proszę przeczytaj i odpowiedz, zależy mi..

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

proszę przeczytaj i odpowiedz, zależy mi..

przez dziewczynka24 22 lip 2010, 17:24
Bardzo mi zależy na odpowiedzi: czy to, że ktoś idzie z kolegą jako osobą towarzyszącą na wesele jego znajomego, to coś potwornego?

Zaznaczam że mam 25 lat, znam tego kolegę dobrze, nie jest kryminalistą, tylko porządnym, kulturalnym człowiekiem i mamy ze sobą dobry kontakt.
Moja nadopiekuńcza matka zrobiła mi awanturę gdy się dowiedziała, że mam zamiar iść na wesele. Czy powinna tylko ostrzec przed niebezpieczeństwami dorosłą córkę i przypomnieć żeby na siebie uważała, czy to, że zrobiła awanturę i zabroniła to adekwatne do sytuacji posunięcie?

Re: proszę przeczytaj i odpowiedz, zależy mi..

przez Sean1 22 lip 2010, 17:29
Nie rozumiem czemu w ogóle pytasz, bo to chyba oczywiste. Ale jeśli chcesz odpowiedź, to nic potwornego. Bierz kolegę i idź na wesele.

przez dziewczynka24 22 lip 2010, 17:39
Ale ja nie pytam retorycznie!!!
Ja naprawde się zastanawiam, czy czasem nie jestem jakaś dziwna, że mi takie pomysły do głowy przychodzą. Mama twierdzi, że ze mną jest cos nie tak, żeby tak z kolegą, do nieznanego toważystwa... Może i żeczewiście to niebezpieczne... Ale chyba inni ludzie też tak robią? Chodzą przecież na wesela, nawet jak nie znają pary młodej, tylko są jako osoba toważysząca. Ale mama twierdzi, że ze mną jest coś nie tak..
Napawde zależy mi na opini osób postronnych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wrazliwy 22 lip 2010, 17:52
dziewczynka24,
Przede wszystkim. Zmień studia i zacznij studiować ortografię, bo z takimi bykami to dopiero wstyd! :shock:

Po drugie, moim zdaniem Twoja matka jest chora i relacja Twoja z nią. Jak ona może zabraniać 25-letniej kobiecie pójść na wesele z kolegą?! Przecież to jest NIENORMALNE. :evil:
Ona nie ma prawa się wtrącać w Twoje wybory życiowe.

P.S. Przepraszam za ostry ton. Nie znam Cię, nie wiem, może cierpisz na jakąś ostrą depresję czy chorobę. Z góry przepraszam.:)
Ludzie, którzy uchodzą za twardych są tak naprawdę dużo bardziej wrażliwi niż ci, którzy są mocno chwaleni za swoją wylewną wrażliwość. Chcą uchodzić za twardych, ponieważ ich wrażliwość, gdy się ujawnia, przysparza im tylko bólu.

przez dziewczynka24 22 lip 2010, 18:06
Wybaczcie błędy- dysortografia.

:hide:

Wrażliwy, ja nie wiem czy to chory związek, ja z nimi (babcia, mama) mieszkam od urodzenia, nie widzę tego jakby z boku, ja w tym tkwie. Mam pewne podejżenia, że coś tu jest nie tak, bo gdybym powiedziała o tym co się stało dzisiaj znajomym, to chyba by się przerazili.
Zrobiłam małą prowokację. Wiedziałam, że to może być ostra rozmowa, powiedziałam im, że idę na wesele ze znajomym. Nagrałam tę rozmowę. Tylko cholera nie da się nagrania audio wrzuić do kompa, bo podzieliłabym się z kimś na forum, żeby mi powiedział, czy takie coś jest normalne...
Nie wiecie może co zrobić, żeby nagranie audio znalazło się na kompie? Bo z mojego aparatu zrzucają się tyko filmy i zdjęcia:/

przez wrazliwy 22 lip 2010, 18:14
dziewczynka24,
Sama widzisz: piszesz, że jakbyś powiedziała o tym Twoim znajonym to by się przerazili. Czyli jednak?

Ja, czytając tę relację, mówię Ci, że ta relacja nie jest normalna i zdrowa. Już nawet nie musisz wrzucać tutaj nagrania. Zresztą - po co to zrobiłaś? :shock:

P.S. A jaki to telefon? Nie masz instrukcji obsługi?(mozesz takową poszukać w google). Nie wiem jaki to może być plik, a na tych rzeczach nie znam się za dobrze.

P.S.2. Nie uznaję dysortografii. :yeah:
Ludzie, którzy uchodzą za twardych są tak naprawdę dużo bardziej wrażliwi niż ci, którzy są mocno chwaleni za swoją wylewną wrażliwość. Chcą uchodzić za twardych, ponieważ ich wrażliwość, gdy się ujawnia, przysparza im tylko bólu.

przez dziewczynka24 22 lip 2010, 18:33
Oj pal licho z dysortografią.
Znajde sposób, żeby to nagranie wżucić do sieci. I nie robię tego z zemsty, czy dla jaj! Potrzebuje, żeby zwykli, normalni ludzie wypowiedzieli się na ten temat. Pokażę to nagranie psychologowi. Tylko tak mogę dowiedzieć się czy ze mną jest coś nie tak, czy ja nie jestem przypadkiem jakimś wybrkiem natury, jak mi wmawia mama, czy to może ona jest wariatką. Jak już będe wiedziała że jestem normalna i nie robie nic złego, to łatwiej będzie mi się przeciwstawić, wyrwać się z tego, bo mnie to wykańcza... Chociaż może wszyscy zgodnie stwierdzą, że jestem głupiutka, nie znam życia i biedna mama z babcią tracą przeze mnie zdrowie. Wtedy nie będe nic obić, tylko przestanę się wychylać.

przez wrazliwy 22 lip 2010, 18:40
Jeśli sama nie widzisz, że Twoja relacja z matką i babką jest chora, to ja nie wiem czy coś tu pomoże.
No pewnie tak, ale kurde, chociaż minimum autoświadomości i inteligencji mogłabyś mieć. :roll: :roll:

Wystarczy że zacytujesz tutaj jakiś fragment rozmowy i zobaczymy co to była za rozmowa.

przez dziewczynka24 22 lip 2010, 18:54
Drogi rozmówco, nie sugeruj mi braku inteligencji i samoświadomości, bo po pierwsze to bardzo niegrzeczne, po drugie gdyby każdy był na tyle samoświadomy (bo inteligencja to chyba jednak nie ma tu nic do rzeczy, chyba że chodziło ci o inteligencje emocjonalną) że potrafiłby spojżeć na swój problem z góry i ocenić zimno na czym stoi, to nie mielibyśmy tego forum... Dlaczego anorektyczka widzi siebie za grubą? Bo jest mało inteligentna? Dlaczego córka alkocholika wiąże się z alkocholikiem?
Przemyśl zanim cos napiszesz.

przez *Wiola* 22 lip 2010, 19:21
No wrażliwy, przegiąłeś z tą inteligencją. Ludzie z zaburzeniami , takie jak nasze mają skrzywiony odbiór rzeczywistości. Jeśli dziewczyna wychowała się pod skrzydełkami toksycznej mamusi i babci, wcale się nie dziwię ,ze nie jest w stanie tego obiektywnie ocenić. więc troszkę się zastanów co piszesz.
Moderator

przez tet 22 lip 2010, 19:35
oj wrażliwy nie dyskryminuj, a dla dziewczynki24 mam wyjście, jeśli chodzi o pisanie i unikanie rażących błędów - autokorekta :D

natomiast wracając do problemu - może przytocz jakieś przykładowe zdanie, które padło z ust Twojej mamy, po co od razu wrzucać nagranie? tak żebyśmy uzyskali pełniejszy obraz sytuacji
tet

przez ALEKS*OLO 22 lip 2010, 19:37
Podpisuje się wrazliwy, następnym razem przeczytaj to co piszesz i zastanów się czy aby to jest na miejscu i nie obraża kogoś.

Co do tematu, dziewczynka24, a próbowałaś jakoś rozmawiać z mamą i babcią? Posuwają sie troszke za daleko w tej trosce. Masz 25 lat, jesteś dorosła osobą i zapewne sama masz świadomość na jakim świecie żyjemy. A pojście na wesele z kolegą to jest najnormalniejsza rzecz. Mnóstwo osob które nie maja partnera/partnerki poprostu idą na taką zabawe ze znajomym/znajomą. I nie musisz myśleć o tym w takich kategoriach że to z Toba cos nie tak, absolutnie nie. Jedynie szkoda, że Twoja mama i babcia wytwarzają nad Toba taka otoczkę, że Ty sie nad tym zastanawiasz.
Może najwyższa pora wyprowadzić sie? Uwolnić sie spod skrzydeł mamy i babci? Może wtedy dojdzie do nich , że jestes duża dziewczynką i możesz zadbać sama o siebie? Pokazać im, że masz swój rozum.
Pozdrawiam i głowa do góry :)
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez shadow_no 22 lip 2010, 19:46
Czytając temat myślałem, że pisze go mężczyzna który chce iść z innym mężczyzną na wesele i pyta czy tak wypada... Hmmm.
Jeżeli chodzi o tą sytuację - masz moje błogosławieństwo dziewczynka24. :) Idź i bawcie się dobrze. To normalna sytuacja.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez dziewczynka24 22 lip 2010, 19:57
Wiecie co? Jak wrócę do domu, to napiszę tą rozmowę z nagrania, chociaż część i sami ocenicie. Naprawde mi tego bardzo potzeba!!
Dzięki za dotychczasowe słowa wsparcia:)

[Dodane po edycji:]

Nie, to głupie,, za dużo pisania, rozmowa była dłuuuuga i uciążliwa. Lepiej postaram się jakoś wżucić nagranie. :/

Sortuj wg