Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

no rzeczywyście skoro tak mała dawka anafranilu wywołała takie zamieszanie u Ciebie to chyba lek nie dla ciebie. Jego bierzę się dopierto wtedy kiedy popolarne SSRI nie dają rade . Na co chorujesz ?

 

-- 03 paź 2014, 15:49 --

 

Czasem do lezczenie warto dołożyć jakiś lek przeciwpsychptyczny w małej dawdce i to przynosi super efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie dobrze go tolerujesz tranx88. 8 godzin to dużo, chyba że masz jakąłś spokojną pracę,.. ale każda praca jest męcząca. Ja na anafranilu pracowałem na kasie w Tesco jakiś czas temu to po pewnym czasie po prostu przepuściłem towar przez to zamulenie i mnie wyrzucili. Teraz pracuje w telemarketingu i do tego uczę w przedszkolu dzieci takich zajęc. To jak wychodzę z pracy na tym telemarketingu to w głowie tak się dziwnie czuję.... jakby ta głowa nie była moja, szczególnie w czole taką drętwośc odczuwam. A teraz zwiększyłem do 1,5 tbl bo nie mogłem spac którejś nocy po ciężkim dniu to jeszcze bardziej zamułę odczuwam. Ale i tak jeszcze większą zamułkę odczuwałem na agomelatynie, chociaż ona nie blokuje h1. Może tego antagonizmu 5 ht2c nie toleruje. Ja już sam nie wiem dlaczego tak zle reaguje na te leki.

 

Nie czuje siebie, nie czuje swojego ciała, nie czuje przyjemności płynących z bycia w swoim ciele. Nie wiem dlaczego tak jest. Nie czuje co chce, co mam robić. Nie wiem dlaczego tak jest. A wszystko co robie to robie intuicyjnie, że tak trzeba robic i wydaję mi się że chyba tego chce..dziwne to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje siebie, nie czuje swojego ciała, nie czuje przyjemności płynących z bycia w swoim ciele. Nie wiem dlaczego tak jest. Nie czuje co chce, co mam robić. Nie wiem dlaczego tak jest. A wszystko co robie to robie intuicyjnie, że tak trzeba robic i wydaję mi się że chyba tego chce..dziwne to....

 

depersonalizacja, minie raczej dopiero jak odstawisz franka.

witamy w klubie dysocjacji :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranx88 - leczę się na depresję z silnym lękiem, który nasila objawy parcia na pęcherz. SSRI jeszcze nie próbowałem. Na razie lekarz testuje na mnie kolejne antydepresanty , bo jak twierdzi trzeba na to trafić z lekiem tak jak np. na nadciśnienie. Dobrze reaguję na benzo, ale biorę to doraźnie, bo to przecież uzależnia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to co na ta dysocjacje? Pierwszy raz ktos to nazwal, nie spotkalem sie nigdy z tym. Prosze was napiszcie mi jak sie tego pozbyc i z kad to sie bierze, bo bez anafranilu rowniez to mam tyle ze z lekiem, a na afranilu mam to bez leku. Tyle zo to jest takie nieprzyjemne uczucie. Napiszcie mi.z kad to sie bierze.Czy to schizofrenia? Jakie badania mozna zrobic ktore by cos wykazaly. Czy moze wortioxetyna maszanse na to pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranx88 pewnie tak, ja sam zaproponowałem mu ten anafranil, bo wyczytałem sporo dobrych opinii na jego temat, lekarz optował za citalem. Teraz na sen aplikuję sobie 25 mg kwatiepiny z przyzwoitym skutkiem - śpię ok. 6 godz., rano na dzień też ta sama dawka. Przymula to mnie trochę, a najgorsze w tym, że czuję ogólny ból mięśni po tym leku, tak jak rozładowałbym np. wagon węgla. Coś za coś, czekam na jakiś lepszy lek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wenla działała na mnie świetnie. Podniosła mocno do życia i pozbawiła lęków. Ale tu pojawia się moje pytanie... Czy działa tak samo na noradrenalinę jak anafranil? Chcę próbować klomi na depresję a przede wszystkim na NN, w której to wenla nie pomagała. Na wenli mega tętno... Do opanowania propranololem, ale jednak za duże. Anafranil nie działa aż tak na NA?

