Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez mephion 23 lut 2012, 11:54
idle, z tego co wiem organizm potrafi odespać każde braki w maksymalnie w 1-2 dobrze przespane z rzędu noce, to nie jest tak że brak snu nam się kumuluje i potem trzeba odsypiać tygodniami. Jeżeli śpisz nie mniej niż 6h na dobę i czujesz się wyczerpana tą szukał bym przyczyny gdzie indziej. Poczucie wyczerpania to przecież klasyczny objaw depresji.

przez idle 23 lut 2012, 12:06
mephion, tylko, że mój epizod depresyjny skończył się jakiś tydzień temu ... od czwartku sypiam dość długo, 7-8 h ale czy dobrze? :? Nie widzę za bardzo różnicy, czuję się tak samo jak wtedy, kiedy budziłam się co godzinę, albo spałam max. 2-3 h :-|
idle

przez mephion 23 lut 2012, 16:38
idle, a bierzesz jakieś nowe leki, może to ich działanie? Ewentualnie może wypadało by pomyśleć o podstawowych badaniach by wykluczyć anemię i temu podobne. Niektóre przeciwedpresanty podobno mogą sprzyjać anemii. Może być też tak że depresja jeszcze całkiem ci nie minęła - przepoczwarzając się i maskując w "poczuciu wyczerpania". Jak długi się leczyłaś jeżeli wolno zapytać?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez idle 23 lut 2012, 17:02
mephion, dopiero zaczynam, więc może to faktycznie leki ;) anemię mam praktycznie od zawsze, a mimo to problemów ze snem wcześniej nie miałam. No nic, zobaczymy jak się będę czuła za jakiś czas, mam wizytę pod koniec marca to wtedy najwyżej zaczniemy działać :smile:
idle

przez estera1 23 lut 2012, 22:02
jasaw to pamietaj o mnie zapytaj o filie a moze sami cos slyszeli godne polecenia przychodnie na slasku?
co do mojego spania rece juz mi opadaja biore pramolan 1,5 tabletki czasem dorzuce neopersen ok polnocy jak widze ze mam dalej slepia otawrte i co z tego jakdalej nic niedziala i musze wziasc cwiartke nasennej,nie chce mieszac lekow ale co ja juz mam lykac aby przespac cala noc?bralam chloroprotixen ale po dwoch tabletkach usnelam kiedys lerivon dobrze dzialal ale po jakims czasie przestal

przez jasaw 23 lut 2012, 22:11
estera1, już wczoraj wysłałam Ci na pw wiadomości posta z informacjami. Zajrzyj tam...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez estera1 23 lut 2012, 23:13
dziekuje :-)

przez dekiell 27 lut 2012, 12:59
kto mi coś podpowie albo pomoże?
od jakiegoś czasu pół roku może więcej mam problemy ze spaniem
nie przychodzi mi to naturalnie
bardzo ciężko mi zasnąć nawet do 1,5 h leże na łóżku aby zasnąć
mam strasznie płytki sen.

przez estera1 27 lut 2012, 16:28
czy wy te leki macie od ogólnego czy od psychiatry?

przez Thazek 27 lut 2012, 16:41
dekiell, Mam tak samo i to często...
najczęściej jak zbliża się pełnia i jest pełnia. Później już śpię jak zabity... :roll:
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez idle 04 mar 2012, 07:35
No i dziękuję, to by było na tyle z dobrego snu - powrót do koszmarów i budzenia się co godzinę :?
idle

przez jasaw 04 mar 2012, 08:13
idle, świetnie Cię rozumiem...choć moja bezsenność ma inne podłoże, jak przypuszczam, niż Twoja, ale skutek ten sam...zmęczenie, rozdrażnienie - koszmar!!!

idle, czy próbowałaś walczyć z koszmarami, tzn.wyciszyć się przed snem, w różny sposób???
Nie wiem, czy próbowałaś relaksacji-medytacji, moich ulubionych, dzięki którym uspokoiłam swoje emocje i nawet bezsenność im już nie szkodzi :D :D :?: :?:
Dobra Dusza Forum

przez idle 04 mar 2012, 08:34
jasaw, kiedyś przed snem lubiłam się wprowadzać w stan twórczej wizualizacji, tzn. najpierw czekasz, aż ciepło rozniesie się od stóp do głowy i zaczynasz sobie szczegółowo wyobrażać, co chcesz osiągnąć :D przestałam, bo byłam strasznie zestresowana przed snem i nie mogłam się skupić. Teraz jestem wykończona przed snem i marzę o tym, żeby się przykleić do poduszki i nie wstawać przez rok, ale niestety nie jest mi to dane :(
idle

przez jasaw 04 mar 2012, 08:44
idle, rozumiem, bo jest tak jak wspomniałam, przyczyny bezsenności są różne i każdy potrzebuje innego sposobu, by poradzić sobie z nią.
Ja po prostu odsypiam następnego dnia, bo mam taką możliwość /renta/. Nie wiem, jak radzą sobie osoby, które muszą następnego dnia normalnie funkcjonować...na pewno ludzie młodzi radzą sobie zdecydowanie lepiej.
Ja też korzystałam z wizualizacji, treningów Jacobsona, Schultza i innych relaksacji. To wszystko zadziałało, w moim przypadku, w uzyskaniu harmonii i spokoju wewnętrznego, na sen nie działa, niestety.
Teraz korzystam z tych metod od czasu do czasu, gdy źle się czuję...
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg