Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

hej wszystkim

biore faxolet 150er rano i mitre 45mg wieczorem ta dawkę od wczoraj wczesniej 15 i 30 ale dzis jak wczoraj wzielem te 45 czuje jakies takie dziwne roztrzesienie czy ktos tak mial ?czy to minie? :uklon:

 

-- 22 lut 2017, 20:00 --

 

hej wszystkim

biore faxolet 150er rano i mitre 45mg wieczorem ta dawkę od wczoraj wczesniej 15 i 30 ale dzis jak wczoraj wzielem te 45 czuje jakies takie dziwne roztrzesienie czy ktos tak mial ?czy to minie? :uklon:

Brał ktoś taki mix?? kiedy to może się rozkręcić o ile wogóle sie rozkręci 45 biore juz 3dzien a ogólnie 4tygodniezaczynalem od 15 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem lepiej się czuć po pół roku i to 45-90 mirty i trzy miesiące 150 wenli.po czterech tygodniach nie odczuwałem absolutnie żadnej poprawy

 

kurde weź mnie nie strasz mam teraz dość silne lęki i jestem na l4 i myslałem że mi to w miare szybko pomoże ale chyba poprosze lekarza o jakies inne leki przeciwlekowe niz mirtor.

moze ktos z was cos poleca do mixu z wenlą? :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie drugi dzień brania Mirtagenu i Velafaxu nie mogę dojść do siebie :( jestem ciągle senny i osłabiony.Brak mi sił czy to jeszcze długo potrwa? :(:( kiedy się poprawi?

 

 

Po mircie mi przeszła zamuła po dwóch tygodniach.jak zwiększałem dawki,to tak po trzech dniach po hopku w górę, było już ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek_177 ja tak mialem,dlatego odstawilem wenlafaksyne ,i znowu powrocilem do paroksetyny.Na wenlafaksynie bylem tak znerwicowany ,ze nie dalo sie zyc .Dopiero teraz jak jestem na paroksetynie 40mg i pregabalinie 300mg czuje sie ok ,poza anhedonia :P ale nad tym bede pracowal.Co do mirtazapiny,to zamulka nie mija .Rano jak chcesz sie obudzic ,to walisz dwie kawy pod rzad i przechodzi ^^

na wenli jade juz 2 rok i było ok teraz troszke gorzej sie poczulem i dołożyłem mitre i jest jeszcze gorzej , na paro byłem kilka lat temu za pierwszym razem brania działała rewelacyjnie za drugim w miare a za trzecim podejsciem bralem 60mggi nic :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wystąpił u kogoś zesp. niespokojnych nóg na mircie? Do tego przed zaśnięciem mam napady silnego rozdrażnienia połączone ze skurczami nóg właśnie, normalne to na początkach? 45 mg biorę już 4 tydzień. Zwiększenie dawki spowodowało utrudnione zasypianie i skurcze nóg przed zaśnięciem.

 

-- 24 lut 2017, 12:30 --

 

I co ciekawe, dokucza mi teraz egzema, co jest dziwne bo mirtazapina ma przecież działanie anyyhistaminowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mirtazapiny,to zamulka nie mija.

Mija po ok. 2 tygodniach stosowania.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23229983

Over-the-counter antihistamines may have a role for short-term insomnia treatment in younger adults, but tolerance develops rapidly.
Hej. Wystąpił u kogoś zesp. niespokojnych nóg na mircie? Do tego przed zaśnięciem mam napady silnego rozdrażnienia połączone ze skurczami nóg właśnie, normalne to na początkach? 45 mg biorę już 4 tydzień. Zwiększenie dawki spowodowało utrudnione zasypianie i skurcze nóg przed zaśnięciem.

Mirtazapinę biorę ponad 1.5 roku i po ok. godzinie od zażycia tabletki również występuje u mnie odczucie niespokojnych nóg, dlatego biorę ją ok. godziny 20 (stężenie maksymalne występuje ok. 22), spać idę o ok. 24, wtedy stężenie leku jest niższe niż o 22 i stan niespokojnych nóg jest mniej nasilony.

