Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez Nortt 18 sty 2013, 02:42
Mam NL od dziecka, jeszcze jej nie zaleczyłem, podejrzewam że nigdy mi się to nie uda.
Przez niepowodzenia w życiu pojawiła się też deprecha i jest coraz gorzej.

Ale nie gadajmy o tym już lepiej.
Widziałem foty w wiadomym temacie, pytanie, czy na pierwszej fotce w tle, to jest terrarium? Jeśli tak, to co ci się tam na grzałce wyleguje^^?
Nortt

Mój dzisiejszy dzień

przez chojrakowa 18 sty 2013, 02:49
Nortt, taaak, to terraria mojego K. To, co się załapało w kadr to największe vivarium z żabkami z rodzaju dendrobates (takie małe z lasów deszczowych, w warunkach hodowlanych niestety nietrujące :bezradny: ) a za nim jest cały regał pełen mniejszych vivariów, wszystko z dendrobatesami, bromeliami i storczkami.
Taki jego mały świr ;)
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

Mój dzisiejszy dzień

przez Nortt 18 sty 2013, 02:54
chojrakowa napisał(a):Nortt, taaak, to terraria mojego K. To, co się załapało w kadr to największe vivarium z żabkami z rodzaju dendrobates (takie małe z lasów deszczowych, w warunkach hodowlanych niestety nietrujące :bezradny: ) a za nim jest cały regał pełen mniejszych vivariów, wszystko z dendrobatesami, bromeliami i storczkami.
Taki jego mały świr ;)

Kolorowo, kiedyś sam też miałem co nieco, tyle że właśnie w terrarium, głównie jaszczurki - gekony lamparcie i legwan zielony, ale to stare dzieje, potem było ze mną źle i nie chciałem by moje zimnokrwiste przeze mnie cierpiały. Pogratulować K, rzadko spotyka się ludzi z tam barwnymi i ciekawymi zainteresowaniami.
Nortt

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień

przez chojrakowa 18 sty 2013, 03:02
Nortt, ja hodowałam boasy, piękne gady, takie szlachetne.
Mnóstwo pieniędzy w nie ładowałam, miałam sporą kolekcję niektórych rzadko spotykanych w polsce odmian barwnych. K podzielił moją pasję, ale zrezygnowaliśmy z niej ostatecznie, bo żaby i węże razem to już nie na nasz budżet.
Poza tym miałam hodowlę szczurów dumbo (zlikidowałam, został mi jeden) i akwarium, które wciąż funkcjonuje, teraz są w nim dyskowce. Plus jeździextwo i mój koń - poszlibyśmy z torbami.
Z jaszczurek mieliśmy warany nilowe, agamę brodatą, agamy niebieskogardłe, gekona lamparciego i kameleony jemeńskie. Z węży prócz kolekcji boasów, kilka sztuk "perełek" węży właściwych, kilka regiusów w różnych odmianach barwnych i dwa pytony tygrysie albino.
Marzy mi się legwan, ale albino albo blue, niestety ani pieniędzy ani miejsca na niego (na razie :twisted: ) nie mam. :bezradny:
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

Mój dzisiejszy dzień

przez Nortt 18 sty 2013, 03:18
chojrakowa napisał(a):Nortt, ja hodowałam boasy, piękne gady, takie szlachetne.
Mnóstwo pieniędzy w nie ładowałam, miałam sporą kolekcję niektórych rzadko spotykanych w polsce odmian barwnych. K podzielił moją pasję, ale zrezygnowaliśmy z niej ostatecznie, bo żaby i węże razem to już nie na nasz budżet.
Poza tym miałam hodowlę szczurów dumbo (zlikidowałam, został mi jeden) i akwarium, które wciąż funkcjonuje, teraz są w nim dyskowce. Plus jeździextwo i mój koń - poszlibyśmy z torbami.
Z jaszczurek mieliśmy warany nilowe, agamę brodatą, agamy niebieskogardłe, gekona lamparciego i kameleony jemeńskie. Z węży prócz kolekcji boasów, kilka sztuk "perełek" węży właściwych, kilka regiusów w różnych odmianach barwnych i dwa pytony tygrysie albino.
Marzy mi się legwan, ale albino albo blue, niestety ani pieniędzy ani miejsca na niego (na razie :twisted: ) nie mam. :bezradny:

Ta to bardzo droga zabawa, prawda jest też taka ze musiałem wybierać, albo gady, albo muzyka wybrałem to drugie ^^. Agamy są zajebiste, pamiętam jak u kumpla miałem okazje się z nimi zaprzyjaźnić, są zajebiście towarzyskie, jak na gady. Legwan jest mega inteligentnym gadem(Otwierał szafki, wybierał owoce z siatek i skrzynek), tyle że dużo roboty przy nim, to jest tak jakby miało się w rodzinie jedną osobę więcej, a do tego pełnego wegetarianina, pamiętam że mój legwan jadł lepiej ode mnie, do tego jeszcze łaziliśmy mu co chwila do apteki po witaminy i wapno... a co do miejsca, u mnie się znalazło, wyjebałem połowę rzeczy i zagospodarowałem szafę na terrarium^^.
Nortt

Mój dzisiejszy dzień

przez rixaa 18 sty 2013, 04:57
Ja pier... za godzine musze wstac a ja dalej nie spie :/
"Ale człowiek ta­ki już jest.Zastępu­je strachem większą część swoich emocji. "
"Co spra­wia, że człowiek zaczy­na niena­widzić sam siebie? Może tchórzos­two. Al­bo nieodłączny strach przed po­pełnianiem błędów, przed ro­bieniem nie te­go, cze­go in­ni oczekują."
P.Coelho

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 18 sty 2013, 05:12
rixaa, współczuję, bo ja wprawdzie rano niczego nie muszę, ale już jestem zmęczona bezsennością..
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez rixaa 18 sty 2013, 05:17
Mnie czeka 4h podrozzz grrr jak ja przetrwac no nic trzeba bedzie niedlugovwstac i lyknac relanium
"Co spra­wia, że człowiek zaczy­na niena­widzić sam siebie? Może tchórzos­two. Al­bo nieodłączny strach przed po­pełnianiem błędów, przed ro­bieniem nie te­go, cze­go in­ni oczekują."
P.Coelho

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 18 sty 2013, 05:20
rixaa, dobrze reagujesz na relanium??? Ja odrzuciłam kiedyś wszystkie chemiczne leki, nawet Pramolan i wspomagam się ziołowym, jeśli trzeba większą ilością..
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez rixaa 18 sty 2013, 05:24
No powiem ci ze czasem slabo nawet skutkuhe chyba powinnam wieksze dawki brac.. ale to.tylko w przypadku jakichs podrozy biore.. tak to jestem na sertralinie
P.Coelho

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 18 sty 2013, 05:31
rixaa, to dobrze, że masz takie leki, które Ci pomagają...
Być może ja, mam już organizm tak nasycony chemią / z powodu innych chorób/, że już więcej nie chce???
A tak poważnie, to moja psychika boi się takich leków, które wpływają na odbiór rzeczywistości przeze mnie. Na szczęście mogłam,i jak na razie, mogę żyć bez nich.
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez rixaa 18 sty 2013, 05:38
To tyle dobrze. ja poki co nie wyobrazam sobie zycia bez lekow.. Byl czas ze bylo mi lepiej i odstawilam i wpadlam w jeszce wieksza nerwowke... Nie moglam nawet dookola bloku przejsc.. a dzis juz lepiej .. trapi mnie te 4 h w autokarze nie wiem jak to scierpie
P.Coelho

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 18 sty 2013, 05:43
rixaa, naszym problemem, m.in. jest tworzenie czarnych scenariuszy, nawykowe. Mam tego świadomość i pracuję nad tym, bo jestem po 7m terapii.
Chyba zaśmiecamy wątek???
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez rixaa 18 sty 2013, 05:47
Hmm wlasnie gdyby nie scenariusze i czarne mysli byloby prosciej.. eh mi i tak zostalo 15min do pobudki... i tyle z mojej dzisiejszej nocy :)
P.Coelho

Sortuj wg