Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.


Gość -Zalamany-

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj ciekawy na forum. Zadziwiająco wiele nas wszystkich tutaj łączy. Razem łatwiej jest zrozumieć co się z nami dzieje :smile:

Piszesz, że nie pracujesz, bo co to będzie w pracy... Ja inaczej do tego podeszłam - wiedziałam, że muszę być silniejsza od wszystkich objawów depresyjnych - już nie tylko drżenie ciała mam na myśli, ale i gwałtowne reakcje na podniesiony głos, na niepowodzenia itp. - podjęłam pracę nad wyraz stresującą - bo w dziale reklamacji - gdzie co drugi telefon od klienta - to mieszanie z błotem... Było ciężko początkowo - ale się przełamałam i tym samym pokonałam swoje objawy - już bardzo rzadko występują - a moja kariera zawodowa poszła do przodu - obejmowałam już kilka stanowisk, sprawdzałam się przy różnych czynnościach - i jestem - wbrew pozorom - zadowolona z siebie :smile: Czasem tylko jeszcze się za dużo przejmuję - wtedy nasilają się drgawki i niepokój - ale i to kiedyś minie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie tez to zdarza. zwlaszcza jak jestem przemeczona albo skacowana. nie czuje sie wtedy pewnie, wydaje mi sie ze ludzie po mnie widza iz jestem jakas dzis nie swoja i wtedy do drgawek juz nie daleko. czasem np sama mi noga podskakuje albo robie jakies dziwne ruchy rekami (np siegam po cos ale nie wiem po co, drapie sie po wlosach jakos tak nieswiadomie).ale jak jestem w formie to mi sie nie zdarza. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja gdy mam napad jakiegoś lęku (a zdarza się to często) to trzęsę się cała jak galareta (ręce,nogi,głowa) i nie jestem w stanie nic zrobić.Nie znalazłam jeszcze sposobu na powstrzymanie tego.Wtedy zdaje mi się że wszyscy to widzą i dalej jest już tylko gorzej.Wielokrotnie już ludzie się mnie pytali czemu trzęsą mi się tak ręce a ja nigdy nie wiem co odpowiedzieć,bo jak mam wytłumaczyć coś takiego osobie,której takie dolegliwości nie dotyczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej wizycie u fotografa stwierdziłem ze musze wreszcie komus powiedziec o tym że trzęsie mi sie głowa ale dalej sie boje, juz prawie 3 lata sie z tym męcze i nikomu nie mówilem bo nikt pewnie nie zrozumie, nigdy sie nikomu w rodzinie nie żaliłem, raz jako dziecko cos tam tacie powiedziałem to powiedział ze wymyślam i żebym nie przychodził do niego z "pierdołami" a matka to samo stwierdzila i od tego czasu sam sie mecze z wszystkimi problemami, jedynie wy na forum wiecie co mi dolega bo tu czuje sie pewniej.

 

Przed wyjsciem do fotografa wziąłem krople na uspokojenie i czulem sie troche uspokojony, usiadłem na krzesle i przechylilem glowe lekko na bok do zdjęcia jednak babka która mi miała zrobić zdjecie powiedziała, że musze głowe skierowac bardziej w jej strone no i wtedy próbując spojrzec w strone aparatu zaczela mi glowa latac na boki jak oszalała, po chwili spuscilem glowe w dól, ona zaczela mówic do mnie jak do 5 letniego dziecka byl sie spojrzał a ja nie potrafiłem, za kazdym razem gdy próbowalem łeb mi sie trząsł, w końcu zwrócilem głowe ku aparatowi i mimo ogromnego drzenia jakos zdjecie sie udało w miare dobrze, kilka razy mi robiła fotki kurde ale za któryms dopiero razem sie udało... wiekszego wstydu jeszcze nigdy nie miałem, myslala ze jakis opętany jestem i nie normalny.

