Netoholizm i uzależnienie od komputera

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez dr. Psycho Trepens 27 kwi 2016, 02:44
Nie było takiego tematu, dlatego proszę o podpięcie go, bo wielu ludzi z forum na pewno ma z tym kłopot.
Chodzi o uzależnienie od internetu i komputera ogólnie, jako sposobu na zabijanie czasu kosztem innych zajęć.
Sam mam z tym kłopot i tonę w tym uzależnieniu, przez co marnuję czas który mógłbym poświęćić np. na sport.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez lulinasky 07 maja 2016, 15:16
Myślę, że to plaga dzisiejszych czasów o ile starsze pokolenie ma jakiś dystans, młode już słabiej sobie z tym radzi. Niektórzy po prostu nie widzą problemu. Ja zauważyłam u siebie symptomy, szczególnie do czatowania facebook youtube. Spędzam codziennie ok 4h przez komputerem. Jedynym rozwiązaniem jest odcięcie dostępu chyba, ale za tym cos się kryje na pewno głębszego. Mój zawod jest powiązany z internetem, więc jest mi potrzebny, trudno znaleźć złoty środek i granice. A ty ile czasu spedzasz?

przez Bonus 08 maja 2016, 12:59
A ja nie mam problemów z Internetem i komputerem.
Też często korzystałem z Internetu, teraz również korzystam z Internetu i nie jestem od tego uzależniony.
Gdybym nie miał teraz dostępu do Neta, z jakiejś przyczyny, na pewno nie załamałbym się z tego powodu.
Zresztą, ja nie mam nieograniczonego łącza, tylko jest to Internet limitowany, mobilny, ale na światłowodach. Teraz limit mam trochę większy, ale nie wystarcza mi na cały miesiąc, tylko zawsze, wcześniej się wyczerpuje, a wtedy nie ma Internetu.
I nie mam innego wyjścia, jak czekać z cierpliwością na kolejny, nowy limit Internetu.
Ja tak sobie myślę, że nie jest prawdą, iż każdy się uzależnia od Internetu. To dotyczy niektórych ludzi, ich nastawienia do tego i stawiania sobie granic.
Jeżeli ktoś nie stawia sobie takich granic, zmusza się do częstego korzystania z Neta, to sam sobie szkodzi.
Bo częste korzystanie z Internetu, szkodzi i źle wpływa na zdrowie.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NN4V 08 maja 2016, 13:15
Bonus napisał(a):....Zresztą, ja nie mam nieograniczonego łącza, tylko jest to Internet limitowany, mobilny, ale na światłowodach....

Homo movens ślimakus internetus.
Na plecach dźwiga szpulę ze zwiniętym światłowodem, więc jest mobilny.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Liber8 08 maja 2016, 14:56
infoholizm - spędzam ok. 2,3 godziny dziennie, czasem więcej.
każdego dnia
- sprawdzam newsy z różnych źródeł - onet, wp, interia, czasem tvn24 lub gazeta.
- do tego newsy ze stron "regionalnych", ciekawi mnie co piszczy w okolicy której mieszkam.
- astropolis i universetoday obowiązkowo
- dobrze jest wiedzieć co dzieje się na wykopie i darkwarez
- do tego dobreprogramy, ppe, filmweb, skijumping, pogoda, satkurier, nerwica

co najmniej raz w tyg. odwiedzam inne strony, których jest 10 razy więcej niż powyżej, nie ma sensu pisać, na wielu z nich mam profil i to jest toksyczna sytuacja, niektóre zupełnie nie przydatne, a mimo to wciąż tam wchodzę :roll: , sporo wywaliłem i czuję się z tym lepiej - tu potrzebne są większe cięcia, tak by średnio godzinkę na neta przeznaczyć - to byłoby optymalne :D

przez alone05 08 maja 2016, 18:17
Ja codziennie siedzę przy komputerze ok. 5 godzin, głównie jakieś fora internetowe i strony plotkarskie, tutaj dużo ludzi jest uzależnionych od komputera przez to, że nie mają własnego życia, ja też codziennie siedzę przy komputerze, nigdzie nie wychodzę z domu, z nikim się nie spotykam.

przez Bonus 08 maja 2016, 20:09
No tak.
Dla wielu ludzi tutaj, Internet jest całym życiem. Widać, jak ludzie klikają na forach, często, a to zajmuje sporo czasu.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez Reynevan 09 maja 2016, 23:52
Bonus napisał(a):No tak.
Dla wielu ludzi tutaj, Internet jest całym życiem. Widać, jak ludzie klikają na forach, często, a to zajmuje sporo czasu.

Coś o tym wiesh.
Reynevan

przez raichu 15 maja 2016, 17:15
A ja spędzam na net i gry łącznie 10-12h dziennie i co? Zły jestem? Jak nie fb to yt albo sprawdzanie przedmiotów na aukcjach allegro albo olx itp. Do tego gry online. Wstaję rano i net nieraz kładę się o 1 w nocy albo nie śpię tylko net i gry. I tylko od lodówki do kompa itp no i do kibelka. Są dni że wyjdę na zakupy, film do kina koncert itp. Ale zwykle tylko przed kompem.

przez lulinasky 15 maja 2016, 18:22
raichu napisał(a):A ja spędzam na net i gry łącznie 10-12h dziennie i co? Zły jestem? Jak nie fb to yt albo sprawdzanie przedmiotów na aukcjach allegro albo olx itp. Do tego gry online. Wstaję rano i net nieraz kładę się o 1 w nocy albo nie śpię tylko net i gry. I tylko od lodówki do kompa itp no i do kibelka. Są dni że wyjdę na zakupy, film do kina koncert itp. Ale zwykle tylko przed kompem.

Skąd masz pieniądze? Ile czasu tak żyjesz?

przez Alex Supertramp 15 maja 2016, 19:43
W dni pracujące tak 4-5 h, w weekend 5-8 h.
Pewnego wieczoru wziąłem na kolana Piękno. - I przekonałem się, że jest gorzkie

przez raichu 15 maja 2016, 20:42
lulinasky napisał(a):
raichu napisał(a):A ja spędzam na net i gry łącznie 10-12h dziennie i co? Zły jestem? Jak nie fb to yt albo sprawdzanie przedmiotów na aukcjach allegro albo olx itp. Do tego gry online. Wstaję rano i net nieraz kładę się o 1 w nocy albo nie śpię tylko net i gry. I tylko od lodówki do kompa itp no i do kibelka. Są dni że wyjdę na zakupy, film do kina koncert itp. Ale zwykle tylko przed kompem.

Skąd masz pieniądze? Ile czasu tak żyjesz?

Z renty socjalnej. A żyję tak praktycznie od początku studiów.

przez jaktobylo 15 maja 2016, 21:09
Ooo stworzono nowy termin "netoholizm".
To może od razu załóżcie temat pod tytułem "ŻYCIOHOLIZM"
jedno /cenzura/ i to samo

przez lulinasky 15 maja 2016, 21:55
@jaktobylo
chciałeś być elokwentny, ale się nie udało. :shock:

@raichu
I podoba Ci sie takie życie?

Sortuj wg