Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.


Gość -Zalamany-

Rekomendowane odpowiedzi

lalamonita ja z tymi drgawkami mam identycznie. Jak mnie łapie to mną dosłownie rzuca. Jednak jeśli Ty bierzesz tabletki antykoncepcyjne to uważaj bo niestety ja po nich miałam nawrót nerwicy. Dostarczenie takich tabletek to jednak rozchwianie gospodarki hormonalnej, a to już doskonałe warunki dla nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, Venus! Może faktycznie sama je odstawię... Już na mnie nie działają.. Pomimo, że zostało mi jeszcze na 3 miesiące..

 

[*EDIT*]

 

Dzięki za radę, Venus! Może faktycznie sama je odstawię... Już na mnie nie działają.. Pomimo, że zostało mi jeszcze na 3 miesiące..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że jestem w tym sam....moje problemy zaczeły sie całkiem niedawno bo takie drzenie twarzy zdarzało mi sie bardzo rzadko , teraz w towarzystwie nie moge wybic zjesc bo rece mi lataja dobiero jak wypije np.studniówka,wesele objawów nie ma ehhh teraz matura juz sie boje ze nie bede w stanie nic powiedziec przez totelepanie co robić???proszę was o pomoc może magnez już sam nie wiem;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh teraz matura juz sie boje ze nie bede w stanie nic powiedziec przez to telepanie co robić???proszę was o pomoc może magnez już sam nie wiem;/

a probowałeś regulować oddech?

mówić wolniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chyba jednak sie pogłębia ja nie wiem co sie dzieje zawsze byłem śmiały zwracałem na siebie uwagę referaty opracowania czytane na srodku nie były dla mnie kłopotem a teraz wystarczy ze nauczyciel do mnie mowi a juz sie telepie jak galareta co sie dzieje !!! teraz poprawianie ocen a mi daja referaty do opracowania zeby tego było mało haha za miesiac koncze szkołe a potem matura juz nie wiem co robic ehhhh jak ja do niej podejde szczegolnie do ustniej ocen chyba tez nie poprawie bo niby jak kur.... co sie dzieje mam tego dosyc jak ja bede z tym zył praca studia nie wyobrazam sobie tego jak w kazdej sytuacji bede sie telepał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkowicie normalne, czasem podczas ataku mam problem z

 

wyraźną wymową, do tego dochodzi jeszcze uczucie "nóg z waty".

Witam was, czasmi tu zagladam i czytam jakie ludzie maja klopoty przez ta pieprzona nerwice. Chialbym sie spytac czy ktos ma taki problem jak ja choruje od okolo 13 lat na depresje, ale obecnie dobijaja mnie objawy somatyczne .

Cały czas mam na lydkach drzenie samoistne miesni bez przerwy gdzies od 4 lat czasmi bardziej czasmi mocno, a depresja zaczela sie tez z takim objawami ale po ciele np. bark ,posladek ,biceps , lub powieka i traw do teraz ale glowne to nogi lydki i stopy.

Brałem rozne leki ale nic nie pomaga magnez , potas i witamine b6 , teraz nawet zapisalem sie na psychoterapie, ciezko z tym sie zyje nie pracuje bo jakos ciezko sie zabrac do tej pracy od wielu lat a zycie ucieka , prosze o jakies rady ewentualnie jak ktos ma ten sam problem prosze pisac moj mail to divine3@vp.pl dziekuje za madre slowa lub mniej madre jak sie pojawia tya nerwica to cholerna choroba tak jak depresja duzo zalezy od nas ale i tak ciezko bo sami sie nakrecamy pozdarwaim was wszystkich ciekawy

 

[*EDIT*]

 