 

-- 06 paź 2014, 08:49 --

 

Ma ktoś może jakieś pozostałości anafranilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranx88, a na co i na jakie objawy Anafrnil Ci pomógł? Jak się po nim czujesz, odczuwasz jakieś stałe skutki uboczne? Szybsze tętno itp? Ja dostałem dzisiaj od lekarza Anafranil. 75mg na początek, a jak nie wystarczy to mam podnieść do 150. Myślałem o escitalopramie, bo nie upośledza tak myślenia jak na przykład paroksetyna, ale nie wiem czy esci pomoże na lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jaja jak berety. Bylem dzisiaj na terapii grupowej, a tu normalni zdrowi ludzie. Piekni, bogaci. Normalnie jak aktorzy. No powaznie. Jakis chlopak sie rozplakal, typeska sie rozplakala. Gosciu taki inny na podsumowaniu mowi ,,no podziwiam cie,rozumiem cie,, rozumiecie?takie pierdoly.. a ja mowie,ze mam pustke i jestem malo refleksyjna osoba. Ale rozumiecie o co chodzi, to są normalni zdrowi ludzie z jakimis tam swoimi problemami, ja nawet nie wiem czy tam ktos leki bierze. A ja jestem zjebany, mam odlaczone platy czolowe od reszty mozgu i jak tu wybrnac z tego?:D

 

-- 06 paź 2014, 22:56 --

 

Proszę was administratorzy żebyście usunęli ten post cały od ,,normalnie jaja jak berety do końca" Chciałbym to usunąc, ale już za późno. A głupio to wyszło. Wyszło tak jak bym się z tych ludzi śmiał, a tak nie jest. Usuńcie to proszę was, bo jeszcze ktoś mnie skojarzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze SSRI to wylansowane słabe leki przez firmy faramceutyczne. TLPD o ile mają większą dozę działań niepożądanych ale są mniej selektywne i w tym jest ich siła. Poza tym w latach 60 gdy Anafranil wprowadzali na rynek nie myśleli tak o zarobkowaniu na pacjencie jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wszystkich SSRI. Na depresję najbardziej pomogła mi amitryptylina, czyli TLPD. Niestety nasilała lęki. Teraz drugi dzień na klomi, odstawiłem 200mg sertry natychmiast i równie szybko włączyłem 75mg klomi. Będę zdawał relację. Jak chodzi o szybkie przejście z SSRI na TLPD, było ono bezbolesne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klomi chyba najlepsza dawka to 150mg więcej chyba nie ma sensu ładować.Również będe zdawał relacje,wchodzę od wtorku przyszłego na 75 a docelowo na 150mg/doba plus mirta 45 i amisulpryd 200.Pobiorę ją z pół roku i wtedy będe miał juz pełne rozeznanie.Ktoś tu pisał ze anafranil mu zaskoczył na depresję i natrętne myśli po 5 miechach i tego sie będe trzymał,nie mam w sumie innego wyjścia.Ciągłe skakanie po lekach też dobrze nie robi więc pół roku dam temu lekowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1, masz bardzo dobry zestaw na natrętne myśli, a przy tej chorobie faktycznie jest tak, że na remisje trzeba nierzadko czekac nawet 5 miesiecy i dłużej, bądz dobrej myśli

 

-- 08 paź 2014, 11:03 --

 

myślę ze SSRI to wylansowane słabe leki przez firmy faramceutyczne. TLPD o ile mają większą dozę działań niepożądanych ale są mniej selektywne i w tym jest ich siła. Poza tym w latach 60 gdy Anafranil wprowadzali na rynek nie myśleli tak o zarobkowaniu na pacjencie jak teraz.

 

I czesto te leki są o wiele bardziej skuteczne niz przereklamowane SSRI, które maja byc lekiem na "wszystko". A cos jak jest na wszystko, to w gruncie rzeczy jest na nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co będę na 75mg. Chcę brać możliwie niską dawkę, żeby jakkolwiek na studiach funkcjonować. Gdyby zaszła potrzeba, mogę brać i 225. Liczę że klomi pomoże też i na depresję, bo SSRI już sobie z nią słabo u mnie radziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąść nawet 3 razy większą dawkę, powinno totalnie pokonać NN

 

W warunkavch szpitalnych z powodzeniem stosuje sie nawet 300mg klomi. Wszystko zalezy od stopnia nasilenia choroby. Jak nastepuje remisja, to lekarz zmiejsza do dawki podtrzymującej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×