Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez acherontia-styx 29 sie 2016, 20:19
'Pacjentka z sali numer 7' -Baptiste Beaulieu
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez wiejskifilozof 30 sie 2016, 10:07
Fajna książka ZOO Pattersona.

przez wiejskifilozof 07 wrz 2016, 10:35
Czytałem dobre książki,w bibliotece u nas jest dużo.Tego autora.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez platek rozy 08 wrz 2016, 09:58
W lesie nieopodal Litton w Somerset Piechur, okoliczny włóczęga znajduje błąkającego się psa z przyczepionym do obroży skrawkiem papieru, zawierającym mrożący krew w żyłach apel „Pomóżcie nam!”. Wzywa inspektora Jacka Caffery, który dostaje w spadku zarówno psa, jak i dochodzenie. Nie ma pojęcia, kogo lub czego szuka, ale zdaje sobie sprawę, że to wyścig z czasem…
Tymczasem, dziesięć mil dalej pewna dobrze sytuowana rodzina walczy o życie, uwięziona w ustronnej posiadłości na szczycie wzgórza. Dwóch mężczyzn wdarło się do ich domu, a ich żądania są kuriozalne, wręcz upokarzające. Nie jest to jednak przypadek. Wygląda na to, że porywacze szukają zemsty. Koszmar, który rodzina przeżyła przed laty, teraz powraca…
Czy Caffery dostrzeże w porę związek między tymi zdarzeniami?

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 08 wrz 2016, 11:55
A ja już zacieram łapki.Wreszcie w bibliotece znalazłem Jacka Piekarę.Ja Inkwizytor Kościany Galeon :D

przez wiejskifilozof 09 wrz 2016, 12:02
Coś w tym jest.

przez platek rozy 20 wrz 2016, 10:12
Europa, 1939 rok
Nad światem zbierają się ciemne chmury, wybuch wojny jest tylko kwestią czasu. Jednak elity balują i bawią się w ekskluzywnych klubach, w których królują dekadencja i perwersja. Jedynym zmartwieniem tych ludzi jest zaspokojenie własnych żądzy...

Lady Eve Marlowe ma wszystko, co potrzebne do prowadzenia rozwiązłego życia - dobre pochodzenie, majątek, urodę i nieposkromiony apetyt seksualny. Ma też wyjątkowo cenny skarb - recepturę perfum przygotowanych ponoć dla samej Kleopatry. Niepokojący, uwodzicielski zapach działa na zmysły i wyzwala pożądanie.

Normalnie mnie na romansidlo wzielo.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez wiejskifilozof 21 wrz 2016, 12:50
Ilona Andrews Na Krawędzi.Fajne urban fantasty.Dobra scena,to jak biegli przez las.

przez platek rozy 29 wrz 2016, 09:21
Jako że Kasie znam osobiście postanowilam wreszcie przeczytac :)I póki co nie zawiodlam się.

Monika zdaje się nie mieć żadnych problemów. Jest szczęśliwą mężatką, pracuje w bibliotece uniwersyteckiej i żyje pełnią życia. A jednak któregoś mroźnego dnia, w przeddzień Nowego Roku, wychodzi z mieszkania i przepada bez wieści. Życie jej młodszej siostry Magdy zamienia się w koszmar, na przemian karmi się nadzieją lub wątpi w to, że jeszcze Monikę zobaczy. Mijają pełne rozpaczliwych poszukiwań dni, tygodnie i miesiące. Rodzina zaginionej szuka jej wszędzie: w sektach, szemranych spelunach ze striptizem, za granicą. Zgłaszają się anonimowi życzliwi, których jedyną motywacją jest szansa na wyłudzenie paru groszy. Historią młodej mężatki, która przepadła bez śladu, zaczynają się interesować media. Przy okazji na jaw wychodzą skrzętnie dotąd ukrywane rodzinne tajemnice, a cały dotychczasowy, bezpieczny świat głównej bohaterki bezpowrotnie się rozpada. Magda dowiaduje się, że kilka miesięcy przed zaginięciem siostra usiłowała popełnić samobójstwo. Słyszy też od matki, że tato nie jest biologicznym ojcem Moniki. Dziewczyna stara się być podporą dla zrozpaczonych rodziców i pogrążonego w depresji szwagra, sama jednak kompletnie traci kontrolę nad własnym życiem. Rzuca studia, zrywa z chłopakiem i włóczy się po nocach, wikłając w przypadkowe znajomości z mężczyznami, jakby chciała się ukarać za to, że jej siostrę spotkał tak okrutny los. Mija rok i półtora. Pomimo pracy kilku detektywów, pomocy jasnowidzów i starań całej rodziny po dziewczynie wciąż nie ma śladu. Ale nadzieja umiera ostatnia, a w oczekiwaniu na cud zawsze jest cień nadziei.

Obrazek

przez sailorka 29 wrz 2016, 20:09
zaczynam Pratchetta
Cześć, jestem czubkiem

przez one man show 30 wrz 2016, 12:20
sailorka napisał(a):zaczynam Pratchetta

jak pratchett jest dobry to Gaiman jest lepszy.

przez wiejskifilozof 30 wrz 2016, 14:25
U mnie Pratchett wygrywa .

przez wiejskifilozof 01 paź 2016, 12:50
Te pierwsze,to u nas w domu stoi na półce.
A ja polecam cykl Zwiadowcy John Flanagan.

przez Malarz cieni 01 paź 2016, 18:31
1945. WOJNA i POKÓJ Grzebałkowska

Książka wybrana najlepszą lekturą użytkowników lubimyczytac.pl w kategorii literatura faktu. Nominowana do finału nagrody Nike. Ta pozycja skupia się na historii przez małe h, na cywilach, którzy musieli żyć w tych jakże trudnych czasach. Jako człowiekowi urodzonemu na Ziemiach Odzyskanych ta książka jest mi szczególnie bliska. Mogłem konfrontować opowieści mojej babci z opowieściami umieszczonymi w tej lekturze. Grzebałkowska jest bardzo obiektywna, obojętnie czy pisze o Niemcu, Rosjaninie czy Ukraińcu. Ten dystans bardzo mi się podoba. Najbardziej zszokował mnie rodział o obozie dla Niemców w Łambinowicach i jego dowódcy Gęborskim. Działy się tam straszne rzeczy, przypominające to, co robili Niemcy w czasie II wojny światowej... Grzebałkowska nie boi się o tej trudnej prawdzie pisać, za co może być posądzona przez prawicowych publicystów o antypolskość.

Ksiązka do kupienia w Biedronce od poniedziałku za 25 zł. ;)
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

Sortuj wg