U mnie z tym mrowienia nie ma ale są nogi nie wiem czy z waty takie dziwne jak by krew odpływała trudno to opisać, tak jak by nie moje czy jakoś tak. Robi mi się ciepło na twarzy tak jak by krew wypełniała wszystkie naczynia na twarzy jak by mi sztywniała ta twarz jak bym miał maseczkę. No i po chwili myślę tylko o jednym „że mam Atak Panicznego Lęku” no ale czego ja się boje? To sam nie wiem a czasem z naprawdę błahych rzeczy. No ale najgorsze jest suchość w gardle i jak by mi język sztywniał ale on nie jest sztywny tylko takie uczucie i tak jak by się gardło zaciskało co powoduje u mnie do takich odruchów wymiotnych. Co to kurde jest to ja nie mam pojęcia. Ale jak brałem Effectin ER 75 to praktycznie nie miałem teraz biorę od 4 dni nowy lek Seronil 20mg i niekiedy mam coś takiego ale mam nadzieje że to przejdzie bo bym nie chciał mieć tego znów bo tak było na początku mojej choroby i potem nie jadłem za często bo jak szedłem do szkoły to bałem się że zwymiotuje i dla tego chodziłem niekiedy 10h głodny. Jak ktoś coś takiego miał podobnego to proszę o kontakt z góry dziki.
Chcialbym dolaczyc do mojego postu numer gg 3229790 jezeli ktos ma podobne objawy chcailbym szczerze pogadac jeszcze raz dziekuje i zapraszam co dwoch na nerwice to nie jeden :smile: te drzenia miesni po ciele to jest tak wkurzajace ze potrafi czlowieka wyprowadzic z rownowagi, a tak apropo lekow to biore anafranil 75 i tegretor przeciwpadaczkowy ale na nerwice tez ponoc jest to zegnam i czekam bo mam tego dosc papapa

 

[*EDIT*]

 

To całkowicie normalne, czasem podczas ataku mam problem z

 

wyraźną wymową, do tego dochodzi jeszcze uczucie "nóg z waty".

Witam was, czasmi tu zagladam i czytam jakie ludzie maja klopoty przez ta pieprzona nerwice. Chialbym sie spytac czy ktos ma taki problem jak ja choruje od okolo 13 lat na depresje, ale obecnie dobijaja mnie objawy somatyczne .

Cały czas mam na lydkach drzenie samoistne miesni bez przerwy gdzies od 4 lat czasmi bardziej czasmi mocno, a depresja zaczela sie tez z takim objawami ale po ciele np. bark ,posladek ,biceps , lub powieka i traw do teraz ale glowne to nogi lydki i stopy.

Brałem rozne leki ale nic nie pomaga magnez , potas i witamine b6 , teraz nawet zapisalem sie na psychoterapie, ciezko z tym sie zyje nie pracuje bo jakos ciezko sie zabrac do tej pracy od wielu lat a zycie ucieka , prosze o jakies rady ewentualnie jak ktos ma ten sam problem prosze pisac moj mail to divine3@vp.pl dziekuje za madre slowa lub mniej madre jak sie pojawia tya nerwica to cholerna choroba tak jak depresja duzo zalezy od nas ale i tak ciezko bo sami sie nakrecamy pozdarwaim was wszystkich ciekawy

 

[*EDIT*]

 

U mnie z tym mrowienia nie ma ale są nogi nie wiem czy z waty takie dziwne jak by krew odpływała trudno to opisać, tak jak by nie moje czy jakoś tak. Robi mi się ciepło na twarzy tak jak by krew wypełniała wszystkie naczynia na twarzy jak by mi sztywniała ta twarz jak bym miał maseczkę. No i po chwili myślę tylko o jednym „że mam Atak Panicznego Lęku” no ale czego ja się boje? To sam nie wiem a czasem z naprawdę błahych rzeczy. No ale najgorsze jest suchość w gardle i jak by mi język sztywniał ale on nie jest sztywny tylko takie uczucie i tak jak by się gardło zaciskało co powoduje u mnie do takich odruchów wymiotnych. Co to kurde jest to ja nie mam pojęcia. Ale jak brałem Effectin ER 75 to praktycznie nie miałem teraz biorę od 4 dni nowy lek Seronil 20mg i niekiedy mam coś takiego ale mam nadzieje że to przejdzie bo bym nie chciał mieć tego znów bo tak było na początku mojej choroby i potem nie jadłem za często bo jak szedłem do szkoły to bałem się że zwymiotuje i dla tego chodziłem niekiedy 10h głodny. Jak ktoś coś takiego miał podobnego to proszę o kontakt z góry dziki.
Chcialbym dolaczyc do mojego postu numer gg 3229790 jezeli ktos ma podobne objawy chcailbym szczerze pogadac jeszcze raz dziekuje i zapraszam co dwoch na nerwice to nie jeden :smile: te drzenia miesni po ciele to jest tak wkurzajace ze potrafi czlowieka wyprowadzic z rownowagi, a tak apropo lekow to biore anafranil 75 i tegretor przeciwpadaczkowy ale na nerwice tez ponoc jest to zegnam i czekam bo mam tego dosc papapa
Ciekawy--- jeszcze raz

Chcialbym dolaczyc do mojego postu numer gg 3229790 jezeli ktos ma podobne objawy chcailbym szczerze pogadac jeszcze raz dziekuje i zapraszam co dwoch na nerwice to nie jeden te drzenia miesni po ciele to jest tak wkurzajace ze potrafi czlowieka wyprowadzic z rownowagi, a tak apropo lekow to biore anafranil 75 i tegretor przeciwpadaczkowy ale na nerwice tez ponoc jest to zegnam i czekam bo mam tego dosc papapa

 

_________________

 

[*EDIT*]

 

To całkowicie normalne, czasem podczas ataku mam problem z

 

wyraźną wymową, do tego dochodzi jeszcze uczucie "nóg z waty".

Witam was, czasmi tu zagladam i czytam jakie ludzie maja klopoty przez ta pieprzona nerwice. Chialbym sie spytac czy ktos ma taki problem jak ja choruje od okolo 13 lat na depresje, ale obecnie dobijaja mnie objawy somatyczne .

Cały czas mam na lydkach drzenie samoistne miesni bez przerwy gdzies od 4 lat czasmi bardziej czasmi mocno, a depresja zaczela sie tez z takim objawami ale po ciele np. bark ,posladek ,biceps , lub powieka i traw do teraz ale glowne to nogi lydki i stopy.

Brałem rozne leki ale nic nie pomaga magnez , potas i witamine b6 , teraz nawet zapisalem sie na psychoterapie, ciezko z tym sie zyje nie pracuje bo jakos ciezko sie zabrac do tej pracy od wielu lat a zycie ucieka , prosze o jakies rady ewentualnie jak ktos ma ten sam problem prosze pisac moj mail to divine3@vp.pl dziekuje za madre slowa lub mniej madre jak sie pojawia tya nerwica to cholerna choroba tak jak depresja duzo zalezy od nas ale i tak ciezko bo sami sie nakrecamy pozdarwaim was wszystkich ciekawy

 

[*EDIT*]

 

U mnie z tym mrowienia nie ma ale są nogi nie wiem czy z waty takie dziwne jak by krew odpływała trudno to opisać, tak jak by nie moje czy jakoś tak. Robi mi się ciepło na twarzy tak jak by krew wypełniała wszystkie naczynia na twarzy jak by mi sztywniała ta twarz jak bym miał maseczkę. No i po chwili myślę tylko o jednym „że mam Atak Panicznego Lęku” no ale czego ja się boje? To sam nie wiem a czasem z naprawdę błahych rzeczy. No ale najgorsze jest suchość w gardle i jak by mi język sztywniał ale on nie jest sztywny tylko takie uczucie i tak jak by się gardło zaciskało co powoduje u mnie do takich odruchów wymiotnych. Co to kurde jest to ja nie mam pojęcia. Ale jak brałem Effectin ER 75 to praktycznie nie miałem teraz biorę od 4 dni nowy lek Seronil 20mg i niekiedy mam coś takiego ale mam nadzieje że to przejdzie bo bym nie chciał mieć tego znów bo tak było na początku mojej choroby i potem nie jadłem za często bo jak szedłem do szkoły to bałem się że zwymiotuje i dla tego chodziłem niekiedy 10h głodny. Jak ktoś coś takiego miał podobnego to proszę o kontakt z góry dziki.
Chcialbym dolaczyc do mojego postu numer gg 3229790 jezeli ktos ma podobne objawy chcailbym szczerze pogadac jeszcze raz dziekuje i zapraszam co dwoch na nerwice to nie jeden :smile: te drzenia miesni po ciele to jest tak wkurzajace ze potrafi czlowieka wyprowadzic z rownowagi, a tak apropo lekow to biore anafranil 75 i tegretor przeciwpadaczkowy ale na nerwice tez ponoc jest to zegnam i czekam bo mam tego dosc papapa

 

[*EDIT*]

 

To całkowicie normalne' date=' czasem podczas ataku mam problem z

 

wyraźną wymową, do tego dochodzi jeszcze uczucie "nóg z waty".[/quote'] Witam was, czasmi tu zagladam i czytam jakie ludzie maja klopoty przez ta pieprzona nerwice. Chialbym sie spytac czy ktos ma taki problem jak ja choruje od okolo 13 lat na depresje, ale obecnie dobijaja mnie objawy somatyczne .

