Bycie mężczyzną

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Bycie mężczyzną

przez Hans 31 sie 2013, 15:41
carlosbueno napisał(a):Według mnie domowe kurzenie, kogucenie jest bardziej znośne od etatowej pracy i dziwie się kobietom które wolą robić kariery niż siedzieć w domu i się nim zajmować.

Bo ogólnie ludziom namieszali w głowach o karierze o tym o tamtym i walczą teraz o wydajność, wypisują na tych goldenlajnach, że sky jest the limit, odkrywają innowacje, a prawda jest taka, że cegły ze sobą do grobu nie wezmą, a gloria i chwała smakuje jedynie, jak się jest żywym. To zasługa neoliberalizmu, który jak wszystko co trafia na polski grunt, przybiera formy skrajne.
Feed your head
Feed your head

Bycie mężczyzną

przez wiejskifilozof 31 sie 2013, 15:43
carlosbueno napisał(a):Według mnie domowe kurzenie, kogucenie jest bardziej znośne od etatowej pracy i dziwie się kobietom które wolą robić kariery niż siedzieć w domu i się nim zajmować.

Wtedy świat, były nudny.Nie chciałbym by moja psycholog odeszła z pracy,wtedy moje życie by nie miało. sensu.

-- 31 sie 2013, 15:45 --

Hans napisał(a):

Bo ogólnie ludziom namieszali w głowach o karierze o tym o tamtym i walczą teraz o wydajność, wypisują na tych goldenlajnach, że sky jest the limit, odkrywają innowacje, a prawda jest taka, że cegły ze sobą do grobu nie wezmą, a gloria i chwała smakuje jedynie, jak się jest żywym. To zasługa neoliberalizmu, który jak wszystko co trafia na polski grunt, przybiera formy skrajne.

No, to mnie nie dotyczy.Ja golden nie jestem.

Bycie mężczyzną

przez Hans 31 sie 2013, 15:56
bittersweet napisał(a):
A Ty siedzisz w domu zamiast pracowac zawodowo i co, jesteś zadowolony ?

Ale nie ma partnerki robiącej karierę. :)
Feed your head
Feed your head

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bycie mężczyzną

przez Ramanujan 31 sie 2013, 16:13
Tube napisał(a):Niezły offtop się zrobił :lol:
Temat przerósł oczekiwania założyciela. :twisted:
Ramanujan

Bycie mężczyzną

przez Hans 31 sie 2013, 16:23
Bo My wszystko potrafimy sprowadzić do dyskusji o światopoglądach. Nietzsche miał rację. :pirate:
Feed your head
Feed your head

Bycie mężczyzną

przez Gods Top 10 31 sie 2013, 18:04
jetodik napisał(a):Gods Top 10,

Bardzo skrótowo: bycie mężczyzną - to wg mnie ponoszenie odpowiedzialności (za siebie i do pewnego stopnia za innych), umiejętność podejmowania decyzji, szacunek oraz akceptacja (dla innych i dla siebie).

ponoszenie odpowiedzialności, umiejętność podejmowania decyzji, szacunek oraz akceptacja u kobiety, sprawia, że staje się ona, już nie bedę pisał, że męska, ale niekobieca?
To zdanie, wraz z dwoma poprzednimi (które wyciąłeś) tworzy logiczną całość (przynajmniej taki miałem zamiar): najpierw napisałem skąd wg mnie się bierze 'stan mniejszej dojrzałości', później napisałem o czasochłonności procesu transformacji, by na koniec skrótowo opisać 'stan dojrzałości'. Ten opis jest na tyle uniwersalny, że wymienienie wyrazów 'chłopiec' na 'dziewczynka' i 'mężczyzna' na 'kobieta', nie zburzy jego sensowności.
Jednak jeśli napisałem niezbyt czytelnie, przepraszam. :D
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Bycie mężczyzną

przez Alien81 31 sie 2013, 19:56
Prawdziwy chłop paly, pyje, od czasu do czasu sie byje, podziwia pyłkie kopano i dyma swo ukochano ;)
Pan Naczelnik już idzie do domu, bo ten zbój zaraz tu będzie...

Bycie mężczyzną

przez wiejskifilozof 31 sie 2013, 20:44
Dzisiejszy facet, nosi buty na koturnach,maluję paznokcie :D nosi kolczyki,maluję policzki i usta.

Bycie mężczyzną

przez Tube 31 sie 2013, 20:56
A ja wogóle nie wiem, kim, a raczej jaki powinien być dzisiejszy mężczyzna...
Tube

Bycie mężczyzną

przez hania33 31 sie 2013, 21:00
Tube,

Dowiesz się .chociaż jestem kobieta i może nie umiem pisać o facetach. ale się dowiesz w swoim czasie,Pozdrawiam.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Bycie mężczyzną

przez midorinohi 31 sie 2013, 21:37
Tube idąc myślą społeczeństwa nowoczesnego czy nawet myślą kobiecą, prawdziwy mężczyzna to taka psiapsiułeczka z szopą na głowie i delikatnymi emocjami. Akurat potrzeba przetrwania, tej silnej męskiej ręki w codziennym życiu, nie idzie w parze z aktualnymi standardami życia... powinieneś mieć ładnie wyrzeźbione ciałko (bez jakiejś większej siły... bo po co ona?), delikatną cerę i grzecznie zakładać rodzinę aby spłodzić potomstwo, które w przyszłości będzie na Ciebie pracować. Mniej więcej chyba tak to wygląda. Obecnie coraz częściej przyglądając się ludziom mam dylemat - czy to chłopak czy dziewczyna. I bynajmniej to nie kobiety upodabniają się do nas, a jest na odwrót. W końcu taka moda i najlepsze zainteresowanie wśród płci przeciwnej... sam również nie mam pojęcia jak na prawdę powinno to wyglądać... jednak po co nam ta wiedza, skoro najlepszym rozwiązaniem jest po prostu bycie sobą?

Bycie mężczyzną

przez rotten soul 31 sie 2013, 22:20
midorinohi,
- szopa na głowie
- rzeźba ciała
- płodzenie potomstwa

Wygląda na to, że w oczach nowoczesnego społeczeństwa pozostanę jakimś półproduktem męskopodobnym, bo delikatną cerę i emocje chyba mam ;)
rotten soul

Bycie mężczyzną

przez Tube 31 sie 2013, 22:33
hania33 napisał(a):Tube,

Dowiesz się .chociaż jestem kobieta i może nie umiem pisać o facetach. ale się dowiesz w swoim czasie,Pozdrawiam.

Wiesz młody taki już nie jestem a nadal tego nie wiem ;)
Tube

Bycie mężczyzną

przez hania33 31 sie 2013, 22:42
Tube,

Tutaj nie jest ważny wiek , faceci po 50 zachowują się , jak dzieci :?

-- 31 sie 2013, 22:43 --

Tube,

Ważne czy Ty czujesz się mężczyzną...nikt Ci na to nie odpowie...każdy chłop swoja męskość inaczej odczuwa..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Sortuj wg