Enneagram

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

Re: Enneagram - test na osobowość

przez ehhe 01 sty 2011, 02:55
Twój typ to : 5w4

Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

Słynne piątki ze skrzydłem cztery: Agatha Christie, Albert Einstein, George Lucas, David Lynch, Samuel Beckett, Stanley Kubrick, Stephen King, Freidrich Nietzsche.

Cieszyć się czy płakać?
ehhe

przez kite 01 sty 2011, 11:51
4w5 włóczęga :D
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez GG7 01 sty 2011, 13:06
4w5 obecnie , zaraz poczytam "recenzję" ...

Wyszło mi to samo ;p

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania"...

Osz cholera , ten test ma sens ... ( opis zbieżny z moim wizerunkiem )
Rexetin+Trittico+Oxazepam+Miansec // i czasem C2H5-OH ..."idę" -powoli chyba ..? w stronę prostej ,byle bym szybko nie dotarł do jej kresu."NFZ" - Nichilistyczna Filozofia ZBRODNI - Poszargana/poszarpana wielowątkowość wewnętrzna powoli dobija/zabija.. qrv. 104 kg :( /67"
GG7

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez małaMI25 01 lut 2011, 14:02
5w4 - 99% racji :)
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

Enneagram

przez Denial 24 lut 2011, 22:28
5w4 ale po dawnych doświadczeniach z enneagramem wykonałam maleńki eksperyment: po zmianie jednej odpowiedzi, która zawsze sprawia mi najwięcej kłopotu 8w7 - prawda leży gdzieś pośrodku
I sing the body electric...

Enneagram

przez Poppy_red 25 lut 2011, 13:05
U mnie wynik jest zmienny jak moje nastroje w ciągu roku - albo zaszywam się w pokoju albo wpadam w euforię, więc w takich chwilach jestem kolejno 4w5 oraz 7w6 - robię ten test raz na kilkanaście tygodni i nigdy nie miałam innego wyniku niż te dwa :bezradny:
Poppy_red

Enneagram

przez Agnieszka_1988 25 lut 2011, 14:00
4w5. nie jestem zadowolona, ale niestety zgadza się wiele...
Agnieszka_1988

Enneagram

przez nerwicaman 25 lut 2011, 15:16
ciekawe co jest jak 2w3 laczy sie z 4w5:)
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

Enneagram

przez nerwicaman 25 lut 2011, 15:20
Modliszko czemu mi tak zle zyczysz :P a zaczynalem Cie lubic :lol:

Enneagram

przez paradoksy 25 lut 2011, 15:26
ale że niby dlaczego?
paradoksy

Enneagram

przez nerwicaman 25 lut 2011, 15:29
Modliszkano to przepraszam, myslelem ze odpowiedzialas mi na pytanie :smile: , tez mam nadzieje ze to bzdura bo okazalo sie ze jestem niezlym ch.ujem(albo moge byc :lol:- manipuluje uczuciami innych itd :D ) w sumie niektore rzeczy niebezpiecznie sie zgadzaly, ale mam nadzieje ze to jest tak skonstruowane, zeby kazdy w kazdym znalazl cos dla Siebie, tak wiec laczcie sie w pary i rozmnazajcie niezaleznie od enneacostam :papa:

Enneagram

przez Poppy_red 25 lut 2011, 15:41
Panna_Modliszka napisał(a):Bzdura nad bzdurami.

Nikt tu przecież nie wyznaje wiary w enneagram i nie pisze, że to prawda objawiona ;) , ale takie testy są miłym wypełniaczem czasu i pomagają w jakiś sposób określic własne cechy (lub też żadnej), szczególnie osobom, które mają z tym problem.
Poza tym wiele osób twierdzi, że opis im się zgadza ;) Fakt ja przeczytałam opisy wszystkich typów i muszę przyznać, że jakbym chciała to mogłabym podpisać się pod każdym numerem.

Aż się boję pomyśleć jak reagujesz na prognozę pogody ;)
Poppy_red

Enneagram

przez Margolka 15 kwi 2011, 21:12
4w5 większość się zgadza, artystyczna, skomplikowana dusza :smile:
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

Enneagram

przez Sorrow 15 kwi 2011, 22:10
4w5

Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman.

Zawsze wychodzi mi to samo. Nigdy mi nie wyszło w tym teście nic innego.

Sortuj wg