Nasz prezydent nie żyje !

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Nasz prezydent nie żyje !

przez linka 13 kwi 2010, 20:42
Prof. Andrzej Romanowski napisał
Opłakuję śmierć prezydenta mojego państwa, ale jestem kategorycznie przeciwny idei pochowania Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką na Wawelu.

To nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości z pięciu przyczyn. Po pierwsze, na Wawelu nie leży żaden z polskich prezydentów, ani Mościcki ani Narutowicz. To nekropolia królewska. Po drugie, trzeba otwarcie zadać pytanie, czy Lech Kaczyński jest takim samym bohaterem narodowym jak Piłsudski? Nie jestem pewien, czy większość społeczeństwa podziela to zdanie. Po trzecie, gdy w latach 90 tych symbolicznie chowano w Polsce najbardziej tragicznego naszego władcę Stanisława Augusta - nikomu poza garstką ludzi - nie przyszło na myśl, by chować go na Wawelu. Choć to nekropolia królów. Po czwarte, zawsze słyszeliśmy od władz kościelnych, że na Wawelu nie ma już miejsca. Po piąte, nasi bohaterowie narodowi Piłsudski czy Sikorski nie zostali pochowani wraz z żonami.
http://wyborcza.pl/1,105766,7767881,Bp_ ... z0l0QaXWEn

Zgadzam się z tą wypowiedzią w 100%
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kuzyn 13 kwi 2010, 20:43
podam jedną zasługe bardzo szybko:

w obecnej sytuacji już Rosjanie nie wmówią światu że mordów w Katyniu dokonali hitlerowcy

kurtyna kłamstwa opadła
potrzeba było śmierci tylu osób
jak czują sie teraz władze rosyjskie, to chciałbym wiedzieć, czy czują się w porzadku względem siebie, swoich sumień?

zgadzam sie tylko z jednym, że pycha przemówiła przez Jarosława

Co do Wyborczej to mam na jej temat zdanie takie samo jak na temat TVN-u, propaganda a nie rzeczywistość
Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, 20:50 przez kuzyn, łącznie edytowano 1 raz
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez montechristo 13 kwi 2010, 20:49
Farrokh Bulsara napisał(a):Nikt Cie nie zlinczuje tym bardziej ze masz racje,Wałesa inteligencji musiał się uczyć ,bracia Kaczyńscy wyssali ją z mlekiem matki.

Ale o jakiej inteligencji wałęsy mówicie??? to prosty facet który dobrze chciał. A są tysiące świadków na to że jego inteligencja mogła się brać z inspiracji SB. Która wiedziała że system komunistyczny pada i trzeba wyprowadzić czerwonych pająków do sysyemu kapitalistycznego - do tego musieli znaleźć jakiegoś agenta BOLKA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 13 kwi 2010, 20:50
Ja też z Prof. Andrzejem Romanowskim się zgadzam w 100%.
Nawet jeśli Lech Kaczyński przyczynił się do tego, że zbrodnia Katyńska już nie jest taką tajemnicą i już każdy wie że to nie niemcy zabili tych ludzi, to i tak trochę za mało jak na miejsce dla Polaków wyjątkowe- Wawel.
Jednak to, że ktoś zginął w czasie służenia kraju w katastrofie nie czyni jeszcze świętym czy zasłużonym.
Górnicy też zginęli w czasie służby dla kraju jakby nie patrzeć i w czasie wielkiej katastrofy, a jednak na Wawelu nikt ich nie chował.

Wiadomo już czy ten Wawel to na 100%? Bo w tv nic nie mówią.

[Dodane po edycji:]

p.s. Wałęsę bardzo szanuję. Prosty chłop, ale dużo zrobił.
magdalenabmw

przez Korba 13 kwi 2010, 20:52
Myślę, że zacytowana przez Linkę wypowiedź wyczerpuje temat.
Jeśli Jarosław tak zadecyduje, będzie to karygodny błąd.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez kuzyn 13 kwi 2010, 20:53
JJa bym się na miejscu rodziny wycofał z tego wawelu, bo hieny sa wszędzie i niedługo zrobią z tego pochówku większe wydarzenie niz z katastrofy.
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Anja01 13 kwi 2010, 20:54
Ja uważam, że dobrze by było zrobić nekropolię prezydentów. Gdzieś na terenie ogrodów pałacowych, albo w pobliżu. Bo przecież kolejni prezydenci będą odchodzić prędzej czy później... To było by fair w stosunku i do królów i do prezydentów...
Wojownik Światła, nadal w mroku

Jeg har makt til og drepe og a gi liv, odelegge og fornye. Hvem er jeg? Jeg er kjaerlighet

przez Farrokh Bulsara 13 kwi 2010, 20:55
Zbrodnie komunistyczne pochłoneły blisko 100 milionów ofiar,jest wysoce prawdopodobne ze nie wykrytych aktów bestialstwa jakie miały miejsce choćby własnie w Katyniu moze byc o wiele wiecej niz powszechnie wiadomo.

przez *Wiola* 13 kwi 2010, 20:56
Farrokh Bulsara napisał(a):Nikt Cie nie zlinczuje tym bardziej ze masz racje,Wałesa inteligencji musiał się uczyć ,bracia Kaczyńscy wyssali ją z mlekiem matki.

Niestety inteligencji się nie da nauczyć , albo się ja ma albo nie. Klasy i manier jednak się też nie nauczył.
Moderator

przez Anja01 13 kwi 2010, 20:57
Um... a co to ma wspólnego z prezydentem?

Jeg har makt til og drepe og a gi liv, odelegge og fornye. Hvem er jeg? Jeg er kjaerlighet

przez linka 13 kwi 2010, 20:57
Anja01, jest coś takiego, nazywa się aleja zasłużonych na cmentarzu powązkowskim.

kuzyn, a jaka gazeta jest dla ciebie źródłem wiarygodnej informacji?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Anja01 13 kwi 2010, 20:59
Tak, Linka, ale niektórzy twierdza, że sobie na nią nie zasłużył...

przez montechristo 13 kwi 2010, 21:00
Jeszcze raz przedstwie moją skromną opinie na temat inteigenci wałesy.

Ale o jakiej inteligencji wałęsy mówicie??? to prosty facet który dobrze chciał. A są tysiące świadków na to że jego inteligencja mogła się brać z inspiracji SB. Która wiedziała że system komunistyczny pada i trzeba wyprowadzić czerwonych pająków do sysyemu kapitalistycznego - do tego musieli znaleźć jakiegoś agenta BOLKA

chciało by się powiedzieć żeby nie kontynować tego tematu o inteligencji wałęsy ale mamy krwią wywalczoną demokrację

przez linka 13 kwi 2010, 21:02
Hmmm .....pierwsze słyszę, miejsce w alei należy mu się jak przysłowiowa psu buda, był prezydentem, oddał Polsce część swojego życia - więc ma prawo, do miejsca pośród innych zasłużonych na cmentarzu.

Co do Wawelu wypowiedziałam się już.
Przyjaciel forum

Sortuj wg