Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasz prezydent nie żyje !


milano3

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co ich łączy to to, że po ich śmierci naród się zjednoczył..... na tydzień. Wg mnie porównanie Papieża do Kaczyńskiego jest nie na miejscu. I tyle.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie mojego ostatniego posta. ;)

Tożsamość narodowa to m.in. świadomość narodowa, czyli poczucie przynależności z konkretnym narodem, poczucie więzi z nim na tle kulturowym, etnicznym, a także historycznym.

Obydwa te wydarzenia miały wielki wpływ na Polaków, ponieważ jako Naród jesteśmy jakoby jednością. Tożsamość narodowa ma także to do siebie, że poczucie jej szczególnie objawia się w sytuacjach niestandardowych, kryzysowych.

A nie ukrywajmy, że sobotnie wydarzenie oraz śmierć Papieża były/są takimi sytuacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TVN mówią,że juz podjęto decyzję - Wawel :!::why: Masakra jakaś :!: Ponoć Dziwisz wyszedł z tą inicjatywą a rodzina się zgodziła ! :roll::?

http://www.tvn24.pl/-1,1652029,0,1,pogrzeb-pary-prezydenckiej-odbedzie-sie-na-wawelu,wiadomosc.html

 

 

W zasadzie to powiedzcie mi, co ten Wawel zmienia?

Właściwie to nic chyba? To jedynie miejsce spoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co ich łączy to to, że po ich śmierci naród się zjednoczył..... na tydzień. Wg mnie porównanie Papieża do Kaczyńskiego jest nie na miejscu. I tyle.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie mojego ostatniego posta. ;)

Tożsamość narodowa to m.in. świadomość narodowa, czyli poczucie przynależności z konkretnym narodem, poczucie więzi z nim na tle kulturowym, etnicznym, a także historycznym.

Obydwa te wydarzenia miały wielki wpływ na Polaków, ponieważ jako Naród jesteśmy jakoby jednością. Tożsamość narodowa ma także to do siebie, że poczucie jej szczególnie objawia się w sytuacjach niestandardowych, kryzysowych.

A nie ukrywajmy, że sobotnie wydarzenie oraz śmierć Papieża były/są takimi sytuacjami.

 

My jako Polacy właśnie mamy tą cechę. Jednoczenia się - tak było jak walczyliśmy w czasie wojny z niemieckim wermachtem, potem z apartem bezpieczeństwa PZPR i i ich bandą aparatczyków a teraz jednoczymy się gdy dwóch wielkich polaków umiera JP2 i nasz Prezydent.

Ja nie zgadzam się z magdą że to tylko będzie trwało tydzień. Ja myślę że młode pokolenie będzie doceniało idee głoszone zarówno przez JP2 jak i Prezydenta o nieutraceniu tożsamości narodowej, wyznawanych wartości a przedewszystkim pamięcie historycznej. Myśle że ta ofiara również została złożona na ręce Pana Boga żeby pamięć o KATYNIU i o chaniebnym wymorodwaniu naszej inteligencji a potem tuszowanie tego przez komunistyczne rządy do 1989 roku - że nie została złożona nadaremno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, miejsce spoczynku ,ale nie takie zwyczajne - tam są pochowani wybitni Polacy, którzy za zycia przysłużyli się polsce. Kaczyński nie dokonał niczego za życia. A co z Kaczorowskim ? czemu jego też nie pochowają na Wawelu?

hmm, "nic" to pojęcie trochę względne ;)

Myślę, że nie nam oceniać, kto co zrobił, albo czego nie. Nie rozumiem tego powszechnego oburzenia.

Miejsce pochówku naprawdę niewiele zmienia. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, to dlaczego nie zostanie pochowany na cmentarzu skoro niczego to nie zmienia?

Bo jego rodzina tak zadecydowała.

A dlaczego podjęli taką, a nie inną decyzję? tego nie wiemy i prawdopodobnie się nigdy nie dowiemy. Nie ma co spekulować.

 

edit:

takie coś mnie rozwala :roll:

http://www.facebook.com/group.php?gid=108999352469162&ref=nf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie nam oceniać, kto co zrobił, albo czego nie.

Kto ma to w takim razie ocenić, jeśłi nie my obywatele tego kraju? Chodzi o naszego prezydenta i nie oszukujmy się - To już Kwaśniewski ma większe zasługi dla narodu niż śp. Kaczyński.........tylko różnica jest taka że jeden z nich zwracał się w stronę przyszłości a drugi w stronę przeszłości i historii.....

 

Swoją drogą dziwię się rodzinie......córka mieszka w Sopocie, matka i brat w Warszawie..........że zgodzili się na to....ja w takiej chwili chyba miałabym gdzieś wynoszenie zmarłych na piedestał i wolała ich mieć blisko siebie......

 

Co do FB nie komentuję, bo musiałabym jechać no kopalni żeby znaleźć się na poziomie tych ludzi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie nam oceniać, kto co zrobił, albo czego nie.

Kto ma to w takim razie ocenić, jeśłi nie my obywatele tego kraju? Chodzi o naszego prezydenta i nie oszukujmy się - To już Kwaśniewski ma większe zasługi dla narodu niż śp. Kaczyński.........tylko różnica jest taka że jeden z nich zwracał się w stronę przyszłości a drugi w stronę przeszłości i historii.....

 

Swoją drogą dziwię się rodzinie......córka mieszka w Sopocie, matka i brat w Warszawie..........że zgodzili się na to....ja w takiej chwili chyba miałabym gdzieś wynoszenie zmarłych na piedestał i wolała ich mieć blisko siebie......

 

Co do FB nie komentuję, bo musiałabym jechać no kopalni żeby znaleźć się na poziomie tych ludzi.....

Dokładnie tak jest. I myślę że naród dałby odpowiedź na pytanie czy śp. Lech Kaczyński był mężem stanu z prawdziwego zdarzenia podczas nadchodzących wyborów. Na Wawelu spoczywają naprawdę wybitne osobistości i nie ma tam żadnego prezydenta co już byłoby olbrzymim precedensem. Miejsce pochówku Prezydentów jest w Warszawie ewentualnie tam gdzie zażyczy sobie rodzina zmarłego ale w żadnym wypadku nie daje to prawa do decydowania o miejscu na Wawelu.

Pozdrawiam

G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz się zaczyna szerzenie jadu

całe zycie walczył o prawde z czerwonymi

a czy czegos dokonał czy nie z perspektywy czasu oceni historia

na wawelu jest miejsce i dla Wałęsy i dla Lecha

Wałęsa był buntownikiem i Kaczyński też, to łączy wielkich, którzy nie godzą się na to co zastali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzyn, nie żadne sianie jadu tylko prawda - czego dokonał Kaczyński - proszę wymień mi to? Jak zmienił Polskę?

Byłeś dumny z prezydenta nacjonalisty i homofoba? masz do tego prawo....ale nie wybiegaj tu do "czerwonych"....... i nie zapewniam cie nie starczy miejsca i dla Wałęsy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, to dlaczego nie zostanie pochowany na cmentarzu skoro niczego to nie zmienia?

Bo jego rodzina tak zadecydowała.

A dlaczego podjęli taką, a nie inną decyzję? tego nie wiemy i prawdopodobnie się nigdy nie dowiemy. Nie ma co spekulować.

 

edit:

takie coś mnie rozwala :roll:

http://www.facebook.com/group.php?gid=108999352469162&ref=nf

 

 

Moim zdaniem taka decyzja o pochówku świadczy o pysze Kaczyńskiego i nic poza tym. Na siłę naginanie historii i czynienie z niego wielkiego człowieka o Bóg wie jakiej randze. Poza tym uważam, że na Wawelu powinny być chowane osoby szanowane i kochane przez naród, a z całym szacunkiem, pan Kaczyński taką osobą nie był.

 

[Dodane po edycji:]

 

juz się zaczyna szerzenie jadu

całe zycie walczył o prawde z czerwonymi

a czy czegos dokonał czy nie z perspektywy czasu oceni historia

na wawelu jest miejsce i dla Wałęsy i dla Lecha

Wałęsa był buntownikiem i Kaczyński też, to łączy wielkich, którzy nie godzą się na to co zastali

 

Z tym, że różnica jest taka, że Wałęsa naród zjednoczył i przyniósł olbrzymie zmiany, a buntowanie się śp. prezydenta przypominało zawracanie kijem Wisły. Szerzenie podziałów, budowanie murów, deptanie autorytetów - cechy IV RP to na pewno nie wartości, za które powinno się kogoś chować na Wawelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie nam oceniać, kto co zrobił, albo czego nie.

Kto ma to w takim razie ocenić, jeśłi nie my obywatele tego kraju? Chodzi o naszego prezydenta i nie oszukujmy się - To już Kwaśniewski ma większe zasługi dla narodu niż śp. Kaczyński.........tylko różnica jest taka że jeden z nich zwracał się w stronę przyszłości a drugi w stronę przeszłości i historii...

Przez kilka lat media kreowały taki, a nie inny wizerunek Prezydenta Kaczyńskiego (ostatnich kilka dni raczej tego nie zmieni tak szybko). W związku z tym jaka jest gwarancja, czy wszyscy którzy oceniają (w jakikolwiek sposób) tę konkretną osobę, oceniają faktycznie Kaczyńskiego, a nie wykreowaną przez media postać ? :bezradny:

Chyba wszyscy mają w pamięci zdjęcia Wałęsy przechodzącego przez mur Stoczni Gdańskiej. Ale już znacznie mniej osób wie, że przed strajkiem w Stoczni Gdańskiej Lech Kaczyński poza obiektywami aparatów, kamer wstawiał się za robotnikami, za rolnikami w sposób, jaki znał najlepiej - prawnie.

Dlatego obawiam się, że obecnie porównywane i oceniane są bardziej "zasoby medialne" (oraz częstotliwość ich emisji) dotyczące konkretnych osób, a nie ich faktyczne dokonania. :roll:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem taka decyzja o pochówku świadczy o pysze Kaczyńskiego i nic poza tym. Na siłę naginanie historii i czynienie z niego wielkiego człowieka o Bóg wie jakiej randze.

Ale przecież On już nie ma wpływu na tą decyzję, więc nie zgadzam się ,że świadczy ona o jego pysze.

 

 

Poza tym uważam, że na Wawelu powinny być chowane osoby szanowane i kochane przez naród, a z całym szacunkiem, pan Kaczyński taką osobą nie był..

 

Tu też się nie zgadzam, zobacz co się dzieje w Polsce i na świecie od soboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Społeczeństwo już chyba oceniło co myśli o tej decyzji z Wawelem- cały internet huczy.

Ale cóż... wola rodziny... :? Dla mnie to niezła szopka i tyle. Teraz czekam na beatyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodobało mi sie zachowanie Wałesy,na mszy podczas przekazywania sobie znaku pokoju nie zdobył sie na gest podania ręki Jarosławowi Kaczyńskiemu...

Pewnie zaraz mnie zlinczujecie, ale pan Wałęsa klasy nigdy nie miał, (słyszałam jego wypowiedź po katastrofie i była żenująca) więc czego się można spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem taka decyzja o pochówku świadczy o pysze Kaczyńskiego i nic poza tym. Na siłę naginanie historii i czynienie z niego wielkiego człowieka o Bóg wie jakiej randze.

Ale przecież On już nie ma wpływu na tą decyzję, więc nie zgadzam się ,że świadczy ona o jego pysze.

Tu chodzi o pychę drugiego z braci

 

Poza tym uważam, że na Wawelu powinny być chowane osoby szanowane i kochane przez naród, a z całym szacunkiem, pan Kaczyński taką osobą nie był..

 

Tu też się nie zgadzam, zobacz co się dzieje w Polsce i na świecie od soboty.

No właśnie co się dzieje od soboty a co się działo wcześniej ??

Gdyby śp. Lech Kaczyński dożył spokojnej starości nie byłoby żadnej dyskusji na taki temat.

Pozdrawiam

G

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzina tak zadecydowała.... moim zdaniem, powinni wykazać się większą skromnością......

 

Miejsce pochówku ma znaczenie, skoro mówimy o tożsamości narodowej, to jako Polacy wiemy, że Wawel jest wielkim symbolem.

Symbolem wielkich czynów i zapisania się na kartach historii Polski.

Nie wiem kto z Was oglądał "szkło kontaktowe" na tv24, ale na pewno będą powtórki, warto posłuchać, co mówi wielkiej klasy dyplomata, Daniel Passent, że decyzja ta podzieli naród Polski, tak jak podzieliła w sprawie pochówku Piłsudskiego i Miłosza.

 

Naprawdę, ktokolwiek podjął tą decyzję, zadecydował również za nas, bo Wawel to nasze dziedzictwo narodowe. Uważam tą decyzję za objaw przesady i niestety pychy. Nie potrafię już czuć zrozumienia i cichej refleksji, czuję tylko zniesmaczenie. Dlaczego muszę czuć do nich znowu takie samo zniesmaczenie jak czułam przed tą tragedią????

Jestem powtornie, potwornie rozczarowana. Brakiem pokory, brakiem granic, brakiem poszanowania innych autorytetów.

 

To nie miało tak wyglądać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, miejsce spoczynku ,ale nie takie zwyczajne - tam są pochowani wybitni Polacy, którzy za zycia przysłużyli się polsce. Kaczyński nie dokonał niczego za życia. A co z Kaczorowskim ? czemu jego też nie pochowają na Wawelu?

 

 

Pogrzeb na WAWELU to prawdopodobnie decyzja Tuska. Może faktycznie mają obawy że pogrzeb przerodzi się w ogromną manifestację poparcia co moze być niewygodne.

Ale uważam że w tej sytuacji nie powinny być brane tak przyźemne interesiki polityczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×