Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasz prezydent nie żyje !


milano3

Rekomendowane odpowiedzi

Zamknięte sklepy to jedno...., a jakim problemem jest dla niektórych to, że "nic innego nie ma w telewizji"!!

 

Naprawdę, nie dość, że człowiek (podkreślam - człowiek), czuje się zdruzgotany z powodu tego, co się stało, to jeszcze zniesmaczają go rodacy, którzy innej opcji nie mają na niedzielę, jak supermarket i telewizja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie odczuwam żałoby zbyt dotkliwie, ale nie ukrywam, trochę mną ta katastrofa wstrząsnęła. Fakt, że dziś zostaliśmy w domu bez pieczywa i pozostaje jedzenie z torebki, ale jeden dzień można się bez sklepów obejść, jeżeli nie żal, to okażmy chociaż szacunek. U rodaków denerwuje mnie za równo pokazowa żałoba, jak i nie taki rzadki zupełny brak empatii. Chyba we wszystkim należy zachować równowagę.

 

Współczuję rodzinom ofiar. Medialny szum, zamieszanie - to tylko pogłębia ich tragedię.

 

Teraz zacznie się pewnie śledztwo, jak zwykle pojawiają się różne teorie. Niektórzy z moich znajomych tworzą już jakieś teorie spiskowe. Ciekawa jestem wyniku tego wszystkiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgadzam. Ale gdyby ktoś bliski mi umarł, nie wiem, jakbym się czuła, słysząc o tym na każdym kroku... To co uzasadnione i właściwe, bywa też bolesne.

myślę, że najbliższa rodzina była akurat nastawiona na jakikolwiek szum z jakiekolwiek powodu... jakby nie było, to są/były osoby publiczne. funkcje, jakie pełnili po prostu się z tym wiązały...

co oczywiście nie zmienia faktu, że rzeczywiście, gdyby któregoś bezpośrednio dotyczyła taka sytuacja, było by nieciekawie...

 

ed:

link do raportu specjalnego (w skrócie)

http://www.mmsilesia.pl/10015/2010/4/11/tragedia-w-smolensku-minuta-po-minucie?category=news

 

ed2:

podobno matka Kaczyńskich nic nie wie... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zacznie się pewnie śledztwo, jak zwykle pojawiają się różne teorie. Niektórzy z moich znajomych tworzą już jakieś teorie spiskowe.
Nie dalej, jak pół godziny temu w tv słyszałem wypowiedź "redaktora" Pospieszalskiego, który wysnuł teorię, jakoby Marszałek Komorowski, p.o. Głowy Państwa wysłał "swojego człowieka" do Kancelarii Prezydenta, by odszukać "Aneks do raportu o likwidacji WSI" :shock: Skoro takie "osobistości opiniTFUrcze" zachowują się w ten sposób, czego oczekiwać po zwykłych ludziach ? :roll:

 

Swoją drogą, Prezydent Kaczyński prawdopodobnie w swojej wizji Polski, wyobrażał sobie Polaków zjednoczonych, a teraz (choćby częściowo) to się udało, szkoda tylko, że za tak ogromną cenę. :(

 

Pozostaje zacytować słowa ks. Jana Twardowskiego: "śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja usłyszałam ostatnio, jakoby wszystko było winą Rosjan. Ruski samolot, ruskie terytorium i jeszcze pewnie specjalnie nas źle pokierowali...

Dla mnie to trochę bulwersujące - zamiast uczcić tragedię, wolimy wykorzystać ją w kolejnym przejawie uprzedzeń wobec "złej Rosji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobia, niestety ale ja tez slyszalam o roznych teoriach spiskowych zwiàzanych z tà tragedià i to z ust czlowieka, ktory jest czynny politycznie..ach nie wiadomo co o tym wszystkim myslec.Niestety tak bylo ,jest i bèdzie.Pozyjemy,zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja usłyszałam ostatnio, jakoby wszystko było winą Rosjan. Ruski samolot, ruskie terytorium i jeszcze pewnie specjalnie nas źle pokierowali...

Dla mnie to trochę bulwersujące - zamiast uczcić tragedię, wolimy wykorzystać ją w kolejnym przejawie uprzedzeń wobec "złej Rosji".

Rosjanom akurat ta katastrofa jest bardzo nie na rękę.

 

[Dodane po edycji:]

 

Cały świat o tym mówi. Cały świat dowiedział się o tym, co stało się w Katyniu 70 lat temu. Wszyscy patrzą Rosji na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jako naród powinniśmy docenić gesty, które wykonała w stosunku do nas Rosja. To, że łączą się z nami w bólu w obliczu tragedii. I myślę, że zamiast szerzyć jakieś paranoiczne teorie spiskowe, przyszła wreszcie pora, aby w końcu się pojednać z naszym bratnim słowiańskim narodem, i przestać szerzyć tę chorą sztuczną nienawiść, z której nie mamy żadnych korzyści. Osobiście znam wielu Rosjan i są to wspaniali, otwarci i serdeczni ludzie, i ubolewam nad tym, że mają tak fatalną opinię w naszym kraju opartą o wieloletnie durne stereotypy.

