Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

w czwartek uderze do mojej doktor, zaproponuje jej anafranil,

kilka lat temu ładnie wyciągnął mnie z bardzo ciężkiego stanu, pamietam, że na samym początku dostawałam od doktor malutkie tableteczki rózowe serdusza, byłam wtedy bliska próby samobójczej a anafranil mi pomógł ogromnie i nawet szybko była poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, fluo biore drugi rok bardzo dobrze sie czułam na tym zestawie a odkąd dołączony mam lamitrin to depresje sa krótsze, płytsze bym powiedziała...ale ostatnio jest ze mną gorzej niz zle moze fluo przestało juz działać?? :?

ratuję się lorafenem w ciężkich chwilach i mam hydroksyzynke na lęki

 

-- 15 sie 2014, 20:29 --

 

oprócz anafranilu to jeszcze nad wenlafaksyna myslę, wenla wyciągneła mnie z mega depresji w szpitalu zaczęli mnie leczyć i były efekty, była chęć do życia, więcej pozytywnych mysli, chcialo mi sie coś robić

wenlę brałam kilka lat :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień na anafranilu głowa przygnieciona z tyłu niewyraźna z przodu. Brak bystrości i rześkości żeby przekierować myślenie na optymistyczniejsze. To by było tyle z dnia dwunastego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem wczoraj z dnia na dzień karbamazepine bo to przymulacz. Dzień 16 brania anafranilu w dawce 150 mg. Drugi dzień bez tegretolu ponoć dzialanie utrzymuje sie do 24 godzin więc go już nie odczuwam. Na korzyść mniejsza zmuła tak to wciąż fobicznie, nerwowo ale już nigdy wiecej nie tkne zamulaczy na psychozy, wyrownanie nastroju czy na spanie a takie już brałem. Już dawno sobie to obiecałem ale jakiś czas temu trafiając do psychiatryka dostałem neuroleptyk na psychozy chlorophixten który po wyjściu zaraz odstawiłem i przecipadaczkowy tegretol na nastroj do ktorego dolozylem anafranil po wyjsciu. Nigdy więcej psychiatryka gdzie wiedzialem 5/10 o tym co biore, na co i po co. Zlego wywiadu udzielilem ale chje i tak wiedzieli najlepiej. Stracony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj wpadłam na pomysł, że Anfranil mnie uleczy. Czuję, że tak będzie. Jęsli kolejne dni będzie żle na wenli to poproszę psycha o Anafranil. Bo dzisiaj jestem 23 dzień na wenlafaksynie i jakby trochę lepiej się czuję, ale może to tylko taki jeden dzień a potem znow lipa :(

 

I mam pytanko do osób, które się leczą Anafranilem.

Czy jest problem z jego kupieniem w aptece? Bo to jednak już rzadziej używany lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to wracam do anafrala, trzeba mozg wyregulować, ja tak chciałbym ten przetwornik analizy rzeczywistosci.wlaczyc, inteligencji emocjonalnej, a tu uj i bida z nędzą. Chce sobie rezonans zrobic, oczywiscie najpierw musze na niego zarobic, ale musze sie dowiedziec dlaczego mam ta drętwosc w czole brak analizy rzeczywistosci i inteligencji emocjonalnej. Jak sie dowiem ze to schizofrenia no to wszystkich ich zjebie tych konowałów. A najbardziej tego wszechwiedzącego patafiana do ktorego chodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was pytanie. Czy komuś na Anafranilu przytrafiło się nadużywać benzodiazepinów ?

Moja sytuacja wygląda tak, że od ponad miesiąca jestem na kuracji Anafranilem, pierwsza noc i dzien po zażyciu leku była pełna skutków ubocznych tzn. zawroty głowy, niepokój, kołatanie serducha, pocenie się. Potem na szczęście po 2-3 dniach wszystko się uspokoiło i praktycznie nie odczuwałem skutków ubocznych. Od ponad 3 tygodni jestem na dawce 150 mg + 15 mg mirtazapinum. Generalnie miałem wrażenie, że zaczynam się już czuć coraz pewniej i lepiej tylko może rano byłem troszkę zamulony. Niestety jak tylko wróciło mi trochę pewności siebie to w gorszych chwilach zacząłem znowu brać benzodiazepiny. W niektóre dni był to xanax (alprazolam) a w niektóre lexotan (bromazepam) i tak przez jakieś dwa tygodnie. Skończyło się na fatalnym samopoczuciu (spore przymulenie i nasilona depresja). W ten weekend postanowiłem odstawić benzo i automatycznie zalały mnie objawy takie jak między innymi w skutkach ubocznych od anafranilu tj. ciągłe pocenie się, zawroty głowy, suchość w ustach, ból kończyn, dreszcze. W środę wizyta u lekarza ale chciałem się zapytać czy ktoś miał podobne objawy. Czy anafranil z alprazolamem i bromazepanem się u niego tak gryzł ? Zdaje sobie też sprawę, że są to pewnie w dużej mierze objawy nadużywania i odstawienia benzo tak szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z koleii.do was takie pytanie, jak sie czujecie intelektualnie nabanafranilu, mozecie dobrzebmyslec, pracowac? Moze effectin pod tym wzgledem wypada lepiej...

 

-- 16 wrz 2014, 12:07 --

 

Teraz jak nikt mi nie odpisuje to wydaje mi sie ze mnie nie lubicie;-), czy to są urojenia?

 

-- 16 wrz 2014, 12:07 --

 

Teraz jak nikt mi nie odpisuje to wydaje mi sie ze mnie nie lubicie;-), czy to są urojenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez wtedy kiedy biore to zawsze mi pomaga,.tylko troszke sie moze mniej chce czegokolwiek. Ostatnio troche tez gluoio zrobilem po wziolem anafranil 75 to byl 3 dzien brania po przerwie. Poszedlem z kolega do takiej grupy. I tam pilem alkohol. 2 piwa i 2 kieliszki wodki. Ale mam nadzieje ze nic mi sie nie stanie po tym. Juz wiecej nie bede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranx88 tak tak zgadza się lek nie jest tak straszny jak go opisują, ale nie wiem jaka jest twoja aktywnośc zawodowa. Ja np. mam teraz 2 prace przed południem i po południu. I naprawdę mi jest ciężko, bo ta głowa jest osłabiona. No jak bym siedział w domu, albo na ławce w parku to bym tak właśnie mówił, że lek jest wporządku, no bo właściwie po nim się niewiele chce. Ale mi naprawdę jest ciężko, bo nienaturalnie się w głowie czuje od czubka głowy po czoło. No jest ciężko, no co ja będę dużo gadał. Tranx88 jaka jest twoja aktywnośc zawodowa i jak długo bierzesz ten anafranil i w jakiej dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozpocząłem leczenie anafranilem w dawce 37,5 mg. (brak snu , depresja, lęki). Po ok. 3 godz. doatałem bardzo silnego pobudzenia nerwowego, uczucie gorąca w całym ciele - nie mogłem usiedzieć w miejscu. Po kilku godz. zaaplikowałem sobie małą dawkę kwatiepiny 25 mg - trochę odpuściło. Muszę sobie odpuścić ten anafranil - to jednak nie dla mnie, będę szukał coś innego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×