bezinteresowność - czym jest ?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Toshiro 18 paź 2006, 15:05
Po pierwsze God's Top 10 naprawdę celem moich postów nie jest trafianie do Ciebie. Każdy myśli i czuje za siebie. Nie rozpatruj wszystkiego przez pryzmat swojego Ja. Moja pozycja jest jedynie moim zdaniem i nie ma nic wspólnego z Tobą. Pierwszy mój post był krótki i wystarczający. Kolejne były wynikiem jedynie tego, iż (chciałbym wierzyć nie złośliwie) przekręcasz moje wypowiedzi według swojego widzi mi się i mówisz co przez coś chciałem powiedzieć lub zrobić.

Za bardzo niegrzeczny uważam Twój zarzut i sztuczkę której dopuściłeś się teraz. Cytuje:

God's Top 10 napisał(a):Bo i po co taką "wybieloną", "sterylną" i "doskonałą" definicję współczucia przyklejać do bezinteresowności, jeśli nie po to, by mieć w tym interes "uszlachetnienia siebie" w oczach cudzych i własnych ?

God's Top 10 napisał(a):I jesli pozowlisz, skończmy tą dyskusję, zanim rozpocznie się "wojna o bezinteresowność".

Widzisz w tym jakiś nietakt? Jeśli Nie... Ja nie będę Cię uświadamiać... Być może ktoś kto przeczyta moje posty które cytujesz spostrzeże, iż to jest Twoim kolejnym nadużyciem. Wiem tylko że nigdy nie napisałem że skutecznie udaje mi się żyć według tych wysokich ideałów. A to że moje ideały są wysokie jest moim świętym prawem.

God's Top 10 napisał(a):I nie możesz pogodzić się z tym, że ktoś "śmiałby" nie dostrzec w Tobie geniusza.

No tak... Czyżbym miał dejavu? Ehhh... Problem leży po Twojej stronie. Spójrz głębiej a zauważysz że tu nie chodzi o mnie. Zresztą już Ci tłumaczyłem prywatnie dlaczego.

God's Top 10 napisał(a): Bez względu na to, czy zarzucisz mi czytanie bez zrozumienia, czy nawet debilizm.

God's Top 10 nigdy nie nazwałem Cie debilem. Porównaj to z Twoim powyższym cytatem a być może zobaczysz krzywe lustro i dowiesz się skąd Twoja zawziętość... Uważam Cię za równego w dyskusji i równego sobie.

God's Top 10 napisał(a): takie argumenty nie przekonuja mnie. Dlatego nie staraj się przekonać mnie do czegoś, co do mnie nie trafia

Piszesz to po raz wtóry. Dlaczego ciągle uważasz że celem moich argumentów jest przekonanie Ciebie? Ty nie jesteś tutaj subiektem tylko bezinteresowność. Czy temat postu brzmi: „Przekonajcie God's Top 10 że wasze pojęcie bezinteresowności jest prawdziwe...”. Nic takiego nie zauważyłem. Ale Ty za to zauważ że pozwoliłem Ci mieć Twoją pozycję i uczyń to samo wspaniałomyślnie wobec mnie. Celem mojego pierwszego posta było pokazanie mojej pozycji, następnych jedynie zapobieżenie Twoim nadużyciom wobec mojej osoby na forum.

Moje, twoje... Twoje moje... :( Dużo metta dla Ciebie.
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

przez Lusi 18 paź 2006, 16:45
Będzie ciąg dalszy?
ExModerator

przez Toshiro 18 paź 2006, 17:29
Lusi napisał(a):Będzie ciąg dalszy?

A chciałabyś? Hehehehe :twisted:

Dla mnie temat jest zakończkony gdy ktoś jedzie ad persona a nie ad meritum. Więc - nie będzie. Napewno nie z mojej strony... Pozdrawiam Lusi ;)
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bedlambloke 19 paź 2006, 04:29
Bo dla dzieci odpowiedzialnosci nie ma a praca jest zabawa.
Chociaz jeden z menagerow z ktorym prace juz od dziecka musial pracowac. Thushala jest z Sri-Lanki i jasno powiedzial ze je tylko ten ktory pracuje. Tak dla jasnosci powiem ze to jeden z najbiedniejszych krajow na swiecie.

przez Lusi 19 paź 2006, 12:15
Szkoda, że nie będzie.
Bo według mnie coś takiego jak bezinteresowność wogóle nie istnieje. Zawsze gdzieś jest jakiś interes - świadomy lub nie ale zawsze jest.
I dlatego tak fajnie mi się czytało Waszą dyskusję.
Buziaczki.
ExModerator

przez jevii 19 paź 2006, 20:32
i tak się zazwyczaj kończą "eurystyczne potyczki" panie Toshiro i panie God's Top 10 ;-)

'beziteresowność' sama w sobie jest połączona z umiejętnością wczówania się
w problem drugiej osoby. Bo w końcu coś nas "rusza" byśmy pomogli.
Czasami możemy nie wiedziec, że pomagamy....powtarzam się. Wiem.

Dużo zależy od naszego osobistego doświadczenia.
Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe.
Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.Éric-Emmanuel Schmitt

przez kukubara 19 paź 2006, 20:52
jevi....podoba mi sie to prawo :lol: jakze ujete w naszej przestrzeni ;)
"wypromuj milosc ..specu od reklamy"

Sortuj wg