Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

arek_177 miałam tak samo, powoli (bardzo powoli) to odczuje mijało, po 3 miesiacach brania anafranilu 75,nie mam ŻADNYCH skutków ubocznych :D

 

-- 23 kwi 2014, 06:49 --

 

Tobi 66 ja brałam juz różne leki i tylko tłumiły nerwicę natręctw, klomipramina jest the best, dość dlugo się "rozkręca" ale jak już zacznie działać to można normalnie żyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , od jakiegoś miesiąca konsumuję sobie 75mg/d i strasznie wq...ją mnie kręciołki w głowie jak tylko wstaje z pozycji siedzącej, a jak już wstaje z pozycji poziomej na nogi od razu to robi mi się ciemno w oczach i zaczyna piszczeć w uszach - WTF ? Miał ktoś coś podobnego ? To chyba są te ortostatyczne spadki ciśnienia tętniczego :D ? Czy nie grozi to wprowadzeniem mechanizmu kompensacyjnego przez organizm i po zakończonej dłuższej kuracji anafranilem nabyciem nadciśnienia ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , od jakiegoś miesiąca konsumuję sobie 75mg/d i strasznie wq...ją mnie kręciołki w głowie jak tylko wstaje z pozycji siedzącej, a jak już wstaje z pozycji poziomej na nogi od razu to robi mi się ciemno w oczach i zaczyna piszczeć w uszach - WTF ? Miał ktoś coś podobnego ? To chyba są te ortostatyczne spadki ciśnienia tętniczego :D ? Czy nie grozi to wprowadzeniem mechanizmu kompensacyjnego przez organizm i po zakończonej dłuższej kuracji anafranilem nabyciem nadciśnienia ? Pozdrawiam.

 

Jak odstawisz lek to Ci wtedy miną te przypadłości spowodowane właśnie tym, że Anafranil obniża ciśnienie. Nie będziesz miał od tego nadciśnienia, wiec spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , od jakiegoś miesiąca konsumuję sobie 75mg/d i strasznie wq...ją mnie kręciołki w głowie jak tylko wstaje z pozycji siedzącej, a jak już wstaje z pozycji poziomej na nogi od razu to robi mi się ciemno w oczach i zaczyna piszczeć w uszach - WTF ? Miał ktoś coś podobnego ? To chyba są te ortostatyczne spadki ciśnienia tętniczego :D ? Czy nie grozi to wprowadzeniem mechanizmu kompensacyjnego przez organizm i po zakończonej dłuższej kuracji anafranilem nabyciem nadciśnienia ? Pozdrawiam.

 

Jak odstawisz lek to Ci wtedy miną te przypadłości spowodowane właśnie tym, że Anafranil obniża ciśnienie. Nie będziesz miał od tego nadciśnienia, wiec spokojnie.

A mija to po jakimś czasie ? Bo jak narazie to pierwszy skutek uboczny w mojej karierze, a brałem już wszystkie najsilniejsze SSRI i takiej bomby za każdym razem jak się pionuje to nie miałem XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy inaczej reaguje na leki. Ja miałam skutki uboczne ponad 3 miesiące, powoli ustąpiły.Teraz nie odczuwam żadnych. Brałam już parogen, effectin i coś jeszcze zapomniałam nazwę, wszystkie leki z początku były "nieznośne" ale trzeba dać im szanse! Anafranil to nie Apap, a nn to nie lekka migrena- trzeba czasu i cierpliwości...no i dobrego lekarza.

 

-- 29 kwi 2014, 05:39 --

 

angelcotka bardzo bym chciała Ci doradzić ale nie miałam takich dolegliwości, u mnie były zawroty głowy i mega zaparcia, w moim przypadku zaparcia ustąpiły po odstawieniu parogenu, anafranil biorę nadal i jest ok.

pokrzywka to chyba mega reakcja organizmu mówiąca- stop jakiejś substancji, w końcu skóra to najwiekszy narząd naszego ciała.