Cały czas mam na lydkach drzenie samoistne miesni bez przerwy gdzies od 4 lat czasmi bardziej czasmi mocno, a depresja zaczela sie tez z takim objawami ale po ciele np. bark ,posladek ,biceps , lub powieka i traw do teraz ale glowne to nogi lydki i stopy.

Brałem rozne leki ale nic nie pomaga magnez , potas i witamine b6 , teraz nawet zapisalem sie na psychoterapie, ciezko z tym sie zyje nie pracuje bo jakos ciezko sie zabrac do tej pracy od wielu lat a zycie ucieka , prosze o jakies rady ewentualnie jak ktos ma ten sam problem prosze pisac moj mail to divine3@vp.pl dziekuje za madre slowa lub mniej madre jak sie pojawia tya nerwica to cholerna choroba tak jak depresja duzo zalezy od nas ale i tak ciezko bo sami sie nakrecamy pozdarwaim was wszystkich ciekawy

 

[*EDIT*]

 

U mnie z tym mrowienia nie ma ale są nogi nie wiem czy z waty takie dziwne jak by krew odpływała trudno to opisać, tak jak by nie moje czy jakoś tak. Robi mi się ciepło na twarzy tak jak by krew wypełniała wszystkie naczynia na twarzy jak by mi sztywniała ta twarz jak bym miał maseczkę. No i po chwili myślę tylko o jednym „że mam Atak Panicznego Lęku” no ale czego ja się boje? To sam nie wiem a czasem z naprawdę błahych rzeczy. No ale najgorsze jest suchość w gardle i jak by mi język sztywniał ale on nie jest sztywny tylko takie uczucie i tak jak by się gardło zaciskało co powoduje u mnie do takich odruchów wymiotnych. Co to kurde jest to ja nie mam pojęcia. Ale jak brałem Effectin ER 75 to praktycznie nie miałem teraz biorę od 4 dni nowy lek Seronil 20mg i niekiedy mam coś takiego ale mam nadzieje że to przejdzie bo bym nie chciał mieć tego znów bo tak było na początku mojej choroby i potem nie jadłem za często bo jak szedłem do szkoły to bałem się że zwymiotuje i dla tego chodziłem niekiedy 10h głodny. Jak ktoś coś takiego miał podobnego to proszę o kontakt z góry dziki.
Chcialbym dolaczyc do mojego postu numer gg 3229790 jezeli ktos ma podobne objawy chcailbym szczerze pogadac jeszcze raz dziekuje i zapraszam co dwoch na nerwice to nie jeden :smile: te drzenia miesni po ciele to jest tak wkurzajace ze potrafi czlowieka wyprowadzic z rownowagi, a tak apropo lekow to biore anafranil 75 i tegretor przeciwpadaczkowy ale na nerwice tez ponoc jest to zegnam i czekam bo mam tego dosc papapa
Ciekawy--- jeszcze raz

Chcialbym dolaczyc do mojego postu numer gg 3229790 jezeli ktos ma podobne objawy chcailbym szczerze pogadac jeszcze raz dziekuje i zapraszam co dwoch na nerwice to nie jeden te drzenia miesni po ciele to jest tak wkurzajace ze potrafi czlowieka wyprowadzic z rownowagi, a tak apropo lekow to biore anafranil 75 i tegretor przeciwpadaczkowy ale na nerwice tez ponoc jest to zegnam i czekam bo mam tego dosc papapa

 

