moja córka jest lesbijką

Inne zaburzenia.

Re: moja córka jest lesbijką

przez Shadowmere 06 cze 2010, 21:05
homoseksualiści nie powinni wychowywać dzieci.Niech sobie żyją jak chcą,ale jeśli maluch ma dwoch tatusiów to jego psychika będzie poprostu spaczona-dziecko ma mamę i tatę,taki jest naturalny uklad i tak powinno być.To wierutna bzdura,że "taki" uklad nie skrzywdzilby dziecka.Gdyby natura przewidziala,że dzieci mają miec dwoch ojcow to by dala im możliwości rozrodcze.Nie jestem wierząca,kościelna,nic z tych rzeczy.Żaden psycholog ani socjobiolog niigdy się nie zgodzi z poglądem,że homoseksualisci mogą miec dziecko,bo ono ma od początku spaczony obraz rodziny.
Niech każdy kocha się z kim chce,z drzewem,z kaloryferem,z bocianem,ale na milosc boską nie wciągajcie w to dzieci.To nie zabawki.Dwóch panow żyje razem,okazuje sobie milosc,kopuluje-bomba.Niech kupią psa.Ale dziecko potrzebuje określonych wzorców,wartości,by moglo rozwijać się prawidlowo.
Shadowmere

przez czut 06 cze 2010, 21:06
czut, a jesli Twojej corce,nie minie "to" jak to okreslasz-z czasem-co wtedy zrobisz?????

Nie wiem. Spróbuję to zaakceptować. Nie obiecuje jednak że mi się to uda. Jeśli nie, powiem jej że nie mam wpływu na to kim jest więc może być kim chce ale niech nie przyprowadza do mnie swojej dziewczyny (jeśli będzie ją miała) ani nie liczy na rady dotyczące spraw sercowych. Myślę że to pozwoli mi mniej odczuć jej inności a jej nie zrobi żadnej różnicy. O porady nigdy nie prosi, jest niezależna.

Uważam się za heteroseksualiste, ale czy myślisz ze nie eksperymentowałem z mężczyznami ?! Przecież gdybym nie zrobił tego z facetem to skąd miałbym wiedzieć co podoba mi się bardziej ? Co do używek, mam podobne zdanie jak inni. Każdy z nas kiedyś pił i palil. Przez 6 lat od szkoły podstawowej mam świadectwo z paskiem (teraz jest troche gorzej bo cierpie od roku na depresje), ale mimo mojej nieprzecietnej inteligencji, pracowitości i "grzeczności" nie raz piłem czy paliłem. Uważam, ze powinnaś dać córce troche czasu. Może porozmawiać z nią na temat pomocy psychologicznej ?

Myślę że większość facetów robi to tylko z kobietami a kobiet z facetami i doskonale wiedzą kto im się podoba.
Paleniem i piciem nie przejmuję się tak bardzo, byle nie popadła w nałóg. Aczkolwiek jak niemal każdy rodzic trudno jest mi nie reagować kiedy wiem że moje dziecko robi cos niedozwolonego.
Co do pomocy psychologicznej. Córka chodziła do psychologa przez jakiś czas z powodu nadwrażliwości, silnego regresu emocjonalnego i zaburzeń emocjonalnych. Miała ok. 11 lat i po każdej wizycie mówiła że więcej nie pójdzie. Myślę że teraz nawet nie byłoby mowy o psychologu. Córka pewnie stwierdziłaby że chcemy nią manipulować, ona ma skłonności do doszukiwania się we wszystkim manipulacji i zniewolenia.

Znam borderline ;) Córka nie porozmawia z rodzicami bo boi się, że jej nie zaakceptują, że wyrzucą ją z domu, że będzie piętnowana nie przez społeczeństwo a przez osoby jej najbliższe - rodziców. Dlatego rodzice są ostatnimi osobami które dowiadują się prawdy.
A ja studiuję socjologię i często omawiamy takie problemy na forum :mrgreen:

Ja nie akceptowałam wielu rzeczy które robiła i jakoś nigdy nie miała z tym problemów. Wyrzucenia z domu też się raczej nie obawia bo ojciec jest tolerancyjny i preferuje raczej "bezstresowe wychowanie" a ona chce u niego mieszkać. Więc nawet gdybym miała zamiar ją wyrzucić (czego absolutnie nie chcę) czego by się obawiała?
teraz sama zaczęłam się zastanawiać czemu mi o tym nie powiedziała. I komu w ogóle ujawniła swoją odmienność.

