Badanie poziomu DOPAMINY

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Badanie poziomu DOPAMINY

przez basior 14 lut 2009, 13:44
markopolo -w dzisiejszych czasach lekarz z prawdziwego zdarzenia to nadal ewenement,wiekszosc zamyka sie w swoich dogmatach ,cierpiąc chronicznie na brak krytycyzmu i interdyscyplinarnego spojrzenia na okreslone zagadnienie z którym sie stykaja w swej codziennej medycznej praktyce,hermetyczne myslenie moze jest i dobre w naukach scisłych jednak w tak złozonej dziedzinie wiedzy jaką jest ludzki umysł konieczna jest wiedza ogólna ,specjalistyczna a przedewszystkim czysto ludzka wrazliwosc i intuicja bo nie wszystko da sie ogarnąc szablonowym mysleniem i wyuczonymi regułkami... czasem mam wrazenie ze najlepszym psychiatrą moze byc dobry filozof:)
basior

przez Margaryna9 09 mar 2009, 23:16
ja nie robilem ale moze zrobie jesli nie wylecze sie
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez inertie 29 mar 2009, 02:27
badania sa konieczne do rozpoznania depresji? u mnie rozpoznano niedobor serotoniny, pozniej dopaminy, wylacznie z wywiadu. oni sami nie wiedza a na badania nie kieruja :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez isj 27 kwi 2009, 13:48
Nie słyszałem o badaniach serotoniny, dopaminy ani noradrenaliny. Krew nie ma żadnego związku z neuroprzekaźnictwem, żeby badanie było wiarygodne, należałoby zobaczyć, jak przebiega u Was wiązanie białek. Ale tego nie można sprawdzić, nawet jeśli takie cudo istnieje, to jest poza zasięgiem finansowym każdego z nas. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie neuroprzekaźnictwa poprzez zbadanie poziomu magnezu w erytrocytach lub pieriwastkowa analiza włosa. Obydwa osiągalne, to drugie dokładniejsze, ale nie stosuje się go klinicznie. Kosztuje 2 stówy, czasem mniej, czasem więcej. Niestety, leki trzeba brać na chybił trafił, gdyż nie wiadomo, który receptor jest sprawcą naszej choroby. To dlatego zresztą najskuteczniejsza w leczeniu nerwic i depresji jest wenlafaksyna jako że oddziałuje na 2 z 3 podukładów w obrębie mózgu - serotoninergiczny oraz noradrenargicznegy. Ja jestem już po nieskutecznym leczeniu całą armią SSRI, stąd sobie przypuszczam, że chyba czas na baczniejsze przyjrzenie się noradrenalinie...
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Bodzio72 02 cze 2010, 15:27
isj napisał(a):Nie słyszałem o badaniach serotoniny, dopaminy ani noradrenaliny. Krew nie ma żadnego związku z neuroprzekaźnictwem, żeby badanie było wiarygodne, należałoby zobaczyć, jak przebiega u Was wiązanie białek. Ale tego nie można sprawdzić, nawet jeśli takie cudo istnieje, to jest poza zasięgiem finansowym każdego z nas. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie neuroprzekaźnictwa poprzez zbadanie poziomu magnezu w erytrocytach lub pieriwastkowa analiza włosa. Obydwa osiągalne, to drugie dokładniejsze, ale nie stosuje się go klinicznie. Kosztuje 2 stówy, czasem mniej, czasem więcej. Niestety, leki trzeba brać na chybił trafił, gdyż nie wiadomo, który receptor jest sprawcą naszej choroby. To dlatego zresztą najskuteczniejsza w leczeniu nerwic i depresji jest wenlafaksyna jako że oddziałuje na 2 z 3 podukładów w obrębie mózgu - serotoninergiczny oraz noradrenargicznegy. Ja jestem już po nieskutecznym leczeniu całą armią SSRI, stąd sobie przypuszczam, że chyba czas na baczniejsze przyjrzenie się noradrenalinie...

Noradrenalinę bada się w DZM zrobisz to w Diagnostyce. Z tego co patrzyłem to w Otwocku w prywatnje lecznicy badają poziom Serotoniny w surowicy. A tak a propos moje badanie poziomu magnezu w erytrocytach wygląda tak:

Osocze 0,81 mmol/l (norma 0,8-1,0)
Krwinki - 1,74 (norma 1,8 - 2,2) mmol/l

Powienienem suplememntoac czy dalej szukac przyczyny takiego stanu?

Czy moja nerwica to zaburzenia elektrolitów? Mam też ciągle obniozony poziom Ca zjoniwoanego mimo tego, że wapno całkowite jest ok.

A ha rok temu odkryłm że mam hiperawitaminoze d3 4 ng/ml norma zaczyna się od 40 ng/ml.

