil juz ale taki do zniesienia. A teraz jest juz znaczny ehhh

Odnoszę wrażenie że Ty to wszystko piszesz żeby innych zniechęcić do sertraliny.Kto ma brać ten będzie brał.Idź do lekarza z tym problemem i coś zaradzi.Każdy Twój post to tylko libido-sex-libido.Skoro sex ponad wszyatko to odstaw leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dziki94 napisał:

Odnoszę wrażenie że Ty to wszystko piszesz żeby innych zniechęcić do sertraliny.Kto ma brać ten będzie brał.Idź do lekarza z tym problemem i coś zaradzi.Każdy Twój post to tylko libido-sex-libido.Skoro sex ponad wszyatko to odstaw leki

Hehe no niestety sorrki wiem ze mozna sie wkurzyc czytajac to. Ale jako osoba chora wole juz anonimowo was tu powkurzac i dac spokoj troche rodzinie niz wykonczyc rodzine 🙂

Przezywam oj przezywam te leki chcialbym dobrac sobie odpowiednie a poki co jak jeden dziala to ma jakies skutki uboczne drugi nie ma skutkow ubocznych ale nie dziala. Z psychiateycznymi lekami niestety masakra.

 

Jak wam ssri wplywaja na serducho? Nasilaja arytmie? Ktory ssri nie powoduje wzrostu pulsu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Czyli mowiecie ze setralian jest najgorsza w tych sprawach??? Przymierzam sie do setry albo wenli, co lepsze wg Was? 300 mg wenli czy 150 setry?

Musisz spróbować żeby się przekonać co będzie dla Ciebie lepsze.Leki to loterria jeden będzie po wenli czuł się jak młody Bóg a ktoś inny po sertralinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dziki94 napisał:

Musisz spróbować żeby się przekonać co będzie dla Ciebie lepsze.Leki to loterria jeden będzie po wenli czuł się jak młody Bóg a ktoś inny po sertralinie.

W sedno. Zalezy od natezenia twoich objawow. Leki ssri podobno w silnych depresjach sie dobrze sprawdzaja. A jak lekkie podlamanie masz tylko to lepiej nie brać ich. Zalezy wszystko od indywidualnych przypadkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Ja jestem zdania że jeżeli potrafisz jakoś funkcjonować bez SSRI, to trzymaj się od nich z daleka, wiem ze prawdopodobnie pssd to jest zadki skutek uboczny i większość ludzi go nie dostaje, ale ja jestem przykładem po 22 dniach na citalu dostałem pełne pssd, i zaznaczam że nigdy wcześniej nie brałem żadnych leków od psychiatry.. Chciałbym abyś się poważnie zastanowił czy warto ryzykować bo jeżeli Ci się przydarzy PSSD to masz pozamiatane, to jest jakiś horror.. Mam prawie 10 miesięcy bez leków i jestem praktycznie aseksualny, i wątpię aby się to poprawiło naturalnie... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ale ja i tak juz przerobilem mase lekow a bez lekow przynajmniej na jakis rok sobie nie poradze... tzn. chodzi o to zeby zminimalizowac objawy do zera. Mam ZOK, normalnie natrectwa mi nie przeszkadzaja ale w pewnych sytuacjach jest problem i licze na to ze tutaj leki pomoga. Plan taki zeby brac 15 mg lub 20 mg esci przez ok. rok i odstawic, wchodze dopiero na esci ale nie wiem czy sie sprawdzi... biore jeszcze MPH i arypirazol.

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś rozważał terapię niskimi dawkami naltreksonu. tzw. terapia LDN? Polecam poczytać może pomóc na depresję. Jest to terapia off-label. Przy LDN to dawki rzędu 1-4mg maksimum. Sam nie brałem, ciężko znaleźć kogoś kto przepisze ten lek w takiej formie.
Natomiast są badania że dawki 25mg czyli około 50% dawki maksymalnej pomaga na problemy  z zaburzeniami erekcji bez organicznej etiologii
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11395188/ 
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2543996/
 

Druga opcja to peptydy, takie jak PT-141 peptyd, który został już zaaprobowany przez FDA w leczeniu zaburzeń libido u kobiet, chociaż mężczyznom też pomaga (poprawia libido i erekcję) vyleesi - nazwa leku.
Z innych to Kiseptyna-10 - podbija testosteron, lub epitalon, który działa na cały organizm.
Pewnie kilka innych by się znalazło, ale te są najpopularniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×