jeżeli to nie ustępuje trzeba iść do lekarza (dobrego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno anafranil moze to powodowac.Rozmawialem z lekarzem nowym to mowil mi ze może. Z drugiej strony tez to moga byc objawy choroby tak na dobra sprawe. Ja na razie zrezygnowalem z anafranilu. Wchodze na paroxetyne i tritticco. Wahalem sie czy moze nie sprobowac byc bez niczego, ale jak mądry pan doktor tak zalecił... Olcha też mi sie nic nie chce, ciężko z zapalem. Mam pisac prace magisterską. Nie moge sie przelamac. Twórczość nie jest moja mocna stroną, ale zobaczymy co to z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest git tylko te oczy masakra nic poczytać nie można

Też biore od 2tyg. 75mg i mam rozmazany obraz , szczególnie rano. A stawiałeś już klocka ? normalnie wszystko w tej kwestii ? Bo mi ostatnio po 6 dniach abstynencji kiblowej wypadały z dupy kamienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, wydaje mi się że te zaburzenia wzroku są spowodowane działaniem antycholinergicznym tych leków, ja biorę amitryptyline i również zauważyłem że mój wzrok traci czasem na ostrości, problemy z "dwójką" też się pojawiły, tu trzeba by wprowadzić w dietę produkty które przyspieszą perystaltykę jelit, trzeba też pić więcej wody.

 

A jak się czujesz po tych dwóch tyg. na klomipraminie? Leczysz głównie depresje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczę , a właściwie próbuję leczyć GAD/OCD, czuję się chu...wo, najgorsze są zawroty głowy jak wstaję z pozycji siedzącej, a już nie daj boże z pozycji leżącej - ciemno & niebiesko w oczach, a w głowie zaczyna piszczeć jakbym nurkował na 10m, do tego to co opisałeś powyżej. Najlepiej czuje się bez leków, ale wtedy lęk jest bardziej wyrazisty. Chyba pier...lne tym Anafranilem bo nie sądzę , żeby te spadki ciśnienia przeszły same z siebie, a to gówno nie robota . Wrócę do sertry 100 lub 150mg/d . A ty ile zapodajesz ami ? Ona to jest dopiero siekiera jeżeli idzie o działanie antycholinergiczne.

 

Z innej beczki to czytam posty i była kiedyś tu Anna R. i zachwalała Lerivon w wysokich dawkach. U mnie OCD to występuje tylko przed snem i to przez to się nie wysypiam - nie mogę zasnąć / mam bardzo płytki sen jak mnie coś męczy i tego "nie załatwię" przed zaśnieciem, może bym mianseryne spróbował ? Do tego dorzucił buspiron... sam już nie wiem. Jak myślisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi coś doradzić w tej sprawie, bo nie cierpię na OCD ale na GAD już tak, ja próbuję leczyć, momentami bardzo ciężką depresje z silnym lękiem uogólnionym.

 

A brałeś kiedykolwiek mianserynę lub mirtazapinę ? Możesz spróbować, bo te leki ogólnie poprawiają efektywność snu i bardzo pomagają w zasypianiu więc mogło by to w pewnym stopniu załatwić twoje problemy. Jeśli dobrze tolerowałeś sertraline to mógłbyś też spróbować dołożyć do niej właśnie mianse lub mirte, co też mogło by wzmocnić efekt terapeutyczny no i pomogło by zarazem na problemy z zasypianiem i płytkim snem a tym samym może zabiło by te uporczywe myśli przed snem.

Za te spadki ciśnienia jest odpowiedzialna blokada rec alfa-1, niestety mianseryna w dużych dawkach też może to powodować.

 

Ja na razie biorę też 75 mg amitryptyliny, działanie antycholinergiczne ma chyba najsilniejsze z pośród TLPD ale oprócz tych zaparć nie odczuwam jakoś specjalnie innych przykrych skutków. Jakieś zawroty głowy przy nagłym wstawaniu zdarzają mi się sporadycznie, zresztą na wyższych dawkach mianseryny też mi to nie przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, prócz pomocy w zasypianiu mogą też wzmocnić działanie SSRI lub nawet klomipraminy. U mnie kiedyś dołożenie mirtazapiny do paroksetyny wzmocniło efekt leczenia OCD. Na to zaburzenie polecam gorąco amisulpryd w małych ilościach. U wielu się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę połówkę tabletki rano i wieczorem.

Ze skutków ubocznych zauważyłem tylko zaparcia i problemy z oddawaniem moczu.

Jak myślicie mogę sobie pozwolić na jakieś piwko?Czy raczej nie jest to wskazane.

Po za tym biorę jeszcze Olanzapine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×