 

Rosjanie jako naród i owszem - to na prawdę fajni ludzie. Ale co do władzy... jakoś nie przepadam za ich widokiem. :/

 

PS: Nie sieję teorii spisku, jak by się ktoś pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do wypowiedzi Amon_Rah. Osobiście to scena polityczna naszego kraju jakoś nigdy mnei nie interesowała w takim stopniu,że mogłabym pomyśleć,że też mam wpływ na cos co moze się dziać w naszym kraju. Wiem,ze to błędne myślenie.....bo jakby wszyscy postępowali tak jak ja.....to nikt nie poszedłby np. na wybory itp.

Fakt jest taki,że ciągle rozdrapujemy i drążymy rany i problemy jako kraj. Wiem też,ze rodziny których bliscy zginęli w Katyniu mają prawo wiedzieć i znać nazwiska tych osób. Tu powstaje dylemat...........bo owiane jest to tajemnicą. Za dużo nienawiści i złosci jako kraj mamy do ludzi, których wciąż obarczamy poczuciem winy za to co się kiedyś stało. Myślę,że to, co się wczoraj wydarzyło....ta straszna tragedia....... nie jest bez znaczenia. Nie wiem czy mogę siebie nazwać osobą wierzącą. Jestem katolikiem i zostalam wychowana w wierze katolickiej. Z praktykowaniem u mnie bywało różnie. Natomiast mogę tylko od siebie powiedzieć to,że u kazdego człowieka napewno pojawia się uczucie smutku, zadumy.

 

Z negatywnych emocji nic pozytywnego nie mogło się urodzić. Naród doznał tak wielkiej straty,że ciężko o tym mówić.

Wiadomo,ze z przeszłoscią jest sie ciężko pogodzić zwłaszcza kiedy była okrutna. Ale to było kiedyś, bardzo dawno. Jeśli będziemy ciągle żywili do kogoś nienawiść i nie wybaczymy .......to nic nowego, pozytywnego nie powstanie.....zagubimy się gdzieś po drodze.

 

Ja tą straszną sytuację odnoszę do siebie. Trzeba w życiu zaufać, zawierzyć, napewno wyzbyć się negatywnych emocji chociaż jest t o trudne. Jak chcę wyzdrowieć, napewno muszę cos zmienic w sobie, jakiś stereotyp myśleniowy, który spowodował to,ze mam wewnętrzne konflikty.

 

Nienawiść do człowieka, do ludzi niczego nie wnosi, natomiast może wywołać tragedię. Ale to jest tylko moje zdanie, którego nie będę narzucała innym.....bo niestety nie mam takiego prawa.

Wg mnie ta tragedia jest symbolem, wręcz namacalnym znakiem,że brak wiary, a wręcz bezsensowne wzniecanie nienawiści u siebie do kogokolwiek czy czegokolwiek powoduje właśnie takie skutki i następstwa.

 

Żałoba jest po to by ją przeżywać. Każdy ma prawo do osobistego przeżywania tego co się wczoraj wydarzyło. Każdy to czyni na swój sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jako naród powinniśmy docenić gesty, które wykonała w stosunku do nas Rosja. To, że łączą się z nami w bólu w obliczu tragedii. I myślę, że zamiast szerzyć jakieś paranoiczne teorie spiskowe, przyszła wreszcie pora, aby w końcu się pojednać z naszym bratnim słowiańskim narodem, i przestać szerzyć tę chorą sztuczną nienawiść, z której nie mamy żadnych korzyści. Osobiście znam wielu Rosjan i są to wspaniali, otwarci i serdeczni ludzie, i ubolewam nad tym, że mają tak fatalną opinię w naszym kraju opartą o wieloletnie durne stereotypy.

Ja myślę że za dużo nas dzieli jako narody/kraje (wystarczy przejrzeć historię naszych kontaktów na przestrzeni wieków i ostatnie poczyniania z obu stron, gazociąg, tarcza antyrakietowa, ukraina, gruzja itd). Te tarcia nie wzięły się ot tak ze złej woli i naprawdę któraś ze stron musiałaby pójść na naprawdę duże ustępstwa których w obecnej sytuacji nie potrafię sobie wyobrazić. No bo jak wyobrażasz sobie pojednanie teraz jak się to ma odbyć ?? Tusk z Putinem podadzą sobie ręce i powiedzą że wszystko jest ok i co to da ?? Przecież wiadomo że nie chodzi tu o ogólnienia że Polacy są źli albo Rosjanie są źli (no bo jeśli ktoś tak to postrzega to musi być jakiś ograniczony chyba). Po prostu Polska i Rosja mają sprzeczne interesy na wielu płaszczyznach i nie da się ich pogodzić. Więc moim zdaniem nic to nie zmieni, gesty to tylko gesty zresztą co można zrobić w takiej dramatycznej sytuacji ?? Oczywiście że trzeba je docenić ale nie można ich przeceniać. Takie jest moje zdanie. Obym się mylił ale :?

Pozdrawiam

G

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przeciwna uprzedzaniu się do zwykłych Rosjan. Przeciez oni równiez padają ofiarą polityki swojego państwa- chociażby Kursk i Biesłan.

A co do katastrofy samolotu to absolutnie nie wierzę w żaden rosyjski spisek. Myślę, że pilot wykonał rozkaz oficjeli i lądował choć nie powinien. Mogli myśleć , że informacja z wieży w Smoleńsku była prowokacją, by nie zdążyli na uroczystość. Zresztą wszystko wyjaśni badanie czarnych skrzynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dość tej całej szopki. Znaczki zniczów na naszej-klasie, udawanie na pokaz wielce wzruszonych i oburzonych tym, że ktoś nie przeżywa tak samo dotkliwie żałoby, mówienie że Prezydent był bohaterem w momencie, kiedy tydzień temu się z niego nabijano i mówiono żeby jak najszybciej przestał rządzić (to delikatne określenia).

 

Mnie się ktoś czepia że moje życie toczy się dalej, że byłam zła bo miałam pustą lodówkę, że nie położyłam się krzyżem w kościele, że to brak szacunku. A jakim szacunkiem jest takie zakłamanie? Jeśli tydzień temu oglądając 'Szymona Majewskiego' nabijałeś się z 'Rozmów w tłoku' z parodii Kaczyńskiego, a dziś płaczesz, wklejasz znicze i durne zdjęcia na NK i do tego wypominasz innym że ŻLE przeżywają żałobę- żle, bo nie płaczą publicznie, bo nie robią szopki na pokaz, bo czują smutek i szok, ale nie żal jakby im ktoś bliski zmarł. Ja też Wam mogę zarzucić brak szacunku- bo zamiast zachować żałobę w sercu to żalicie się na 8 stron na forum i płacząc robicie już lekką przesadę. Takie na pokaz to wszystko...

 

Zanim na kogoś naskoczycie to się zastanówcie nad sobą. I dajcie każdemu przeżywać te chwile po swojemu, bez oceniania. Bo sami nie jesteście lepsi. Z Panem Bogiem, tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, przecież nt. osobistego przeżywania tragedii już były wypowiedzi i chyba wątek został pod tym względem zakończony?

nie wiem jaki sens ma ten post - nie jesteś pępkiem świata. a temat drążysz i drążysz... daj sobie siana.

ed:

no o to mi chodziło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że w tej katastrofie zginął nie tylko prezydent ale ponad 90 innych osób...... :-|

 

 

Dokładnie. Ale to nie znaczy że moje życie się skończyło i mam przestać jeść, przestać się martwić o wszystko, usiąść i płakać.

Czuję smutek w sercu, i wydaje mi się że jest on więcej warty niż puste wklejanie tych durnych zniczy na naszej-klasie i pitolenie jak jest bardzo smutno, w momencie kiedy tydzień temu się z tych ludzi nabijano- biorąc pod uwagę polityków, nie ludzi cywilnych. Najbardziej mi żal tych młodych studentek, o nich nikt nie mówi... Ale to Wasza sprawa jak to przechodzicie, ja od tej całej szopki chcę trzymać się z daleka. Ale PROSZĘ Was o nie pisanie mi do jasnej cholery że nie mam szacunku bo martwię się tym, że sklepy zamknięte- nie wiem jak Wasze, ale moje życie TRWA nadal, i nadal muszę się martwić co do garnka włożyć. A żałobę mam w sercu :!:

 

Paradoksy- widzę że kilka nadgorliwych nadal do mnie piło że nie mam szacunku i o la Boga co jeszcze bo jestem zła, że sklepy zamknięte. Chciałam tylko zaznaczyć że sami z tą swoją sztuczną żałobą na pokaz też nie są lepsi ode mnie.

 

Dobra, koniec, nie chcę osta dostać.

 

Miłego dnia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farrokh Bulsara - nie rozumiesz słowa "offtop"?

to nie temat na osobiste wynurzenia dot. poszczególnych osób :roll:

napiszę w skrócie - jeszcze jeden post nie na temat, lub prowokujący kłótnię i polecą osty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×