weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 30 cze 2013, 21:31
nie rozumiem jak można rozmnażać zwierzęta, tym bardziej nierasowe, mało psów i kotów w schroniskach siedzi? sorki no po prostu nie rozumiem. dla mnie to egoistycznie i nieodpowiedzialne. widziałam na własne oczy co się dzieje na Paluchu czy w Korabiewicach, i widocznie za dużo wiedziałam, żeby popierać rozmnażanie zwierząt. może jakbyście zobaczyli i usłyszeli 2000 psów zamkniętych w klatkach to byście zmienili zdanie.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez *Wiola* 30 cze 2013, 21:38
veganka, pewnie masz rację. ale takie wychowane w domu od urodzenia to jednak trochę co innego. Tym bardziej , że u mnie nigdy nie było problemu , do tej pory ludzie się pytają czy będziemy mieli kotki do oddania., bo te co poszły do ludzi są takie mądre i fajne , że jak ktoś widzi też by takie chciał mieć. A mieszkam na wsi , więc większość z tych którzy by wzięli ode mnie i tak do schroniska po kota nie pojedzie.
Moderator

przez poem 30 cze 2013, 21:41
Oj, mi też się to nie podoba. Często słyszę, że ktoś ma do oddania małe kotki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 30 cze 2013, 21:44
veganka, nie rozmnażam,ale mam sunię przygarniętą szczenną,a moje pokolenie psiaków to dla mnie jak kupowanie rasowych.Ja nie rozumiem znów kupowania psiaków.Dla mnie nie można kupić przyjaciela.Ja mam u siebie albo psy chore które musiały zostać albo przygarnięte.Sama psiaków bym nie sprzedawała bo nie uznaje handlu żywym towarem to nie rzecz.Nie czuję,żebym krzywdziła psiaki przygarniając pierwszego pieska z tego pokolenia który "szedł na zabicie",drugi był po przybłąkanej suczce i tym pierwszym bo się w porę suczki nie zabezpieczyło,a że był chory to tak został,trzeci psiak z tego pokolenia też mieszanka przygarniętej suczki już szczennej i psiaka mojego a że był chory to również szczęśliwie został+ suczka której nie udało się znaleźć domku.Dziś mam trzy suczki wysterylizowane i pieska nad którego kastracją się waham bo w sumie moje sunie nie będą szczenne a do innych nie chodzi,więc w sumie nie widzę większej potrzeby.
Anna Maria

przez khaleesi 30 cze 2013, 21:45
Nie wiem czy to pisać o tym ale pamietam jak to usłyszałam to miałam przez dwa dni zryty humor. Ktoś celowo wrzucił trzy małe kotki na jednię i je auto przejechało na oczach ludzi. Znam to z opowiadania
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Anna Maria 30 cze 2013, 21:47
psyche., ja /cenzura/ :hide:

-- 30 cze 2013, 21:51 --

Kiedyś czytałam historie na fejsie że ktoś wyniósł niewidomego psiaka na środek skrzyżowania.Jakby ten psiak się o krok ruszył by zginął.Na szczęście ktoś mu pomógł i psiak żyję.
Marzę o adopcji niewidomego psiaka.Myślę,że bym umiała odpowiednio się takim zająć.Kiedyś był na fejsie niewidomy labrador do adopcji,ale póki co przy moich czterech to nie mam szans na adopcję,a szkoda.
Anna Maria

przez libertynka 30 cze 2013, 22:04
jak chciałam wziąć pierwszego mojego psa to też się obawiałam, że sobie nie poradzę z wychowaniem, że dorosły będzie miał psychikę skrzywioną schroniskiem, że nie zaakceptuje moich kotów itp. więc wzięłam 3-miesięczną sunię z domu tymczasowgo, nie zaznała w życiu wielu krzywd, jest wesoła i bezproblemowa.
kociaki też są do adopcji w takim wieku, że się przywiążą.
w fundacji pod opieką której była moja Lola jest 80 psów. i co oni mają z tymi psami robić jak ciągle przybywają nowe? ludzie wyrzucają bo się znudziły albo zachorowały.
jednym sposobem jest sterylizacja i ograniczenie rozrodu aż to tego momentu, kiedy ostatni pies i kot opuści schronisko/fundację.
jasne, że lepiej wziąć od kogoś znajomego, ale jak ktoś wie, że sobie poradzi to powinien wyciągać dorosłe zwierzaki ze schronisk. one też są wierne i przywiązane.
vel veganka

przez Hans 30 cze 2013, 22:07
veganka, tak, ale już ci, którzy dali się przekonać do sterylizacji, znajdują tysiące powodów, dla których zwierzę powinno mieć młode ten jeden raz i nie przegadasz im do rozumu. Poziom skretynienia tego społeczeństwa, jeśli chodzi o stosunek do zwierząt, jest wysoki.
Feed your head
Feed your head

przez *Wiola* 30 cze 2013, 22:09
veganka, Mam teraz psa ze schroniska , jest prawie dorosły i zgadzam się , że się da,. chociaż akurat kota dorosłego bym się nie odważyła wziąć, mają jednak inne charaktery i wiem , że mogłoby nie być tak łatwo.,.
Moderator

przez Hans 30 cze 2013, 22:11
Dodam, że u mnie w domu nie było nigdy zwierzęcia planowanego, ale wszystkie były chciane.
Feed your head
Feed your head

przez libertynka 30 cze 2013, 22:22
najlepsze zwierzaki to takie z przypadku, jak się gdzieś znajdzie albo ktoś podrzuci, przeznaczenie :D
vel veganka

przez lukk79 30 cze 2013, 23:56
buka napisał(a):

ps.kotlety sojowe-oczywiście odpowiednio przyprawione-wyszły superancko,mógłbym się nawet przekonac gdyby nie to że teraz soja to jest skazony staf,w sensie GMO.Wszędzie to ładują,nawet do jogurtów bo to taki świetny wypełniacz,jak słoma

ale oni nie ładują GMO do niczego, to są modyfikowane nasiona i one takie rosną, zmodyfikowane :smile:
a kotlety najczęściej są oznaczone czy są z soi wolnej od GMO.
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 01 lip 2013, 09:30
Kalebx3, specjalnie dla Ciebie:
(z fb Vivy)
Rene Renz, właściciel niemieckiego cyrku Universal circus Renz, w czasie tournee w Estonii, zaczął robić akrobacje na grzbiecie 48-letniej słonicy, Madi, która przewróciła się w trakcie kąpieli w rzece. Słonica utonęła. Właściciel cyrku przez cały czas robił na niej klaunie sztuczki uniemożliwiając przerażonemu zwierzęciu podniesienie się z wody. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Całą "przezabawną" scenę klaunich sztuczek oglądała publiczność.

http://www.huffingtonpost.co.uk/2013/06 ... de=2607996
vel veganka

przez lukk79 01 lip 2013, 10:00
Kalebx3 napisał(a):mam pytanie : czy wszystko u wegetrarian obraca się wokół zdrowego jedzenia? macie jeszcze inne zainteresowania

noo, tak

Widzieliście u siebie w mieście jakieś fajne graficzki na murach, typu szablony, napisy itp.? Jako, że wątek wegańsko-wegetariański to pytam głównie o takie ;) Ja ostatnio u siebie pstrykam jak coś zauważę, kilka mi się już uzbierało, na razie wrzucam 2:
future vegan.jpg

(przy tym kolega się śmiał, że to mleko truskawkowe)
mleko na bloku.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pierwszy Romantyk Forum

Sortuj wg