Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez agresth 06 paź 2013, 15:54
Nie do końca umiem. Praca w grupie była dla mnie zawsze bardzo trudna, byłam zblokowana, mało aktywna. A jednak coś z tych terapii wyniosłam. Natomiast próby terapii indywidualnej, to była całkowita porażka.

Ja rozumiem Twoje postrzeganie 7F i bynajmniej go nie podważam.

Decyzję miałam podjąć po kwalifikacjach, ale po tym, co spotkało Ahmę, mam teraz inny problem - czy w ogóle kontynuować kwalifikacje.

przez szerokozamknięta 06 paź 2013, 18:06
agresth,

Moja terapia indywidualna, po terapiach grupowych też zakończyła się porażką, po niej trafiłam na 7f.
No i okazało się, że z deszczu pod rynnę :mrgreen:

"Ja rozumiem Twoje postrzeganie 7F i bynajmniej go nie podważam."

Widzisz jakiego ja mam fioła na punkcie tego, że wszyscy chcą podważać moje przekonania. Niedobrze, niedobrze, kiepsko to wygląda.... :mrgreen:

"Decyzję miałam podjąć po kwalifikacjach, ale po tym, co spotkało Ahmę, mam teraz inny problem - czy w ogóle kontynuować kwalifikacje."

Mną to szczerze powiedziawszy wstrząsnęło. Ale ta sytuacja się wpisuje w cały klimat 7f. Wstrząsy, szoki, dwuznaczne trudne do zajęcia jakiegokolwiek stanowiska zdarzenia i sytuacje itp. nic pozytywnego i dobrego :(. O ile w sprawie głosów i urojeń trudno mi się połapać o tyle w sprawie rozmów między terapeutką a ordynatorką mam jednoznacznie negatywne stanowisko.
szerokozamknięta

przez Lusesita Dolores 06 paź 2013, 20:22
Moze jestem naiwna, ale pod koniec lutego tam zadzwonie ustalic nowy termin kwalifikacji. I pierwsze co powiem to ze nie choruje na schizofrenie, nigdy nie slyszalam glosow i nie mialam halucynacji. Co do urojen mam watlipowosci. Jest kilka rzeczy ze nie wiem czy to jest urojenie czy nerwica natrectw.musze to wyjasnic na oddziale dziennym.
A na 7F chce isc nie dla samej terapii a po to zeby moc oderwac sie od tyksycznego ojca. Bo boje sie isc do pracy czy wyprowadzic sie bo mam lek przed zostawieniem mamy i brata samych z tym skurwielem. Panicznie sie boje ze ich nie ochronie.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szerokozamknięta 06 paź 2013, 21:17
Ahma,

No jest w tym sporo naiwności, bo oni mają cię tam zapisaną w dokumentacji i podejrzewam że w lutym nagle zdania nie zmienią na twój temat.
Co do urojeń to ja się kompletnie nie znam.
Były na 7f osoby które czuły zapachy których nie było, widziały osoby których nikt inny nie widział i nawet z nimi rozmawiały, ale generalnie osoby te pozostawały w zasadniczo normalnym kontakcie z otoczeniem.
Nie wiem jak jest z tobą.
szerokozamknięta

przez niosaca_radosc 06 paź 2013, 21:20
Ahma, nie wiem czy masz schizofrenię czy nie, nie mnie o tym decydować (choć mam swoje zdanie), ale wydaje mi się, że sama siebie oszukujesz. Przypomnij sobie jakie rzeczy czasami wypisywałaś na forum. Również o głosach i urojeniach. Teraz wmawiasz sobie, że nic takiego nie było... A to w zasadzie działa tylko na Twoją niekorzyść. Gdybyś zaakceptowała diagnozę i brała leki, nie miałabyś takich problemów. A do worka borderline nie próbuj wchodzić na siłę.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez Lusesita Dolores 06 paź 2013, 21:34
szerokozamknięta, kurcze a może zmienią? ta terapuetka mówiła żebym próbowała za rok. a może źle usłyszałam, sama nie wiem. znam jedna osobe która nie została przyjeta z tego samego powodu co ja i bedzie próbować raz jeszcze.
Ja też mam normalny kontakt z otoczeniem.
Jeju troche mnie zasmuciłaś :(

niosaca_radosc, przestań, nie przypominam sobie żebym cokolwiek takiego pisała. Nie wmawiaj mi niczego.
A borderline sobie nie przypisuje , tylko lekarz i psycholog postawili taka diagnoze. Z która tez sie nie zgadzam.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez niosaca_radosc 06 paź 2013, 21:50
Ahma, a urojenia, że rodzina chce Cię otruć i dosypuje Ci czegoś do jedzenia?
A posty na forum po odstawieniu solianu (czy zmniejszeniu dawki), że jakiś głos każe Ci coś zrobić i mówi straszne rzeczy chyba odnośnie Boga. O demonach też pisywałaś. Do tego mania prześladowcza. Sory, ale wg mnie bliżej temu do schizofrenii niż do bordera.
Moderator

przez Lusesita Dolores 06 paź 2013, 21:55
niosaca_radosc, prosze Cie skończ. mylisz mnie z kimś innym.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez niosaca_radosc 06 paź 2013, 22:04
Nie mylę, ale ok, nie będę już nic mówiła. Twoje życie, Twoja sprawa. Myślałam, że uświadomi Ci to Twój problem, ale jednak się myliłam.
Moderator

przez karoll007 06 paź 2013, 22:13
Ahma, to co napisalas o tych podejrzeniach i oskarzeniach terapeutki bardzo przypomina mi moje kwalifikacje, mi natomiast zarzucily ze wszystkich manipuluje i ze udaje, ze jestem wielka egoistka i ze tworze jeden wielki teatrzyk.. v.v zatkalo mnie i z placzem wyszlam bo zjechaly mnie z gory na dol..
“We can't win against obsession. They care, we don't. They win.” 
“They love without measure those whom they will soon hate without reason.” 
Lit
Anafranil
Rispolept

przez Lusesita Dolores 06 paź 2013, 22:26
karoll007, ekstra :/
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez agresth 06 paź 2013, 22:33
Ja też miałam halucynacje, widziałam demony i różne inne miałam objawy. Kiedyś, dawno temu.
Mimo to, lekarze w ogóle nie brali pod uwagę nic ponad nerwicę.
Myślę, że do stwierdzenia schizofrenii niezbędny jest szereg innych objawów, nie same urojenia.
Które być może miałaś, Ahma, ja tego nie wiem.
Oczywiście schizofrenia nie musi być końcem świata, znam ludzi, którzy się leczą, pracują zawodowo na wysokich stanowiskach, dobrze funkcjonują.
Zgadzam się z tym, niosaca_radosc, że bardzo ważne jest, by zaakceptować chorobę, jeśli nie ma się podstaw do wątpienia w diagnozę. W tym wypadku te podstawy są, choćby z tego tytułu, że diagnozy zostały wystawione zupełnie różne przez różnych lekarzy.

Ahma, po tym, co czytam na forum, obawiam się, że f7, to nie jest miejsce dobre dla Ciebie. Bałabym się o Ciebie.

przez Lusesita Dolores 06 paź 2013, 22:38
agresth, ale czemu tak uważasz?
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez szerokozamknięta 06 paź 2013, 22:42
Ahma,

Obawiam się ze w lutym na pewno nie zmienią zdania, to za krótki czas, musiałabyś jakoś ustabilizować swój stan i te objawy.
Ale ja się na tym nie znam.
Jeśli twoja terapeutka mówi, że możesz spróbować za rok to ok.
Natomiast na ten moment wszystko wskazuje na to, że 7f nie byłoby dla ciebie bezpiecznym miejscem.
szerokozamknięta

Sortuj wg