Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Niektorzy lekarze są niepoważni, taki mocny lek z dnia na dzień...Ja pół na 2 tygodnie. Będę sie odzywał. Na koniec planuje 20, 10 mg. Ale zobaczymy, narazie wczoraj poleciało pierwsze pół. I na spokojnie. Będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozpoczynam przygode z klomipraminą od dawki 150mg o przedłużonym uwalnianiu,skłoniły mnie do tego silne natręctwa które spotencjalizowała mirtazapina w dawce 90mg.Narazie łącze obydwa leki jednak niewykluczone że będę brał tylko klomipramine w docelowej dawce 225mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, mianseryna obniża ciśnienie krwi i tętno :D

 

lerivon: Możliwe skutki uboczne: Nadmierne uspokojenie i senność na początku leczenia. Wystąpić mogą także: skazy krwotoczne, drgawki, hipomania, spadki ciśnienia, zaburzenia czynności wątroby, bóle stawowe, obrzęki, zawroty głowy, ginekomastia, patologiczna laktacja, zwiększenie masy ciała, zespół niespokojnych nóg, wysypka, drżenia mięśniowe, wzmożone pocenie się, w pojedynczych przypadkach zwolnienie rytmu serca.

 

Często przy mianserynie występuje tzw. ciśnienie ortostatyczne, ja tak miałam przy lerivonie, potrafiłam siąść na podłodze bo mi się słabo robiło po wstaniu z łóżka lub krzesła, przy tym nagłe zawroty głowy, ale to minęło po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia obniżenie ciśnienia krwi przez mianserynę odbywa się przez antagonizm receptorów alfa-1 które odpowiadają za skurcz naczyń krwionośnych. Nie ma to żadnego związku z tętnem a może go nawet zwiększać, przez mechanizm kompensacyjny - serce pracuje szybciej by nadrobić spadek ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Anafranil jest skuteczny w leczeniu nerwicy natręctw myślowych ? Tj. analizując działanie klomipraminy da się wyczuć że głównie zwalcza depresję, jednak ciężko znaleźć odniesienia do nerwicy natręctw myślowych. Jakieś doświadczenia ludzi którzy zmagali się z nimi i zażywali Anafranil były by dla mnie bardzo pomocne :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także tych myślowych ? Tj. chodzi o uzyskanie efektywności przy nerwicy natęctw myślowych, problemach z koncentracją + lęki.

 

Czy masz może jakieś doświadczenia odnośnie tego leku ? Trochę się naczytałem na temat senności nawet w przypadku długotrwałego stosowania Anafranilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. czy pomaga także w natrętnym zadawaniu pytań na forum? :pirate: A tak na serio to jest bardzo skuteczny lek we wszelkich natręctwach, stosowany od wielu lat, tylko musisz cierpliwie brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym tygodniu lekarka zmieniła mi poranny Citabax 20 na Anafranil 75SR , podobno ma mi podnieść motywację . Wieczorem biorę Wenlę 150mg prócz tego rano Memotropil a w południe i wieczorem Chloroprothixen 15mg . Z tego co tutaj wyczytałem Anafranil większość z Was usypia więc czegoś tu nie rozumie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już nie pobudza, ale biore półtora roku więc sie organizm przyzwyczaił. Typowy lek na mega mocne lęki, jak już nic nie pomaga, ale jak ktoś oczekuje kreatywności, przejżystego myślenia, czy pewności siebie to anafranil tego nie da, gdyż jes zamulaczem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już nie pobudza, ale biore półtora roku więc sie organizm przyzwyczaił. Typowy lek na mega mocne lęki, jak już nic nie pomaga, ale jak ktoś oczekuje kreatywności, przejżystego myślenia, czy pewności siebie to anafranil tego nie da, gdyż jes zamulaczem:)

 

Co w takim razie "polecasz" ? (z własnego doświadczenia ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×