Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez khaleesi 11 sie 2015, 17:32
NN4V, żółwia też nie przytulam:D salmonelli mi nie brakuje hehe :lol: Kameleon jest mniej obślizgły. Jedynie podziwiam osoby które hodują warany albo krokodyle w domu a są tacy. Dużo roboty koło takich zwierząt jest.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez NN4V 11 sie 2015, 17:36
Pewnie dużo.
Po Leosiu wystarczy posprzątać co zrzucił, wywrócił, rozbił, stłukł ogonkiem..... A także koniecznym jest mu poświecić kilka minut co dzień, bo drze pysk jak opętany żądzą niedopieszcz. :D
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez khaleesi 11 sie 2015, 17:41
NN4V, z krokodylem nie wiem jak w hodowli ale waran stepowy jest uznawany jako inteligenty wsród jaszczurek i łatwo się go oswaja. SSaki sa o tyle lepsze bo one jakby odgórnie mają rozwiniety układ nerwowy a np takie gady, płazy i ptaki nie bardzo. Zresztą nie bez powodu się mówi ptasi móżdzek zresztą z płazów mogłabym jeszcze hodować żaby ale ptaków wcale bo mnie niesamowicie wkurzają te skrzeki i śpiewy. Wystarcza mi w zoologu jak kupuje żarło czy cokolwiek dla zwierzaków i słyszę jak to spiewa i skrzeczy to ogłupieć można. :silence: :hide:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Infinity 11 sie 2015, 18:04
Moje tak sobie radzą
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez agusiaww 11 sie 2015, 18:08
Moj lezy koło wiatraka i sie chłodzi.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez NN4V 11 sie 2015, 18:54
Leoś ma chyba przodków w tygrysach pustynnych. Nie widzę by go ciągnęło do miejsc o niższej temperaturze.

... ale pamięć ma nędzną. Zapomina, że dostał kotleta. :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Artemizja 14 sie 2015, 19:27
W pozycjach spania przeszedł samego siebie :mrgreen:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Evia 14 sie 2015, 19:54
Jeśli chodzi o ugniatanie przez kota kołdry to mój kocurek również to robi. Kiedyś również zawsze myślałam, że to coś na kształt choroby sierocej. Tak przynajmniej zawsze mi mówiono.
Teraz mam co do tego pewne wątpliwości ponieważ mój kot, który to robi wcale nie był taki bardzo malutki kiedy go zabieraliśmy, za to drugi był okruszynką, myślę, że dopiero u mnie w domu pierwszy raz w życiu miał do czynienia ze stałymi pokarmami i nie ma żadnych tego typu zachowań, zero ugniatania.
Ten co ugniata, to najczęściej przychodzi do nas w nocy (budząc nas) i może tak ugniatać z godzinę albo i dłużej. Nawet prawie dostał imię gniotek :D

Artemizja, mój kot bardzo często śpi w takiej pozycji, tak naprawdę to rzadko śpi w innej pozycji niż na plecach :D
Ten czarny jest przesłodki :105: Chyba mam do niego słabość ponieważ jest podobny do mojej zmarłej kotki...

przez Artemizja 14 sie 2015, 20:00
Evia, moje zazwyczaj wtulają się w siebie albo we mnie i śpią. Kocilla (czarny) jest wyjątkowo rezolutny. Kubuś, to trochę taka ciapka :mrgreen: Ale i tak je oba kocham :105: Co się stało z Twoją kotką? :( Była chora, jakiś wypadek?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Evia 14 sie 2015, 20:09
Artemizja napisał(a):Kocilla (czarny) jest wyjątkowo rezolutny.

czyli nawet płeć się zgadza, charakter zresztą też

Artemizja napisał(a):Kubuś, to trochę taka ciapka :mrgreen:

ja mam teraz 2 ciapki :D

Po minach Twoich kotów widzę, że są szczęśliwe :smile:

Artemizja napisał(a): Co się stało z Twoją kotką? :( Była chora, jakiś wypadek?

