Włosy

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Włosy

przez Psychoanalepsja_SS 08 gru 2014, 13:32
Czy to prawda, że nagłe ścięcie włosów może być reakcją na jakieś traumatyczne wydarzenia, próbą odcięcia się od nich?

Freud uwazał, że ścięcie długich włosów kobiety to symboliczna jej kastracja :D.

Włosy

przez cyklopka 08 gru 2014, 13:43
Psychoanalepsja_SS, no to bdb, w końcu na cóż mi ten wyimaginowany penis :bezradny:

W wielu kulturach krótkie albo zasłonięte włosy u kobiety to wyraz skromności. W Indiach ścięcie lub zgolenie długich włosów jest równoznaczne ze złożeniem ofiary. :uklon:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Włosy

przez monk.2000 08 gru 2014, 13:47
W liceum zapuszczałem dłuższe włosy. Wtedy jeszcze nie robiły mi się zakola. Gdzieś już o tym pisałem. Dość dobrze się czułem w tych włosach, wtedy słuchałem rocka z lat 70 i mi się to podobało. Taki luz-blues. Potem przeczytałem jakąś radę na innym forum, że długie włosy kojarzą się z subkulturami, a te z kolei z przesadną potrzebą znalezienia akceptacji w grupie, co może być odbierane negatywnie. Oczywiście wniosek mocno na wyrost. Teraz mógłbym coś zapuścić, ale po pierwsze mam bardziej rzadkie włosy, a po drugie nie chcę się wyróżniać. Najlepiej zniknąć w tłumie jak ninja.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg