Co Wam daje to forum..?

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

Re: Co Wam daje to forum..?

przez Lubomir 06 maja 2010, 20:16
bo widzisz to zależy jak do tego podchodzisz jeśli uważasz, że forum i forumowicze rozwiążą za Ciebie twoje problemy to wtedy tak na pewno wpadniesz w zamknięte koło lub jeszcze bardziej się zdołujesz ale jeśli traktujesz to jako przystanek na swojej drodze do "wyzdrowienia" ewentualnie jako miejsce do poznania ludzi to moim zdaniem jest to ok.

No tak. Bardzo właściwe podsumowanie i uściślenie sensowności przebywania na tym forum. Dzielenie się swoimi problemami ale z drugiej strony samodzielne ich rozwiązywanie. Tylko w takim układzie czas na tym forum nie będzie czasem straconym. 100% racji ;)
You can win if you want
If you want it, you will win
On your way you will see that life is more than fantasy.

przez K. 06 maja 2010, 20:30
explore, Shadowmere, ja jestem 'osoba zdrowa' i nie zawsze pocieszam wszystkich, czasem lubię dać kopa niektórym.

Ale może faktycznie za mało tu takich osób, które mimo tego, że mają same problemy - bo mają i to często niemałe - są w stanie dać chociaż cień nadziei, jakąkolwiek wiarę w to, że warto żyć, być, istnieć.
Albo i tych, które kochają psychologię i nie chcą - broń Boże - z nikogo zrobić królików doświadczalnych, ale być tutaj razem ze wszystkimi.
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez K. 07 maja 2010, 17:18
explore, to trzeba ich pozapraszać, jakoś pokazać, że to TE osoby.
Ale z kolei jak ? Przecież nie napiszę sobie 'hej słuchajcie, jestem zdrowa, fajnie co ? przyszłam Wam pomóc, znam złotą receptę i w ogóle, życie jest fajne, nie możecie marudzić, do tego studiuję psychologię' .
Bo to byłoby raz, że niesmaczne, dwa, że podział forum na 'osoby zdrowe' i 'osoby chore' jakoś mi nie podchodzi.

Jednak na pewno można coś zdziałać ;)
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ChorobaIja 07 maja 2010, 21:51
Możliwość poczytania wielu jakże innych,a tak podobnych historii chorób wielu ludzi.
Wreszcie wiem,że nie jestem sama.Nie jestem "inna" ... Będąc tutaj i czytając czuję ulgę. ;)
"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku."

przez K. 07 maja 2010, 23:23
ChorobaIja, nie jesteś inna, ale na pewno wyjątkowa. ;)
K.

przez Paranoja 07 maja 2010, 23:56
jest temat jak się dziś czujecie, w którym można pisać zarówno pozytywne uczucia jak i negatywne. Ja mam dni, kiedy czuję się szczęśliwa, sa dni, kiedy żyć mi się nie chce, a są takie, że sama nie wiem jak się czuję.

Trochę zdystansowałam się od forum, kiedyś namiętnie od rana pisałam i odiwedziałam tematy ostatnie by być na bieżąco co kto pisał, ale wiem, że mi to w niczym nie pomagało, tylko dobijało. To tylko forum, świadomość, że nie jestem sama jest fajna, ale czytanie o chorobach, i dopasowywanie sobie objawów mnie dobijało. To zamiast pomagać to pogarsza sprawę. Forum to nie całe nasze życie. Napewno nie moje.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Shadowmere 08 maja 2010, 10:25
Szczerze?Uwielbiam to forum,jednoczesnie go nienawidząc-jestem uzależniona.
Już drugi raz w życiu nie pozwala mi wyjść z depresji.Czytanie ponurych historii z jednej strony sprawia,że nie czuje sie samotna,z drugiej jednak sprawia,że coraz bardziej zatapiam sie w beznadziei.
Żeby wyrwac sie z depresji trzeba podnieść dupsko z przed kompa i iść w świat.A dopoki codziennie rano tu zaglądam,moje dupsko nigdzie nie chce iść.
Shadowmere

przez Conrado31 08 maja 2010, 10:55
Szczerze mówiąc nie spodziewam się nawet, ze coś mi może dać czytanie tego forum..
więc zawsze mogę pozytywnie się zaskoczyć ;)

przez Joaśka 11 maja 2010, 07:16
Shadowmere napisał(a):Szczerze?Uwielbiam to forum,jednoczesnie go nienawidząc-jestem uzależniona.

Skąd ja to znam :roll:

Ale również:
ChorobaIja napisał(a):Wreszcie wiem,że nie jestem sama.Nie jestem "inna" ... Będąc tutaj i czytając czuję ulgę. ;)

Czuję taką ulgę podobnie jak ChorobaIja... Siedząc obecnie na wsi nie mam do kogo paszczy otworzyć, nie mam tu znajomych, a moi domownicy w ogóle mnie nie rozumieją. Słuchają a nie słyszą. Z wielką chęcią bym się wyprowadziła z powrotem do Wawy, ale fizycznie nie ma teraz takiej możliwości. Piszę tu, żeby nie zwariować, jakoś przetrwać w tym domu i się nie dobijać, że jestem najgorszym, beznadziejnym przypadkiem, któremu już nic nie pomoże. Jak się okazuje jest wielu ludzi o podobnych problemach i są oni po prostu nieszczęśliwi, a nie wymyślają fanaberie czy nie wiadomo co jak uważa moja rodzina. Tak więc mimo wszystko forum to daje mi jednak więcej plusów niż minusów.
Joaśka

przez MotoLady 08 cze 2010, 01:42
j.w

Daje mi poczucie, ze nie jestem sama. Wiedzialam o tym zawsze, ale nigdy nie mialam okazji porozmawiac o tym z osobami, ktore maja podobne problemy do moich. Uspokajam sie niejako czytajac, ze dziesiac innych osob ma paralize miesni czy odretwienia, a co druga napady dusznosci. Moze brzmi to nieco irytujaco, ale -tak- uspokaja mnie to,bo wiem ze nie umre ( co jest u mnie mysla #1). Wiem, ze mentalnie polowa z was trzyma mnie w tych trudnych chwilach za reke i wspiera kiedy wylewam lzy strachu.

Dziekuje, ze moglam was odnalezc i dolaczyc do forum. :)
You are not alone!

przez mm_ 10 cze 2010, 09:03
Takie forum daje poczucie, że nie jestem sama jedyna ze swoimi problemami, których nikt nie rozumie. Widzę, ze inni też mają nerwicę, niektórzy z nią walczą a i tacy co wyzdrowieli i chcą teraz pomóc innym.

Jasne, że forum nie rozwiąże moich problemów, nie zrobi też tego psycholog, terapeuta ani psychiatra. Ale podobnie jak oni, może pomóc w ich rozwiązaniu i jak napisałam nie czuję się z tym problemem aż tak bardzo sama, choć czasem jest mi naprawdę ciężko...
mm_

przez defective_detective 10 cze 2010, 18:15
Jestem tu od niedawna, więc nie posiadam jeszcze klarownej opinii odnośnie profitów, bądź konsekwencji rejestracji na tym forum. Przekopiuję z tematu powitalnego:

Cel pobytu na forum
Aby poznać ludzi z podobnymi dolegliwościami, nawiązać znajomości, podyskutować, poszerzyć swoją wiedzę z zakresu psychologii, a przede wszystkim pomóc sobie, pomagając jednocześnie innym.

Nie mam wygórowanych oczekiwań - wolę pozytywnie się zaskoczyć niż gorzko rozczarować. Podchodzę do zagadnienia z dystansem, nie uznaję forum jako panaceum i lekarstwa na całe zło. Zdaję sobie sprawę, że zasadniczą pracę nad własnym wnętrzem muszę wykonać osobiście i nikt nie wyciągnie mnie łaskawie za rękę z tej pułapki umysłu. Nie brakuje mi ku temu determinacji i motywacji. Pragnę zarażać innych swoim optymizmem.

Forum jako wspólnota daje mi poczucie solidarności, jedności, możliwość kontaktu z osobami o podobnej wrażliwości. Mam świadomość, że nie jestem sam i istnieją ludzie o podobnych problemach. Zawsze o tym wiedziałem, ale spektrum internetu ukazuje to w szerszej skali.

W dalszej perspektywie wypowiem się w tym wątku ponownie za jakiś czas, aby przekonać się jaką metamorfozę przeszedł mój sposób postrzegania tego miejsca.
It's a gift... and a curse.

przez brokenwing 11 cze 2010, 06:43
:D jeszcze nic mi to forum nie dało.Wiem jednak ,że w swoim szaleńczym biegu- psa ścigającego własny ogon.Odpocznę tu kilka chwil ...w nadziej na nowe siły do niekończącego sie maratonu
brokenwing

przez lenah4 12 cze 2010, 11:31
Witam serdecznie. Widzę ze nie jestem sama z takimi problemami. Właśnie jest to pierwsze moje wejście na Wasze forum. Chcę powiedzieć że leczę się z przerwami na własne życzenie już 40 lat. Cieszę się że dziś jest to możliwe by młodzi ludzie mogli w takim forum porozmawiać. Jakie to jest ważne.

Sortuj wg