uzależnienie od masturbacji

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: Masturbacja

przez mediolanczyk 14 lip 2010, 00:18
BladzacyAniolek napisał(a):Przepraszam Cię linka, ale w temacie którym mi podałaś nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie.
Tam ogólnie jest pisane o tym, że masturbacja jest fajna, że to naturalne itd. i że faceci już tak mają.
Ja nie jestem mężczyzną, a moje pytanie dotyczy czegoś innego.

Ja wlasnie pod wpływem Twojego posta tam napisałem: post336502.html#p336502
Mam z tym taki problem, troche podobny.

Re: Masturbacja

przez Roberrrto 14 lip 2010, 00:45
BladzacyAniolek, myślę, że może być psycholog, łatwiej go znaleźć. Jak mówić? Otwarcie i szczerze, bo inaczej jaki sens chodzić do psychologa? Co mówić? Choćby to, co tutaj napisałaś. Po prostu. Jeśli się wstydzisz, to wiedz, że z pewnością psycholog słuchał nie jednej takiej historii. Jeśli istotnie jest to dla Ciebie problem z którym sama sobie nie radzisz, to poszukaj pomocy i nie męcz się z tym. Pozdrawiam.
Roberrrto

Re: Uzaleznienie od masturbacji - gdzie pomoc.

przez wiejskifilozof 24 sie 2010, 13:02
Mnie kiedyś masturbacja dawała przyjemność . Jednak dziś żadną , jest nudna i do niczego nie prowadzi . Mam nadzieję ,że z nią skończę .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Roberrrto 24 sie 2010, 16:44
Jak to do niczego nie prowadzi? Przecież prowadzi do orgazmu :mrgreen:
Roberrrto

przez RafQ 24 sie 2010, 19:33
Słuszna uwaga ;) .

Eryk - troche racji zapewne masz.Jak w coś wierzysz modlitwa na pewno nie zaszkodzi.Byle tylko nie iść do księży z tym problemem,bo...(był już tu gdzieś jeden przyklad,jak klecha pomógł jednemu uzależnionemu od masturbacji :mrgreen: )

Ja do istnienia wszelkich bóstw jestem sceptycznie nastawiony.I nieważne czy jest to Bóg,Szatan,Budda czy Jah.
Podobno ludzie mocno wierzący (nie mylić z wierzącymi "na pokaz" i/lub członkami sekt np. katolickich) lepiej radzą sobie z cierpieniem i mają więcej motywacji w walce z różnymi chorobami.
RafQ

przez alibabka 26 sie 2010, 21:24
hej ,blagam o pomoc. naczytalam sie mnostwo rzeczy w internecie,artykolow,tutaj postow i poogubilam sie.. nie wiem czy moge sie nazwac uzalezniona od amsturbacji..

obajwy ktore moga na to wskazywac :

- planowanie typu np. w piatek to zrobie,albo po przyjsciu ze szkoły
- kac moralny po masturbacji,nie chce tego robic,ale mam w glowie natetne obrazki seksualne filmy etc i robie to by przestac o tym myslec,tak jakby sie rozladowac..

- z moim choopakiem seskaulnie sie keidys nie ukaldalo,ja nie mowilam czego chce,a on w myslach czytac nie umie przeciec,ale to sie zmienilo i teraz jest cudownie,mimo,ze kiedys i tutaj kolejny objaw (?) kiedy nam sie nie ulozylo w lozku,zaspokajalm sie sama i wpadlam w bledne kolko masturbacji..tlyko ona mnie zadowalała a z nim automatycnzie sie blokowałam,ze bede zle,ale podkreslam to sie skonczylo!!

pozatym przeczytalaam,ze w okresi edojrzewanie duzy poped jest normalny..to nie jest tak,ze ja codziennie musze bo inaczej nie rpzezyje,po prostu denerwuja mnie te obrazki w glowie,wtedy wchodze na stroony i robie too co 'trzeba'...zeby juz o tym nie myslec..
przeczytalam rowniez ,ze testosteron to okesla ten poped.. a ja mysle,ze mam go podwyzszony ( owlosienie na biuscie )...

błagam pomozcie mi...ide niedlugo do psychologa..