Jeśli chcesz zostać przy mirtazapinie, ale niespokojne nogi mocno pogarszają sen to możesz dodać pregabalinę, bardzo skutecznie niweluje ten objaw.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27091870

Clinical evidence suggests that pregabalin may improve symptoms of RLS and reduce disturbances in sleep, resulting in improvements in quality of life for patients affected by the disease. Pregabalin is considered to be relatively safe and poses a minimal risk of augmentation unlike current recommended first-line treatments for RLS. Thus, evidence suggests that pregabalin is a reasonable therapeutic option for the treatment of RLS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam mirtę 3,5 roku AŻ, tak, bez przerwy, bo nie byłam w stanie z niej zejść i spać bez niej.

i owszem zamuła początkowa mijała, ale mnie ten lek i tak mulił CAŁY CZAS brania, nieraz do godziny 11-12 rano czułam mocną zamułę i to było okropne, a brałam max 15 mg, potem 7,5, a później nawet ćwiartkę tabletki. Byłam przewlekle zmęczona, senna, miałam bóle mięśni, nieraz płakałam z powodu bólu mięśni. Doszukiwałam się wszystkich przyczyn możliwych, nawet jakiejś boleriozy czy tarczycy. A jak odstawiłam w lipcu mirtę, to od tej pory zero problemów z przewlekłym zmęczeniem czy sennością w dzień, wręcz mam dużo energii i rano funkcjonuję normalnie. Ale hydroksyzyna i jej efekt usypiania ma się nijak do tego jak usypiała mirta.

 

Ale do mirty wróciłabym dopiero ostatecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirta rozłożyła mnie na łopatki.Brałam nie dłużej niż miesiąc.Z welafleksyną.Spanie było do czasu gdy bardzo realistyczne sny nie zamieniły się w historie z gatunku horrorów.Budziłam się z krzykiem i ogromnym uciskiem w klatce piersiowej.Trzeba było odstawić bo koszmary były nie do zniesienia.Kilka kilogramów w miesiąc też nie sprzyjało leczeniu depresji.

 

-- 25 lut 2017, 19:07 --

 

Mirta rozłożyła mnie na łopatki.Brałam nie dłużej niż miesiąc.Z welafleksyną.Spanie było do czasu gdy bardzo realistyczne sny nie zamieniły się w historie z gatunku horrorów.Budziłam się z krzykiem i ogromnym uciskiem w klatce piersiowej.Trzeba było odstawić bo koszmary były nie do zniesienia.Kilka kilogramów w miesiąc też nie sprzyjało leczeniu depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez juz schodze z tego ,biore 6 tydzien z wenla i leki sie pogorszyly :hide:

 

-- 26 lut 2017, 01:48 --

 

chyba od jutra dorzucę sobie w dzień jeden pramolanik on zawsze mnie wyciszał bralem go zawsze z wenlą ,tylko teraz pytanie czy jak rano biorę wenlę a wieczorem mirtor to czy ten pramolanik w południe nic mi nie zaszkodzi brał ktos kiedys taki miksik?? :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam trzeci dzień bez zmian dalej zamulenie :shock: kiedy poprawa do tego pojawiły się lęki można do Mirtagenu i Velafaxu dorzucić jakieś benzo np xanax czy alpragen bo mi zostało z wcześniejszych kuracji?

 

Możesz dołożyć benzo.

cytrynka84 a u ciebie jak z tyciem po tych lekach? bo ja się boję że przytyję :( a po mirtagenie strasznie mam dziwne uczucie jak się w ustach rozpućści.Nie ma mirtagenu w normalnych tabletkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie już tydzień na Mirtigenie i Velafaxie zamulenie trochę się zmniejszyło,lęki nadal są wczoraj byłem w sklepie to dostałem takiego uderzenia gorąca,cały blady, zrobiło mi się słabo myślałem,że zemdleję wybiegłem jak najszybciej ze sklepu.Jestem osłabiony i mam nogi jak z waty kiedy mogę się spodziewać poprawy,bo puki co to się apetyt poprawił zwłaszcza wieczorem :o .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko lek ten jest jednym wielkim niewypałem brałem z wenlą rano faxolet 150 a wieczorem doszedłem do 45mirtor i malo nie umarlem a w swoim zyciu juz nabralem troche lekow teraz schodze z mirtor jestem na ćwiarteczce tabletki i samopoczucie coraz lepsze, tez mialem uderzenia gorąca i jeszcze takie leki jak nigdy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponad tydzień brania Mirtagen 75 i Velafax 15 coraz gorzej,brak sił,słabo mi,uderzenia gorąca i uczucie że zemdleję,zimne poty i serce mi tak dziwnie bije potym leku.Co robić czy to minie czy zmieniać leki tylko nie wiem co na to mój psychiatra kazał brać min 2 tygodnie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś mirtazapinę i mianserynę razem? Lekarz dodał mi do 45mg mitrazapiny, 30mg mianseryny. W nocy sen przerywany, wstałem zmęczony. Trochę większego doła mam niż zwykle, lęki też trochę nasilone. Za to rzygać się tak nie chce i żołądek spokojniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×