Masa, masa, masa, czyli Forumowa Grupa Kulturystyczna

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez DeNiro 10 lut 2014, 08:48
Zacznij od pokarmów, bo to podstawa. Odżywka jest tylko uzupełnieniem diety.

przez Little Red Fox 10 lut 2014, 08:53
staram się, ale przy mojej zmutowanej przemianie materii to nie będzie wcale takie łatwe...
póki co obsesyjnie sprawdzam składy w produktach :mrgreen:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez Freak696 10 lut 2014, 08:59
DeNiro napisał(a):Zacznij od pokarmów, bo to podstawa. Odżywka jest tylko uzupełnieniem diety.

Spróbuj spożywać 2g-3g białka na kilogram jeśli ważysz 50 kg da się a jeśli ważysz 80 i więcej życzę powodzenia (po to są odżywki) . Dieta na masę powinna być odpowiednio ustalona, a nie nawalasz węgli ile chcesz tak to nie działa, spasiesz :D się a mięśni nie zyskasz :) . Tak dla ogółu 500-700 zł same żarcie i to nie te z najwyższej półki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Little Red Fox 10 lut 2014, 09:02
Freak696, serki, mięsko, rybki czy jakieś jeszcze pokarmy posiadają dużą ilość białka, swoją drogą jem dużo, warzyw i owoców, zamiast ziemniaków - makaron, ryż, kasze, nie lubię tłustych rzeczy...
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez Freak696 10 lut 2014, 09:20
Little Red Fox napisał(a):Freak696, serki, mięsko, rybki czy jakieś jeszcze pokarmy posiadają dużą ilość białka, swoją drogą jem dużo, warzyw i owoców, zamiast ziemniaków - makaron, ryż, kasze, nie lubię tłustych rzeczy...

Tłuszczu nie trzeba się bać tłuszcz jest potrzebny nasz organizm wytwarza ż niego hormony płciowe :D migdały, orzechy włoskie laskowe , olej lniany z pierwszego tłoczenia, ryby są bardzo dobry źródłem "dobrych" tłuszczy.

Mięsko piersi z kurczaka (heheheh) indyka od czasu do czasu stek z wołowiny i i mięso mielone np z szynki.

Serek raczej twaróg chudy reszta jest już z duża zawartością tłuszczy bądź niepotrzebnych węgli w postaci cukru.

Owoce owszem ja masz małą tkankę tłuszczową najlepiej po treningu gdyż mięśnie potrzebują zmagazynować wytracony przez nas glikogen :) . Pomidory pomijam :) .

Węglowodany tutaj ziemniak są ich dobrym źródłem tylko nie moczone w zimnej wodzi i później gotowane lecz ziemniaki gotowane w łupinach wrzucane na wrzącą wodę :D dalej ryż brązowy, biały długoziarnisty probled (nie jestem pewny nazwy pisze z pamięci ), kasza gryczana.

Warzywa jedz jakie tylko sobie chcesz :D .

przez Little Red Fox 10 lut 2014, 09:25
Freak696, no to raczej takie rzeczy jadam ;)
wołowinę rzadko, z racji jej ceny, indyka nie lubię, wieprzowiny mało jadam :roll:

(Ewa Białołęcka)

przez Freak696 10 lut 2014, 09:38
Little Red Fox napisał(a):Freak696, no to raczej takie rzeczy jadam ;)
wołowinę rzadko, z racji jej ceny, indyka nie lubię, wieprzowiny mało jadam :roll:

Dokładnie mam to samo z wołowiną cena zabija :( jadę na "cyckach" z kurczaka. Niestety czerwone mięso w postaci wieprzowiny (mielone z szynki) nawet nie zdążę zrobić porostu jem jak tatara odpowiedni przyprawione :) .

Zapomniałem dodać białka jaj jako dobrego źródła białka a taki omlecik z 6 białek + jedno całe całej jajo + mąka orkiszowa po usmażeniu posmarowane lekko dżemem pychota :D .

Rano polecam płatki owsiane górskie z owocami suszonymi np morele, rodzynki :) .