_________________

dfrt4t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry: Juz od jakis 10 lat sie z tym mecze. Glowa trzesie mi sie praktycznie ciagle. Myslalam ze to minie ale z kazdym rokiem to sie nasilalo i teraz nie jestem w stanie ani sekundy nie trzasc glowa. Wszystko mnie stresuje kazde wyjscie z domu. Nawet domownicy juz to widza. Czuje sie z tym strasznie. Nie wiem co dalej. Jak zyc? Prosze pomozcie. Czy jest na to jakies lekarstwo? Czy cos choc w malym stopniu niweluje te drgawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choruję na nerwicę lękową. Czy ktoś z Was ma coś takiego, że podczas np. 10 min. chodzenia palce stopy podwijają się? Występuje taki przykurcz stopy. I tak co kawałek muszę się zatrzymywać... Jest to bardzo uciążliwe. Proszę pomóżcie... jestem zrozpaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! choruje na nerwice i depresje od dawna. Obecnie moimi najbardziej dokuczliwymi objawami sa drzenia miesni nog i rak a takze czasem grzbietu i brzucha.Psychiatra powiedzial mi ze to psychogenne ale ja mam watpliwosci. Bo najsilniejsze drzenie jest wtedy gdy spokojnie leze i podniose do gory noge. Miesien uda mi wtedy bardzo skacze. Czy ktos jest w stanie mi powiedziec gdzie tu jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choruję na nerwicę lękową. Czy ktoś z Was ma coś takiego, że podczas np. 10 min. chodzenia palce stopy podwijają się? Występuje taki przykurcz stopy. I tak co kawałek muszę się zatrzymywać... Jest to bardzo uciążliwe. Proszę pomóżcie... jestem zrozpaczona.

Zacznij od zastanowienia się nad tym, czy skurcz stopy powstaje w czasie chodzenia szybkiego? tak jakbys z długiego siedzenia przed tv, nagle wstała i szła szybko (np, żeby zdażyć na autobus). jeśli jest to w takich sytuacjach, to chodzi tutaj tylko i wyłącznie o fizyczne zmęczenie mięśni, zakwaszenie, bo za szybko zaczęłsaś nimi pracować.

 

przyjrzyj się tej sytuacji. a jak coś takiego się dzieje to zazywczaj próbuj chodzic spokojniej, żeby nie nadwyrężać mięśni nadmierną pracą.

 

ja mam coś takiego, że czasem po 5 min od rozpoczęcia chodzenia łapie mnie skurcz łydek i czuje ból. ale to od nieprzystosowania mięśni do ruchu.

z kolei mam też coś takiego, że siedząc sobie normalnie nagle mam silny skurcz stopy lub dłoni, taki, że mi palce wygina. jednak w fizjologii człowieka zapisane są naturalne, ciągłe skurcze mięśniowe. zdarza się to wszystkim ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem od niedawna, siedze sobie spokojnie w szkole na lekcji, w kościele, lub tramwaju, i nie wiem czemu raptem na moich ustach pojawia się mina jakbym się uśmiechał mimo że nie mam wogóle tego w planach, rano wstaje zawsze zmęczony kiedyś tego nie miałem i czasami głowa sama robi jakiś raptowny odruch, i nie wiem czemu ale jak ktoś uderzy w dzwonek w kościele lub coś głosniej walnie zaczynam reagować tak jakbym się wystraszył. Mam 17 lat i mi to bardzo przeszkadza. Ktoś wie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy prześladuje mnie dziwny odruch (prawdopodobnie nerwicowy) - kiedy położę się już spać i przysnę jakieś 30 min do godziny czasu, cos tam mi się śni, a tu nagle cała jakby zrywam się z łóżka. tzn odczuwam to w półśnie, że całe moje ciało ma jakby jeden wielki tik nerwowy, nagły skurcz, że aż ciało się podnosi. zazwyczaj od razu kłade się spowrotem i zasypiam. pamiętam tylko, że coś takiego było. tyle.

 

miewam też szybkie skurcze mieśni w spoczynku - ostatnio np. noga sama lekko podskoczyła mi w bok, albo stopa drgnęła do góry. pojawia się skurcz i koniec.

 

jestem ciekawa, czy tez miewacie podobne tiki nerwowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak miałam, że ciągle coś mi latało.

A to głowa a to ramię a to noga.

Poczytałam o móżdżku, pniu mózgu i

"sacral nerves" czyli świętych nerwach, które

prowadzą od pnia mózgu do genitaliów.

 

Zaburzenia pracy pnia mózgu i móżdżku to nic innego

jak pień mózgu katowany przez masturbację.

