Kółko ateistyczne.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 17 kwi 2016, 09:00
Zauważcie jedno,jako ateista.Żyję tu,w największej moralnej czystości.Mam 39 lat,nie palę,nie piję i nadal jestem prawiczkiem.

Kółko ateistyczne.

przez Natla_Miness 17 kwi 2016, 09:05
Dla mnie różnica między komputerem a telewizorem jest czysto psychologiczna. Z resztą teraz są Smart TV, więc się to rozmywa. Telewizja jest fajna, bo nie trzeba się troszczyć o dobór treści. No i nie różnicuje ludzi, a upodabnia do siebie. Każdy w 40 mln kraju ogląda to samo.

Kółko ateistyczne.

przez Rosa26 17 kwi 2016, 09:14
detektywmonk napisał(a):
Rosa26 napisał(a):Odkąd mieszkam sama, to nie włączyłam telewizora ani razu. W ogóle mi nie brak grającego pudła.

W tv,nie tylko sprawy religię są.Możesz oglądać,choćby Pierwszą Miłość,czy Świat Według Kiepskich.

Pierwsza miłosc mi sie znudzila i Przyjaciolki tez. A kiepskich moge sobie na Ipli włączyc. Obecnie mam fazè na Miodowe lata. Gdzies w tle czesto sie zdarza ze jest wlaczone albo na noc.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kółko ateistyczne.

przez wielbłądzica 17 kwi 2016, 12:25
Szkoda, że to nie kółko sceptyczne, ale niech będzie, że tu dam świadectwo. Moje doświadczenie jeśli chodzi o religię przedstawia jej ciemną stronę.
Religie niszczą ludzi. Budzą owczy pęd, pozbawiają osobowości, albo dobrze pasują do tych co chcą w życiu pełnić rolę oprawco-ofiar i modlić się za swoich wrogów, by móc dalej z czystym sumieniem znęcać się nad nimi.
Najgorsi są neofici, którzy ogniem i mieczem wojują i chcą wyważać otwarte drzwi.

Zamiast marnować swój czas na obrządki w nadziei, że zmienię się w lepszego człowieka lepiej poświęcić swój czas na czytanie książek psychologicznych i mindfulness.

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 17 kwi 2016, 12:59
Rosa26 napisał(a):
detektywmonk napisał(a):
Rosa26 napisał(a):Odkąd mieszkam sama, to nie włączyłam telewizora ani razu. W ogóle mi nie brak grającego pudła.

W tv,nie tylko sprawy religię są.Możesz oglądać,choćby Pierwszą Miłość,czy Świat Według Kiepskich.

Pierwsza miłosc mi sie znudzila i Przyjaciolki tez. A kiepskich moge sobie na Ipli włączyc. Obecnie mam fazè na Miodowe lata. Gdzies w tle czesto sie zdarza ze jest wlaczone albo na noc.

Miodowe Lata oglądałem,Przyjaciółki nie wciągnęły.W Pierwszej Miłości,podkochuje się w Malwinie.

W każdej religii są wybaczenia.Stosy w katolicyzmie,ISIS w islamie,a Rzymianie ? Lwom,rzucali małe dzieci.Na pożarcie.

Kółko ateistyczne.

przez jetodik 17 kwi 2016, 15:40
wielbłądzica, mindfulness? po co to komu?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Kółko ateistyczne.

przez monapayne 17 kwi 2016, 15:46
NN4V napisał(a):Hehe... powinno być:
Ateistyczne kółko różańcowo-tańcowe "Fundamentalista". :lol:

Haha : D

Świetny temat. : p zaczęłam sie śmiać

Wielbladzica, psychologia tez może sprac mózg ;)

Kółko ateistyczne.

przez NN4V 17 kwi 2016, 15:54
monapayne napisał(a):...Wielbladzica, psychologia tez może sprac mózg ;)

Tylko wówczas, gdy z narzędzia stanie się ideologią.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Kółko ateistyczne.

przez monapayne 17 kwi 2016, 16:35
Są rożne szkoły psychologii i...różni terapeuci.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Kółko ateistyczne.

przez mark123 17 kwi 2016, 16:43
Można sobie wyprać mózg całkowicie wierząc "powszechnie przyjętym" teoriom psychologicznym. Uważam, że psychologia jest jeszcze na pograniczu nauki i pseudonauki i powinno się podchodzić trochę z dystansem do tego, co głosi; do twardej wiedzy w dziedzinie psychologii jeszcze daleko.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Kółko ateistyczne.

przez wielbłądzica 17 kwi 2016, 17:03
monapayne i mark123, jak wam nie po drodze z psychologią to może socjologia albo filozofia np. humanizm.

Kółko ateistyczne.

przez monapayne 17 kwi 2016, 17:11
No, ja bardziej w te stronę. Dlatego może moja terapia doprowadziła mnie do depresji... Chyba podobała mi sie tylko gestalt terapia, z drugiej strony była mocna, a ja nie lubię jak jest od razu mocno, muszę powoli zaufać.

Prawdziwa psychologia wg mnie powinna właśnie być taka humanistyczna. Na pewno nie zbyt prosta, jak np.poznawczo behawioralna, ta sie nadaje do określonych problemów, do nerwic. Ale głębsze problemy takie istniejące od dzieciństwa, bardziej indywidualne i stanowiące osobowosc jednostki to chyba nie zawsze sie nadają na poznawczo behawioralna.

Dobry terapeuta to podstawa. A takich w życiu znalazłam dwóch.

W sumie to NN4V dobrze to opisał.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Kółko ateistyczne.

przez neon 17 kwi 2016, 20:14
dzisiaj must be the music :d
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Kółko ateistyczne.

przez jetodik 17 kwi 2016, 20:34

http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg