Skocz do zawartości
Nerwica.com

POMOC ONLINE,EMAIL,TELEFONICZNA-WĄTEK ZBIORCZY.


KOREK

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem jest taka możliwośc na skype sa telefony zaufania najlepszy jest chyba ''Zakręt'' tak sie nazywa kumpel dzwonił i gadał z psycholog 2 godz niby...

 

jesttez płatan typowa terapia gdzies sie z tym spotkałem chyba na dr .bacha na stronie był inny psychiatra który takie coś przeprowadzał i tyle...

 

ale zeby to praktykować to niewiem żeby lęki np zwalczyć to musi być kontak bezpośredni przed kompem zawsze bezpieczniej... 8)

 

choć niedługo naprawde w wirtualnym świecie będziemy robić wszytsko ja już prawie robie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podac namiar na dobrego specjalistę,który mógłby prowadzic terapię za pomocą komunikatora (skype,messenger)?I czy taka terapia miałaby jakiś sens,tzn czy byłaby skuteczna?Mieszkam w Angli i niestety w mojej okolicy nie ma psychologów.Jezdziłam parę razy do Londynu,ale niestety było bardzo drogo i bardzo daleko (ok.2,5 godz. samochodem),poza tym pani psycholog była jakaś dziwna:patrzyła co chwile na zegarek,odbierała telefony w trakcie wizyty i w ogóle była jakaś taka rozkojarzona,więc zrezygnowałam.Znalazłam kilka ogłoszeń w internecie na temat możliwości prowadzenia takich terapii,ale nie było tam nic na temat specjalistów,którzy mieliby taka terapię poprowadzic.Były tylko numery konta gdzie wpłacic pieniążki,a ja chciałabym miec pewnośc,że mam do czynienia z fachowcem a nie z oszustem.Gdyby ktoś coś wiedział to dajcie proszę znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e-terapia

 

Obecnie coraz popularniejszą alternatywą dla spotkań twarzą w twarz jest kontakt poprzez Internet (chat, video-konferencja). Ze względu na odległość od gabinetu czy brak czasu uzyskanie fachowej pomocy w bieżących kłopotach może być znacznie utrudnione.

 

Terapia poznawczo- behawioralna (krótko-terminowa, skoncentrowana na konkretnych problemach i celach) bardzo dobrze współgra ze specyfiką kontaktu on-line.

czy moze byc skuteczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

! UWAGA !

ZAPRASZAMY do biura EGO.UK - wiecej szczegolow na stronie: www.polskipsycholog.eu

Profesjonalna pomoc psychologiczna i terapeutyczna oraz tlumaczenia, korepetycje, wypelnianie dokumentow, kursy jezykowe, sprzedaz i skup polskich ksiazek, plyt CD i DVD. Sprawdz koniecznie nasza oferte

_________________

www.polskipsycholog.eu

EGO.UK POLSKIE CENTRUM I POLSKI PSYCHOLOG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z moją stroną internetową

 

http://psychika.net

 

Jest to blog psychologiczny, którego regularnie aktualizuję.

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje tematów, dlatego jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś na nurtujący Was temat, śmiało piszcie na maila lub wypowiadajcie się w komentarzach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy coraz szybciej, coraz więcej rzeczy dzieje się wokół nas, następują zmiany w nas samych. Są to zmiany pozytywne, radosne, budujące, motywujące do dalszych poczynań. Są też i takie, które przynoszą ból, smutek, żal, lęk...

Człowiek jest istotą silną, wiec walczy z tym, co powoduje dyskomfort. Czasami samemu jednak jest trudno, nieraz się nie udaje... W takiej sytuacji warto jest poszukać pomocy, np. zwrócić się do kogoś bliskiego z prośbą o wsparcie. Można też sięgnąć po pomoc profesjonalną.

 

Coraz więcej osób korzysta z usług psychologa lub psychoterapeuty. Nie każdy dylemat wymaga głębokiej analizy, warto jednak skontaktować się z psychologiem szczególnie w tych bardziej znaczących i trudniejszych kwestiach, z którymi jest nam ciężko samodzielnie poradzić. Czasami jedna konsultacja wystarczy, by osiągnąć cel, czasami potrzeba kilku lub kilkunastu spotkań. Praca terapeutyczna wymaga wysiłku i zaangażowania obu stron. Osiągane rezultaty są jednak tego warte.

