Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez martin8700 20 lut 2013, 21:52
Jaki objaw odstawienny jest dla was najgorszy w wytrzymaniu? dla mnie to ściskanie głowy i szczękościsk
Citabax 20,Propranolol 40,Trittico 75

przez Ryfka 21 lut 2013, 01:49
A dla mnie był nieziemski ból mięśni i kości. Miałam takie uczucie jakby mi ktoś wiercił wiertarką w kościach bez znieczulenia. Brrr jak sobie to przypomnę masakra!

przez martin8700 21 lut 2013, 10:37
Ryfka napisał(a):A dla mnie był nieziemski ból mięśni i kości. Miałam takie uczucie jakby mi ktoś wiercił wiertarką w kościach bez znieczulenia. Brrr jak sobie to przypomnę masakra!

A ile czasu minęło jak odczułaś zdecydowana poprawe?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ryfka 21 lut 2013, 11:31
Tak po pół roku mi trochę popuściło. Ale do tej pory pomimo iż mineło już 2 lata bez benzo to jeszcze od czasu do czasu czuję ten ból w kościach. Tylko tyle że już znośniejszy

przez martin8700 21 lut 2013, 11:39
Ty chyba nie redukowalas dawki prawda? ile czasu bralas?

przez Ryfka 21 lut 2013, 12:30
martin8700. Tak ja nie redukowałam dawki. Zeszłam z 6mg Alproxu odrazu do zera. Brałam to świństwo non stop przez 5lat.

przez martin8700 21 lut 2013, 21:35
Czy ktos moglby mi wyliczyc 800mg cloranxenu + 45mg lexotanu ile to jest w sumie przeliczajac na relanium?

przez kasiaaa34 22 lut 2013, 02:25
martin8700 napisał(a):Czy ktos moglby mi wyliczyc 800mg cloranxenu + 45mg lexotanu ile to jest w sumie przeliczajac na relanium?

Według moich obliczeń :
800 mg cloranxenu = 533 mg relanium
45 mg lexotanu = 75 mg relanium

przez fantasy 22 lut 2013, 09:48
Wiem ze was urazilam dodajac taki wpis gowniarskie zachowanie PRZEPRaszam!nIEWEIM JUZ CO MAM ROBIC ZE SWOIM ZYCIEM!

przez martin8700 22 lut 2013, 10:21
kasiaaa34 napisał(a):Według moich obliczeń :
800 mg cloranxenu = 533 mg relanium
45 mg lexotanu = 75 mg relanium

"kasiaaa34 dziekuje ;)

przez tictac 22 lut 2013, 10:23
-- 20 lut 2013, 20:35 --

tictac napisał(a):Mnie jakoś benzo nie uzależnia ale chyba tylko dlatego, że biorę go doraźnie i nigdy nie stosuję dłużej jak 2-3 dni z rzędu.
Zazwyczaj biorę 1 raz w tygodniu czasem częściej czasem rzadziej. Jedyne co to tolerancja trochę skoczyła bo 6 mg teraz czuję jak kiedyś 4,5 mg. Biorę Sedam ( bromazepam ) - alkohol piję najwcześniej po 24-28h od wzięcia tabletki, ale żeby na spokojnie spożyć parę piwek muszę odczekać 48h - przy doraźnym braniu ten termin moim zdaniem już jest bardzo bezpieczny dla zdrowia i późniejszego samopoczucia.
Wczoraj wypiłem 2 piwka po tym jak wziąłem 9 mg ( minęło 24h) i kiepsko się czułem nie polecam mieszać alkoholu.

ups :shock: jesteś pewny że nie jestes uzależniony??? jak nie benzo to alkohol moim skromnym zdaniem nie wróży nic dobrego do tego skoczyła Ci tolerancja i dawki nie małe łykasz - coś mi się wydaje że Tobie się wydaje że nie jestes uzależniony (zresztą jak wszystkim na początku :-| )[/quote]

Ale Wam co największy ból sprawia pod odstawieniu benzo - złe samopoczucie spowodowane samym odstawieniem leku czy po prostu złe samopoczucie bo czujecie się tak jak przed braniem bezno . W końcu każdy z Was gdy zaczynał brał go w określonym celu, żeby poczuć się lepiej. Czasem mam wrażenie, że ludzie łykają leki jak witaminki bez względu na to jak działa na człowieka.
Poza tym chyba Wiele osób z Was nie kuma dokładnie co to jest branie doraźne. Wszystko zależy też od rodzaju branej benzodiazepiny oraz od tego jak często w jakich dawkach i z jakimi innymi lekami bierze się benzo. Dla kogoś kto ma słabą głowę w ogóle nie polecam wchodzenie w benzodiazepiny. Bo faktycznie dużo ludzi skarży się na szybkie i mocne uzależnienie.

http://www.benzo.org.uk/polman/ - Tu jest trochę informacji

Mimo wszystko sam też trochę się przeraziłem waszymi postami i odstawię to bezno na jakiś czas i zobaczę czy jest już ze mną
kiepsko, że nie potrafię obejść się bez bromazepamu.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez weniza 22 lut 2013, 16:04
Witam, jestem uzależniona od Zomirenu (kilka lat, duże dawki). Próbowałam odstawić. Mam już czasem wrażenie, że wzięłam z tym lekiem ślub do końca życia.
Dlaczego? Czasem można wybrać pomiędzy "złym" a "złym" i nie ma innej opcji. Miałam bardzo stresującą pracę, zwykle szefa- idiotę i niestety mam skończone dwa kierunki studiów. Chciałabym w tym kraju mieć w miarę normalną pracę i żyć jak zwyczajny człowiek. Do sprzątania z moim CV mnie nikt nie przyjmie- jest zbyt dobre.
Pozdrawiam Wszystkich i znowu będę próbować odstawiać.

przez kaja123 22 lut 2013, 16:29
weniza napisał(a):Witam, jestem uzależniona od Zomirenu (kilka lat, duże dawki). Próbowałam odstawić. Mam już czasem wrażenie, że wzięłam z tym lekiem ślub do końca życia.
Dlaczego? Czasem można wybrać pomiędzy "złym" a "złym" i nie ma innej opcji. Miałam bardzo stresującą pracę, zwykle szefa- idiotę i niestety mam skończone dwa kierunki studiów..

dlaczego niestety :shock: Życze powodzenia w odstawianiu - "sie da" na serio :D

-- 22 lut 2013, 15:34 --

tictac, a jak będziesz bez benzo to nie zastępuj tej "luki" % ;) Bo jak zrozumiałam to albo benzo albo % z małymi przerwami. Spróbuj trzy - cztery tyg być bez niczego co zmienia świadomość - bądź czysty i się przekonasz wtedy czy jestes uzależniony czy nie wsio rawno od czego ;) Powodzenia!

przez martin8700 22 lut 2013, 19:54
Mam pytanie czy ktoś z was miał objawy odstawienne w postaci nacisku twarzy i głowy całej? jesli tak to po jakim czasie wam ustapilo?

Sortuj wg