Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zaklopotana33 25 cze 2012, 22:53
Witam nie wiem czy w dobrym miejscy piszę ale obawiam się, że dopadła mnie depresja.... Od 2 może 3 miesięcy zauważyłam, że coraz mniej rzeczy mnie cieszy, ciężko mi jest podjąć samodzielną decyzję często mam ochotę płakać a w średnio stresujących sytuacjach potrafię raz płakać raz krzyczeć.Ostatnio mam problemy prawdopodobnie z żołądkiem lub jelitami i myślałam, że z nerkami ale z nimi jest wszystko w porządku, jednym słowem jestem rozbita i powoli przestaje sobie radzić z codziennością nawet nie mam sił ani ochoty na kąpiel czy spacer z chłopakiem . Mam 18 lat więc dziwi mnie to bo kiedyś byłam pełna zapału i energii nawet trenowałam sport a dziś .....

przez .Kinga. 25 cze 2012, 23:01
zaklopotana33, czy masz jakieś problemy? W domu, w swoim środowisku? Może czujesz się zagubiona? Czy coś konkretnego wywołuje w Tobie smutek, czy ogólnie masz obniżony nastrój? Opowiedz coś więcej. Może boisz się przyszłości?
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez zagubionaa 26 cze 2012, 23:59
Sama nie wiem co robić.... Dwa lata temu straciłam pracę z dnia na dzień - już wtedy czułam się "wypalona", nie potrafiłam dobrze wykonywać swoich obowiązków. Założyłam własną firmę ( z dotacji) i przez chwilę było super. Robiłam to co kocham. Niestety kryzys dopadł i moja firmę, narobiło się długów, właśnie zamykam firmę. Przestało mnie cieszyć to co robię. Najgorsze są poranki, dobrze że zawsze byłam osobą bardzo obowiązkową, bo chyba tylko dzięki temu rano wstaję z łóżka. Zmuszam się do wszystkiego: żeby wstać, przyszykować dzieci do szkoły i wyjść do pracy. Wsiadam w auto i najchętniej jechałam wprost przed siebie, wyłączam się, mam ochotę uciec jak najdalej. Kiedyś byłam chodzącą radością. Dziś nic mnie nie cieszy. Mam problemy ze snem, nagle mam ochotę krzyczeć albo płakać. Czasem bywają dni ( ale chyba coraz rzadziej) że nawet potrafię mieć dobry humor, ale to tak szybko mija. Zaniedbuję swoje obowiązki, wiem że muszę zadzwonić do księgowej, do klientki ale tego nie robię... Wiem że muszę zapłacić rachunek, siadam do komputera i...zamiast to zrobić zaczynam machinalnie przeglądać internet lub grać w bezmyślne gierki. Brak mi energii żeby zrobić porządek w domu, żeby ugotować obiad, a kiedyś to lubiłam. Nie potrafię nawet porozmawiać na ten temat z mężem, siedzimy razem w aucie lub w pokoju i prawie wogóle się nie odzywamy... Nie potrafię konstruktywnie myśleć, nawet kupno prezentu dla mojego Taty okazało się zbyt trudne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stark 27 cze 2012, 00:01
zagubionaa, psychiatra?
pomoc psychologa?
Stark

przez zaklopotana33 27 cze 2012, 11:06
.Kinga. napisał(a):zaklopotana33, czy masz jakieś problemy? W domu, w swoim środowisku? Może czujesz się zagubiona? Czy coś konkretnego wywołuje w Tobie smutek, czy ogólnie masz obniżony nastrój? Opowiedz coś więcej. Może boisz się przyszłości?

Wiesz myślę,że to raczej związane jest z przeszłością moją bo często jako dziecko byłam świadkiem kłótni w domu, później byłam trzymana pod "kloszem" musiałam wracać wcześnie do domu, wymagania od matki, mam starszą siostrę ona zawsze dobrze się uczyła czerwone paski na świadectwie ja przeciwnie miałam problemy z nauką, dodatkowo mam żal do ojca bo gdy byłam dzieckiem tzn w przedszkolu moja matka wyrzuciła go i zabierał mnie na weekendy ale jak poznał kobietę zapominał o mnie po komunii zniknął na 2 lata choć wiedział gdzie mieszkam gdzie chodzę do szkoły zero kontaktu z jego strony a ja co piątek czekałam przy oknie na niego, kiedyś przyjechał w kwietniu z mikołajem i prezentem urodzinowym (urodziny mam w lutym) , teraz mieszkam z chłopakiem oczywiście przy wyprowadzce usłyszałam wiele przykrych słów , matka chciała mi wmówić, że przeze mnie ma depresje

przez devnull 03 lip 2012, 14:45
czy osoba lecząca się od lat, mająca papiery (tylko zab. depresyjno-lękowe itd), gdy popełni przestępstwo to jest karana normalnie ?
jakie są procedury w takim przypadku ? kto podejmuje decyzje o tym że jest się w pełni poczytalnym lub nie ?
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez DddMan 03 lip 2012, 14:48
Biegły sądowy.
Depresja
Dystymia
Dorosłe Dziecko rodziny Dysfunkcyjnej
Osobowość chwiejna emocjonanie
Osobowość zależna
Zaburzenia osobowości mieszane
Fobia społeczna
Zaburzenia adaptacyjne

przez emanuela 05 lip 2012, 11:27
Witajcie, jestem tu nowa. Mam 28 lat. weszłam tu dziś bo..... dni jak dziś wyprowadzają mnie z równowagi. co się stało? Miałam oddać raport w pracy, okazało sie, że jest źle zrobiony, musze od nowa, nawet nie wiem za bardzo jak.
Wiem, że to śmieszne, banalnie głupi problem- ale uważam, że to tylko efekt CZEGOŚ.
Człowiek "normalny" machnie ręką i zrobi kolejny, a ja....załamałam się. czemu o tym piszę? KIEDYŚ TAK NIE BYŁO. Byłam osobą silną psychicznie, do teraz zachęcam innych do posiadania i rozbudzania w sobie nadziei, wiary i miłości wobec bliźnich ,siebie, swojej przyszłości, wszyscy mają mnie za silną osobę, a ja pękam w takich głupich momentach. Nie wiem czemu!! Jak mówię: kiedyś było inaczej, po zapoznaniu się z problemem robiłam szybką strategie, działałam, nie zrażały mnie porażki.
Najbardziej martwi mnie moje życie zawodowe- życie prywatne mam bardzo udane, szczęśliwe.
Nie wiem dlaczego kiedys z silnej osoby stałam się takim mięczakiem!! :why:
i wygląda to tak, ze mój nastrój i poczucie siły jest uzależniony od danego dnia, momentu tego dnia- jest bosko, czuję się szczęśliwa gdy taka czarna chmura jak ta potrafi mnie totalnie wyprowadzić z równowagi. Nie chcę tak!!!

przez Guzik 20 lip 2012, 20:49
zaqzax-3 napisał(a):czy osoba lecząca się od lat, mająca papiery (tylko zab. depresyjno-lękowe itd), gdy popełni przestępstwo to jest karana normalnie ?
jakie są procedury w takim przypadku ? kto podejmuje decyzje o tym że jest się w pełni poczytalnym lub nie ?

nawet diagnoza np. zaburzeń psychotycznych nie wyłącza z odpowiedzialności odpowiedzialności karnej. Zazwyczaj osoby chore psychicznie odpowiadają za popełnienie przestępstwa. Oczywiście odpowiedzialność wyłącza stan psychozy, głód narkotykowy, zaburzenia depresyjno-lękowe nie. Jedynie stan zaburzenia świadomości wyłącza odpowiedzialność. Decyzję podejmuje biegły sądowy.

-- 20 lip 2012, 20:54 --

Wkurza mnie ta cała depresja. Leki, terapia - ile to może trwać? Ciężko mi zaakceptować że mam jakąś depresję, dziwaczny pomysł, chociaż i tak wolę to od zaburzeń psychotycznych :/ O co w tym wszystkim chodzi?

przez Domino467 21 lip 2012, 15:29
Przepraszam, że zajmuje wasz czas własnymi problemami, ale myślę, że macie duże doświadczenie jeśli chodzi o depresję i znane są wam różne jej przypadki. Mój jest specyficzny, gdyż po 1,5 miesięcznej kuracji sulpirydem 200 mg i anafranilem 75 g nie widzę żadnej poprawy własnego stanu psychicznego. Większość dnia najchętniej spędzałbym w łóżku, nawet wykonanie najmniejszej czynności jest dla mnie trudne z powodu fizycznego zmęczenia i braku samozaparcia.Nie chce mi się uczyć ani pracować bo uważam, że nic na świecie nie ma sensu. Byłem miesiąc w szpitalu, tam zakochałem się w dziewczynie, która nie chce mnie znać. Nie popełniam samobójstwa bo nie mam odwagi, ale życie naprawdę nie jest dla mnie przyjemnością.Czy skoro anafranil nie zadziałał to moge mieć nadzieję, że leki nowej generacji pomogą?

przez *Monika* 21 lip 2012, 15:56
Domino467, Witaj na forum! :D

:arrow: post942714.html?hilit=sulpiryd#p942714
:arrow: post943230.html?hilit=anafranil#p943230

Jeśli leki nie pomogą, to może czas odwiedzić psychoterapeutę?
Obrazek
Główny Moderator

przez ktoś77 21 lip 2012, 16:50
Mogą pomóc anafranil to lek podobny do ssri a wiec jeśli nie pomógł to i ssri mało prawdopodobne aby pomogły .Bardziej warto spróbować amitryptyliny ,innych trójpierscieniowych ,lub edronaxu .Na pewno skoro serotonina nie pomaga warto spróbować czegos noradrenergicznego.
zbanowany

przez *Monika* 21 lip 2012, 23:15
ktoś77, Lekarzem jesteś?
Domino467, udaj się do psychiatry, może zmieni leki.
Obrazek
Główny Moderator

przez Michuj 21 lip 2012, 23:21
po 1,5 miesięcznej kuracji sulpirydem 200 mg i anafranilem 75 g nie widzę żadnej poprawy własnego stanu psychicznego

brałem ten zestaw i nie mam pozytywnych doświadczeń. Sugeruję szukać dalej leków.
Loża szyderców

Sortuj wg