Jak już chcesz odżywkę polecam Ci białko sojowe (tanie) tylko nie wiem jak jest z jego smakiem :D . Facetów soja "kastruje' czyli spada im libido :P .

przez slow motion 10 lut 2014, 09:59
ja na śniadanie zawsze jadam owsiankę z owocem i syropem malinowym + 2 kanapki z ciemnym pieczywem z szynką
na drugie uwielbiam jadać makrelę :105: lub jakieś orzechy ewentualnie morele lub ananas w kawałkach
na obiad jem to co jest, a zazwyczaj pierś z kurczaka z warzywem, ziemniakami lub ryżem
pozniej jakas jajeczniczka lub twaróg

mi się wydaje, że trochę napuchłam po tych ćwiczeniach siłowych, ale czytałam że taki efekt to całkiem normalna sprawa i może utrzymywać się kilka dni. + zapewne mam zatrzymanie wody, bo jestem w trakcie okresu.
Waga pokazała wczoraj 50,5 gdzie jeszcze dwa tygodnie temu ważyłam 47,5....

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Freak696 10 lut 2014, 10:19
slow motion napisał(a):ja na śniadanie zawsze jadam owsiankę z owocem i syropem malinowym + 2 kanapki z ciemnym pieczywem z szynką
na drugie uwielbiam jadać makrelę :105: lub jakieś orzechy ewentualnie morele lub ananas w kawałkach
na obiad jem to co jest, a zazwyczaj pierś z kurczaka z warzywem, ziemniakami lub ryżem
pozniej jakas jajeczniczka lub twaróg

mi się wydaje, że trochę napuchłam po tych ćwiczeniach siłowych, ale czytałam że taki efekt to całkiem normalna sprawa i może utrzymywać się kilka dni. + zapewne mam zatrzymanie wody, bo jestem w trakcie okresu.
Waga pokazała wczoraj 50,5 gdzie jeszcze dwa tygodnie temu ważyłam 47,5....

Możesz podać Swój wzrost ?

Makrela jest dobra ale nie za często :) . Jajeczniczka rób przeważnie z białek z dodatkiem jednego całego jajka . Twaróg najlepiej jedz przed snem, długo się trawi.

Powinnaś mierzyć Swoje obwody np brzuch, klatka, ramię, wtedy mamy porównanie i możemy modyfikować dietę :) .

Poruszyłaś bardzo ważny temat Woda pij 2l wody Niegazowanej dziennie to nie będziesz miała problemu z jej zatrzymywaniem :D . Sól a dokładnie chlorek-sodu powoduje magazynowanie wody w organizmie.

przez slow motion 10 lut 2014, 10:26
mam 160 cm

walczyłam z niedowagą, ale teraz czuję, że jestem napompowana i brzuch mi urósł.... ćwiczę siłowo 4 x w tygodniu. Dietę stosuje ponad 2000 kcal(jednak być może za dużo jadłam węgli)

piję bardzo dużo zielonej herbaty. solić mało solę na co dzień.

budowa ciała przed owym napompowaniem

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Little Red Fox 10 lut 2014, 10:37
slow motion, a co myślisz o różnych kaszkach z owocami zamiast owsianek (bo za tymi średnio przepadam)? :D

(Ewa Białołęcka)

przez metka00 10 lut 2014, 10:44
Little Red Fox, Kiedys gdzieś widziałem białko zawierajace 4 rodzaje bialek serwatkowych ale było drogie, Sa tez białka roslinne ale mniej przysfajalne.
Spełniłem marzenia poświęciłem wszystko
Spuściłem rottweilera zrobiłem widowisko
Otworzyłem futerał z karabinem trafiam czysto
dała siła idea jestem synem z blizną

przez Little Red Fox 10 lut 2014, 11:16
metka00, póki co muszę spróbować z dietą i ćwiczeniami ;)

(Ewa Białołęcka)

przez metka00 10 lut 2014, 11:23
Little Red Fox, Pewnie:) wytrwałośći :)
Spełniłem marzenia poświęciłem wszystko
Spuściłem rottweilera zrobiłem widowisko
Otworzyłem futerał z karabinem trafiam czysto
dała siła idea jestem synem z blizną

Sortuj wg