[Dodane po edycji:]

homoseksualiści nie powinni wychowywać dzieci.Niech sobie żyją jak chcą,ale jeśli maluch ma dwoch tatusiów to jego psychika będzie poprostu spaczona-dziecko ma mamę i tatę,taki jest naturalny uklad i tak powinno być.To wierutna bzdura,że "taki" uklad nie skrzywdzilby dziecka.Gdyby natura przewidziala,że dzieci mają miec dwoch ojcow to by dala im możliwości rozrodcze.Nie jestem wierząca,kościelna,nic z tych rzeczy.Żaden psycholog ani socjobiolog niigdy się nie zgodzi z poglądem,że homoseksualisci mogą miec dziecko,bo ono ma od początku spaczony obraz rodziny.
Niech każdy kocha się z kim chce,z drzewem,z kaloryferem,z bocianem,ale na milosc boską nie wciągajcie w to dzieci.To nie zabawki.Dwóch panow żyje razem,okazuje sobie milosc,kopuluje-bomba.Niech kupią psa.Ale dziecko potrzebuje określonych wzorców,wartości,by moglo rozwijać się prawidlowo.

Dokładnie.

przez miniSD 06 cze 2010, 21:09
Mamusia alkoholik, tatus alkoholik - 'prawidłowa' rodzina. Gratuluje podejścia do sprawy.
Psycholodzy, socjobiolodzy z tego co wiem to nie maja nic przeciwko wychowaniu dzieci przez pary homoseksualne ;)

A tak w ogóle w tym temacie nie rozmawiamy na ten temat :roll:

chce ale niech nie przyprowadza do mnie swojej dziewczyny (jeśli będzie ją miała) ani nie liczy na rady dotyczące spraw sercowych

W przyszlosci w ogole do ciebie nie przyjdzie.
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czut 06 cze 2010, 21:13

I tu się z Tobą zgodzę. Liczyłam na pomoc w problemach z córką i na waszą opinię.
Natomiast widzę tylko krytykę i rozmowę na temat dzieci wychowywanych przez homoseksualistów.

przez miniSD 06 cze 2010, 21:18
Liczyłam na pomoc w problemach z córką i na waszą opinię.

Opinię znasz i to nie Twoja córka ma problem tylko Ty.
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

przez Shadowmere 06 cze 2010, 21:19
miniSD, to ciekawe,bo widzisz,nie jestes jedyną osobą tutaj na specjalistycznych studiach,studiowalam psychologię i zarowno behawioryści,jak i analitycy są przeciwni oddawaniu dzieciom parom homoseksualnym,ze względu na fatalne skutki dla ich rozwoju-mieliśmy zajęcia na ten temat..A co do alkoholikow-gdyby można bylo przewidziec,że rodzic stanie się alkoholikiem,to z pewnością dziecko by mu odbierano.Problem i tragizm tej sytuacji polega na tym,że nie można.
Dziecko potrzebuje mamy i taty.
A-i tak dla jasnosci socjobiologia to nie to samo co socjologia,może tego Wam na studiach nie wykladają :mrgreen: .Z mojej strony koniec OT.
Shadowmere

przez czut 06 cze 2010, 21:19

Dlaczego? Dlatego że mam własne przekonania i nie potrafię zaakceptować jej homoseksualizmu?
Widzisz, dałam jej dom, wychowałam ją, płaciłam za wszystkie potrzeby, organizowałam urodziny, starałam się aby przeżyła rozwód jak najlepiej, zaakceptowałam jej antyklerykalizm i inne poglądy z którymi się nie zgadzałam, zaakceptowałam jej muzykę która dla mnie jest okropna i degeneracyjna, zaakceptowałam jej towarzystwo. Więc chyba nie powinna mieć do mnie pretensji o niemożność akceptacji jednej, jedynej rzeczy- jej orientacji. To ja ją wychowałam i byłam z nią przez całe życie a ona chce wyprowadzić się do człowieka którego niemalże nie zna.
Więc kto do kogo powinien mieć żal?

przez Majster 06 cze 2010, 21:22
czut napisał(a):

I tu się z Tobą zgodzę. Liczyłam na pomoc w problemach z córką i na waszą opinię.
Natomiast widzę tylko krytykę i rozmowę na temat dzieci wychowywanych przez homoseksualistów.

Poniekąd sama zeszlas na temat wychowania dzieci przez pary homo. Nadal oczekuje odpowiedzi na moje pytanie: czy zaakceptowalabys u swojego dziecka postawy homofobiczne? Czy sama wykazujesz takie postawy? Czy powszechność takich postaw uwazasz za normalne? Naturalne? Co to znaczy ze cos jest naturalne? To, ze cos trwa kilka milionów lat ewolucji? Czy to, ze 2 tysiace lat temu ktos napisal o tym w ewangelii? Ale mniejsza z historią, to tylko dygresja. Bardzo latwo jest upierac sie przy wlasnej konserwie i proby pokazania innych argumentów odpierać z posądzeniem o atak. Znacznie trudniej jest rzeczywiscie przemyslec swoją postawę i wyciagnac z niej wnioski. Znacznie latwiej jest tez krzywdzić innych, nawet wlasne dziecko, szczegolnie, gdy w wyniku prób zaprogramowania eksponujesz na nią wlasne niepowodzenia. Smutne i żalosne ..
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez miniSD 06 cze 2010, 21:22
Fajnie a jakie to tragiczne skutki w rozwoju dziecka? Lekki offtop, ale zaciekawiło mnie to;p

czut napisał(a):

Dlaczego? Dlatego że mam własne przekonania i nie potrafię zaakceptować jej homoseksualizmu?
Widzisz, dałam jej dom, wychowałam ją, płaciłam za wszystkie potrzeby, organizowałam urodziny, starałam się aby przeżyła rozwód jak najlepiej, zaakceptowałam jej antyklerykalizm i inne poglądy z którymi się nie zgadzałam, zaakceptowałam jej muzykę która dla mnie jest okropna i degeneracyjna, zaakceptowałam jej towarzystwo. Więc chyba nie powinna mieć do mnie pretensji o niemożność akceptacji jednej, jedynej rzeczy- jej orientacji. To ja ją wychowałam i byłam z nią przez całe życie a ona chce wyprowadzić się do człowieka którego niemalże nie zna.
Więc kto do kogo powinien mieć żal?

Jak mozna przeżyc rozwód rodziców jak najlepiej?
A co do orientacji. Ona będzie miała kogoś kogo pokocha, kogoś z kim będzie dzieliła swoje życie i chciała by dzielić swoje szczęście razem z Tobą. A wyprowadzić chce się do ojca bo ją akceptuje w każdym calu. A żal. Córka do matki, która ja wychowała, płaciła za jej potrzeby, zaakceptowała poglądy a nie potrafi zaakceptować tak głupiej rzeczy jak homoseksualizm. Zdecyduj się czego tak naprawdę się boisz?

przez czut 06 cze 2010, 21:47
Poniekąd sama zeszlas na temat wychowania dzieci przez pary homo. Nadal oczekuje odpowiedzi na moje pytanie: czy zaakceptowalabys u swojego dziecka postawy homofobiczne? Czy sama wykazujesz takie postawy? Czy powszechność takich postaw uwazasz za normalne? Naturalne? Co to znaczy ze cos jest naturalne? To, ze cos trwa kilka milionów lat ewolucji? Czy to, ze 2 tysiace lat temu ktos napisal o tym w ewangelii? Ale mniejsza z historią, to tylko dygresja. Bardzo latwo jest upierac sie przy wlasnej konserwie i proby pokazania innych argumentów odpierać z posądzeniem o atak. Znacznie trudniej jest rzeczywiscie przemyslec swoją postawę i wyciagnac z niej wnioski. Znacznie latwiej jest tez krzywdzić innych, nawet wlasne dziecko, szczegolnie, gdy w wyniku prób zaprogramowania eksponujesz na nią wlasne niepowodzenia. Smutne i żalosne ..

