Skocz do zawartości
Nerwica.com

nasze wspomnienia z lat 90


neem

Rekomendowane odpowiedzi

Z lat 90 pamiętam, żę częściej grało się w piłkę do momentu aż piłki nie było widać :) To była chęć gry :mrgreen:

Tworzenie baz na drzewach coś w stylu "Chłopcy z placu broni"

Z filmów to Macyver czyli jak z niczego zrobić wszystko :lol:

 

Z bajek między innymi: Kapitan Tsubasa, Yattaman, Gigi, Kubuś Puchatek, Smerfy, Drużyna RR

 

[videoyoutube=h5d48iIcmc4][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mowic o muzyce klubowej w latach 90-tych...;)

 

Generalnie jednak mam takie skojarzenia:

 

 

[videoyoutube=aFd5Cci_pE4&feature=related]http://www.youtube.com/watch?v=aFd5Cci_pE4&feature=related[/videoyoutube]

 

[videoyoutube=b2TGP_A1WuY]

[/videoyoutube]

 

[videoyoutube=VjLeflQ4MDs&feature=related]

[/videoyoutube]

 

[videoyoutube=UCUrA-p2blI&feature=related]http://www.youtube.com/watch?v=UCUrA-p2blI&feature=related[/videoyoutube]

 

Wszystkie uwielbialam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowaliśmy domki na drzewie, co raz większe i lepsze. Ciągle chodziłem z gwoździami i młotkiem, i jeszcze z łopatą. :mrgreen:

W piłkę grało się nie dość, że do samej nocy, to też bywało, że na krótkim rękawku graliśmy w mrozie.

Pamiętam, że dużo rysowałem, miałem taki swój zeszycik, w którym umieszczałem rysunki, większość, to były wariacje na temat gier komputerowych, Prehistoryk - gościu biegający przez dżunglę z maczugą, fajna gra, kiedyś ją przejdę. :smile:

Były też klocki lego, całymi godzinami siedziałem na podłodze i budowałem, haha.

 

Pamiętam też, że kiedy byłem w podstawówce, to w pewnym momencie nastała moda na jo-jo, każdy to kupował i uczył się tricków, później było też Tamagotczi - jakoś tak to się nazywało, ja nie miałem, bo już byłem trochę za stary na takie zabawy, to już było chyba po 2000 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam zabawę z dzieciakami w piaskownicy, wystawanie pod oknem i wrzeszczenie do mamy, żeby zrzuciła foremki :D. Pamiętam też taką sprężynkę, schodzącą po schodach (nie mogę sobie przypomnieć jak to się nazywało), "Czarodziejki z księżyca" i pierwsze lata kariery Spice Girls. I jest mi bardzo przykro, że gwiazdki milki way nie wracają tak jak frugo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout, Fallout 2, Darklands, Ultima VII, Syndicate, Syndicate Wars, Close Combat, tony symulatorów lotu, itd. piękna dekada.

 

Teraz tylko dziękuje rodzicom, że jednak nie kupili mi komputera, o którego toczyłem batalię w nieskończoność. Dzięki temu, też bym miał takie wspomnienia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam:

granie w gumę

zabawę w chowanego na placu

wafelki Kukuruku

skakanie po trzepakach i drzewach

budowanie szałasów z krzaków

robienie widoczków (takich w zmieni pod szkiełkiem)

lody kręcone z maszynki

stanie pod oknem i darcie się "mamo mamo mamo..." aby pozwoliła mi zostać jeszcze dłużej na dworze

rysowanie kredą

zabawę w klasy

zjeżdżanie ze ślizgawce do piaskownicy

kręcenie się na karuzeli aż zachciało mi się wymiotować

cały plac dzieci

buty czeszki

program koło fortuny

serial Dynastię

Polskie Zoo z Kryszakiem na 1 programie (były tam takie kukiełki)

biovital w żelu i w cukierkach

gumę do żucia Donald

chipsy Ruffles

zbieranie znaczków

zbieranie kolorowych karteczek i pocztówek

magnetofony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout, Fallout 2, Darklands, Ultima VII, Syndicate, Syndicate Wars, Close Combat, tony symulatorów lotu, itd. piękna dekada.

 

Teraz tylko dziękuje rodzicom, że jednak nie kupili mi komputera, o którego toczyłem batalię w nieskończoność. Dzięki temu, też bym miał takie wspomnienia :mrgreen:

To były najlepsze wspomnienia :P . Cała reszta też była ale za nią nie tęsknię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając zabawy na podwórku, klimat budowy wokoło, kolonie, bajki, szkołę podstawową, wyjazdy do rodzinnej wioski...

Carmageddon, Battle Arena Toshinden, Mortal Kombat, Quake i tworzenie poziomów, Redneck Rampage, Hexen II, z czasów licealnych też jest sporo fajnych tytułów, chociaż w jeden z nim gram do dziś, a okresu popodstawówkowego jużnie uznaję to już będę wspominał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 90 to w sumie moje dzieciństwo więc bajki to muminki, łebski Harry ( :mrgreen: ), ale głównie klocki lego (kurde, sentyment mi się dziś do nich włączył, kto się ze mną pobawi? :mrgreen: ), dunkiny, czyli te małe figurki czy jak to się pisze i wiele innych ciekawych rzeczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... lata 90-te kojarzą mi się z filowaniem przy radiu i nagrywaniem ulubionych piosenek, słonecznikiem do łuskania za 2500, Disco Relax w niedzielę, McGyverem, gumą do skakania, serialem Dwa Światy...

 

W ogóle z miejscem, które zwałam domem. W 2000 musiałam się wyprowadzić i skończyło się na szybko nadrabiane dzieciństwo.

 

W ogóle się nie siedziało w domu. Nie ważne samemu czy z bandą - byle na zewnątrz. Tam się zawsze coś działo. Nie to co dziś. Szkoda mi tych dzieciaków... Śniadanie, szkoła, basen, obiad, lekcje angielskiego, sztuki walki, nauka gry w tenisa, na gitarze, kolacja, spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się przypomina budowanie wielkich, na całą piaskownicę, miast samochodowych :mrgreen: z garażami, parkingami, torami do wyścigów i generalnie wszystkim co samochodowe i możliwe do zbudowania z piasku. pamiętam też okres ukochania destrukcji, w którym biegaliśmy z petardami i wysadzaliśmy wszystko co się da, nawet psie kupy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×