Badanie poziomu DOPAMINY

przez Ritka7x 25 kwi 2011, 21:35
chyba sobie zrobię takie badania...bo na tej podstawie można by lek lux dobrać...

Badanie poziomu DOPAMINY

przez Badziak 26 kwi 2011, 02:17
Pewnie gdzieś w koncernach farmaceutycznych. :(
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Badanie poziomu DOPAMINY

przez Nez 26 kwi 2011, 16:13
(a taki fajny post napisałem :P kliknąłem jakiś refresh przez nie uwagę i poszło....)

w skrócie to taki test byłby lipny.
--

MarcoPolo - dużo racji w tym co napisałeś. Od dwoch lat kombinuje jak uwalic jednego lekarza (ordynator rehehehe). Zakumplowalem sie z takim jednym w szpitalu, takze narkoman, leczony od 7 lat chyba. Popelnil niedawno samobojstwo. Znalazlem w necie epikryze i przebieg choroby innego z tego samego szpitala - takze para lekarzy ordynator i ta co mi epikryze wystawila. Rowniez popelnil samobojstwo.
Czasem czuje sie jakby na to samo liczyli ze mna, ze tez walne samoboja.
Po dwoch latach zbierania materialow - jedno sie dowiedzialem - temat z powodu dupomycia w gronie lekarskim w ogole nie nadaje sie na sprawe sadowa.
Nez

Badanie poziomu DOPAMINY

przez PanProper 26 kwi 2011, 23:31
Nie ma takich badań. "Poziom" neuroprzekaźników można zbadać tylko pośmiertnie, grzebiąc bezpośrednio w mózgu.
Biorąc neuroleptyki warto wiedzieć, że to tak, jakby celować z armaty do komara. W przypadku nerwicy, to jak celowanie w jego cień.
Neuroleptyki leczą tylko objawowo, nie usuwają przyczyny. Łatwe rozwiązania mają swoje konsekwencje. Warto być więc ostrożnym i pamiętać przy tym, że farmaceutyka to bardzo dochodowy biznes wart dużych nakładów marketingowych.

Pozdrawiam

Badanie poziomu DOPAMINY

przez Ritka7x 27 kwi 2011, 18:30
kurcze,jakby były takie badania na podstawie których dopierało by się takie leki to było by pięknie :105:

Badanie poziomu DOPAMINY

przez brak uczuć 22 cze 2011, 18:29
Mi w laboratorium powiedzieli, że można zbadać poziom dopaminy na podstawie dobowej zbiórki moczu...powiedziałam, że mi nie chodzi o dopaminę w krwi, ale w mózgu, a ta facetka, że tak, że to badanie to wykrywa...ale wydaje mi się, że to bzdura...
Zastanwiają mnie tylko 2 rzeczy: SKĄD na przykład wiadomo, że w schizofrenii są zaburzenia wydzielnia dopaminy? Czy to TYLKO przypuszczenie nioparte na żadnych faktach?
Po drugie czytałam książkę lekarza, który leczył depresję aminokwasami i pierwsze co kazał pacjantom badać, to poziom neuroprzekaźników...nawet cytuje wyniki. Więc co on mierzył ? Te neuroprzekaźniki we krwi? I faktycznie pisał tam coś o bananach...czyli to blaga?
brak uczuć

Badanie poziomu DOPAMINY

przez PanMedialny 19 lis 2012, 20:32
Odgrzewam temat - trafiłem na lekarza, który zlecił mi badanie poziomu serotoniny we krwi.

Więc badanie to można wykonać w Diagnostyce (ja tam robiłem - diag.pl), kosztuje 57 zł + cena za pobranie materiału, robione jest z krwi/surowicy i na wynik czeka się około 2 tygodni. Na wyniku jest napisane:
Kod: Zaznacz cały
Serotonina/surowica - Badanie wykonano met. ELISA zestawem firmy LDN no i wynik: 9,60 ng/ml przy normach 40,00 - 400,00 ng/ml

I tak dowiedziałem się, że mam poziom serotoniny we krwi kilka razy niższy niż minimum.. jednak jest to poziom we krwi, nie w mózgu, co też zaznaczył lekarz. Ale miałem i tak tego tak mało że.. dostałem nowe leki ;-).

Dopaminę i noradrenalinę.. jak będę za ok 3 miechy kontrolnie robił serotoninę to dorobię i dam znać co i jak, chyba że ktoś już robił i może się pochwalić jakimiś informacjami.

Badanie poziomu DOPAMINY

przez xanonymous 14 wrz 2013, 13:23
Fragment filmu "ekstaza i agonia" http://www.youtube.com/watch?v=pWjAO0wVXjI
W tym filmie pokazane jest badanie poziomu dopaminy w mózgu. I to takie badanie neuroprzekaźników w mózgu byłoby miarodajne a nie badanie we krwi.

Sortuj wg