Jestem psychologiem i doskonale rozumiem, jak trudna może być bezpośrednia konfrontacja z specjalistą, dlatego też udostępniam możliwość komunikowania się przez Internet.

Usiądź wygodnie przed monitorem i napisz do mnie list następnie prześlij go na adres: psychopomoc@wp.pl

Ja czytając wsłucham się w Twoje wnętrze, spróbuje zrozumieć Ciebie i Twoje problemy. Otrzymasz odpowiedź, pomoc, poradę, wsparcie, zrozumienie.

Konsultacje są płatne, nr konta bankowego podaję już po odebraniu listu.

Koszt jednorazowej konsultacji wynosi 35 zł.

Tak więc jeśli już wiesz, że chcesz uruchomić zmianę w swoim życiu...ZAPRASZAM!!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomóż sobie sam, cokolwiek zamierzamy zrobić z naszym życiem , najpierw musimy chcieć tego sami, wiara, przekonanie i determinacja w zmiany jest największym wrogiem wszelkich depresji... to nasz największy atut, tak było w moim przypadku... zrozumiałem że należy cieszyć się z małych drobiazgów, a niepowodzeniach jak najszybciej zapomnieć...!!!

 

http://www.pomozsobie.home.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Jestem studentka piątego roku psychologii. Piszę pracę magisterską traktującą o psychologii online, a przede wszystkim obejmującą motywację osób korzystających z niej, ich oczekiwania względem tej formy pomocy. Do tego celu stworzyłam ankietę.

Moja ankieta składa się z trzech części;

1) metryczki

2) sposobu korzystania z internetu

3) sposobu korzystania z porad psychologicznych online i opinii na ten temat z perspektywy klientów.

Ankieta znajduje się na stronie:

Ankieta dla osób korzystających z porad psychologicznych przez Internet

Zapraszam wszystkie osoby, które korzystały kiedykolwiek z porad psychologa przez Internet do wypełnienia ankiety. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Jolanta Kołtun

 

[Dodane po edycji:]

 

Witam serdecznie,

 

Jestem studentką piątego roku psychologii. Piszę pracę magisterską o usługach psychologicznych świadczonych przez Internet, zależy mi na opinii osób, które z takich porad korzystają. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a dane posłużą mi wyłącznie do napisania pracy magisterskiej.

Ankieta znajduje się tutaj:

 

Ankieta dla osób korzystających z porad psychologicznych przez Internet

 

Zapraszam wszystkie osoby, które kiedykolwiek korzystały z porad e-psychologa do wypełnienia ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójście dla psychologa może być niekiedy stresujące. Dla wszystkich, którzy wolą anonimowość polecam psychologa online. Psychorada to serwis prowadzony przez grono psychologów, którzy udzielają porad, prowadzą coaching osobisty oraz Internetowy Program Zmiany Osobistej IPZO. Internet to doskonała droga, by uzyskać szybką i anonimową pomoc specjalisty, a także nie wychodząc z domu zmienić coś w swoim życiu biorąc udział w profesjonalnym treningu zmiany osobistej. Uzyskasz tu również porady w sprawach seksualnych i związkach partnerskich oraz jak sobie radzić po rozwodzie. Możesz również wykonać darmowy profil psychologiczny.

Link do strony:

http://psychorada.pl/aff/basia791

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internetowe Centrum Pomocy to pierwszy portal z darmowymi ogłoszeniami o pomoc. Są tu dwa działy "szukam pomocy" i "chętnie pomogę". Można umieszczać ogłoszenia w sprawach ważnych jak choroba, problemy rodzinne, nagły wypadek, jak i lżejszych jak marzenia o nowej gitarze, książkach do szkoły czy wycieczce. Jest tu też forum. Zapraszam wszystkich, którzy chcą pomagać lub szukają pomocy.

http://www.icp.duu.pl

[videoyoutube=]

[/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze nie zaksięgowana została kwota.

Ale ja bym z takiej pomocy nie radziła korzystać... coś mi tu śmierdzi. Skąd wiadomo że to profesjonaliści? To raczej naciagacze

 

[Dodane po edycji:]

 

już lepiej zapytać na forum, opisać problem. Tu są ludzie doświadczeni w temacie i bezinteresownie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×