Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Apetyt

przez Erypik 27 sty 2007, 22:35
Witam
Z moim apetytem do jedzenia jest naprawde dziwnie.Jak na mój wiek a mam 18, jem bardzo mało mimo ze wage mam odpowiednio,.Zjem lekki obiadek i juz czuje sie napchany jakbym pozarl 20 burgerow.Rano przed szkołą nie mam ochote nawet na zjedzenie 1 kromki,a wszkole gdzie stres przybiera na sile to myślac o jedzeniu bierze mnie taka dziwna pustka w brzuchu,nie czuje sie głodny.Jem bardzo mało owoców,wiecej miesa.

Powidzcie mi jaka jest wskazana dieta dla nerwicy,i jak z waszym apetytem??

anoreksja?

przez magosza26 30 sty 2007, 19:42
ja odkąd mam lęki .. jadam bardzo nieregularnie ,albo wogóle..
....choruje na fobię społeczną..boję się ludzi ,ich oceny itd...
sama siebie nienawidzę ,ciągle nad sobą pracuję ,także nad wagą.. są dni ,tygodnie ,nawet miesiące w których temat jedzenia wymyka mi się z rąk.. .....bo widzę siebie grubszą i brzydszą niż może jestem(tego nie wiem)..karzę siebie nie jedząc...

......zaczynam tracić nad tym kontrolę.. niestety..

przez Neniadt 21 maja 2007, 16:15
Wpierniczam, jak dzika świnia, tyle, że potem tego nie zwracam, na razie poleciał roczek, zobaczymy, co dalej...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lady*k 22 maja 2007, 16:18
roccola napisał(a):Czuje wilczy głod. Jedzeniem odpycham od siebie lęk złość niezadowolenie. I zaczynam tyc Sad

Mam to samo..
Mada napisał(a):Wrecz zmuszam sie do jedzenia ale jakoś nic nie ma dla mnie smaku ani nie czuje glodu.

I mimo to że jem, dla mnie jedzenie też już nie ma smaku.. Nie jem z tych powodów co inni, tylko żeby mieć jakieś odstresowujące zajęcie.. Lecz ostatnio zdarza mi się unikać posiłków, kłamać, że jadłam.. A kiedyś przecież dla jedzenia zrobiłabym wszystko..
>>>Niech z szyb zostanie pył..

przez jot be 30 maja 2007, 21:06
Idealny temat, tzn. niestety idealnie do niego pasuje...

Mam depresje i nerwice. W ciągu ostatniego roku zachorowałam na zaburzenia odżywiania typu: kompulsyjne objadanie sie, bulimię i na końcu anoreksie.

Ze skrajnośc w skrajność. Teraz proszę Boga, aby nie skończyło się to wszystko na jakimś szaleństwie.

przez minako89 30 maja 2007, 21:16
dla mnie nie iwem czy idealny... prawdopodobnie w nerwice wpadłam przez to że sie ciagle odchudzam, ale nie mam anoreksji bo jem
"I tried to be someone else
But nothing seemed to change
I know now, this is who I really am inside
Finally found myself
Fighting for a chance
I know now, this is who I really am"

przez Pstryk 01 cze 2007, 23:28
Po 10 latach, gdy znalazłam się na krawędzi życia i śmierci, nie wiem jak ale udało się. Uciekłam kosie. Długo było super. Nadal jest o niebiosa lepiej. Nie pamiętam kiedy wymiotowałam, kiedy miałam napad, kiedy zarzynałam się ćwiczeniami, nie czuję smaku octu w ustach... jacie, nawet nie chcę sobie przypominać... Od 3 lat nie warzę się. I dziś wydawało mi się że nie będę miała z tym problemu. Czułam się silna i "gotowa". I stanęłam na wadze i nie warzyłam 40kg i od tej chwili mój nastrój spada. Coraz bardziej. Przyłapuję się na wyliczaniu sobie kalorii. Od razu zaparzyłam sobie jakąś herbatę na przemianę materii ale czułam niedosyt. Wskoczyłam w auto i pojechałam do apteki. Długo stałam pod apteką i walczyłam ze sobą i przegrałam. Kupiłam 2 opakowania alaxu i połknęłam wszystko. Godz. temu wróciłam do domu. Po drodze usiłowałam zmusić się do wymiotów ale mi nie poszło bo od razu skojarzył mi się wypadek z połknięciem szczoteczki do zębów... Od godziny robię wszystko co tylko się da, żeby nie myśleć o tym co się stało i jest coraz gorzej...
Co ja zrobiłam?????!!!!
Pstryk

przez Mizer 03 cze 2007, 23:36
bethi- ku**a, 40 kilo to mało.

