deprywacja snu

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

deprywacja snu

przez Artemizja 18 gru 2012, 17:11
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

deprywacja snu

przez SzaryWjtk 19 gru 2012, 01:46
Ktoś jeszcze próbował ? Jakieś efekty?
Rozpoczynam projekt zombie. Jak to powinno przebiegać? 24-48h bez snu, odespać, kilka dni w normalnym rytmie dobowym (tylko ile? ) i znowu ?
Może warto wrzucić temat o tym w dziale o depresji? Chyba że po prostu nie umiałem znaleźć.

deprywacja snu

przez Artemizja 19 gru 2012, 08:25
SzaryWjtk, wystarczy,że temat jest w tym miejscu.Nie jest to metoda zaliczana do tradycyjnych form leczenia,więc myślę,że dział medycyny niekonwencjonalnej jest jak najbardziej odpowiedni.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

deprywacja snu

przez SzaryWjtk 19 gru 2012, 08:28
Ok ok. Jak narazie 18h i jest w porządku, chociaż tyle to często zdarzało mi się nie spać. Samopoczucie neutralne, z lekką nutą optymizmu ^^ Cel: 40h

deprywacja snu

przez zmienny 19 gru 2012, 10:09
bywalo czesto ze nie spalem 30 h i wiele, czulem sie tragicznie i tyle, zdziwiony jestem, ze ktos sie po tym lepiej czuje. :shock:
zmienny

deprywacja snu

przez SzaryWjtk 19 gru 2012, 20:46
Pewnie wiele zależy od nastawienia. Ale zgodzę się że to metoda dla desperatów ^^ mimo wszystko, u niektórych może to dać efekty (bezsenność, mniej niż 4h snu dziennie albo jeżeli ktoś podświadomie celowo odmawia sobie snu). Mi pomogło przetrwać dzień w sytuacji gdzie normalnie złapałbym potężnego doła i się nie rozsypać. Po 30h nie czuję większego zmęczenia, ale niedługo kończę maraton - przetrwałem! :)

deprywacja snu

przez CichoCiemny 20 gru 2012, 02:20
Kiedyś często mi się to zdarzało, na początku czułem się dobrze, lepszy humor, więcej energii do działania i przede wszystkim motywacja, dlatego często specjalnie nie spałem. Ale jak wpadłem w bezsenność przez używanie stymulantów (i to się tyczy także zwykłej kawy w dużych ilościach) to po którejś tam dobie bez snu czułem się maksymalnie odrealniony, jak w półśnie.

deprywacja snu

przez mvp95 10 lip 2013, 00:40
Ja dzisiaj to testuje. W sumie to już kiedyś zauważyłem że jak nie spałem w nocy to później jakby lepiej się czułem ale nie łączyłem tego z nie spaniem tylko z czystym zbiegiem okoliczności, dopiero jak przeczytałem o tym tutaj na forum to zrozumiałem że coś w tym jest.
mvp95

deprywacja snu

przez eurydyka1 09 sie 2013, 22:31
Oo to ciekawe, ja tak właśnie mam. Nie wiedziałam, że to jest jakoś udowodnione i posiada nazwę. Chyba zacznę to częściej stosować, byle nie za często.. dzisiaj trochę przesadziłam, bo drugą noc pod rząd zarwałam, więc nie czułam się dobrze, ale jednorazowo to na mnie działa.

deprywacja snu

przez Shannon 10 sie 2013, 14:29
Ja po nieprzespanej nocy wpadłam w euforię, ciągle się uśmiechałam, nawet mi to mówiono, a zazwyczaj jestem ponurakiem. :smile:
Niestety czułam się nierealnie i mało kilka razy nie zemdlałam.
Chciałabym to powtórzyć, ale senna jestem za bardzo i nie dam rady nie spać w nocy.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

deprywacja snu

przez marwil 01 sty 2014, 17:35
Deprywację snu zalecał mi ongiś mój psychiatra. Pamiętam, że nie spałem ponad 24 godziny. Czułem się lepiej, nie nacieszyłem się tym długo, bo zwyczajnie zwaliło mnie z nóg i spałem w dzień.
Ostatnio zdarzyły mi się dwie noce, w trakcie których spałem nie więcej niż 5 godzin i sen był płytki. Nie dosypiałem w ciągu dnia. Nastąpiła duża poprawa nastroju i napędu chociaż z poczuciem niewyspania. Kolejnej nocy odespałem - ok. 11 godz. i nastrój wrócił do chorej normy.
Ciekawa metoda, wymagająca dużo samozaparcia i szkoda, ze nie dająca trwałych efektów.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

deprywacja snu

przez Synsa 02 sty 2014, 13:15
Nie wiedziałam że jest takie zalecenie na poprawę nastroju. Kiedyś intuicyjnie tak żyłam, sen co 2 noc. Nie wiem czy czułam się lepiej, czułam się jak na haju, weselsza fakt, ale bardzo słaba fizycznie. Btw. problemy ze snem mam chyba w genach, już jako niemowlak spałam 'na opak' tyko za dnia ;)
Nie pytaj o pustkę, nie pytaj o strach gdzieś w nas ukryty-widzisz, od tych pytań jest nasz psychoanalityk.

Setaloft + Convival + Hydroksyzynka

deprywacja snu

przez buka 02 sty 2014, 15:53
co ma dać ta metoda poza chwilowym orzeźwieniem? Nie lepiej kawy wypić,albo kreche wciągnąć?

deprywacja snu

przez marwil 02 sty 2014, 16:01
buka, Gdy się jest w naprawdę czarnej dupie, to nawet jeden dzień poza nią jest nieoceniony.
Kawa nie przynosi podobnego efektu wcale. A krecha jest nielegalna ;). Nigdy nie wciągałem i nie chcę bo wszystko co paca zamienia się u mnie w nałóg.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Sortuj wg