Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

@zburzony Jest taka benzodiazepina, o dość unikalnej budowie jak klobazam. Pomimo, że 10 mg = 5 mg diazepamu, opisuje się go jako dłużej działający, bardziej przeciwlękowy i mniej sedatywny klonazepam (czas półtrwania głównego związku i jego metabolitu to 36-82 h). Dostałem go raz w gratisie do wypróbowania od lekarza i byłem pozytywnie zaskoczony, a brałem wtedy klonazepam :D w ogóle jest to ciekawe benzo, które np. działa skuteczniej w tkance mózgowej z niedoborem GABA.

 

PS

Też nie jestem święty i byłem kiedyś niegrzeczny, ale ładowanie do jednej strzykawki benzo razem z silnymi stymulantami brzmi jak bronienie się przed przestymulowaniem, psychozami i paranoją. Na pewno wiesz, że te dwie grupy środków w pewnym sensie znoszą się wzajemnie. Nie powinno stosować się takich połączeń, bo potrafią one mocno rozregulować całą biochemię i w efekcie zniszczyć psychikę na długie lata. Z drugiej strony mało kto w takich momentach myśli o zdrowiu.

 

@Mozo Euforia wywołana zażyciem alprazolamu wynika najpewniej ze złagodzenia lęków/fobii, czy ogólnie napięcia psychicznego. Być może miewasz różne dni i w różnym stopniu odczuwasz zaburzenia lękowe, stąd też jednym razem czujesz euforię, a innym "zamulenie" (w końcu to działa poprzez GABA - główny neuroprzekaźnik hamujący układ nerwowy). Natomiast złość, czy agresja wyglądają bardziej na działanie uboczne należące do tych rzadziej występujących. Jeśli nie odpowiada ci ta (najsilniejsza z dostępnych w Polsce) benzodiazepina, może porozmawiaj z lekarzem o zmianie na jakiś słabszy lek przeciwlękowy z tej grupy? Co prawda nie zostało ich zbyt wiele, ale kilka alternatyw na pewno się znajdzie, przy czym każdy inny lek będzie działać dłużej.

 

Pozdrawiam 😎

Edytowane przez Fobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam🙂

Dostałem w poniedziałek receptę od swojej dr psychiatry na 3 paki alpry 1 mg (!) i 2 lexotanu, 3 mg. 

 Wczoraj wziąłem o 6 rano 6 mg bromazepamu, i lekko wyczuwalny lajcik. Ogólnie działanie bromka określam jako totalne przeciwieństwo alpry. Alprazolam to ciężka waga, porównując do bromazepamu. I dłużej działa, ale z tego co wyczytałem, jest w pierwszej trójce najsilniej uzależniających, obok alpry i klona😱🤪

Pozdrawiam, miłego dnia ☀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fobic napisał(a):

@zburzony Jest taka benzodiazepina, o dość unikalnej budowie jak klobazam. Pomimo, że 10 mg = 5 mg diazepamu, opisuje się go jako dłużej działający, bardziej przeciwlękowy i mniej sedatywny klonazepam (czas półtrwania głównego związku i jego metabolitu to 36-82 h). Dostałem go raz w gratisie do wypróbowania od lekarza i byłem pozytywnie zaskoczony, a brałem wtedy klonazepam :D w ogóle jest to ciekawe benzo, które np. działa skuteczniej w tkance mózgowej z niedoborem GABA.

 

PS

Też nie jestem święty i byłem kiedyś niegrzeczny, ale ładowanie do jednej strzykawki benzo razem z silnymi stymulantami brzmi jak bronienie się przed przestymulowaniem, psychozami i paranoją. Na pewno wiesz, że te dwie grupy środków w pewnym sensie znoszą się wzajemnie. Nie powinno stosować się takich połączeń, bo potrafią one mocno rozregulować całą biochemię i w efekcie zniszczyć psychikę na długie lata. Z drugiej strony mało kto w takich momentach myśli o zdrowiu.

 

@Mozo Euforia wywołana zażyciem alprazolamu wynika najpewniej ze złagodzenia lęków/fobii, czy ogólnie napięcia psychicznego. Być może miewasz różne dni i w różnym stopniu odczuwasz zaburzenia lękowe, stąd też jednym razem czujesz euforię, a innym "zamulenie" (w końcu to działa poprzez GABA - główny neuroprzekaźnik hamujący układ nerwowy). Natomiast złość, czy agresja wyglądają bardziej na działanie uboczne należące do tych rzadziej występujących. Jeśli nie odpowiada ci ta (najsilniejsza z dostępnych w Polsce) benzodiazepina, może porozmawiaj z lekarzem o zmianie na jakiś słabszy lek przeciwlękowy z tej grupy? Co prawda nie zostało ich zbyt wiele, ale kilka alternatyw na pewno się znajdzie, przy czym każdy inny lek będzie działać dłużej.

 

Pozdrawiam 😎

Już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeszcze raz witam, oczywiście bromazepam działa dłużej, alpra to krótki dystans. 

 Początkowo dostałem klonazepam w zeszłym roku, ale zamienili mi na afobam/Xanax/alprox.  Zależy co było w aptece. Alprox jakby wchodzi dłużej, ale może to subiektywne odczucie.  

  Do tego dali mi zoloft, żebym brał z bromkiem. Niestety, zawsze byłem lękowcem, ale lepsze prochy niż alko, z którym miałem ciężkie przejścia. 

 Aczkolwiek odstawka alko ma się nijak do odstawienia benzo, na korzyść etanolu. To pikuś. W zamian na detoksie dostajesz diazepam,  przez tydzień. 

 Teraz siedzę w salonie nissana, chyba bromek jeszcze trzyma bo nie szarpie mięśni. 

 Z jednego szitu wlazłem w drugie🤪.

 Pozdrawiam 😎

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie brałem Benzo. Jednak w kwietniu jak miałem atak lęku to w szpitalu dostałem alprox. Z początku było źle a z każdym dniem było coraz. Brałem od 1 kwietnia do początku czerwca wraz z odstawieniem. Zawsze bałem się brać benzo. ale alprox bardzo mi pomógł. Na szczęscie odstawienie nie sprawiło jakichś skutków ubocznych, a brałem je w końskich dawkach na początku

Edytowane przez grz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, grz napisał(a):

Nigdy nie brałem Benzo. Jednak w kwietniu jak miałem atak lęku to w szpitalu dostałem alprox. Z początku było źle a z każdym dniem było coraz. Brałem od 1 kwietnia do początku czerwca wraz z odstawieniem. Zawsze bałem się brać benzo. ale alprox bardzo mi pomógł. Na szczęscie odstawienie nie sprawiło jakichś skutków ubocznych, a brałem je w końskich dawkach na początku

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Cześć 🙂 dwa miesiące to za krótko raczej żeby się uzależnić, ale to też kwestia osobnicza. 

 Pisałem już w jakimś poście, że brałem Xanax dwa lata, 0.5 i nie miałem żadnych uboków fizycznych. Ale to przeszłość. Od października dostałem koonazepam, zamieniony na alprox/Xanax/afobam, ta sama benzodiazepia, alprazolam. Potem na zamianę bromazepam ( lexotan, sedan, bronić 3 mg) ale jest słaba. Wróciłem do alproxu, mam niestety już ubokoli fizyczne po odstawce alpry. Takie tam skurcze mięśni, lęku nie ma. 

Trudno.

Mi benzodiazepiny pomagają funkcjonować, żadne SSRI czy SNRI nic nie dają. Teraz zoloft setkę mam dorzuconą, decyzja lekarza. Nie wnikam w kompetencje dr, była jeszcze pręga 2x75 mg przez dwa tygodnie, ale to na mnie podziałało okropnie. Odebrało zdolność kojarzenia faktów, zapominałem słowa, ogólnie czułem się jak matoł. Odstawiłem pręgę. 14 sierpnia mam wizytę u lekarza, zobaczymy co powie. 

 Wolę benzo niż etanol. 

Pzdr.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój lekarz też mnie ostrzegł, że recepta może nie przejść w związku ze zmianami regulacji prawnych ale nic się nie stało. Poszło tyle benzo (między innymi), że niektórym na pół roku by wystarczyło 😀 ale nie mi.

 

W dniu 30.07.2023 o 15:17, Mozo napisał(a):

Wolę benzo niż etanol

W działaniu oczywiście, że benzodiazepiny to górna półka w porównaniu do tego rozpuszczalnika. Etanol jednak zawsze na mnie działa, a tolerancja na benzodiazepiny zależnie od przypadku potrafi wzrosnąć bardzo szybko i spadać przez długie miesiące.

 

9 godzin temu, Mozo napisał(a):

Wątek padł

Już wstał 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fobic napisał(a):

Mój lekarz też mnie ostrzegł, że recepta może nie przejść w związku ze zmianami regulacji prawnych ale nic się nie stało. Poszło tyle benzo (między innymi), że niektórym na pół roku by wystarczyło 😀 ale nie mi.

 

W działaniu oczywiście, że benzodiazepiny to górna półka w porównaniu do tego rozpuszczalnika. Etanol jednak zawsze na mnie działa, a tolerancja na benzodiazepiny zależnie od przypadku potrafi wzrosnąć bardzo szybko i spadać przez długie miesiące.

 

Już wstał 😅

Hejka🙂

 Szybko wstał. 

Ja musiałem upoważnić swoją lekarkę, wejść w IKP, i też ok. Donic, pytanko, dała mi trochę klona, nadaje się na odstawkę alpry? 

Pozdrowionka 🥳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mozo napisał(a):

dała mi trochę klona, nadaje się na odstawkę alpry?

Jeśli mowa o dawce 0,5 mg jest to średnie rozwiązanie ale tak, nadaje się. Na odstawkę lepiej brać Clonazepamum TZF 0,5 mg niż wersję 2 mg, chyba że będziesz wydłużał odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi dawkami klona. Tabletki 0,5 mg też mają podziałkę na cztery części (4x0,125 mg) co znacznie ułatwia cały proces.

 

Gdybyś wspomniał lekarzowi o odstawce 0,5 mg alpry, pewnie dostałbyś Tranxene 10 mg 2x dziennie, albo i częściej. Jeśli jednak odczuwasz jakieś poważne objawy odstawienne, to nie baw się w samowolne odstawianie alprazolamu, tylko zgłoś to niezwłocznie lekarzowi.

 

Pozdrawiam 🥳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fobic napisał(a):

Jeśli mowa o dawce 0,5 mg jest to średnie rozwiązanie ale tak, nadaje się. Na odstawkę lepiej brać Clonazepamum TZF 0,5 mg niż wersję 2 mg, chyba że będziesz wydłużał odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi dawkami klona. Tabletki 0,5 mg też mają podziałkę na cztery części (4x0,125 mg) co znacznie ułatwia cały proces.

 

Gdybyś wspomniał lekarzowi o odstawce 0,5 mg alpry, pewnie dostałbyś Tranxene 10 mg 2x dziennie, albo i częściej. Jeśli jednak odczuwasz jakieś poważne objawy odstawienne, to nie baw się w samowolne odstawianie alprazolamu, tylko zgłoś to niezwłocznie lekarzowi.

 

Pozdrawiam 🥳

 Dzięki 🙃🙂

Miłego dnia ☀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mozo napisał(a):

 Dzięki 🙃🙂

Miłego dnia ☀️

 Hej , dostałem 2 paki 2 mg TZF, a co do alpry, to wlazłem już na 2 mg. Nie było czasu rano napisać. 0,5 klona to 0,5 alpry ponoć,z tym że klon działa długo. 

 Ja jestem profesor od rozpuszczalnika,ale od niego jestem czysty 11 miesięcy.  Objawy odstawienia alpry już mam między dawkami,mioklonia i pisk w uchu🤪.

Spróbuję 2 x 0,5 klona od jutra, jak nie zadziała, to oddaję sprawę lekarzowi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, arturop7777 napisał(a):

Czy xanax czyli lek oryginalny jest lepszy od np. Agonami który jest 4 x tańszy ? Ktoś zauważa różnice ?

Brałam i Xanax i Afobam i Neurol i dla mnie różnicy nie ma. Z samym Xanaxem swego czasu był problemy w aptekach, ale nie wiem czy jeszcze są bo już chyba z rok nie kupowałam, ale wg mnie różnicy nie ma.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2023 o 22:47, acherontia styx napisał(a):

Brałam i Xanax i Afobam i Neurol i dla mnie różnicy nie ma. Z samym Xanaxem swego czasu był problemy w aptekach, ale nie wiem czy jeszcze są bo już chyba z rok nie kupowałam, ale wg mnie różnicy nie ma.

Dziękuję, bo właśnie kupiłem xanax za 44 zł a afobam w tej dawce kosztuje 8 zł także przepłaciłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę benzo ( zomiren, xanax, afoban) od wielu lat dorywczo. W tym okresie czasami raz, dwa razy  w tygodniu. Czasami raz na miesiac. Chyba nigdy nie przekroczyłem 1 mg na raz. Dziala na mnie najbardziej nasennie choć biorę w celu uspokojenia.  Czy systematyczne branie np 2mg dziennie przez tydzień lub dwa da  trochę odprężenia i poprawy nastroju, którego nie mam od miesięcy? No i zejście z tego będzie bolesne i natychmiastowe czy po takim czasie się jeszcze nie uzależnień?

Mam szum uszny i mocne pieczenie i mrowienie kończyn i też bym chętnie sprawdził czy symptomy się zmniejsza. Przez te lata regułą było że przy wzroście nerwicy zwiększaja się te objawy.

Czy w takim użyciu widać, że jest się nacpanym ? Chyba jestem na końcówce brania agomelatine i zanim przejdę na coś innego mógłbym wypróbować benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stracony2 napisał(a):

Biorę benzo ( zomiren, xanax, afoban) od wielu lat dorywczo. W tym okresie czasami raz, dwa razy  w tygodniu. Czasami raz na miesiac. Chyba nigdy nie przekroczyłem 1 mg na raz. Dziala na mnie najbardziej nasennie choć biorę w celu uspokojenia.  Czy systematyczne branie np 2mg dziennie przez tydzień lub dwa da  trochę odprężenia i poprawy nastroju, którego nie mam od miesięcy? No i zejście z tego będzie bolesne i natychmiastowe czy po takim czasie się jeszcze nie uzależnień?

Mam szum uszny i mocne pieczenie i mrowienie kończyn i też bym chętnie sprawdził czy symptomy się zmniejsza. Przez te lata regułą było że przy wzroście nerwicy zwiększaja się te objawy.

Czy w takim użyciu widać, że jest się nacpanym ? Chyba jestem na końcówce brania agomelatine i zanim przejdę na coś innego mógłbym wypróbować benzo.

 Cześć

Nie jestem lekarzem, żeby od razu było jasne, że moja opinia dotyczy mojego doświadczenia z alprą.

 Zszedłem z alpry po roku brania, w zasadzie codziennie. Dawki sporadycznie 2 mg, normalnie 0.5 albo 1 mg. Szumy uszne, pisk w uchu w moim przypadku, mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie gorąca to są objawy uzależnienia fizycznego. Niestety. 

 Ja ratowałem się bromazepamem, mimo że jest słabą benzo, i sporo tego trzeba zjeść, żeby zniwelować uboki po alprze. Ale jakoś udało mi się bromka dość szybko redukować, i jakoś minęło. 

 Oczywiście, doły po odstawce benzo bardzo niefajne. 

Skoro masz uboki po alprze, leć do dr psychiatry. 

Powodzenia 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mozo napisał(a):

 Cześć

Nie jestem lekarzem, żeby od razu było jasne, że moja opinia dotyczy mojego doświadczenia z alprą.

 Zszedłem z alpry po roku brania, w zasadzie codziennie. Dawki sporadycznie 2 mg, normalnie 0.5 albo 1 mg. Szumy uszne, pisk w uchu w moim przypadku, mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie gorąca to są objawy uzależnienia fizycznego. Niestety. 

 Ja ratowałem się bromazepamem, mimo że jest słabą benzo, i sporo tego trzeba zjeść, żeby zniwelować uboki po alprze. Ale jakoś udało mi się bromka dość szybko redukować, i jakoś minęło. 

 Oczywiście, doły po odstawce benzo bardzo niefajne. 

Skoro masz uboki po alprze, leć do dr psychiatry. 

Powodzenia 👍

Nie dokładnie napisałem, szumy i mrowienie mam raczej ( bo neurologicznie się przebadałem) przez nerwicę i nie branie czy  branie benzo nie ma tu nic do rzeczy bo bywały okresy miesięczne bez brania tego leku i nie przechodziły. Opakowanie z 0,5mg potrafię zużywać przez 3 miesiące. Więc raczej myślałem o kierunku gdzie te dolegliwości mi mogą przejść po tym leku choć jak piszesz jest odwrotnie.

Sam już nie wiem co robic a psychiatra to tylko eksperymentator z nowymi lekami a mnie nic dłużej niż 3 czy 4 miesiące nie pomaga tylko szkodzi i tylko czasami po odstawieniu leków była chwila lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×