Kocham Cię

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez lochness 25 sty 2008, 22:44
w moim przypadku miłość jest sensem życia. pomimo tego, że w innych kwestiach idzie mi średnio, to miłość jest motorem. gdyby nie ona, straciłabym chęć do życia. warto dla niej żyć, warto poświęcić się drugiej osobie, kochać, być kochanym, czuć się potrzebnym i wspaniałym dla drugiego człowieka. szkoda tylko, że tak trudną ją czasem odnaleźc w natłoku codziennych problemów, w natłoku rzeczy mniej ważnych. mnie się na szczęście udało i to jeszcze w tak młodym wieku. niestety, człowiek jest istotą skomplikowaną, więc oczywiście mam inne zmartwienia na głowie. aż czasem mam dośc swego pesymizmu. no, ale na szczęscie mam miłość, dzięki której wierze, że życie będzie warte przeżycia... ;)

przez pyzia1 26 sty 2008, 20:53
bethi napisał(a):
człowiek nerwica napisał(a):szczerze mowiąc nienawidze tych slow...

Szczęście, miłość - to wszystko wydaje mi się być tylko złudzeniem. Czymś, co szybko mija, jest nietrwałe i prowadzi do cierpienia.

Czasem udaje mi się o tym zapomnieć i przez dłuższą lub krótszą chwilę żyć złudzeniami. Masz rację, szczęście i miłość nie są dane nam na stałe , przychodzą i odchodzą. I tak już będzie, obojętnie jak często będziemy mówić innym, że ich kochamy.
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez Pstryk 27 sty 2008, 11:12
pyzia1, nie gadaj głupot: masz kochającego męża i cudowną córkę. Człowiek na co dzień nie ma czasu, nie ma siły lub po prostu nie pamięta o okazywaniu uczuć, ale one są: w dzień dobry, w wspólnym śniadaniu, w rozmowie, w buziaku na dobranoc itp... To jest to, czego można Ci pozazdrościć. Jeśli czujesz się obecnie zagubiona bardziej niż codziennie, powiedz o tym mężowi, poproś, aby był dla Ciebie bardziej czuły, opiekuńczy w tym czasie, spędzaj więcej czasu z córką.
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

słowo "kocham" głębia czy frazes?

przez smuteczekjestem 07 mar 2008, 20:58
Uważam że słowem KOCHAM CIE nie można szafować, nie należy go nadużywać bez powodu.Zależy też do kogo są kierowne.Dziecku należy mówić że się je kocha, odwdzięczy się tym samym i będzie umiało kochac w doroslym życiu=oczywiście za tym słowem muszą iść czyny.Tak samo jest z mówieniem tego słowa drugiej, bliskiej osobie na której nam zależy.Musimy mieć pewność że slowo tak ważne zostanie powiedziane w odpowiedniej chwili i momencie, i do wlaściwej osoby.Jeśli natomiast powie się KOCHAM, a odezwu nie będze, ba, możemy nawet zostać wyśmiani, wtedy jest trudniej.Czyny też świadczą o tym czy naprawdę kochamy, one są jakby częscia tego magicznego slowa.
Łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią..

przez Pstryk 07 mar 2008, 22:31
Słowa nie mają takiej mocy jak czyny. Mi słowo 'kocham cię' wydaje się wyświechtane i nadużyte, jego znaczenie zaś naciągnięte. Ale ja jestem cholerną realistką więc nie mam litości ani skrupułów tak myśleć :lol: i szanuję romantyzm innych póki nie robią sobie nim krzywdy ;)
Pstryk

przez smuteczekjestem 07 mar 2008, 22:43
tak, zgadzam się, ale czyż nie jest milo kobiecie uslyszeć tego słowa czasami? Uważam że czuje się dowartościowana.Oczywiście slowo musi być szczre :!:
Łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią..

przez laven 09 mar 2008, 20:25
Wiadomo, to tylko słowa i nie ma co tu przywiązywać zbytniej wagi. Ale miło jest to powiedzieć a jeszcze milej usłyszeć. Ostatnio jak mi było smutno i się żaliłam, to po usłyszeniu tych słów tak się wzruszyłam, że mało się nie popłakałam. To tak jakby podtrzymuje na duchu. Już nie chodzi o same te słowa, ale fakt, że mamy osobę której możemy to mówić i od której to usłyszeć. Jest tak lepiej. Mimo smutków i cięższych dni, jest ktoś kto nas akceptuje. To jest piękne. Dopóki się nie rozmywa ta sytuacja, lepiej się nią cieszyć póki można, zamiast martwić na zapas.

Re: Kocham Cię

przez Paranoja 20 sty 2010, 18:34
ja też się kocham :D
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Re:

przez jaaa 20 sty 2010, 19:11
K. napisał(a):
'Kocham Cię' to bardzo magiczne dla mnie słowa, mające wielką wartość.
Nie lubię ich słuchać codziennie, zawsze, co godzinę.
Nie chcę aby traciły na wartości.

tez tak mysle ale nie wiem co poradzic na to ze facet mi to mowi codzien i nawet 2 - 3 razy dziennie
mowilam mu to ze dla mnie to magiczne slowa i wole je rzadko slyszec
poprawial sie na 2 dni :roll:

znow powinnam rozmawiac czy polubic te slowa i straca dla mie ta moc? jak i juz stracily po czesci

przez Paranoja 20 sty 2010, 19:34
ostatnio sie dowiedzialam na szkoleniu ze zeby czlowiek mogl byc szczesliwym to potrzebuje 4 osob ktore go kochaja.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez shadow_no 20 sty 2010, 19:55
Paranoja, wygrzebałaś post ze stycznia 2008 ale jest on jak najbardziej na czasie.
Do tej pory staram się kochać wszystko co mnie otacza i czuje się z tym na prawdę dobrze. Nie skupiam uwagi na negatywnych wiadomościach, nie spodziewam się zła jakie może mnie spotkać ale staram się widzieć wszystko co pozytywne. Za wszystko co dobre mnie spotyka jestem wdzięczny.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Paranoja 20 sty 2010, 19:57
;) :*
ExModerator

przez Pstryk 20 sty 2010, 20:25
jesus aż 4rech?????????? no to wszystko jasne dlaczego nie czuję się kofana....
Pstryk

przez depresyjny86 21 sty 2010, 03:48
Kochać i być kochanym - najpiękniejsze, co w życiu może przydarzyć się człowiekowi. Magiczne "Kocham Cię" wypowiadane szczerze, świadomie i płynące prosto z serca ma ogromną moc.

Pięknie napisane,GreenEye
Ja niestety nigdy nie uslysze od jakiejś kobiety tych słów...
:)

Sortuj wg