dodam jeszczeze jestem niestabilna emocjonalnie,wszystko biore do siebie,moze t tez wyolbrzymilam..? ale jednak czasem nie che tegoo robic,a czuje potrzebe,natret taki;/ bralam talbetki na nerwice natrectw,pzestalama,myślalamz,e bedzie dobrze,ale jednak musze znowu je brac ,bo juz nie wyrbiam.

przez Roberrrto 26 sie 2010, 22:54
Skoro idziesz niedługo do psychologa, to mu (jej) to wszystko opowiedz, z pewnością to bardziej kompetentna osoba niż my skromne żuczki-psycholog na pewno odpowie na Twoje pytanie. Pozdrawiam.
Roberrrto

przez alibabka 27 sie 2010, 14:37
okazalo sie ze nie ide,bo wyjezdza.. nie wiem jak moge zdefiniowac moje odczucia,moze jestem po prostu przyzwyczajona ..

uzależnienie od masturbacji

przez rozzrabiaka 02 sty 2011, 19:48
Wydaje mi się że mam problem bardzo dziwnej natury. Podczas masturbacji mam myśli homoseksualne, mimo że szaleje za dziewczynami. Może nie było by to aż tak dziwne, gdyby nie to że chyba uzależniłem się od masturbacji, ponieważ robię to prawie codziennie. Przy masturbacji czuje się bardziej gejem, i co dziwniejsze dopóki nie szczytuje to podoba mi się to. Tuż po "fakcie" normalnie żałuje wszystkich tych myśli. Wydaje mi się że albo jestem biseksualny, ( bo kiedyś w ogóle nie miałem problemu z tym, wszystko było normalnie) albo mam rozdwojoną osobowość :!: albo totalny ze mnie czubek. Dodam jeszcze że mam 20 lat. Może ktoś ma podobnie, albo słyszał o czymś takim?? W niedalekim czasie zamierzam wybrać się do psychologa. Czy może lepiej do seksuologa??

Re: uzależnienie od masturbacji

przez marcja 03 sty 2011, 00:56
Fakt, ze robisz to codziennie nie swiadczy wcale o uzaleznieniu w tym przypadku. Problem jest za to, jesli odczuwasz dyskomfort i rozdraznienie wiedzac, ze np. danego dnia nie bedziesz mogl sie onanizowac z jakiegos powodu, za wszelka cene szukasz miejsca, gdzie moglbys to zrobic itp. Znam sporo osob, ktore prawie codziennie sie onanizuja ale nie maja problemu z tym, zeby nie onanizowac sie np. na jakims 2 tygodniowym wyjezdzie itp, itd. Wtedy to nie jest nalog. Mozesz odwiedzic seksuologa, jesli masz watpliwosci.

Mozliwe, ze jestes biseksualny. Kobiety jednak miales w realnym zyciu, wiec nie musisz juz na ten temat fantazjowac, bo wiesz co i jak. Faceta nie miales, wiec takie fantazje dominuja. Faktycznie mozesz jak pisze Harpagan skupic sie na szukaniu dziewczyny, ale mysle, ze to wcale niekoniecznie bedzie w stanie zupelnie odwrocic Twoja uwage od facetow...Chyba,ze realni faceci (nie w fantazjach) Cie zupelnie nie kreca ;)

przez paradoksy 03 sty 2011, 13:09
cały off-topic powstały w tym temacie:

homoseksualizm-t25559.html
paradoksy

przez rozzrabiaka 03 sty 2011, 19:47
czyli do kogo mam się lepiej wybrać?? do seksuologa, czy to psychologa. sam nie wiem

przez harpagan83 03 sty 2011, 20:03
fajnie widze że cenzura jak za czasów PRL mój post został wycięty :lol:
to tylko subiektywna prawda

[Dodane po edycji:]

rozzrabiaka napisał(a):czyli do kogo mam się lepiej wybrać?? do seksuologa, czy to psychologa. sam nie wiem

Możesz sie wybrać do jednego i drugiego
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez paradoksy 03 sty 2011, 20:05
harpagan83, Twój post został przeniesiony a nie usunięty do wydzielonego tematu, bo zacząłeś robić off-topic :roll:
paradoksy

Sortuj wg