Nie mogę znaleźć chłopaka/dziewczyny

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Nie moge znaleźć chłopaka/dziewczyny Dlaczego?

przez jasio25 21 mar 2009, 11:35
Naprawdę dzięki, że mogłem się trochę wygadać :) i mam nadzieje, że może ktoś w podobnej do mojej sytuacji po przeczytaniu tego co starałem się przekazać dojdzie szybciej do swoich właściwych wniosków i nie zmarnuje tylu lat na darmo.

I mam do was pytanie. Wiecie jak wygląda terapia grupowa ? Co na niej w ogóle się dzieje ?
Psychiatra mnie cały czas namawia na taką formę leczenia lecz, wstyd przyznać, ale się trochę boje :)

przez chloe 21 mar 2009, 11:40
ALEKS*OLO, scrat, namiestnik, dzięki :) chciałam poznać zdanie kogoś neutralnego.
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez Matilde 21 mar 2009, 14:30
jasio25, słuchaj, podziwiam Cię, naprawdę. Też bym się chciała tak pozbierać jak Ty, ale ciągle brakuje mi siły. Wiem, co chciałabym robić w życiu, ale co innego wiedzieć a co innego to naprawdę realizować. Ja w tej chwili robię tylko to co muszę (studia). Pozatym nie wychodzę z domu. A tyle miałam planów i marzeń... Ciągle wierzę że kiedyś "się wezmę", ale na wierze się kończy. Dałeś mi nadzieję swoim przykładem że da się wygrać walkę o siebie i mam nadzieję że kiedyś będę mogła napisać tu coś podobnego co Ty. Ale jak daleka do tego droga...
"Bo tak naprawdę jedyna droga do tajemnicy prowadzi przez rozpacz. Można by wręcz powiedzieć, szczęśliwi, których stać na rozpacz"
W. Myśliwski - Widnokrąg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 22 mar 2009, 01:33
Bo mówienie, tak jak właśnie Człowiek Nerwica (wcześniej myślałem tak samo), że jak znajdzie kogoś kto go pokocha i zaakceptuje to jego życie się zmieni, że przyczyna depresji i fobii odejdzie.

Człowiek nerwica stanowczo dementuje jakoby myślał kiedykolwiek w ten sposób ;) <no chyba że na forum wchodziłem i pisałem pod wpływem tabsów,no może raz czy 2 taką głupią rzecz zdarzyło mi sie napisać :D>
Dobrze wiem,ze żaden uklad partnerski nie ma sensu jeżeli ma sie problemy .Taki układ by nie przetrwał(no chyba że chodziłoby o zwykłą przyjażń,chociaż i to trudno osiągnąć bojąc sie ludzi)
Aktualnie jestem na etapie pokonywania lęku przed podjęciem albo roboty albo wolontariatu.W poniedziałek sobie wmówiłem,że pójde do urzędu pracy.Chcialbym żeby mi sie udało cos załatwić.
:)

przez scrat 22 mar 2009, 06:25
No byłoby super - wyjście do ludzi ogólnie myślę że by ci pomogło. Powodzenia...
Przyjaciel forum

przez bunny_wrrr 22 mar 2009, 13:21
człowiek nerwica napisał(a):Dobrze wiem,ze żaden uklad partnerski nie ma sensu jeżeli ma sie problemy .Taki układ by nie przetrwał(no chyba że chodziłoby o zwykłą przyjażń,chociaż i to trudno osiągnąć bojąc sie ludzi)
ze co???
zupelnie sie nie zgadzam
rownie dobrze zwiazek (lub chec zwiazku) moze dawac motywacja do tego by sie zmienic nie mowiac o wsparciu partnera w tym procesie :!:
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez chloe 22 mar 2009, 13:32
i ja się nie zgadzam. wsparcie drugiej osoby może pomóc w przezwyciężeniu swoich słabości.
(...) Jest ciemno
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez Autodestrukcja 22 mar 2009, 15:56
To prawda
Ale problem może leżeć w tym że ine kazdy może umiec prosic o pomoc, przyznać się do bezradności etc, przeżywać negatywnych emocji z kimś
Autodestrukcja

przez chloe 22 mar 2009, 16:03
Autodestrukcja, a to już inna strona medalu. poza tym nie każdy jest w stanie poradzić sobie z bagażem emocji, problemów, jakie zaburzona osoba wnosi do związku. czasem chora osoba boi się odrzucenia z powodu swojej 'choroby', i wtedy jest jeszcze gorzej...
i w ogóle, są rozmaite opcje. bo ja np. jak już poczuję nić porozumienia, i wiem, że dana osoba byłaby w stanie zaakceptować mnie taką, jaka jestem, uciekam ile sił w nogach, bo ogarnia mnie irracjonalny strach. i nie wiem, przed czym? ktoś ma pomysł?
(...) Jest ciemno
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez namiestnik 22 mar 2009, 16:23
Ja też myślę, że ktoś bliski - naprawdę bliski może dużo pomóc. Nie musi to być związek typu para - z seksem etc. Może to też być przyjaźń. Choć bliskość i otwartość w związku mężczyzna-kobieta moim zdaniem potrafi bardzo pomóc.

przez depresyjny86 22 mar 2009, 18:37
Namiestnik-a co zrobić jak ktoś nie ma bliskich?,jak może osiągnąc znajomośc człowiek który jest chory np. tak bardzo że widaćto po jego zachowaniu?Większośc ludzi<np.kobiet> niestety odrzuca facetów chorych na depresje,bo sobie myślą,że "no sorry ale ja z takim facetem słabym psychicznie nie chce być"

przez chloe 22 mar 2009, 20:35
człowiek nerwica, myślę, że generalizujesz. czyli że co, mężczyźni też nie chcą 'chorych' kobiet? jeśli ktoś potrafi oddzielić symptomy choroby od wnętrza człowieka, to nie będzie postrzegał go w taki płytki sposób - przez pryzmat choroby, tylko zajrzy głębiej i poszuka człowieka, a nie nerwicy czy depresji.
(...) Jest ciemno
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez depresyjny86 22 mar 2009, 23:23
Tylko niestety często ludzie nie patrzą głębiej...

przez chloe 22 mar 2009, 23:46
człowiek nerwica, ale wtedy nie są warci zachodu. tak mi się wydaje. tj. jeżeli ktoś szuka partnera tylko, dajmy na to, dla seksu - to wtedy i my (ty) nie czulibyśmy się z nim dobrze, tak jak i on z nami. a jeśli ktoś szuka czegoś głębszego - to wtedy i patrzy głębiej.

chociaż ja to mam tak sinusoidalnie idealistyczne i totalnie zgorzkniałe podejście do tych spraw. bo jednego dnia wszyscy ludzie dla mnie szukają w życiu tylko jednego i myślą tylko tym, co mają między nogami (bez względu na płeć), a czasem mam ochotę uwierzyć w prawdziwą miłość. więc dzisiaj wam sprzedaję poglądy pro-love.
(...) Jest ciemno
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

Sortuj wg