 

PS mam krzywy kręgosłup od dziecka, jak patrze z boku do lustra to widze troche wystające kregi szyjne (takie kulki jakby w szyji widac), jeden kręg mi przeskakuje jak go lekko dociskam w lewej strony- wskakuje na prawo a potem spowrotem na lewo. Najpierw myslalem ze to nerwica i piłem herbatki na uspokojenie, niezbyt regularnie ale starałem sie codziennie, jak jeszcze tak nie szarpalo to pomagało bo mnie uspokajało, teraz nie za bardzo to juz dziala- jedynie na lęki powodujące ze cały sie trzęse- trzese sie po kroplach ale nie az tak bardzo. Później stwierdziłem ze to cos związane z kręgosłupem ale juz nie wiem co o tym sądzić. Do lekarza sie boje isc bo pewnie powie ze to tylko nerwy i przepisze mi cos na uspokojenie tylko. Chciałbym jakies badania zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem dzisiaj pierwszy dzien na tym forum,ale juz widze ile nas laczy,czlowiekowi wydaje sie ze nic niedolega,wiec skad ten stres,trzasace sie rece,glowa,panika? Kiedys mialem tak z rana dopoki niespotkalem sie z kims,nieporozmawialem,wtedy swiat nalezal jeszcze domnie,teraz jest owiele gorzej,rozmawiajac z kims obcym, wychodzac na ulice trzasa mi sie rece,rzadko kiedy sie potrafie odprezyc, a naglych sytuacjach oprocz rak lata mi glowa i wydaje mi sie ze kazdy wtedy sie namnie patrzy,wszystko mnie paralizuje, choc staram sobie wmawiac ze "mysl jest tylko mysla i zawsze mozna ja zmienic" staram sie nieskupiac tak nad soba,ale to tylko tak sie mowi..czlowiek ma marzenia,ale przez "nerwice" wiele traci,spotkanie bratniej duszy,bo co z tego ze pokazesz sie np. na imprezie z dobrej strony skoro pozniej kazdy bedzie zdziwiony osoba ktora tak dziwnie reaguje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nieudacznik i as123 - przyznaję że tak źle to ze mną chyba nigdy nie było, więc trudno mi radzić Wam konkretnie. Na pewno nie można się izolować, wycofywac z życia. Trzymajcie się. Życzę całej fury poczucia własnej wartości i samooceny wyższej od pałacu kultury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie! Zdecydowałem się tutaj napisać, ponieważ mam już dość wszelkich kłopotów związanych z tym co mi dolega(?).

Od paru lat trzęsę się jak galarata :shock: najlepiej widać to na siłowni, przy robieniu pompek i innych ćwiczeń... ale nie tylko! Mam 19 lat, chodzę do 4 klasy technikum... Kiedy oddaje sprawdziany też trzęsą mi się ręce.. Wydaje mi się że to wszystko jest na tle nerwowym.

 

Czy znacie sposób na pozbycie sie takich drgawek? Albo znacie chociaż sposób na zmniejszenie ich... Pozdrawiam serdecznie. Bardzo dużo ciekawych rzeczy można się tutaj dowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coral:

Mi moja psychiatrzyca dawala recepte na depakine chrono - lek dla padaczkowcow, ale dziala tez na tego typu drgawki. Nie pamietam czy pomoglo bo dzialo sie to jakies 4 lata temu.

 

Mam takie drgawki juz od paru lat, co prawda nie na okraglo, ale dosc czesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ciągłego uczucia zmęczenia to również skutek nerwicy lękowej. Czy jesteś pod opieką psychologa/psychiatry?

 

to ciekawa jestem co ja usłysze w koncu od lekarza bo akurat to mam :( ale można to podpiąć pod depresje rownież :cry: eghhh poczekam sobie do 13 grudnia :roll:

 

mi. Nieraz podczas leżenia, a dokładnie usypiania zdarza mi się, że moje ciało w jednej chwili podskakuje, jakkby rażone

 

prądem.

 

 

to ja oprucz sennośći o jakiej wspomniałam miewam uczucie drętwienia nie umiem tego opisac ale to chyba najbardziej podobne mam wrazenie że tył glowy mi drętwieje cała się czuje rozstrzęsiona i cięzko mi złapac głebszy odech do tego jak proboje się połozyć zasnąć to czuje się jak bym spadała ze schodów miewam takie momenty doklądnie takie uczucie a ja nie mogę nad tym zapanowac o uczuciu powietrza w nogach i rekach nie wspomnę :roll: jestem wogle pomieszanie z poplątaniem juz nawet zasłupłaniem :roll::?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam ogromny problem i bardzo prosze was o pomoc. Od jakis 3 tyg dzieje sie cos zemna strasznego, gdy klade sie spac, zamykam oczy moja twarz zaczyna cala drentwiec, wydaje mi sie ze jak sie zaraz nieprzepudze to umrze, niedzieje mi sie tak co dziennie. Wczoraj np zlapalo mnie to raz a pare dni temu mialem tak chyba z 6 razy. Gdy juz sie wybudze z tego to moje serce bije bardzo szybko, tak jak by mnialo zaraz wyskoczyc. Mam 22 lata, co sie zemna dzieje, moze ktos z was wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są raczej klasyczne objawy zaburzeń lękowych. Nakręcasz się że zaraz umrzesz i Twój organizm zaczyna reagować napięciem. Cóz można zrobić....nie powiem nie denerwuj się, ale mogę polecić wizyte u psychologa. U mnie takie objawy były zwiastunem nadchodzącego bardzo silnego kryzysu emocjonalnego, wiec polecam nie zwlekać. Jednak wcześniej proponuję iść do lekarza ogólnego i zrobić sobie podstawowe badania, EKG, morfologia itd. Będziesz spokojniejszy:):)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są raczej klasyczne objawy zaburzeń lękowych. Nakręcasz się że zaraz umrzesz i Twój organizm zaczyna reagować napięciem. Cóz można zrobić....nie powiem nie denerwuj się, ale mogę polecić wizyte u psychologa. U mnie takie objawy były zwiastunem nadchodzącego bardzo silnego kryzysu emocjonalnego, wiec polecam nie zwlekać. Jednak wcześniej proponuję iść do lekarza ogólnego i zrobić sobie podstawowe badania, EKG, morfologia itd. Będziesz spokojniejszy:):)Pozdrawiam

 

Dzieki za uspokojenie :) Przyznam sie ze niedawno bralem extasy, ale juz nigdy wiecej. Co do nakrecania hmm w sumnie to ja jestem spokojny chlopak, klade sie spac i tu nagle sciska mi twarz z sekundy na sekunde coraz bardziej. Ostatnio mam troche klopoty z cisnieniem ok 160 na 80,90 serce ok 80-85 ! Jest mozliwe ze moge byc odwodniony lub podejrzenie o udar ?? czy to raczej poprostu psychika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz iść do lekarza ogólnego i on zrobi Ci badania. Ne można postawić diagnozy: zaburzenia lekowe bez sprawdzenia innych możliwości:):):)Wiesz a co do tego że to drętwienie pojawia się to tak ''bez powodu'' to jeszcze nie swiadczy o tym że nie ma nic z tym wspólnego psychika. Na przyklad ze mną bylo wszystko w porzadku a tu nagle wieczorem poczułam że boje się zasnąć ze strachu że już się więcej nie obudze. Nic sie wtedy nie stało, nic nie przeżywałam a tu nagle taki strach ...skąd??To tylko potwierdza jak niewiele jesteśmy świadomi tego co dzieje się w naszej psychice.Ale oczywiście jescze raz powtarzam: idź do lekarza i się zbadaj:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No samemu to raczej Ci cięzko będzie dowiedzieć się skąd te lęki i co zrobić by się ich pozbyc. Ja sama pracuje nad tym od lat. Oczywiście wspomagająco możesz zasięgnąć fachowej literatury, ale bez odpowiedniego wykształcenia psychologicznego będzie ciężko coś z tego zrozumieć. Ale dobrze mieć jakąś wiedzę na ten temat:):):)ps. jest taka jedna książka Michaela Clarksona pt. ,,Codzienne lęki - objawy przyczyny, metody zwalczania'' kupiłam ją w księgarni za kilkanaście złotych. Jest napisana prostym językiem i stanowi przeglad wszystkich lęków (w tym także lęku przed śmiercią) więc może się przydać:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie ?

od tygodnia czuje ze cos niedobrego dzieje sie z moim cialem :cry:

mam" miekkie" nogi i rece, ciezko jest mi nimi ruszac ,czuje sie jakbym dzien wczesniej np caly dzien ciezko pracowala albo cwiczyla

cale cialo spiete, a do tego dochodzi okropne uczucie "pieczenia" skory!!!!!

miesiac wczesniej przezylam tragedie no i nerwica mi sie odezwala czy oprocz dusznosci to tez moze byc od nerwow!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam,czytam o Waszych objawach i myślę,że mogę mówić o sobie jako o nerwicowym weteranie :twisted: Kontrolę nad moim ciałem straciłem jeszcze w dzieciństwie,w wieku może 7 lat,wtedy pojawiły się pierwsze tiki nerwowe,który towarzyszą mi w większym lub mniejszym natężeniu do dziś,a więc już ponad 20 lat. Wtedy też straciłem kontrolę nad rytmem oddechu,co prowadzi z kolei do paskudnej wady wymowy itd.,itp.