Niestety miała wypadek, wpadła pod samochód :( Miała tylko 1,5 roku :( Bardzo to przeżyłam. Nawet sama się sobie dziwiłam, że można tak cierpieć po kocie...
Teraz nie chcę popełnić tego samego błędu co wtedy. Obecne koty nie wychodzą z domu, są też dwa po to aby się tak nie nudziły jak było w jej przypadku.
Jak na razie skutkuje, jednak jeden z nich nieraz jest ciekawy co dzieje się za drzwiami wyjściowymi.

Może kiedyś się wyprowadzę na jakąś odludną wieś i wtedy będą mogły hasać po lasach i łąkach... :105:

przez Artemizja 14 sie 2015, 20:15
Evia, nie, nie, to są oba kocurki ;) Czarnego nazwaliśmy Kocilla, bo pochłania jak odkurzacz wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego pyszczka :mrgreen:

Uwielbiam te kocury :mrgreen: :105: W sumie, to chyba aż do przesady :D O siebie tak nie dbam jak o nie.

Współczuję. Nie wyobrażam sobie, gdyby któremuś z kotów coś się teraz stało. A wychodzą na dwór. Fakt, uwielbiają hasać koło domu, ale boję się, że któregoś dnia któryś wpadnie pod samochód :(

Administrator

przez Evia 14 sie 2015, 20:23
Artemizja, mieszkasz w pobliżu ruchliwej ulicy? Jeśli tak to nie chcę Ciebie straszyć ale takie zdarzenie jest nieuniknione... Na Twoim miejscu pomyślałabym o lepszym zabezpieczeniu podwórka (widziałam u niektórych całe posesje ogrodzone siatkami) albo można się rozejrzeć za takimi urządzaniami, które wytwarzają ultradźwięki przez co kot nie zbliża się do granicy podwórka. Nie wiem czy jest to faktycznie skuteczne (mój brat kupił coś podobnego na krety, które i tak rozkopują mu ogródek :P) Można jednak się zorientować jak to wygląda.

Nie raz się zastanawiam co to będzie jak moje obecne również w końcu umrą...

Artemizja napisał(a):Czarnego nazwaliśmy Kocilla, bo pochłania jak odkurzacz wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego pyszczka :mrgreen:

a mimo to jest taki zgrabny :D

przez Artemizja 14 sie 2015, 20:30
Evia, nie da się. Droga jest zaraz za drzwiami. W większości biegają w trawie. Poza tym, kot sąsiadów żyje tu już całe długie lata i nic mu się nie stało. Nie mogą siedzieć w domu, bo roznoszą mieszkanie. Mnie to akurat nie przeszkadza, ale nie mieszkam sama. Nie ma tu terenu odciętego od miasta i samochodów. Na szczęście mieszkamy na niezbyt ruchliwej ulicy.

a mimo to jest taki zgrabny :D
Te małe klocki ważą ponad 2 kg każdy. Jedzonko trzeba im wydzielać, bo jadłyby do bólu. I tak dostają naprawdę dużo, a jak patrzę na Kocilka, to mam wrażenie, że jest chudy jak patyk. No, ale rośnie. Jak porównuję zdjęcia, to urosły naprawdę bardzo dużo. I ciągle rosną. Kubuś jest bardziej puchaty i zawsze wygląda papuśnie :mrgreen:

Administrator

przez Evia 14 sie 2015, 20:43
Artemizja napisał(a):. Poza tym, kot sąsiadów żyje tu już całe długie lata i nic mu się nie stało

Mojej sąsiadki kocur również żył przy tej samej ulicy przez długie lata, a moja kotka i tak niestety zginęła... a na samym początku była taka uważna...

Jednak u mnie ulica przy której mieszkam nie należy do najspokojniejszych.
Moja mama mieszka w innym miejscu i straciła w podobny sposób już kilka kotów, podobnie było u brata...

Myślę, że zabicie kota przez samochód to chyba najpowszechniejsza śmierć wśród kotów wychodzących.

Artemizja napisał(a):e małe klocki ważą ponad 2 kg każdy

To chyba dobra waga jak na ich wiek i rozmiar. Wyglądają dobrze, tzn Kubuś wygląda faktycznie troszkę grubiej, ale nie jest to na pewno jakaś nadwaga.

Moje koty ostatnio przeszły na dietę :smile: Ograniczyłam im ilość spożywanej mokrej karmy, przez co jeden z nich stał się chudy, a drugi dalej jest gruby :?

Sortuj wg