Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez Luxor 01 cze 2017, 19:43
nawalinka napisał(a):Zmiana trybu życia i zdiagnozowanie przyczyny bezsenności jest podstawą. Bezsenność bierze się ze stresu przez problemy w życiu, myślę że tu trzeba szukać rozwiązań. Często niestety trzeba poprosić o pomoc w tym kogoś innego, nawet psychologa więc może w ten sposób działać a nie lecieć w tabletki od razu.

Taki rady znam na pamięć, niestety one nie wiele pomagają.

- Pomimo nędznego samopoczucia uprawiam dużo sportu, praktycznie codziennie rower, poza tym halówka i czasem siłownia. Oczywiście wszystko w godzinach nie wieczornych.
- Dbam o higienę snu, na 2 godziny przed snem staram się nie używać komputerów, smartfonów, nie czytam i nie oglądam w łóżku i a przed snem staram się wyciszyć.
- Mam hopla na punkcie diety, jem dosyć zdrowo, ostatnio pomimo że na sen biorę mianserynę 10mg słudłem 4 kg w miesiąc.
- Ostatnio przeszedłem pół roczną psychoterapię, pod głównie pod kątem bezsenności. Przed terapią powiedziałem psycholożce, że bezsenność to punkt pierwszy który chcę wyleczyć.

I co ? I nic, bezsenność ma się dobrze. Tak samo dobrze ma się moja dystymia. Po prostu jest nędznie. O dwóch lat nie biorę żadnego leku przeciwdepresyjnego (oprócz tego 10mg miansy, ale wiadomo że to dawka nasenna) i nie wiem ile jeszcze można trwać w takiej mizerii.

przez ernest00 01 cze 2017, 21:54
Jeśli lek Cię męczy to zmień na taki z którym będziesz się dobrze czuł. Jeśli męczy Cię bezsenność to czasem trudno ją wyleczyć. Są okresy dobre i złe. Najgorzej jak trwa zły zbyt długo i robimy wysiadkę.
Podobnie jak ty męczę się z bezsennością 4 lata. Dobierałem leki, terapię, nic nie pomaga na dłuższą metę. Jak mam trudne okresy biorę mocniejsze leki, tyle. Dają mi spać. Jak jest w miarę ok nie biorę nic. Jak jest średnio czyli jest dobrze fizycznie ale psychicznie czuję się słaby i pobudzony biorę zolpidem.
"Kupić wielką sztabę złota, wykuć w niej kibel, zesrać się i spuścić wodę łzami zazdrośników"

przez jakub358 13 cze 2017, 15:25
Mam zaburzenia snu, ale niepowodowane bezsennością, lecz snem nadmiernym. Wygląda to tak, że kładę się spać zazwyczaj koło północy. Następnie wstaje jakoś o 10 rano, zjadam śniadanie i idę spać dalej. Śpię wtedy do 14. Budzę się, trochę funkcjonuję i tak do godziny 17, gdzie znowu idę się zdrzemnąć i śpię do 19, a czasem 20. Czas wieczorny od 20 do 24, jest tym czasem, kiedy jestem w stanie coś zrobić.
Wychodzi na to, że w ciągu dnia jedyny czas, kiedy coś robię, to 10-12 rano, 14-17 po południu, 20-24 wieczorem. Resztę przesypiam.
Śpię tyle, ponieważ nie mam motywacji, żeby cokolwiek robić - po prostu nie chce mi się nic; sen wydaje się najlepszym rozwiązaniem i jest w dodatku bardzo przyjemny.
Dnie spędzam bezproduktywnie. Jedyne co na plus, to że po roku udało mi się palenie rzucić od 2 tygodni.
Z leków, to biorę Wenlafaksyne w dawce 75mg.
Proszę o radę, co mógłbym zrobić, aby coś zmienić...
Wenlafaksyna [225mg] + Abilify [7,5mg] + Trittico [150mg] +
Chloroprotiksen [doraźnie] + czasami Lorafen, lub Haloperidon

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez superb 13 cze 2017, 23:36
jakub358 napisał(a):Mam zaburzenia snu, ale niepowodowane bezsennością, lecz snem nadmiernym. Wygląda to tak, że kładę się spać zazwyczaj koło północy. Następnie wstaje jakoś o 10 rano, zjadam śniadanie i idę spać dalej. Śpię wtedy do 14. Budzę się, trochę funkcjonuję i tak do godziny 17, gdzie znowu idę się zdrzemnąć i śpię do 19, a czasem 20. Czas wieczorny od 20 do 24, jest tym czasem, kiedy jestem w stanie coś zrobić.
Wychodzi na to, że w ciągu dnia jedyny czas, kiedy coś robię, to 10-12 rano, 14-17 po południu, 20-24 wieczorem. Resztę przesypiam.
Śpię tyle, ponieważ nie mam motywacji, żeby cokolwiek robić - po prostu nie chce mi się nic; sen wydaje się najlepszym rozwiązaniem i jest w dodatku bardzo przyjemny.
Dnie spędzam bezproduktywnie. Jedyne co na plus, to że po roku udało mi się palenie rzucić od 2 tygodni.
Z leków, to biorę Wenlafaksyne w dawce 75mg.
Proszę o radę, co mógłbym zrobić, aby coś zmienić...

Nie spisz czasem z nudow?
Wyglada ze nie masz zadnych obowiazkow, o niczym nie myslisz,
wszystko Ci jedno....
Jezeli tak to wyglada to sam sobie wymysl jakies wyzwania, problemy zanim nastepne problemy same sie znajda.

Najtrudniej jest zaczac, ruszyc z miejsca,
sam wiem jak ciezko sie wziazc za siebie,
ze nie raz bywa tak ze nic sie nie chce....
tez przespalem kilkanascie ladnych miesiecy.
U mnie jedna z lepszych decyzji bylo pomimo wielkich obaw wrocenie na studia,
musialem chodzic, przynajmniej raz na jakis czas, nie raz bardzo niechetnie,
z duzym trudem i pretensjami do calego swiata na sile szedlem na uczelnie,
powoli sam dokladalem sobie nowe problemy, wyzwania, coraz wiecej,
i jakos tak sila rozpedu do dzis biegne :)

Zmus sie to podjecia dzialania,
zacznij cos konktruktywnego robic,
ale nie na pokaz i nie od swieta,
ustal nowy rytm dnia i staraj sie ze wszystkich sil,
zeby zaden dzien nie byl zmarnowany,
zeby kazdy kolejny byl o ten 1% bardziej produktywny od poprzedniego.
Wiem ze latwo sie mowi,
latwo zrobic to nie jest ale sie da,
jak sie naprawde chce to wszystko sie da.

przez Powietrzny Kowal 14 cze 2017, 00:03
Nie macie pojęcia o bezsenności bachory Obrazek
Po zalogowaniu się na forum polecam wejść na SZUKAJ oraz w polu AUTOR wpisać własny nick zawsze... ułatwia wszystko od A do Z :D

przez ernest00 14 cze 2017, 06:33
Za to Ty pewnie jesteś tak stara, że spisz coraz mniej. To nie objaw bezsenności. To SKS ;)
"Kupić wielką sztabę złota, wykuć w niej kibel, zesrać się i spuścić wodę łzami zazdrośników"

przez Powietrzny Kowal 21 cze 2017, 01:16
Jeśli to było o mnie to KUFA FOCH FOREVER!!!!!!!!!!!! Obrazek
Po zalogowaniu się na forum polecam wejść na SZUKAJ oraz w polu AUTOR wpisać własny nick zawsze... ułatwia wszystko od A do Z :D

przez ernest00 23 cze 2017, 19:27
Nie obrażaj się. Wykujesz nową zbroję :)

przez Powietrzny Kowal 18 lip 2017, 03:08
Kiedy w ostatniej setce odnotowałeś aleksytymika umiejącego się obrażać?.... Obrazek

przez michalinap 19 wrz 2017, 17:58
Również miałam problemy z bezsennością. Trwało to już długo, ale w końcu udało mi się zwalczyć ten problem. Uzsykałam pomoc w psychomedic. pl. Gdyby nie pomoc uzyskana w tej klinice nie wiem jakby to było dalej. Na szczęscie jest już dobrze :) uważam, że warto w takiej sytuacji zgłaszać się po pomoc.

przez Reghum 20 paź 2017, 04:36
Śniła mi się dosyć wymyślona, lecz możliwe że całkiem możliwa do zrealizowania w gimnazjum historia...
Zapadłem w zemdlenie przez udział w bójce, i jednak ta wychowawczyni co mnie tak nienawidziła mi pomogła i odzyskałem świadomość.
Obudziłem się... I jeszcze bardziej creepy, głośniki podłączone do bezprzewodowego transmitera audio (który jest też repeaterem wifi) zaczęły emulować mruczenie i myślałem że kot u mnie jest (a powinien być piętro niżej). Wyłączyłem głośniki i jest git.
whatever is life sense now
https://twitter.com/hoshi_yamazaki

przez Mieczyslaw 20 paź 2017, 10:57
Na bezsenność już wynaleziono lek ,nazywa sie mirtazapina .Ernest napisales ze jak jest zle to bierzesz zolpidem,a mirtazapine próbowałeś ?

Sortuj wg