Niełatwo być dzieckiem z tikami,bo rówieśnicy nie znają litości,niestety moi rodzice nie zdecydowali się poddać mnie żadnej terapii. A teraz... teraz się waham... Te wszystkie objawy dość poważnie utrudniają mi życie w nowej pracy... Myślę,by się zgłosić,ale nie wiem,czy do psychiatry czy neurologa... Z jednej strony chcę zacząć brać leki i uwolnić się od tych tików,z drugiej strony skoro tak długo unikałem leków... Tak,wiem,nie zadałem konkretnego pytania i nie mogę oczekiwać konkretnej odpowiedzi... Ale może ktoś coś napisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Załamany,

Mam identyczny problem, to co opisałeś jak dla mnie w zasadzie codziennością.

W przeciwieństwie do Ciebie, ja odwiedziłam neurologa, otrzymałam tabletki, które w zasadzie pomogły mi, cóż...mogłam je brać tylko 2 tygodnie i zdaniem lekarza "muszę sama nad tym zapanować". Jest wiele technik, metod walki z niepokojem aczkolwiek wymagają wiele cierpliwości.

Polecam Ci wizytę u specjalisty - podkreślam dobrego specjalisty. Życzę powodzenia i zapraszam do dzielenia się swoimi postępami i przeżytymi sytuacjami z tą niepotrzebną reakcją.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nerwica mnie wykonczy psychicznie, bracia i siostry-tylko w was pomoc i nadzieja. Goni mnie objaw za objawem,lekarze juz krzywo na mnie patrza,nie mam sily,teczka badan rosnie a ja dalej swoje. Teraz od paru dni zlapalo mnie cos, co NIE MOZE byc nerwica ale moze sie myle i ktos madrzejszy wyproadzi mnie z bledu? Mianowicie odczuwam straszne oslabienie i mrowienie, jakby cierpniecie nog (od stopy az po uda) i rak (od dloni az po lokcie). Jak sie poloze, to czuje sie bezwladna jak balon-obie rece i nogi oslabione i dretwiejace. Najgorzej jest w pracy, konczyny mi slabna, niemal to czuje a tu trzeba siedziec przy komputerze, obok szefowa i nie mozna sie z tym odkryc. Biore codziennie magnez i potas, lykam tez czosnek,na napady mam alprox. Nie wiem, co sie dzieje z tymi konczynami, puszcza chyba tylko jak spie. Boje sie ze mam SM, zanik miesni, cukrzyce lub cos z kegoslupem, ze strace czucie i mozliwosc poruszania. To mrowienie i dretwienie wykancza moja psychike,wertuje ksiazki,net....Trzy tygodni temu mialam tomografie (z powodu bolow glowy), wyszla idealnie. Moze znowu zrobic badania krwi, moze znowu gdzec isc...? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja mam takie cos, ze non stop moje miesnie nerwowe drgaja w roznych czesciach ciala. Czasem drza mi palce u rak, czasem udo lub powieka mi 'lata'. Czesto tez zdarza sie, ze jak siedze za dlugo w jednej pozycji, to mi nogi dretwieja. Poza tym widze czasami takie male kropeczki przed oczami i jestem pewny, ze ich nie powinno byc. Nie wiem, co jest tego przyczyna, czy to organiczne niedokrwienie czy nerwica? Chodze do psychiatry od 2005 r. i biore leki antydepresyjne, teraz doktor przepisal mi Seronil. Na depresje mi to pomaga, nie jestem juz taki przybity, ale nie czuje sie calkiem dobrze. Niepokoj i wspomniane drgawki mam 24 na dobe i nie wiem jak to zwalczyc. Zapisalem sie do psychologa, moze on cos poradzi? Jestem jeszcze za mlody zeby tak mi zycie dokopywalo. Potrzebuje natychmiastowej zmiany swojego nerwowego usposobienia oraz poprawy myslenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytałem kilka postów "nieudacznika" i muszę przyznać, że mam dokładnie to samo... Mniej więcej już od 3 lat. Ja walczę z tym w ten sposób, że staram się wewnętrznie uspokoić i nie myśleć o niczym, ale czasem to nie pomaga... Miałem taką samą przygodę u fotografa. I miałem wiele innych problemów z tego powodu. Jedno jest pewne, jest to spowodowane nadmiarem stresu. Postanowiłem w końcu to zmienić, trochę teraz będę czytał o tym, może pójdę do jakiegoś specjalisty. Jak mi coś pomoże to dam znać. Pamiętaj, że nie jesteś sam z tym problemem. I nie myśl, że to jest jakaś choroba typu Parkinson. Moim zdaniem to jest tylko i wyłącznie stres, lęk i z tego powodu są te tiki nerwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×