 

Trzeba pokochać jakieś inne zajęcia i po 2 miesiącach

nerwica i tiki znikają bezpowrotnie.

 

spróbujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzęsące sie ręce skąd ja to znam czasami tak mi sie wszystko trzęsie jakby miało mi z zawiasów wyskoczyć, pamietam jak kiedyś cos tam kupowałam i tą trzęsąca sie łapą sięgnęłam po resztę babka spojrzała ma mnie jak na alkoholika który jest na odwyku. Nawet teraz ręce trzęsą mi sie jakbym cały dzień młotem pneumatycznym dziury w asfalcie robiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak miałam, że ciągle coś mi latało.

A to głowa a to ramię a to noga.

Poczytałam o móżdżku, pniu mózgu i

"sacral nerves" czyli świętych nerwach, które

prowadzą od pnia mózgu do genitaliów.

 

Zaburzenia pracy pnia mózgu i móżdżku to nic innego

jak pień mózgu katowany przez masturbację.

 

Trzeba pokochać jakieś inne zajęcia i po 2 miesiącach

nerwica i tiki znikają bezpowrotnie.

 

spróbujcie.

 

Takiej głupoty to jeszcze nie słyszałam! :shock: Podaj źródło tej wiedzy.

 

Radio Maryja :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj z tym móżdżkiem ?

 

Tak czy siak super że znalazłem ten temat bo prawdę mówiąc wychodzi na to że przeszedłem IBS'a który prawdopodobnie nie był IBS'em tylko to są drgawki.

 

Mam je od 2lat, w zasadzie od kiedy pojawiły się problemy nerwicowe (jeszcze nie zdiagnozowane). Dużo siedzę, mało ruchu.....

 

Generalnie z objawów, wieczorem jak leżę, siedzę trzęsie się wszystko w okolicach (pęcherza), początkowo od pachwiny do góry, brzuch potem plecy teraz nad pęcherzem i schodzi na nogi. Odczuwam to praktycznie po 4godzinach siedzenia, najbardziej wieczorem. Jak leżę na plecach mniej, jak na brzuchu więcej. W momentach stresu, bardziej wszystko się nasila, czasem mam wrażenie jak bym za chwilę miał wybuchnąć. Spore bóle kręgosłupa (tak w środku), tak teraz analizuje że w większości przypadków to właśnie te trzęsiawki wprawiają w lęki !

 

Rzuciłem papierosy, zacząłem jeździć na rowerze dzień w dzień... jestem na seroxacie, przed seroxatem mrowienie było również ale mniej. W między czasie brałem na uspokojenie Lerivon = Totalnie brak trzęsiawki mięśni.

 

Jeszcze dobrze nie czytałem tego wątku w końcu to 57 str, jakie badania trza zrobić i może coś doradzicie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy prześladuje mnie dziwny odruch (prawdopodobnie nerwicowy) - kiedy położę się już spać i przysnę jakieś 30 min do godziny czasu, cos tam mi się śni, a tu nagle cała jakby zrywam się z łóżka. tzn odczuwam to w półśnie, że całe moje ciało ma jakby jeden wielki tik nerwowy, nagły skurcz, że aż ciało się podnosi. zazwyczaj od razu kłade się spowrotem i zasypiam. pamiętam tylko, że coś takiego było. tyle.

 

miewam też szybkie skurcze mieśni w spoczynku - ostatnio np. noga sama lekko podskoczyła mi w bok, albo stopa drgnęła do góry. pojawia się skurcz i koniec.

 

jestem ciekawa, czy tez miewacie podobne tiki nerwowe?

 

To o czym piszesz to mioklonie, czyli zrywania mięśniowe. Mioklonie występujące w pewnych fazach snu są dość naturalne, fizjologiczne i występują u wielu ludzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to mioklonie, czyli zrywania mięśniowe. Mioklonie występujące w pewnych fazach snu są dość naturalne, fizjologiczne i występują u wielu ludzi. :)

 

hmmm, o miokloniach słyszałam tylko jako o jednym z objawów padaczki. OCZYWISCIE, nie uważam, że u mnie to objaw padaczki :D aż taka zestresowana nie jestem :P

 

ale oczywiście bardzo prawdopodobne, że są to skurcze fizjologiczne, ale jednak jakiś dyskomfort powodują przez nagłe przebudzenie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×