Zeszłam ale była to tylko wzmianka.
Myślę że zaakceptowałabym u dziecka postawy homofobiczne, oczywiście nie popadające w skrajną homofobię.
Może po części sama je wykazuję. Homoseksualiści nie przeszkadzają mi o ile nie muszę ich obserwować np. całujących sie na ulicy bo poniekąd budzi to we mnie obrzydzenie. No i trudno zaakceptować mi homoseksualizm u własnego dziecka.
Tak, uważam że postawy homofobiczne( wspomniałam już że nie popadające w skrajność) są naturalne ponieważ ludzie od wieków łączyli się w pary mężczyzna + kobieta a związek jednej płci jest co najmniej "dziwny". Tak, również dlatego że to trwa miliony lat ewolucji, coś chyba musi w tym być,prawda? Dlaczego uważasz że krzywdzę własne dziecko i eksponuje na nią własne niepowodzenia?

przez milano3 06 cze 2010, 21:49
miniSD zgadzam się w pełni z Shadowmere. Psycholodzy na ogół nie akceptują wychowania dzieci przez pary homoseksualne, gdzyż dzieci wówczas nie mają określonych wzorców. W wyniku takiego wychowania mogą rozwijać się poważne zaburzenia osobowości min. wpsomniane wyżej Borderline (czytałem gdzieś nawet artykuł wiążący homoseksualizm z borderline), nerwice, depresje a nawet stany psychotyczne. Nie wspomnę już o akceptacji takiego dziecka przez społeczeństwo. Więc mimo, ze jestem baaardzo tolerancyjny w tej sprawie, homoseksualisci nie powinni wychowywać dzieci.

Czut a dla twojej wiadomości - Badania wykazują że ponad 60 % mężczyzn w USA przynajmniej raz w życiu odbyło stosunek seksualny z drugim mężczyzną. Natomiast 7 na 10 kobiet przynajmniej raz odbyło zabawy erotyczne z osobnikami tej samej płci.

czut - nie obraź się ale twoje podejście do sprawy jest bynajmniej śmieszne. Uważasz się za dobrą matke, kochającą własne dziecko, a tak naprawde GÓWNO cię obchodzi jej szczęście i życie. Dlaczego ma być z mężczyzną - BO ty tak chcesz, dlaczego ma być homofobem ? - Bo mamusia tak chce. Nie obraź się ale chyba młodzież w dzisiejszych czasach, dojrzalej od Ciebie podchodzi do pewnych spraw
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez czut 06 cze 2010, 21:53
Jak mozna przeżyc rozwód rodziców jak najlepiej?
A co do orientacji. Ona będzie miała kogoś kogo pokocha, kogoś z kim będzie dzieliła swoje życie i chciała by dzielić swoje szczęście razem z Tobą. A wyprowadzić chce się do ojca bo ją akceptuje w każdym calu. A żal. Córka do matki, która ja wychowała, płaciła za jej potrzeby, zaakceptowała poglądy a nie potrafi zaakceptować tak głupiej rzeczy jak homoseksualizm. Zdecyduj się czego tak naprawdę się boisz?

Można. Trzeba tłumaczyć dziecku że nie ma w tym jego winy i że to tylko i wyłącznie z powodu błędu rodziców którzy mimo rozwodu zawsze pozostają rodzicami. Niestety nie pomagał mi w tym mój mąż który urwał kontakt z dzieckiem. Wyobraź sobie jak się czułam kiedy córka pytała "kiedy przyjdzie tatuś?", "czemu taty nie ma tak długo?", "czy tatuś już mnie nie chce?"
Tak, ojciec akceptuje ją w każdym calu. To nic że pojawił się w jej życiu dopiero niecałe 2 lata temu, to nic że nie interesował się nią gdy była młodsza, to nic że jego pracą jest granie na gitarze w jakiejś knajpie, to nic że wcześniej wybrał nową dziewczynę a nie własne dziecko. Tatuś jest przecież wspaniały bo pozwala na wszytsko i akceptuje homoseksualizm!

przez miniSD 06 cze 2010, 21:55
Czy wzorce zachowań bierzemy tylko od rodziców? Będę musiał poprawić moją dr psychologii, że jest w błędzie a o dziwo można o niej poczytać na Wikipedii :mrgreen:

czytałem gdzieś nawet artykuł wiążący homoseksualizm z borderline

Czyli jesteś homoseksualistą skoro cierpisz na to zaburzenie?

przez milano3 06 cze 2010, 22:01
Nie . Nie jestem. Po prostu w osobowości granicznej są momenty w których chory nie potrafi jednoznacznie określić swojej orientacji. I jeżeli pilnie byś się uczył to na socjologi powinni mówić o dylemacie osobowości z pogranicza.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Sortuj wg