ale znam ten ból pt. kiedyś było lepiej.

a 4 tabletki alaxu mi nie pomogły, miały pomóc, boje sie, że jak przewariuję opakowanie to sie uzaleznię.

komuś pomogły 4 tabletki?

w ogóle- chciałam kończyć z obsesją, ale b. wolno to wychodzi
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

przez LDR 04 cze 2007, 01:05
Ja mam 176 cm wzrostu i waże 52 kg. Wrzucają mi, że jestem chudy i mnie to drażni. Przytyć nie potrafie. Nie chce mi się robic jeść, wole przed komputerem posiedziec. Czasem jak mnie dopadnie taki ostry głód to zjem wszysko co mi w ręce wpadnie a potem ledwo siedze i powoli trawie. W szpitalu mi jedzenie spisywali, bo myśleli, że ja nic nie jem. Chciałem przytyć jadłem ile mogłem wcisnąć, na noc się opychałem wszyskim po koleji ile weszło i na wadze ciągle to samo, raz pare deko mnie raz trochę więcej :( Na tomografii wyszło mi, że mam dość duży żołądek. I co ja mam zrobić? :( Chyba genetyczne, bo mój dziadek też suchy jak patyk :x
почтение, тeрпимость... :) PS. Czy na świecie innych ludzi jest mało, że akurat to mnie spotkało?
To moje życie:
Obrazek
LDR

przez Anczitka 05 cze 2007, 23:03
jejku ja mam podobnie!jem jem jem duzo kalorycznych rzeczy i przytyc nie moge co za schiza:P anoreksjii te ja nie mam bo waze 55 kilo przy 1.64 wzrostu ale chce przytyc i nie moge! nie wiem co mam robic! ato ze wszyscy mi mowia ze jestem taka chudzinka tez mnie dobija bo duze do roboty male do pieszczoty:)zartuje ale jejku ja jestem do roboty i do pieszczoty chce poprostu przytyc i nie moge jem a t jedzenie to chyba spozywa moj mozg a nie zoladek mamamija muze sie pozbyc tej nerwicy bo to przez nia jak jej nie bylo wazylam 60 kilo i dobrze sie czulam!
Anczitka

przez raven 05 cze 2007, 23:26
Ja również zawsze byłem strasznie chudy. W liceum byłem podobnej wagi co LDR, jednak pozniej wziąłem sie za siebie i udało mi sie przytyć i teraz moja waga to 68kg. Chciałbym dociągnąć do ponad 70 ale niestety jestem z natury niejadkiem i musze wpychać w siebie zarcie:/ to chyba jedyny sposób na przytycie;)
Ja mam troche inny problem z jedzeniem a mianowice nie lubie jeść w miejscach poza domem. Gdy mam coś zjeść u kogoś załącza mi sie nerwica czyli robi mi sie niedobrze, zaczynam sie pocić, trzęsą mi się ręce, w ogóle prawie nic nie moge przełknąć:/ Ma ktoś czasem podobne obiawy? Bo ja nie mam pojęcia co może być przyczyną. Nie zdaża mi sie to zawsze ale dość często...

przez jestemjakajestem 07 cze 2007, 19:10
skąd ja to znam...

przez Mizer 07 cze 2007, 23:54
troszkę przeciwstawne tematy

nawet bardzo.
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

przez minako89 08 cze 2007, 12:50
A j ostatnio siedze aby i mysle zjeść czy nie zjeść? Niby sie odchudzam na diecie 1000kcal ale tak naprawde zjadam mniej :( Jedna czesc mnie wie ze to niedobrze ze niezdrowo idp ale z drugiej strony po lekach jestem tak bardzo ospala ze wlasciwie nic nie robie oprócz siedzenia na necia a jak nie na necie to spię, czyli nic sie nie ruszam czyli nie spalam :x I jak ja mam jesc? Zjem i czuje jak obrastam w tłuszcz. Nieznosze siebie za to . Ponoć 1000kcal to niezbędene minimum a mi sie wydaje ze to tak strasznie duzo :(
"I tried to be someone else
But nothing seemed to change
I know now, this is who I really am inside
Finally found myself
Fighting for a chance
I know now, this is who I really am"

Sortuj wg